Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об увеличении мощности электрических сетей жилых домов

Совет Министров УССР
Постановление от 10.07.1974 № 360
редакция действует с 19.12.1988

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 10 липня 1974 р. N 360

Київ

Про збільшення потужності електричних мереж жилих будинків

Із змінами і доповненнями, внесеними
 розпорядженням Ради Міністрів Української РСР
 від 2 червня 1986 року N 295-р
,
 постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 19 грудня 1988 року N 389

З метою забезпечення можливості експлуатації широкого набору електричних побутових машин і приладів, на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 13 червня 1974 р. N 490 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:

здійснити в 1974 - 1980 роках переведення зовнішніх електричних мереж жилих будинків і внутрішніх проводок в них /включаючи заміну електричних лічильників/ з напруги 220/127 вольт на напругу 380/220 вольт;

забезпечити до 1990 року при капітальному ремонті жилих будинків, в яких зовнішні електричні мережі і внутрішні проводки мають напругу 380/220 вольт, підвищення пропускної спроможності цих електричних мереж і переобладнання внутрішніх проводок згідно з діючими нормами електричних навантажень для забезпечення можливості застосування населенням побутових електричних машин і приладів одиночною потужністю до 4 кіловат.

Вказані роботи, а також установка в жилих будинках стаціонарних кухонних електричних плит виконуються за рахунок коштів, що виділяються на капітальний ремонт підприємствам, організаціям і установам, на балансі яких знаходяться електричні мережі та жилі будинки, а в будинках, які належать громадянам на праві особистої власності, - за рахунок коштів цих громадян.

Заміна електричних лічильників напругою 127 вольт /за винятком контрольних лічильників, встановлених громадянами/ на лічильники напругою 220 вольт провадиться енергопостачальними організаціями в будинках державного житлового фонду - за рахунок коштів енергопостачальних організацій, в будинках житлово-будівельних кооперативів - за рахунок коштів кооперативів, а в будинках, що належать громадянам на праві особистої власності, - за рахунок коштів цих громадян.

При переведенні внутрішніх проводок квартир з напруги 127 вольт на напругу 220 вольт придбання трансформаторів для користування електричними побутовими машинами та приладами, розрахованими на напругу 127 вольт, провадиться населенням за рахунок власних коштів.

2. Виконання робіт, вказаних у пункті 1 цієї постанови, здійснювати в межах коштів, що виділяються на капітальний ремонт жилих будинків підприємствам, організаціям та установам, на балансі яких знаходяться електричні мережі і жилі будинки, без зменшення передбачуваних планами обсягів ремонтних робіт основних конструкцій жилих будинків.

3. Міністерству енергетики і електрифікації УРСР, міністерствам, відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам передбачати в перспективних планах розвитку електричних мереж поступове збільшення потужності зовнішніх живильних мереж напругою 6 кіловольт і вище для забезпечення зростаючого споживання електроенергії на житлово-комунальні потреби і переходу в дальшому на ширше застосування побутових електричних плит замість плит, які працюють на рідкому, газоподібному і твердому паливі.

4. Пункт 4 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 19.12.88 р. N 389)

5. Міністерству комунального господарства УРСР разом з Міністерством енергетики і електрифікації УРСР та іншими заінтересованими організаціями визначити порядок установки і експлуатації електричних побутових машин і приладів потужністю більше 1,3 кіловат, який виключає їх застосування в жилих будинках, не обладнаних необхідною проводкою, та в тримісячний строк підготувати і подати Раді Міністрів УРСР пропозиції щодо створення служб по їх установці, експлуатації і ремонту.

6. Виконкомам місцевих Рад депутатів трудящих забезпечити контроль за здійсненням заземлення електроустановок в квартирах жилих будинків при переобладнанні в них електричних проводок згідно з існуючими нормами електричних навантажень.

7. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 13 червня 1974 р. N 490 "Про збільшення потужності електричних мереж жилих будинків":

1) Підпункт 1 пункту 7 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 19.12.88 р. N 389)

2) Зобов'язала міністерства і відомства СРСР, що випускають електричні побутові машини і прилади, вжити заходів до розширення їх асортименту, зняття з виробництва застарілих моделей, поліпшення споживчих якостей цих виробів і виготовлення їх у більш безпечному виконанні. При випуску електричних побутових машин і приладів потужністю більше 1,3 кіловат вказувати в паспортах на них порядок їх установки і експлуатації.

3) Встановила, що міністерства і відомства СРСР, які випускають електричні побутові машини і прилади, а також розробляють державні стандарти на них, повинні керуватися діючими нормами електричних навантажень в жилих будинках і погоджувати з Державним комітетом по цивільному будівництву і архітектурі при Держбуді СРСР проекти стандартів на них для ув'язки габаритів електричних побутових машин і приладів з планіровкою квартир.

(підпункт 3 пункту 7 із змінами, внесеними згідно з розпорядженням
 Ради Міністрів Української РСР від 02.06.86 р. N 295-р)

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 21

Опрос