Идет загрузка документа (37 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об уборке, вывозе и переработке сахарной свеклы урожая 1974 года

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление, Условия от 13.08.1974 № 419
редакция действует с 06.05.1982

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 13 серпня 1974 р. N 419

Київ

Про збирання, вивезення і переробку цукрових буряків урожаю 1974 року

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Центрального Комітету Компартії України
 і Ради Міністрів Української РСР
 від 27 лютого 1975 року N 114
,
 від 28 травня 1976 року N 269
,
 від 26 травня 1977 року N 306
,
 від 26 травня 1978 року N 303
,
 від 10 квітня 1979 року N 171
,
 від 25 квітня 1980 року N 261
,
 від 15 травня 1981 року N 274
,
 від 6 травня 1982 року N 249

(Умови республіканського соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні цукрових буряків урожаю 1974 року, водіїв вантажних автомобілів на вивезенні буряків з полів бурякосіючих господарств, операторів і трактористів буртоукладальних машин бурякоприймальних пунктів, затверджені цією постановою, збережено на 1975 рік згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 12 серпня 1975 року N 388)

(Умови республіканського соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні цукрових буряків, водіїв вантажних автомобілів на вивезенні буряків з полів бурякосіючих господарств, операторів і трактористів буртоукладальних машин бурякоприймальних пунктів, затверджені цією постановою, збережено на 1976 рік  з постановою Центрального Комітету Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 10 серпня 1976 року N 396)

З метою організованого і без втрат проведення збирання, вивезення і переробки цукрових буряків урожаю 1974 року, на виконання постанови Центрального Комітету КПРС і Ради Міністрів СРСР від 9 серпня 1974 р. N 628 Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Постанову ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР "Про додаткові заходи по забезпеченню своєчасного проведення збирання, перевезення і переробки цукрових буряків урожаю 1974 року" прийняти до керівництва і неухильного виконання.

2. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Укрсільгосптехніці, обкомам партії та облвиконкомам вжити додаткових заходів до забезпечення виконання прийнятих соціалістичних зобов'язань по виробництву і продажу державі цукрових буряків кожним господарством. З цією метою:

організувати розпушування міжрядь цукрових буряків, продовжуючи цю роботу до збирання врожаю;

особливу увагу звернути на видалення цвітухи і виполювання бур'янів на всіх плантаціях;

для компенсації недобору врожаю в зв'язку з видаленням цвітушних рослин з фабричних посівів, які використовуються на корм худобі, забезпечити здачу державі частини цукрових буряків, посіяних на кормові цілі;

до початку збирання врожаю забезпечити закінчення підготовки в кожному господарстві всієї бурякозбиральної техніки і транспортних засобів, ремонту буряковозних шляхів і під'їздів до кагатних полів;

створити в районах комісії з числа спеціалістів сільського господарства і цукрової промисловості, які повинні перевірити і прийняти по актах готовність бурякозбиральної техніки і плантацій до збирання врожаю в кожному колгоспі і радгоспі.

3. Прийняти пропозиції Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР, Міністерства автомобільного транспорту УРСР та Укрсільгосптехніки про завдання по збиранню цукрових буряків, вивезенню їх на бурякоприймальні пункти, виділенню для цього автомобілів, а також про початок роботи цукрових заводів по областях згідно з додатками NN 1 - 8*.

____________
* Не наводяться.

Виходячи з кількості буряків, що будуть продані по 15 вересня, внести зміни в договори контрактації, укладені між цукровими заводами і бурякосіючими господарствами.

4. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству автомобільного транспорту УРСР, Укрсільгосптехніці, обкомам партії і облвиконкомам:

в декадний строк довести завдання по збиранню, вивезенню і переробці цукрових буряків до районів, а в районах - до окремих господарств;

забезпечити суворе додержання встановлених цією постановою строків і обсягів робіт по збиранню, вивезенню і переробці цукрових буряків;

організувати роботу так, щоб збирання пересіяних буряків і посіяних полігібридним насінням розпочинати в пізніші строки, закінчити збирання всіх посівів буряків до 25 жовтня 1974 року;

взяти під повсякденний контроль роботу бурякозбиральних комбайнів, навантажувачів та інших механізмів на збиранні врожаю, забезпечити належне регулювання їх, добитися того, щоб всі буряки при здаванні їх на бурякоприймальні пункти відповідали встановленим кондиціям; забезпечити зберігання викопаних буряків у великих буртах на краях полів;

одночасно з копанням буряків забезпечити збирання без втрат всієї гички та її силосування;

вивезення цукрових буряків закінчити до 5 листопада 1974 року. Для цього з перших днів збирання виставляти необхідну кількість транспорту, а з розгортанням масового збирання - всі автомобілі та максимально можливу кількість тракторів з причепами. Широко запровадити досвід Київської області по організації оперативних диспетчерських груп при цукрових заводах і в районах для забезпечення високопродуктивної цілодобової роботи транспортних засобів на вивезенні коренів за погодинним графіком. Укомплектувати всі автомобілі двома шоферами, організувати належне технічне обслуговування автомобільного транспорту;

з початку збирання до 25 вересня 1974 року забезпечувати вивезення цукрових буряків на бурякоприймальні пункти в день їх збирання.

5. В зв'язку з тим, що цукрові буряки перших днів збирання непридатні для зберігання, дозволити Міністерству харчової промисловості УРСР в період по 15 вересня 1974 року обмежувати приймання цукрових буряків від колгоспів і радгоспів при доставці їх понад кількість, передбачену на цей період контрактаційними договорами.

Встановити, що керівні працівники і спеціалісти колгоспів, радгоспів і районних управлінь сільського господарства, які допустили перевищення графіків доставки цукрових буряків на бурякоприймальні пункти в строк по 15 вересня 1974 року, позбавляються премій за перевиконання плану продажу цукрових буряків.

6. Зобов'язати Головпостач УРСР і Укрсільгосптехніку поставити вантажні автомобілі по фондах сільського господарства 4000 штук до 25 вересня по фондах I - III кварталів і 2000 - до 10 жовтня 1974 р. по фондах IV кварталу 1974 р. згідно з додатком N 9*.

____________
* Не наводиться.

Укрсільгосптехніці, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР та Укрміжколгоспбуду забезпечити повернення в I кварталі 1975 р. вантажних автомобілів областям, за рахунок яких здійснюється додаткова поставка їх в цьому році бурякосіючим областям.

7. Дозволити облвиконкомам бурякосіючих областей залучати на строк до 40 днів для вивезення цукрових буряків урожаю 1974 року вантажні автомобілі і бортові автопричепи всіх підприємств, установ і організацій, незалежно від відомчої підпорядкованості, з складом водіїв і ремонтними засобами.

(дію пункту 7 продовжено на 1975 рік згідно з
 постановою Центрального Комітету Компартії України
 і Ради Міністрів Української РСР від 27.02.75 р. N 114
;
 на 1976 рік згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 28.05.76 р. N 269
;
на 1977 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 26.05.77 р. N 306
;
на 1978 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 26.05.78 р. N 303
;
на 1979 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 10.04.79 р. N 171
;
на 1980 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 25.04.80 р. N 261)

8. Дозволити облвиконкомам збільшувати до 15 процентів норми витрати пального для автомобілів, які працюють на вивезенні цукрових буряків, зібраних потоковим і перевалочним способами.

9. Організувати республіканське соціалістичне змагання колективів агрегатів на збиранні цукрових буряків урожаю 1974 року, водіїв вантажних автомобілів на вивезенні буряків з полів бурякосіючих господарств, операторів і трактористів буртоукладальних машин бурякоприймальних пунктів. Затвердити умови цього змагання згідно з додатком N 10. Виділити на цю мету 338 тис. крб. з резервного фонду Ради Міністрів УРСР.

Умови республіканського соціалістичного змагання опублікувати в пресі.

