Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О состоянии работ по изучению, прогнозированию и предупреждению оползневых явлений на территории населенных пунктов и курортов

Совет Министров УССР
Постановление от 16.07.1974 № 371

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

ви 16 липня 1974 р. N 371

Київ

Про стан робіт по вивченню, прогнозуванню і запобіганню зсувним явищам на території населених пунктів і курортів

Міністерства і відомства УРСР та облвиконкоми провели значну роботу по інженерному захисту зсувних територій. Обсяги капітальних вкладень, спрямованих на цю мету, за останні 15 років становлять близько 140 млн. карбованців. Починаючи з 1964 року, на узбережжі Чорного моря в Одеській і Кримській областях ведеться планове будівництво протизсувних і берегозахисних споруд.

Проте в цілому обсяги робіт по інженерному захисту територій не забезпечують запобігання шкідливій дії зсувів. Ряд міністерств, відомств, облвиконкомів і міськвиконкомів не приділяють належної уваги цій роботі, яка проводиться без погодження з планами промислового, житлового і курортного будівництва та господарського освоєння зсувних територій.

Під загрозою зсувів все ще знаходяться значні території міст Одеси, Севастополя, Чернівців, Києва та Південного узбережжя Криму. Зараз у різних районах республіки відмічено понад 1500 зсувних проявів, які охоплюють близько 20 тис. гектарів земель. Сумарна вартість будинків, споруд і комунікацій, яким загрожують зсуви, становить близько чотирьох мільярдів карбованців. Тільки на Чорноморському узбережжі в межах республіки, при загальній довжині берегової смуги в 1805 кілометрів, руйнується 992 кілометри.

Науково-дослідні установи Академії наук УРСР, Держбуду УРСР, Міністерства геології УРСР, Міністерства комунального господарства УРСР та залучені до цієї справи лабораторії вузів повільно і в недостатніх обсягах проводять дослідження по вивченню, прогнозуванню і запобіганню зсувним явищам. Зокрема, незадовільно організовано вивчення закономірностей природних процесів, гідрогеологічних і гідродинамічних режимів берегової зони та інших зсувонебезпечних територій, слабо розробляються наукові основи інженерних розрахунків для проектування і будівництва протизсувних споруд.

Міністерство комунального господарства УРСР ще недостатньо здійснює координацію науково-дослідних робіт та нагляд за додержанням протизсувного режиму в небезпечних зонах.

Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам вжити невідкладних заходів по запобіганню зсувним явищам на територіях населених пунктів і курортів, поліпшенню проектних, ремонтно-експлуатаційних і будівельних робіт по інженерному захисту території та посиленню науково-дослідних робіт по вивченню і прогнозуванню зсувних явищ.

2. Міністерству комунального господарства УРСР:

разом з Держбудом УРСР, Міністерством геології УРСР, Міністерством вищої і середньої спеціальної освіти УРСР до 1 січня 1975 року розробити і подати Держплану УРСР, для погодження з Державним комітетом Ради Міністрів СРСР по науці і техніці та затвердження, координаційний план науково-дослідних робіт по вивченню, прогнозуванню та запобіганню зсувним явищам і основні напрями цих робіт до 1990 року;

подати Держплану УРСР пропозиції про розробку генеральної схеми протизсувних і берегозахисних робіт на узбережжі Азовського моря;

розробити і затвердити в 1975 році єдиний порядок організації і проведення капітального і поточного ремонтів протизсувних і берегозахисних споруд;

посилити підвідомчі Міністерству підрозділи, що здійснюють зсувний нагляд та контроль за інженерним захистом території.

3. Міністерству геології УРСР разом з Міністерством комунального господарства УРСР та Міністерством меліорації і водного господарства УРСР скласти протягом 1976 - 1980 років кадастр зсувів на території республіки.

4. Зобов'язати облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми:

визначити зсувні і небезпечні зони в містах, селищах міського типу і курортних місцевостях, де спостерігаються зсуви, обвали і розмиви берегів, і подати протягом 1975 - 1976 років відповідні дані Міністерству геології УРСР для складання кадастру зсувів;

щорічно розробляти і здійснювати разом з заінтересованими міністерствами, відомствами і організаціями профілактичні заходи в районах, які піддані дії зсувів, обвалів, селей і снігових лавин;

передбачати в річних планах відповідні капіталовкладення і бюджетні асигнування цільовим призначенням на будівельні та ремонтно-експлуатаційні роботи і утримання протизсувних, берегозахисних та інших споруд інженерного захисту територій;

встановити у відповідних зонах суворий протизсувний режим, забезпечити належну технічну експлуатацію водопровідних, каналізаційних і водовідвідних закритих та відкритих систем, налагодити упорядковане відведення поверхневих вод, ліквідувати невпорядковане скидання і витікання на схили будь-яких вод, а також заборонити на зсувних схилах поливання і оранку, що може привести до виникнення і активізації зсувів.

5. Держбуду УРСР і Міністерству комунального господарства УРСР встановити систематичний контроль за якістю проектів протизсувного і берегозахисного будівництва.

6. Заборонити добування морського піску, а також піску і гальки з пляжів у прибережних районах Чорного і Азовського морів у межах Української РСР.

В окремих випадках добування зазначеного матеріалу може здійснюватись, як виняток, при наявності розвіданих запасів, висновків про придатність цих матеріалів для будівництва, оцінки інженерно-геологічних умов і обгрунтування щодо відсутності шкідливого впливу добування на стан берегів і прибережних схилів, з дозволу Міністерства комунального господарства УРСР і за погодженням з Держбудом УРСР і Міністерством геології УРСР.

7. Покласти на інститут "Укрпівдендіпрокомунбуд" Міністерства комунального господарства УРСР обов'язки головної організації по проектуванню протизсувних і берегозахисних споруд у республіці та відповідальність за комплексність і технічний рівень проектів з максимальним використанням досягнень науки і техніки в галузі інженерного захисту територій.

8. Покласти на Міністерство геології УРСР проведення за планами і програмами, погодженими з Міністерством комунального господарства УРСР і Держбудом УРСР, натурних і режимних спостережень за станом схилів, берегів і зсувних територій перспективного освоєння.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 25

Опрос