Идет загрузка документа (30 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по обеспечению сбора урожая и заготовок сельскохозяйственных продуктов в 1974 году

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 14.05.1974 № 265
редакция действует с 11.01.1977

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 14 травня 1974 р. N 265

Київ

Про заходи по забезпеченню збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів у 1974 році

(Умови соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні кукурудзи, затверджені цією постановою, збережено на 1975 рік згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 26 листопада 1974 року N 542)

(Умови соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні кукурудзи, затверджені цією постановою, збережено на 1976 рік згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 28 травня 1976 року N 269)

(Умови соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні кукурудзи, затверджені цією постановою, збережено на 1977 рік згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 11 січня 1977 року N 11)

На виконання постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 30 квітня 1974 р. N 326 Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, Міністерство заготівель УРСР, Міністерство автомобільного транспорту УРСР, Міністерство будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, Міністерство легкої промисловості УРСР, Міністерство торгівлі УРСР, Міністерство охорони здоров'я УРСР, Міністерство внутрішніх справ УРСР, Укрсільгосптехніку, Укрміжколгоспбуд, Укоопспілку, обласні і районні комітети партії, виконкоми місцевих Рад депутатів трудящих, місцеві сільськогосподарські органи, керівників колгоспів, радгоспів і заготівельних організацій забезпечити своєчасну підготовку колгоспів, радгоспів, заготівельних і транспортних організацій до збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів у 1974 році.

2. Дозволити Укрсільгосптехніці за погодженням з Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством харчової промисловості УРСР і Головплодвинпромом УРСР провадити в необхідних випадках зміну строків поставки машин, обладнання і матеріалів, виділених для потреб сільського господарства на 1974 рік, з урахуванням очікуваного врожаю і строків дозрівання сільськогосподарських культур.

3. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрсільгосптехніці та облвиконкомам визначити кількість зернозбиральних і спеціальних комбайнів, жниварок, які підлягають вибракуванню і можуть бути відновлені, та забезпечити підготовку цієї техніки до початку збирання врожаю.

4. Зобов'язати Укрсільгосптехніку та облвиконкоми здійснити підготовку до збирання врожаю 1974 року автоколон у транспортних підприємствах "Транссільгосптехніка", забезпечивши укомплектування вантажних автомобілів складом водіїв з розрахунку два шофери на один автомобіль.

5. Зобов'язати Головпостач УРСР забезпечити до 25 вересня 1974 р. поставку сільському господарству /включаючи радгоспи Міністерства харчової промисловості УРСР/ в рахунок фондів на 1974 рік 20900 вантажних автомобілів, крім автомобілів типу "Москвич" і "УАЗ", в тому числі 12200 вантажних автомобілів - до 15 липня 1974 р., за рахунок перенесення на IV квартал строків поставки автомобілів іншим споживачам за визначенням Держпостачу СРСР.

6. Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ УРСР забезпечити в 1974 році виготовлення /в рахунок плану/ і поставку сільському господарству в рахунок виділених фондів 2770 зернонавантажувачів ЗПС-60 та 3530 зернометальників ЗМ-30 - до 1 вересня і 8550 буряконавантажувачів СНТ-2, ІБ - до 1 жовтня, а також машин і обладнання для укомплектування зерноочисних агрегатів і зерноочисно-сушильних комплексів по фондах I півріччя - до 20 червня і по фондах I - III кварталів - до 20 вересня.

7. Головпостачу УРСР та Укрсільгосптехніці забезпечити поставку для потреб сільського і водного господарства, сільського будівництва, хлібоприймальних, зернопереробних і заготівельних організацій будівельних матеріалів по річних фондах - до 15 грудня 1974 р., лісних матеріалів по фондах I - III кварталів - до 25 вересня 1974 р., мішків паперових по фондах I - III кварталів - до 20 вересня, а по річних фондах - до 20 грудня 1974 р., вугілля, паперу, картону, тканинних мішків по фондах I - III кварталів - до 1 вересня, а по річних фондах - до 1 грудня 1974 р., електрообладнання по фондах I - III кварталів - до І вересня, а по річних фондах - до 15 грудня 1974 р., цементу по річних фондах - до 20 грудня 1974 р. і поліетиленової плівки по фондах I - III кварталів - до 15 вересня 1974 р.

8. Виділені додатково в 1974 році для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів нафтопродукти передати Укрсільгосптехніці згідно з додатком N 1.

