Идет загрузка документа (18 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дополнительных мерах по усилению борьбы с ветровой эрозией грунтов

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 01.11.1974 № 520
Утратил силу

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 1 листопада 1974 р. N 520

Київ

Про додаткові заходи по посиленню боротьби з вітровою ерозією грунтів

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 листопада 2016 року N 1066)

Розглянувши подані Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Південним відділенням ВАСГНІЛ матеріали про позитивний досвід науково-дослідних установ і опорно-показових господарств південних областей по захисту грунтів від вітрової ерозії та боротьбі з посухою і враховуючи, що найбільш високих результатів досягнуто там, де грунтозахисна система землеробства впроваджується на великих площах у поєднанні з створенням закінченої системи полезахисних лісових смуг, Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Схвалити розроблені Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством лісового господарства УРСР, Ворошиловградським, Донецьким, Запорізьким, Херсонським і Кримським обкомами партії і облвиконкомами пропозиції про прискорене впровадження грунтозахисної системи землеробства з застосуванням плоскорізної техніки і протиерозійних сівалок та створення закінченої системи полезахисних лісових смуг у приазовських та причорноморських районах, що найбільш зазнають шкоди від вітрової ерозії, згідно з додатком N 1.

2. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрсільгосптехніці і облвиконкомам забезпечити в 1975 році поставку необхідної кількості протиерозійної техніки господарствам районів, зазначених у додатку N 1. Додатково виділити і поставити для цієї мети Ворошиловградській, Донецькій і Запорізькій областям протиерозійну техніку за рахунок зменшення фондів на неї іншим областям республіки на друге півріччя 1974 р. згідно з додатком N 2.

3. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ, Дніпропетровському, Кіровоградському, Миколаївському, Одеському, Харківському і Полтавському обкомам партії і облвиконкомам визначити райони, де проявляється вітрова ерозія, та протягом найближчих років організувати в господарствах цих зон впровадження протиерозійної агротехніки.

4. Міністерству сільського господарства УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ поглибити вивчення грунтозахисної системи землеробства з застосуванням плоскорізної техніки і протиерозійних сівалок у науково-дослідних установах та в опорних господарствах центральних і поліських областей республіки.

5. На часткову зміну постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 9 січня 1973 р. N 10 /додаток N 11/ та постанови Ради Міністрів УРСР від 16 липня 1973 р. N 333 /додаток N 1/ встановити на 1975 рік збільшені обсяги робіт по посіву протиерозійними сівалками і безполицевому обробітку грунту в колгоспах і державних господарствах згідно з додатком N 3.

6. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство лісового господарства УРСР, Головплодвинпром УРСР та облвиконкоми до 1 січня 1975 р. на підставі матеріалів перевірки та інвентаризації полезахисних лісових смуг визначити площі малопродуктивних і занесених пиловими бурями насаджень, які потребують розкорчування або реконструкції, і протягом 1975 - 1976 років провести роботи по їх упорядкуванню. Нові полезахисні лісові смуги створювати у відповідності з генеральною схемою захисту грунтів від ерозії.

Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству лісового господарства УРСР і Укрсільгосптехніці забезпечити виконання зазначених робіт за договорами з колгоспами і державними господарствами.

7. Південному відділенню ВАСГНІЛ забезпечити розробку науково-дослідними установами робочих органів до серійних протиерозійних культиваторів-плоскорізів-глибокорозпушувачів, сівалок, борін та інших знарядь з урахуванням грунтово-кліматичних особливостей і структури посівів. Вжити заходів до поліпшення роботи Українського науково-дослідного інституту захисту грунтів від ерозії, укомплектувати його висококваліфікованими кадрами та зміцнити матеріальну базу. Ворошиловградському облвиконкому вирішити питання про надання інституту додаткових приміщень для розміщення лабораторій.

8. Міністерству сільського господарства УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ в місячний строк підготувати, а Державному комітету Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі на замовлення Міністерства сільського господарства УРСР до 30 грудня 1974 р. видати рекомендації по застосуванню грунтозахисної агротехніки в степовій зоні УРСР.

