Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об улучшении в 1975 году и в следующей пятилетке застройки и благоустройства сел в Украинской ССР

Совет Министров УССР
Постановление от 22.07.1974 № 382
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 22 липня 1974 р. N 382

Київ

Про поліпшення в 1975 році і в наступній п'ятирічці забудови і благоустрою сіл в Українській РСР

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 11 березня 1993 року N 177)

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що на виконання рішень ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР про планомірну перебудову сіл в республіці здійснено ряд заходів по поліпшенню забудови і благоустрою сільських населених пунктів. Щороку в сільській місцевості будується багато жилих будинків, шкіл, лікарень, дитячих дошкільних закладів, культурно-побутових і виробничих об'єктів.

Разом з тим рівень забудови і благоустрою сіл ще не відповідає зрослим культурно-побутовим потребам населення. До цього часу 20 процентів сільських населених пунктів і 6 процентів сіл і селищ, в яких знаходяться центральні садиби колгоспів і радгоспів, не мають проектів планіровки і забудови, що призводить в ряді випадків до безсистемного розташування об'єктів нового будівництва і не сприяє планомірному перетворенню сіл у благоустроєні селища.

Незадовільно здійснюється будівництво експериментально-показових селищ, які повинні стати зразком планомірної перебудови сільських населених пунктів республіки. Ще в недостатніх обсягах здійснюються роботи по благоустрою сіл.

З метою дальшого поліпшення забудови і благоустрою сільських населених пунктів Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати Держплан УРСР, Держбуд УРСР, Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР і облвиконкоми забезпечити комплексну забудову сільських населених пунктів і перетворення їх в благоустроєні селища з хорошими умовами праці, побуту та відпочинку населення.

Погодитись з пропозиціями Держплану УРСР і Держбуду УРСР про забудову і благоустрій сіл в 1975 році і в наступній п'ятирічці, викладеними в їх доповідній записці від 3 червня 1974 року /додається*/.

____________
* Не наводиться.

2. Держплану УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Міністерству зв'язку УРСР, Міністерству побутового обслуговування населення УРСР, Укоопспілці та облвиконкомам передбачати в проектах планів на 1975 і 1976 - 1980 роки виділення капіталовкладень і матеріально-технічних ресурсів, необхідних для виконання робіт по забудові і благоустрою сіл, а також по переобладнанню покрівель будинків, врахувавши окремо обсяги робіт по населених пунктах, що розташовані поблизу шосейних шляхів і туристських трас.

3. Облвиконкомам разом з сільськогосподарськими органами до 1 грудня 1974 року розробити заходи по забудові та благоустрою сіл, де ще не ліквідовані наслідки війни, і забезпечити їх першочергове виконання.

4. Міністерству будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, облвиконкомам передбачати в проектах планів на 1975 і 1976 - 1980 роки обсяги виконання першочергових робіт по реконструкції, капітальному ремонту і благоустрою шляхів на туристських трасах.

Пропозиції по виконанню зазначених робіт в 1976 - 1980 роках подати Держплану УРСР разом з проектом плану.

5. Зобов'язати Держбуд УРСР, Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Укрміжколгоспбуд та облвиконкоми, забезпечити в 1974 - 1978 роках розробку проектів планіровки і забудови для всіх перспективних населених пунктів, в тому числі в 1974 - 1975 роках для сіл і селищ, в яких знаходяться центральні садиби колгоспів і радгоспів, а також для тих, що розташовані поблизу шосейних шляхів і туристських трас.

Держплану УРСР і Міністерству фінансів УРСР передбачати виділення коштів і лімітів для виконання зазначених робіт.

6. Зобов'язати облвиконкоми в 1974 році з залученням сільськогосподарських органів і проектних інститутів, які розробляли проекти районної планіровки сільських адміністративних районів, переглянути переліки перспективних і неперспективних сіл і разом з Міністерством будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, Міністерством освіти УРСР, Міністерством охорони здоров'я УРСР, Міністерством побутового обслуговування населення УРСР і Укоопспілкою вжити заходів по поліпшенню культурно-побутового обслуговування населення перспективних, а також інших сіл,

7. Звернути увагу Міністра сільського будівництва УРСР т. Єсипенка, Міністра промислового будівництва УРСР т. Арешковича, Міністра вугільної промисловості УРСР т. Колєсова і голови правління Укрміжколгоспбуду т. Колотія на незадовільне виконання планів підрядних робіт по будівництву експериментально-показових селищ та зобов'язати їх вжити додаткових заходів до безумовного виконання планів, встановлених на 1974 - 1975 роки.

8. Зобов'язати Держбуд УРСР разом з Держпланом УРСР, Міністерством сільського будівництва УРСР, Міністерством меліорації і водного господарства УРСР і Укрміжколгоспбудом до 1 вересня 1975 року розробити плани розвитку на 1976 - 1978 роки бази індустріального будівництва житлових будинків і громадських будівель на селі.

9. Доручити Держплану УРСР, Головпостачу УРСР, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР і Укрсільгосптехніці до 1 грудня 1974 року внести пропозиції Раді Міністрів УРСР про поліпшення комплектації будівництва на селі житлових будинків і громадських будівель матеріалами та обладнанням.

10. Облвиконкомам разом з облпрофрадами поліпшити контроль та організувати соціалістичне змагання по забудові та благоустрою сільських населених пунктів, підвищити роль і відповідальність у цій справі виконкомів районних, селищних та сільських Рад депутатів трудящих.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 24

Опрос