9. Головнафтопостачзбуту УРСР:

- забезпечити в II кварталі 1974 р. авансову поставку для потреб сільського господарства, включаючи поставку радгоспам Міністерства м'ясної і молочної промисловості УРСР, а також для потреб Міністерства заготівель УРСР автотракторного пального і мастил в рахунок фондів, виділених їм на III квартал 1974 року;

- забезпечити в III кварталі 1974 р. авансову поставку для потреб сільського господарства нафтопродуктів в рахунок фондів, виділених на IV квартал 1974 р.: автобензину - 80 тис. тонн, дизельного палива - 135 тис. тонн, дизельного масла - 6 тис. тонн.

10. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, Укрсільгосптехніку, Головнафтопостачзбут УРСР та облвиконкоми здійснити до збирання врожаю 1974 року нагромадження пального і мастил у кількостях, які забезпечать безперебійну роботу автотракторного парку, встановити суворий контроль за використанням і зберіганням нафтопродуктів у господарствах, не допускати їх використання не за прямим призначенням, а також вжити заходів до економного витрачання пального і мастил у суворій відповідності з діючими нормами.

11. Затвердити розподіл нафтобітуму, виділеного додатково в 1974 році міністерствам і відомствам УРСР для забезпечення збирання врожаю і заготівель сільськогосподарських продуктів, згідно з додатком N 2.

12. Облвиконкомам та Укрсільгосптехніці вжити необхідних заходів до забезпечення безумовного виконання в 1974 році встановлених народногосподарським планом завдань по здачі шиноремонтним підприємствам зношених шин для їх відновлення.

13. Затвердити розподіл по міністерствах і відомствах УРСР виділених додатково на 1974 рік для потреб колгоспів і радгоспів /незалежно від їх відомчої підпорядкованості/ машин, обладнання і матеріалів згідно з додатками NN 3, 4.

Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР і Укрсільгосптехніці в триденний строк розподілити по областях і трестах радгоспів виділені їм машини, обладнання, матеріали і в тижневий строк подати специфікації Головпостачу УРСР.

Головпостачу УРСР і Укрсільгосптехніці забезпечити своєчасне оформлення і реалізацію матеріально-технічних ресурсів, виділених до збирання врожаю 1974 року.

14. Зобов'язати Міністерство заготівель УРСР та облвиконкоми:

а/ провести на хлібоприймальних підприємствах необхідні заходи, які забезпечили б якнайшвидше зважування і розвантаження зерна з великовантажних автомобілів і автопоїздів;

б/ укомплектувати відділи технохімічного контролю хлібоприймальних підприємств необхідною кількістю лаборантів, з тим щоб забезпечити своєчасне і правильне визначення якості зерна, в першу чергу твердої пшениці, а також пшениці сильних і найбільш цінних сортів;

в/ здійснити закріплення колгоспів і радгоспів за хлібоприймальними підприємствами по здачі зерна державі, розробити і затвердити графіки перевезення зерна /з урахуванням цілодобової роботи/.

15. Дозволити облвиконкомам залучати на збирання врожаю 1974 року вантажні автомобілі і бортові автопричепи всіх підприємств, установ і організацій з водіями і ремонтними засобами /крім автомобілів Міністерства оборони СРСР, Комітету державної безпеки при Раді Міністрів СРСР, Міністерства внутрішніх справ СРСР, Міністерства охорони здоров'я СРСР, Міністерства будівництва підприємств нафтової і газової промисловості, Міністерства зв'язку СРСР, шинних заводів Міністерства нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР і підприємств, які виробляють мінеральні добрива, а також підприємств Міністерства харчової промисловості СРСР, які переробляють сільськогосподарську сировину/.

Автомобілі підприємств оборонних галузей промисловості, Міністерства середнього машинобудування, Міністерства геології СРСР, Міністерства чорної металургії СРСР, Міністерства газової промисловості, Головспецбуду при Міністерстві монтажних і спеціальних будівельних робіт СРСР, Міністерства енергетики і електрифікації СРСР, організацій ДТСААФ СРСР, Міністерства сільського будівництва СРСР, Держбанку СРСР, споживчої кооперації, лісозаготівельних організацій, а також автомобілі, зайняті на будівництві підприємств по прийманню, зберіганню і переробці зерна, спеціалізовані автомобілі, зайняті на транспортуванні молока, худоби, автомобілі, що забезпечують доставку вантажів споживачам з баз і складів системи Держпостачу СРСР, автомобілі сільських професійно-технічних училищ, автомобілі підприємств Міністерства тракторного і сільськогосподарського машинобудування, що виробляють двигуни і комбайни, автомобілі Міністерства нафтової промисловості, Міністерства нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР і Міністерства вугільної промисловості СРСР, зайняті на видобуванні, вантаженні і перевезенні нафти, нафтопродуктів і вугілля, автомобілі будівельних організацій, зв'язаних з будівництвом підприємств по виробництву, мінеральних добрив і сировини для них, і спеціалізовані автомобілі, що забезпечують технологічний процес у будівництві, можуть залучатися на збирання врожаю за погодженням з керівниками відповідних міністерств і відомств СРСР.