Державному комітету Ради Міністрів УРСР по кінематографії разом з Міністерством сільського господарства УРСР протягом 1975 року створити науково-популярний фільм про боротьбу з ерозією грунтів.

9. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству лісового господарства УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрсільгосптехніці, Південному відділенню ВАСГНІЛ, обкомам партії та облвиконкомам посилити контроль за проведенням у колгоспах, радгоспах та інших господарствах всього комплексу організаційних, агротехнічних, лісомеліоративних і гідротехнічних заходів з тим, щоб забезпечити надійний захист земель від руйнівної дії пилових бур та інших ерозійних процесів, добитися значного підвищення родючості грунтів, дальшого збільшення виробництва сільськогосподарської продукції.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

 

РАЙОНИ
першочергового впровадження грунтозахисної системи землеробства та створення закінченої системи полезахисних лісових смуг

Ворошиловградська область

Антрацитівський

Біловодський

Краснодонський

Лутугинський

Свердловський

Станично-Луганський

Донецька область

Амвросіївський

Великоновосілківський

Волноваський

Володарський

Мар'їнський

Новоазовський

Першотравневий

Старобешівський

Тельманівський

Шахтарський

Запорізька область

Бердянський

Куйбишевський

Мелітопольський

Пологівський

Приазовський

Приморський

Токмацький

Чернігівський

Якимівський

Кримська область

Ленінський

Первомайський

Сакський

Чорноморський

Херсонська область

Генічеський

Іванівський

Нижньосірогозький

Новотроїцький

 

ЗАВДАННЯ
по додатковому виділенню і поставці протиерозійної техніки областям у II півріччі 1974 року

/штук/

Області, яким додатково виділяється і поставляється протиерозійна техніка

Поставляється за рахунок:

Області, яким зменшуються фонди

основних фондів

зменшення фондів іншим областям

Культиватори-плоскорізи-глибокорозпушувачі КПГ-250

Запорізька

60

59

Кіровоградська

- 16

Харківська

- 35

Черкаська

- 8

Разом

59

Культиватори-плоскорізи-глибокорозпушувачі КПГ-2-150

Запорізька

15

6

Харківська

- 6

Культиватори-плоскорізи КПП-2,2

Запорізька

366

103

Кіровоградська

- 24

Миколаївська

- 14

Черкаська

- 4

Чернівецька

- 6

Резерв Укрсільгосптехніки

- 55

Разом

103

Культиватори протиерозійні КПЭ-3,8

Запорізька

84

60

Миколаївська

- 60

Сівалки зернові стерньові СЗС-2,1 /одинарні/

Запорізька

31

25

Житомирська

- 2

Кіровоградська

- 10

Львівська

- 3

Одеська

- 5

Черкаська

- 5

Разом

25х/

Сівалки зернові стерньові СЗС-2,1
/агрегати з 3-х сівалок/

Ворошиловградська

40

70

Миколаївська

- 70

Донецька

18

41

Кіровоградська

- 41

Запорізька

82

117

Одеська

- 117

Разом

228х/

Борони гольчасті БИГ-3

Запорізька

250

30

Волинська

- 15

Івано-Франківська

- 15

Разом

30

____________
х/ Перерозподіл за рахунок поставки, передбаченої постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 25 грудня 1973 р. N 603

 

ОБСЯГИ
робіт по безполицевому обробітку грунту та сівбі протиерозійними сівалками у колгоспах і державних господарствах на 1975 рік

/тис. гектарів/

Області

Безполицевий обробіток грунту із збереженням стерні

Сівба протиерозійними сівалками

Ворошиловградська

50

100

Дніпропетровська

20

80

Донецька

80

100

Запорізька

350

400

Кіровоградська

15

15

Кримська

100

120

Миколаївська

130

400

Одеська

45

100

Харківська

15

30

Херсонська

100

190

Всього

905

1535

____________

Опрос