10. З метою посилення матеріальної заінтересованості робітників у завершенні збирання цукрових буряків урожаю 1974 року в оптимальні строки і без втрат провадити підвищену оплату праці робітників радгоспів та інших державних підприємств сільського господарства, зайнятих на збиранні фабричних цукрових буряків, після збирання 30 процентів посівних площ їх, але не раніше ніж з 20 вересня, по розцінках, збільшених для трактористів-машиністів на 50 процентів і для всіх інших робітників, зайнятих на збиранні цукрових буряків, - на 25 процентів.

Рекомендувати колгоспам застосовувати вказаний порядок оплати праці працівників, зайнятих на збиранні цукрових буряків.

(дію пункту 10 продовжено на 1975 рік згідно з
 постановою Центрального Комітету Компартії України
 і Ради Міністрів Української РСР від 27.02.75 р. N 114
;
 на 1976 рік згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
України і Ради Міністрів Української РСР від 28.05.76 р. N 269
;
на 1977 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 26.05.77 р. N 306
;
на 1978 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 26.05.78 р. N 303
;
на 1979 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 10.04.79 р. N 171
;
на 1980 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 25.04.80 р. N 261
;
на 1981 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 15.05.81 р. N 274
;
на 1982 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 06.05.82 р. N 249)

11. Міністерству харчової промисловості УРСР забезпечити своєчасне збирання і кагатування маточних цукрових буряків.

Облвиконкомам при виділенні автомобілів на вивезення фабричних цукрових буряків врахувати потребу в автотранспорті насінницьких бурякових радгоспів для перевезення маточних цукрових буряків.

12. Зобов'язати Міністерство харчової промисловості УРСР:

до 25 серпня 1974 року закінчити підготовку всіх бурякоприймальних пунктів і цукрових заводів до приймання, зберігання і переробки цукрових буряків;

організувати протягом доби на всіх бурякоприймальних пунктах безперебійне приймання цукрових буряків, включаючи і зібрані потоковим і перевалочним способами; не допускати наднормативних простоїв транспорту при прийманні буряків та відпуску жому;

забезпечити своєчасну підготовку обладнання механізованих ліній для визначення загальної забрудненості, засміченості і цукристості буряків, встановити повсякденний контроль за правильністю його експлуатації, не допускаючи порушень діючого ГОСТу в частині визначення якості цукрових буряків при прийманні їх від колгоспів і радгоспів;

розпочинати роботу цукрових заводів при наявності не менш дводенного запасу буряків, організувати їх роботу так, щоб переробити сировину з високими техніко-економічними показниками, зокрема, добитися збільшення виходу цукру;

встановити систематичний контроль за зберіганням цукрових буряків на бурякоприймальних пунктах, забезпечивши при цьому зниження втрат сировини. Передачу буряків з кагатів на переробку провадити в такій послідовності, щоб для тривалого зберігання залишати лише високоякісну сировину;

створити при управліннях та відділках залізниць з великим обсягом перевезень буряків диспетчерську службу для оперативного вирішення питань, зв'язаних з транспортуванням.

13. Міністерству заготівель УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР посилити контроль за додержанням ГОСТу і договорів контрактації при здаванні господарствами і прийманні цукрових буряків бурякоприймальними пунктами, звернувши при цьому особливу увагу на виконання встановлених правил при заготівлях буряків з урахуванням цукристості.

14. Українському республіканському управлінню Держстандарту СРСР перевірити стан всього вагового господарства бурякоприймальних пунктів і цукрових заводів та приладів для визначення забрудненості і цукристості буряків і про наслідки доповісти Раді Міністрів УРСР до 25 серпня 1974 року.

15. Прийняти пропозицію Міністерства харчової промисловості УРСР і Міністерства сільського господарства УРСР про приймання цукрових буряків урожаю 1974 року з урахуванням їх цукристості 14 цукровими заводами згідно з додатком N 11*.

____________
* Не наводиться.

Держплану УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству фінансів УРСР, Всесоюзному науково-виробничому об'єднанню "Цукор" та Всесоюзному науково-дослідному інституту цукрових буряків підготувати погоджені пропозиції про переведення цукрових заводів на приймання коренів з урахуванням цукристості і подати їх Раді Міністрів УРСР до 1 листопада 1974 року.

16. Зобов'язати Укрсільгосптехніку забезпечити в 1974 році першочергову поставку колгоспам, радгоспам бурякосіючих районів і цукровим заводам необхідної кількості запасних частин для тракторів, бурякозбиральних машин, транспортних засобів і вантажно-розвантажувальних машин, з тим щоб забезпечити їх безперебійну роботу на збиранні, вивезенні і прийманні цукрових буряків.

(дію пункту 16 продовжено на 1975 рік згідно з
 постановою Центрального Комітету Компартії України
 і Ради Міністрів Української РСР від 27.02.75 р. N 114
;
 на 1976 рік згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 28.05.76 р. N 269
;
на 1977 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 26.05.77 р. N 306
;
на 1978 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 26.05.78 р. N 303
;
на 1979 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 10.04.79 р. N 171
;
на 1980 рік з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 25.04.80 р. N 261)

17. Міністерству чорної металургії УРСР забезпечити поставку цукровим заводам республіки для переробки буряків урожаю 1974 року 1500 тис. тонн вапнякового каменю, в тому числі 75 процентів зазначеної кількості поставити до 1 вересня 1974 року.

18. Управлінням залізниць рівномірно виділяти вагони для транспортування цукрових буряків і жому у відповідності з планами перевезень цих вантажів з тим, щоб закінчити доставку буряків на заводи до 1 січня 1975 року.

19. Укоопспілці, Міністерству торгівлі УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, обкомам партії і облвиконкомам створити необхідні культурно-побутові умови для колгоспників, робітників радгоспів, шоферів, трактористів і комбайнерів, зайнятих на збиранні і вивезенні цукрових буряків, організувати на всіх бурякоприймальних пунктах безперебійну роботу їдалень і буфетів.

Облвиконкомам на період збирання і вивезення буряків збільшувати бурякорадгоспам ліміти на продукти громадського харчування.

20. Комітету народного контролю УРСР та його органам на місцях здійснювати постійний контроль за суворим додержанням строків збирання і вивезення буряків, якістю робіт, за використанням транспорту на перевезенні буряків, правильним визначенням їх якості та ваги при прийманні від колгоспів і радгоспів.

21. Державному комітету Ради Міністрів УРСР по телебаченню і радіомовленню, редакціям республіканських, обласних і районних газет широко висвітлювати досвід передовиків, хід соціалістичного змагання на збиранні, перевезенні та переробці цукрових буряків.

22. Взяти до відома, що ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР постановою від 9 серпня 1974 р. N 628:

встановили, що оплата робіт по буксируванню в період бездоріжжя автомобілів на вивезенні цукрових буряків з полів до проїзних шляхів провадиться за рахунок цукрових заводів;

зобов'язали Міністерство шляхів та Міністерство харчової промисловості СРСР забезпечити перевезення цукрових буряків замкненими маршрутами з напіввагонів з нарощеними бортами /"вертушками"/, прикріпленими до пунктів вантаження та розвантаження їх, а також маршрутами з напіввагонів у відповідності з графіками перевезень;

доручили Міністерству машинобудування для легкої і харчової промисловості та побутових приладів і Міністерству хімічного і нафтового машинобудування вжити невідкладних заходів до поповнення в строк до 25 серпня 1974 р. недопоставки підприємствам цукрової промисловості устаткування і запасних частин по фондах першого півріччя 1974 року.

* * *

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів УРСР висловлюють впевненість, що колгоспники, працівники радгоспів, транспорту і цукрової промисловості зроблять все можливе, щоб організовано і без втрат провести збирання, вивезення і переробку цукрових буряків, виконати встановлені завдання і взяті соціалістичні зобов'язання по продажу державі цукрових буряків і виробництву цукру.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

 

УМОВИ
республіканського соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні цукрових буряків урожаю 1974 року, водіїв вантажних автомобілів на вивезенні буряків з полів бурякосіючих господарств, операторів і трактористів буртоукладальних машин бурякоприймальних пунктів

З метою дальшого піднесення трудової активності і творчої ініціативи працівників сільського господарства, автотранспортних підприємств і цукрових заводів оголошуються Умови республіканського соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні цукрових буряків урожаю 1974 року, водіїв вантажних автомобілів на вивезенні буряків з полів бурякосіючих господарств, операторів і трактористів буртоукладальних машин бурякоприймальних пунктів.

Переможцями в республіканському соціалістичному змаганні вважатимуться працівники агрегатів на збиранні буряків і укладанні їх в кагати та водії вантажних автомобілів на вивезенні буряків, які досягнуть у своїй роботі найкращих показників, але не нижче таких:

Збирання цукрових буряків

Зібрати трирядним бурякозбиральним комбайном за 20 робочих днів після 20 вересня:

/тонн/

 

Перша премія

Друга премія

Дніпропетровська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Чернігівська області

1800

1600

Вінницька, Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Ровенська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька області

2100

1800

Для дворядних бурякозбиральних машин зазначені показники зменшуються на 20 проц., для шестирядних - підвищуються на 80 проц.

При збиранні цукрових буряків потоковим і потоково-перевалочним способами показники зменшуються на 10 процентів.

Крім зазначених показників, обов'язковими умовами для переможців республіканського соціалістичного змагання повинні бути:

загальна забрудненість і засміченість буряків не більше 8 проц., в тому числі зеленою масою до 2,5 проц. Фактична забрудненість і засміченість коренів встановлюються за даними лабораторій бурякоприймальних пунктів;

повнота збирання коренів комбайном не менше 95 проц. і гички 80 проц.;

дбайливий догляд за технікою, економне витрачання нафтопродуктів, інших матеріально-технічних засобів та коштів на технічному обслуговуванні;

суворе додержання вимог охорони праці і техніки безпеки.

До складу колективу збирального агрегату входять: комбайнер /механізатор-оператор/, тракторист трактора, який працює в агрегаті з комбайном /гичкозбиральною машиною/, тракторист або шофер на відвезенні від комбайна коренів на край поля, тракторист на відвезенні гички, допоміжні працівники на укладанні гички в тракторний причіп.

Переможцями в республіканському соціалістичному змаганні серед трактористів-машиністів навантажувачів цукрових буряків вважатимуться трактористи-машиністи, які навантажили за 20 робочих днів в період після 20 вересня не менше 5000 тонн коренів.

Вивезення цукрових буряків

Перевезти цукрові буряки в розрахунку на тритонний автомобіль до 5 листопада 1974 року не менше:

/тонн/

Відстань перевезень /км/

Перша премія

Друга премія

Третя премія

10

1720

1610

1500

15

1380

1290

1200

20

1150

1080

1000

25

980

910

830

30

930

830

750

35

880

780

680

40

830

720

620

50

780

660

570

Примітки до розрахункової таблиці:

а) в Кіровоградській, Сумській, Чернігівській, Хмельницькій та Волинській областях показники зменшуються на 10 проц.;

б) на автомобілях-самоскидах показники збільшуються на 5 проц.;

в) при застосуванні автопричепів норми виробітку збільшуються на 40 проц. на кожний автопричіп.

Крім зазначених показників, встановлюються такі додаткові умови:

недопущення втрат при перевезенні цукрових буряків;

дбайливий догляд за технікою, економне витрачання нафтопродуктів, інших матеріально-технічних засобів та коштів на ремонті і технічному обслуговуванні;

суворе додержання вимог охорони праці і безпеки руху;

недопущення порушень трудової дисципліни та шляхово-транспортних пригод.

Розвантаження та кагатування цукрових буряків на бурякоприймальних пунктах

Розвантажити та укласти цукрові буряки в кагати до 5 листопада 1974 року не менше:

/тис. тонн/

Буртоукладальні машини

Перша премія

Друга премія

Третя премія

БУМ-У4М1

32

30

29

БУМ-У4М2

34

32

30

БУМ-У4М3

42

40

38

Комплекс - 65М

42

40

38

Комплекс - 5

42

40

38

Комплекс 65М3

42

40

38

Комплекс 65М2Б

45

43

40

Крім цих показників, встановлюються такі додаткові умови:

недопущення наднормативних простоїв транспортних засобів та втрат цукрових буряків при розвантаженні і укладанні їх в кагати;

суворе додержання правил укладання буряків в кагати та їх формування для забезпечення високоякісного зберігання сировини;

дбайливий догляд за технікою, економне витрачання нафтопродуктів, інших матеріальних засобів і коштів на ремонт та технічне обслуговування буртоукладальних машин;

суворе додержання вимог охорони праці і безпеки руху;

недопущення порушення трудової дисципліни.

Для відзначення переможців республіканського соціалістичного змагання, які досягли найбільш високих показників, встановлюються такі премії:

Колективам агрегатів на збиранні цукрових буряків

Перших премій - 20, з видачею:

комбайнеру /механізатору-оператору/ - мотоцикла МТ-9 "Днепр" вартістю 1500 крб.;

трактористу трактора, який працює в агрегаті з комбайном /гичкозбиральною машиною/ - телевізора "Горизонт-104Д" вартістю 560 крб.;

трактористам /шоферам/ на відвезенні від комбайна коренів і гички - радіоприймачів "ВЭФ-12" - 2 шт. вартістю по 93 крб.;

допоміжним працівникам на укладанні гички в тракторний причіп - наручних позолочених годинників "Луч" - 2 шт. вартістю по 40 крб.

Других премій - 130, з видачею:

комбайнеру /механізатору-оператору/ - телевізора "Горизонт-104Д" вартістю 560 крб.;

трактористу трактора, який працює в агрегаті з комбайном /гичкозбиральною машиною/ - радіоприймача "Рига-103" вартістю 163 крб.;

трактористам /шоферам/ на відвезенні від комбайна коренів і гички - наручних позолочених годинників "Луч" - 2 шт. вартістю по 40 крб.;

допоміжним працівникам на укладанні гички в тракторний причіп - наручних позолочених годинників "Восток" - 2 шт. вартістю по 30 крб.

Для заохочення трактористів-машиністів навантажувачів цукрових буряків встановлюється 150 премій з врученням транзисторних радіоприймачів "Рига-103" - 150 шт. вартістю по 163 крб.

Водіям вантажних автомобілів на вивезенні цукрових буряків

Перших премій - 20, з видачею мотоциклів "ИЖ-ЮК-3" вартістю по 1040 крб.;

других премій - 75, з видачею телевізорів "Горизонт-104Д" вартістю по 560 крб.;

третіх премій - 350, з видачею транзисторних радіоприймачів "Рига-103" вартістю по 163 крб.

Операторам і трактористам буртоукладальних машин бурякоприймальних пунктів

Перших премій - 8, з видачею кожному оператору і трактористу телевізорів "Горизонт-104Д" вартістю по 560 крб.;

других премій - 30, з видачею кожному оператору і трактористу транзисторних радіоприймачів "Рига-103" вартістю по 163 крб.;

третіх премій - 60, з видачею кожному оператору і трактористу транзисторних радіоприймачів "ВЭФ-12" вартістю по 93 крб.

Підбиття підсумків, визначення переможців у республіканському соціалістичному змаганні та присудження їм премій проводиться облвиконкомами і облпрофрадами: по збиранню цукрових буряків за станом на 25 жовтня і по вивезенню буряків та укладанню їх в кагати - на 5 листопада 1974 року.

Переможці, які особливо відзначились в республіканському соціалістичному змаганні, представляються в установленому порядку до нагородження Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, Грамотою Президії Верховної Ради УРСР та присвоєння почесних звань - "Заслужений працівник сільського господарства УРСР", "Заслужений працівник транспорту УРСР", "Заслужений працівник промисловості УРСР".

____________

Опрос