Автомобілі, залучені на збирання врожаю 1974 року, прикріпляти до автомобільних господарств Міністерства автомобільного транспорту УРСР і Укрсільгосптехніки. Забезпечення зазначених автомобілів запасними частинами і ремонтними засобами покласти на Укрсільгосптехніку.

Зберегти на 1974 рік порядок заправлення нафтопродуктами вантажних автомобілів, залучених на перевезення сільськогосподарських продуктів, встановлений розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 23 липня 1965 р. N 911.

Відпуск нафтопродуктів сільськогосподарським і залученим транспортним організаціям з нафтобаз Головнафтопостачзбуту УРСР і Укрсільгосптехніки в період збирання і вивезення сільськогосподарської продукції провадити протягом всього світлового дня.

Встановити, що при міжобласному перекиданні залучених на збирання врожаю автомобілів заправлення їх нафтопродуктами /за винятком автомобілів Міністерства автомобільного транспорту УРСР/ здійснюється організаціями Укрсільгосптехніки з оплатою вартості нафтопродуктів заготівельними організаціями областей, в які направляються автомобілі.

Вважати за необхідне організувати цілодобову роботу вантажних автомобілів на перевезенні зерна та інших сільськогосподарських продуктів. З цією метою зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство автомобільного транспорту УРСР, Укрсільгосптехніку, Головплодвинпром УРСР та облвиконкоми забезпечити укомплектування водіями всіх автомобілів, зайнятих на збиранні врожаю, з розрахунку два шофери на один автомобіль, залучаючи при необхідності шоферів з інших галузей народного господарства.

Встановити, що вартість перевезення вантажних автомобілів і бортових автопричепів, які залучаються на збирання врожаю, залізницею в обидва кінці оплачують підприємства, організації і установи, яким належать ці автомобілі і автопричепи.

Витрати по перевезенню вантажних автомобілів і бортових автопричепів, що залучаються на вивезення зерна і насіння олійних культур, і витрати по переїзду шоферів та обслуговуючого персоналу автомобілів, що належать Міністерству автомобільного транспорту УРСР, Міністерству будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР і Укрсільгосптехніці, відшкодовуються хлібоприймальними підприємствами за рахунок коштів Міністерства заготівель СРСР, передбачених для централізованого регулювання різниці між єдиними розрахунковими цінами і закупочними цінами на зерно та насіння олійних культур у відповідності з постановою Ради Міністрів СРСР від 2 березня 1959 р. N 223.

Встановити, що вантажні автомобілі, які залучаються на збирання врожаю і заготівлі сільськогосподарських продуктів у 1974 році, направляються до місця призначення на відстань до 1000 - 1500 км своїм ходом.

16. Зберегти порядок розрахунків з власниками автомобілів і шоферами за перевезення зерна, включаючи перевезення зерна з глибинних хлібоприймальних підприємств на лінійні підприємства, насіння олійних культур, цукрових буряків та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1974 року, а також силосної маси, і за проїзд шоферів від місця основної роботи до місця тимчасової роботи і назад, що діяв у 1973 році.

Зберегти за шоферами, робітниками по ремонту, механіками, начальниками автоколон і диспетчерами автомобільних господарств, які командируються на вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів, а також силосної маси, 75 процентів їх середнього заробітку, але не нижче їх тарифної ставки за місцем основної роботи, на весь час командировки. Зазначені суми виплачуються підприємствами, установами і організаціями за рахунок своїх коштів за місцем основної роботи цих працівників. У зв'язку з цим працівникам, які командируються, добові і квартирні не виплачуються.

Встановити для шоферів, які працюють на великовантажних автомобілях і автомобілях з причепами /автопоїздах/ на вивезенні зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1974 року, додаткове преміювання в розмірі 25 процентів тарифної ставки. Премію нараховувати по наслідках роботи за кожну зміну при умові виконання змінного завдання протягом встановленої тривалості робочого часу.

Передбачені цією постановою премії шоферам виплачуються понад встановлений фонд заробітної плати підприємствами і організаціями, до яких вони прикомандировані.

Збережувані відповідно до цієї постанови за командированими працівниками Міністерства автомобільного транспорту УРСР, Міністерства будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, підприємств і організацій Укрсільгосптехніки і госпрозрахункових автогосподарств міністерств і відомств 75 процентів середнього заробітку, що виплачуються їм взамін добових і квартирних, до фонду заробітної плати не включаються.

Міністерству фінансів УРСР відшкодувати автомобільним господарствам загального користування і Укрсільгосптехніки суми, що виплачуються ними командированим працівникам взамін добових і квартирних.

17. Видавати трактористам-машиністам і комбайнерам радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, які працюють на комбайнах на збиранні зернових і зернобобових культур, насінників багаторічних трав, льону-довгунця і силосних культур, за виконання сезонної норми, що встановлюється в господарстві, при збиранні врожаю з доброю якістю і без втрат від 2 до 4 центнерів зерна /без оплати/.

Іншим працівникам комбайнових агрегатів видавати зерно: трактористу-машиністу, який працює на тракторі, в розмірі 80 процентів, помічнику комбайнера і шоферу - в розмірі 70 процентів кожному і копнувачу - в розмірі 50 процентів від кількості зерна, нарахованого комбайнеру, який працює на комбайні.

При цьому за бажанням трактористів-машиністів, комбайнерів та інших працівників натуральна оплата може бути замінена грішми в розмірі вартості належного зерна по здавальних цінах.

Трактористам-машиністам, які працюють на жатках, при скошуванні хліба у валки в перші 5 днів масового збирання кожної культури видавати до 0,5 кг зерна залежно від урожаю і умов збирання і при скошуванні гороху - до 1,5 кілограма за кожний зібраний гектар.

Норми і порядок видачі зерна радгоспами та іншими державними господарствами у зазначених межах встановлює керівник господарства за погодженням з робітничим комітетом профспілки перед початком збиральних робіт. Сезонні норми /завдання/ виробітку в гектарах встановлюються в господарстві для кожної машини перед початком збирання врожаю.

Дозволити в 1974 році директорам радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств витрачати до 10 процентів врожаю картоплі, овочів, фруктів, винограду і ягід для продажу в рахунок заробітної плати постійним працівникам радгоспів, а також працівникам, залученим до збирання врожаю цих культур, за плановою собівартістю, але не вище роздрібних цін.

Рекомендувати колгоспам застосовувати заохочення, встановлені цією постановою для працівників радгоспів та інших державних підприємств сільського господарства.

18. Надати облвиконкомам право залучати в 1974 році, як виняток, за рахунок внутрішніх ресурсів областей за погодженням з керівниками господарств на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах працездатне населення міст, селищ міського типу і сільських населених пунктів.

Встановити, що за робітниками і службовцями, які залучаються в 1974 році на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах у відповідності з цією постановою, зберігається 50 процентів середнього місячного заробітку за місцем основної роботи.

Зазначені суми виплачуються підприємствами та організаціями за місцем основної роботи робітників і службовців за рахунок своїх коштів. У зв'язку з цим робітникам і службовцям, які залучаються на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах, добові і квартирні не виплачуються.

Облвиконкомам забезпечити розміщення робітників, які прибувають, культурно-побутове і медичне обслуговування їх, а також раціональне використання вказаних робітників на збиранні врожаю при суворому дотриманні правил охорони праці.

Зберегти на 1974 рік порядок і умови оплати праці і витрат по переїзду населення, яке залучається на сільськогосподарські роботи і для роботи на хлібоприймальних підприємствах, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР від 11 серпня. 1965 р. N 782.

19. На додаток до постанови Ради Міністрів УРСР від 13 серпня 1963 р. N 911 ввести на 1974 рік преміювання шоферів, які працюють на вивезенні зерна і цукрових буряків у дві зміни /два водії на одному автомобілі/, за забезпечення безперебійної роботи автомобілів не менше 20 годин на добу в розмірі 20 процентів тарифної ставки.

Виплата зазначених премій провадиться понад встановлений фонд заробітної плати.

Премії нараховуються за добовими результатами роботи при умові виконання добового завдання і здачі автомобіля в справному стані для роботи в наступну добу.

30. Дозволити облвиконкомам залучати в 1974 році в найбільш напружені періоди роботи в колгоспах і радгоспах трактори і автобензовози з водіями, а також трактористів-машиністів та інших механізаторів і шоферів з промислових, транспортних та інших підприємств, установ, організацій без шкоди для виконання встановлених їм планових завдань.

Оплата витрат, зв'язаних з перевезенням техніки і переїздом зазначених працівників до місця роботи і назад, повинна провадитись підприємствами, установами і організаціями, які направляють цих працівників і техніку в колгоспи і радгоспи, за рахунок своїх коштів.

Взяти до відома, що ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР доручили Державному комітету Ради Міністрів СРСР у питаннях праці і заробітної плати разом з ВЦРПС дати роз'яснення про оплату праці трактористів-машиністів та інших механізаторів і шоферів, які командируються в 1974 році на роботу в колгоспи і радгоспи, на умовах, що діяли в 1973 році.

21. Дозволити радгоспам та іншим державним підприємствам сільського господарства, а також рекомендувати колгоспам в разі виробничої необхідності мати в 1974 році на автомобілях, зайнятих на вивезенні зерна від комбайнів і на хлібоприймальні пункти під час збирання врожаю, помічників шоферів /які мають право на керування автомобілем/.

Оплату праці помічників шоферів провадити в розмірі 80 процентів від заробітку шоферів.

Витрати радгоспів та інших державних підприємств сільського господарства на вказану мету провадити в межах встановленого відповідним міністерствам і відомствам фонду заробітної плати.

22. Продовжити на 1974 рік строк чинності розпорядження Ради Міністрів УРСР від 27 серпня 1971 р. N 689 про продаж трактористам-машиністам, зайнятим на оранці раннього зябу, зерна по закупочних цінах.

23. Дозволити директорам радгоспів впровадити в період перших днів масового збирання врожаю /але не більше як на 10 днів/ оплату праці трактористів-машиністів у радгоспах, зайнятих на збиранні фабричних і маточних цукрових буряків і насінників буряків, за збільшеними розцінками, як це передбачено пунктом 14 постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 23 травня 1966 р. N 410 для оплати праці трактористів-машиністів, зайнятих на збиранні зернових, зернобобових культур, кукурудзи на зерно і силос, соняшнику, картоплі і насінників трав.

24. Дозволити облвиконкомам залучати, як виняток, у 1974 році на сільськогосподарські роботи за погодженням з Радою Міністрів УРСР студентів вищих учбових закладів /крім перших і випускних курсів/ і учнів старших курсів середніх спеціальних учбових закладів /крім випускних курсів/, а також учнів професійно-технічних училищ /крім середніх профтехучилищ/ з тим, щоб ті, хто навчається в цих учбових закладах, залучались на сільськогосподарські роботи тільки при крайній необхідності на строк не більше одного місяця.

Облвиконкомам вжити необхідних заходів до забезпечення організованого прийому, розміщення, організації громадського харчування, культурно-побутового і медичного обслуговування студентів вищих учбових закладів і учнів середніх спеціальних учбових закладів і професійно-технічних училищ, які залучаються на сільськогосподарські роботи у відповідності з цією постановою, а також навчання, інструктування безпечним прийомам праці і нагляду за виконанням ними робіт.

25. Прийняти пропозицію Міністерства сільського господарства УРСР, Міністерства радгоспів УРСР і Української Республіканської Ради Професійних Спілок, погоджену з Міністерством сільського господарства СРСР, про заснування на період збирання і вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1974 року 80 перехідних Червоних Прапорів облвиконкомів і обласних рад профспілок з грошовими преміями для присудження колективам автоколон та інших транспортних підрозділів по наслідках роботи за кожні 10 днів згідно з додатком N 5.

Зберегти на 1974 рік умови нагородження перехідними Червоними Прапорами, розміри грошових премій, а також опис перехідного Червоного Прапора облвиконкому та облпрофради, затверджені постановою Ради Міністрів УРСР і Української Республіканської Ради Професійних Спілок від 1 вересня 1965 р. N 670.

Облвиконкомам витрати на оплату грошових премій і виготовлення перехідних Червоних Прапорів провести за рахунок бюджетів областей.

Встановити почесне звання "Відмінник автомобільних перевозок сільськогосподарських продуктів урожаю 1974 року", з врученням грамоти облвиконкому.

Продовжити на період збирання і вивезення зерна та інших сільськогосподарських продуктів урожаю 1974 року чинність постанови Ради Міністрів УРСР від 19 серпня 1966 р. N 627 "Про затвердження Положення про почесне звання "Відмінник автомобільних перевозок сільськогосподарських продуктів урожаю 1966 року".

26. