Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по улучшению организации заготовок пищевых отходов и использования их для откорма свиней

Совет Министров УССР
Постановление от 05.08.1974 № 402
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 5 серпня 1974 р. N 402

Київ

Про заходи по поліпшенню організації заготівель харчових відходів і використання їх для відгодівлі свиней

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 листопада 2016 року N 1066)

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що в організації збирання харчових відходів і використання їх для відгодівлі свиней мають місце серйозні недоліки. У ряді областей не повністю виконується постанова ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 24 жовтня 1972 р. N 486 в частині забезпечення більш повного збирання харчових відходів у населення, на підприємствах харчової промисловості, торгівлі і громадського харчування, в оздоровчих та лікувальних закладах і використання цих відходів для відгодівлі свиней.

У містах Волинської, Ворошиловградської, Дніпропетровської, Закарпатської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Сумської, Херсонської областей і в м. Севастополі незадовільно ведеться робота по збиранню харчових відходів у населення. Не виділяється достатня кількість тари для збирання харчових відходів, а також необхідний транспорт для вивезення їх у відгодівельні господарства.

Не визначені радгоспи і колгоспи, які мають використовувати зібрані харчові відходи, не забезпечено будівництво та обладнання в них пунктів і підготовку інших матеріально-технічних засобів для приймання, термічної обробки і згодовування харчових відходів, внаслідок чого харчові відходи в радгоспах і колгоспах для відгодівлі свиней не використовуються.

Мають місце непоодинокі факти, коли харчові відходи, які є значним джерелом одержання додаткової кількості дешевих і поживних кормів, вивозяться міським транспортом на звалища разом з побутовим сміттям.

З метою поліпшення організації заготівель харчових відходів і використання їх для відгодівлі свиней, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 27 травня 1974 р. N 428 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Виконкомам обласних, Київської і Севастопольської міських Рад депутатів трудящих:

а) розглянути стан виконання завдань по збиранню харчових відходів, встановити причини відставання і незадовільної організації збирання відходів і вжити дійових заходів до забезпечення безумовного виконання встановлених завдань;

б) переглянути в бік збільшення встановлені завдання по збиранню в містах харчових відходів у населення, на підприємствах торгівлі і громадського харчування, на інших підприємствах і в установах, які мають харчові відходи, з тим щоб забезпечити повне використання їх для відгодівлі свиней;

в) посилити контроль за виконанням органами житлово-комунального господарства міськвиконкомів обов'язків по забезпеченню у відповідності з постановою Ради Міністрів УРСР від 7 червня 1955 р. N 724 збирання харчових відходів у населення, поклавши на керівників цих органів, а також на керівників підприємств торгівлі, громадського харчування та інших підприємств і установ, що мають харчові відходи, відповідальність за виконання завдань по збиранню харчових відходів і за санітарний стан приміщень, призначених для тимчасового їх зберігання;

г) забезпечити за погодженням з органами санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоров'я УРСР будівництво або виділення в 1974 - 1975 роках у дворах жилих будинків нової та існуючої забудови у містах і промислових центрах спеціально обладнаних приміщень для тимчасового зберігання харчових відходів, тари та інвентаря;

д) забезпечити своєчасне вивезення харчових відходів, що збираються у населення, в лікарнях, дитячих закладах, на підприємствах торгівлі і громадського харчування, у відгодівельні господарства, радгоспи і колгоспи на умовах, передбачених постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 10 лютого 1970 р. N 83.

В автомобільних господарствах, що здійснюють вивезення харчових відходів, мають бути виділені для цієї мети спеціальні автомобілі та організоване миття автомашин і контейнерів.

2. Звернути увагу Міністра сільського господарства УРСР т. Погребняка і Міністра радгоспів УРСР т. Попльовкіна на невиконання постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 24 жовтня 1972 р. N 486 щодо визначення приміських колгоспів і радгоспів, в яких будуть використовуватися харчові відходи, а також проведення в цих господарствах необхідних заходів по організації зберігання і підготовки харчових відходів до згодовування, та зобов'язати їх забезпечити безумовне виконання вказаної постанови. Про вжиті заходи доповісти Раді Міністрів УРСР до 15 жовтня 1974 року.

3. Міністерству торгівлі УРСР, Харківському облвиконкому і Київському міськвиконкому прискорити будівництво заводів по переробці харчових відходів у відповідності з постановами ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 6 липня 1971 р. N 315 та Ради Міністрів УРСР від 7 квітня 1972 р. N 171.

Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 27 травня 1974 року N 428 зобов'язала Міністерство сільського господарства СРСР забезпечити в 1974 році розробку проектів на будівництво підприємств по переробці харчових відходів на сухі гранульовані корми.

Держплану СРСР і Держпостачу СРСР доручено передбачати в планах поставку союзним республікам технологічного устаткування, парових котлів, кабельної продукції та іншого устаткування і виробів, необхідних для будівництва вказаних підприємств.

4. Зберегти діючий в республіці порядок збирання і вивезення харчових відходів у свиновідгодівельні господарства.

5. Облвиконкомам і Міністерству комунального господарства УРСР при необхідності організувати додатково в обласних і промислових центрах госпрозрахункові контори по заготівлі харчових відходів, поклавши на них:

а) здійснення за договорами з житлово-комунальними господарствами, підприємствами і установами заготівлі харчових відходів, які збираються силами цих господарств, підприємств і установ у населення, на підприємствах харчової, м'ясної, молочної і рибної промисловості, торгівлі і громадського харчування, в санаторіях, будинках відпочинку, лікарнях, дитячих та інших закладах, і розподіл цих відходів по відгодівельних господарствах, радгоспах і колгоспах;

б) здійснення контролю за виконанням встановлених завдань по збиранню харчових відходів, за якістю цих відходів та своєчасним вивезенням їх у відгодівельні господарства, радгоспи і колгоспи.

6. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 27 травня 1974 р. N 428 "Про заходи по поліпшенню організації заготівель харчових відходів і використання їх для відгодівлі свиней" встановила, що госпрозрахункові контори по заготівлі харчових відходів відпускають приміським радгоспам і відгодівельним господарствам, незалежно від їх відомчого підпорядкування, а також колгоспам харчові відходи, що збираються в містах і промислових центрах у населення, на підприємствах торгівлі і громадського харчування, в санаторіях, будинках відпочинку, лікарнях, дитячих та інших закладах, по ціні 15 карбованців за тонну.

Кошти, одержані госпрозрахунковими конторами від реалізації харчових відходів, використовуються:

на оплату праці працівників житлово-комунальних господарств та лікарень, які займаються збиранням харчових відходів, з розрахунку по 11 карбованців за кожну тонну харчових відходів, як це передбачено пунктом 40 постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 13 вересня 1972 p. N 678 /підпункт 5 пункту 37 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 24 жовтня 1972 р. N 486/;

на додаткову оплату праці працівників підприємств торгівлі і громадського харчування, санаторіїв, будинків відпочинку, дитячих та інших закладів, які займаються збиранням харчових відходів, з розрахунку по 3 крб. за кожну тонну харчових відходів, заготовлених на цих підприємствах і в закладах;

на покриття витрат, зв'язаних з утриманням контор, придбанням тари для збирання харчових відходів у населення та виданням агітаційних матеріалів;

на зміцнення матеріально-технічної бази контор, а також на посилення матеріального стимулювання працівників, які займаються збиранням харчових відходів.

7. Дозволити облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам підвищувати до 20 процентів розмір коштів, які перераховуються госпрозрахунковими конторами по заготівлі харчових відходів житлово-комунальним господарствам за одержані від них відходи, для додаткової оплати праці працівників, зайнятих збиранням цих відходів, залежно від складності робіт по збиранню відходів і забезпечення цими працівниками повного збирання відходів.

8. Встановити, що відгодівельні господарства системи державної торгівлі сплачують підприємствам торгівлі і громадського харчування за 1 тонну /франко-місце збирання/ густих кухонних відходів - 3 карбованці, залишків хліба, санітарного браку хліба - 30 карбованців, картопляних, овочевих очистків та відходів картоплі і овочів - 1 карбованець.

Вивезення харчових відходів, що збираються на підприємствах громадського харчування, в овочекартоплесховищах та інших підприємствах торговельних організацій, у відгодівельні господарства торговельних організацій здійснюється безпосередньо цими відгодівельними господарствами.

Доручити Державному комітету цін Ради Міністрів УРСР за поданням Міністерства торгівлі УРСР надалі встановлювати додатково відпускні ціни на харчові відходи, що збираються на підприємствах торгівлі та громадського харчування і використовуються для відгодівлі свиней у відгодівельних господарствах системи державної торгівлі.

9. Доручити облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам визначати ціни на харчові відходи підприємств харчової, м'ясної і молочної та рибної промисловості /незалежно від їх відомчої підпорядкованості/, які заготовляються і відпускаються відгодівельним господарствам, радгоспам і колгоспам госпрозрахунковими конторами по заготівлі харчових відходів, і норми відшкодування витрат контор на заготівлю цих відходів.

10. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР з метою запобігання виникненню інфекційних і інвазійних захворювань тварин здійснювати постійний контроль за додержанням у радгоспах, відгодівельних господарствах і колгоспах, що використовують харчові відходи на годівлю худоби, ветеринарно-санітарних вимог, не допускаючи використання цими господарствами харчових відходів /крім млинарських/ без попередньої термічної обробки.

11. Міністерству місцевої промисловості УРСР забезпечити своєчасне виконання замовлень Міністерства комунального господарства УРСР і Міністерства торгівлі УРСР на виготовлення спеціальної тари для збирання і тимчасового зберігання харчових відходів.

12. Держплану УРСР і Головпостачу УРСР в річних народногосподарських планах передбачати виділення господарствам, які використовують харчові відходи, автоклавів та іншого обладнання, необхідного для стерилізації харчових відходів і дезинфекції автотранспорту, зайнятого на їх перевезенні.

13. Держплану УРСР в народногосподарських планах на 1975 і майбутні роки передбачити виділення шасі для автомашин, а Укрсільгосптехніці переобладнати їх для перевезення харчових відходів /з розрахунку 1 автомашина на 1000 тонн харчових відходів на рік/.

Держплану УРСР і Головпостачу УРСР забезпечити виділення Укрсільгосптехніці необхідної кількості металу і комплектуючих деталей для переобладнання існуючих машин, а також виділення Міністерству комунального господарства УРСР і Міністерству торгівлі УРСР металу і полімерних матеріалів для виготовлення спеціальної тари.

14. Зобов'язати Державний комітет Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі організувати виготовлення за замовленнями Міністерства комунального господарства УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів агітаційно-рекламних матеріалів /плакатів, листівок, пам'яток та ін./ про збирання та використання харчових відходів.

15. Державному комітету Ради Міністрів УРСР по телебаченню і радіомовленню разом з Міністерством комунального господарства УРСР, Міністерством торгівлі УРСР, Міністерством сільського господарства УРСР і Міністерством радгоспів УРСР забезпечити організацію і регулярне проведення спеціальних радіо- і телевізійних передач з питань організації збирання і використання харчових відходів для відгодівлі свиней.

16. Покласти на Міністерство сільського господарства УРСР узагальнення і розповсюдження передового досвіду роботи по заготівлі, переробці і використанню всіх видів харчових відходів.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 27

Опрос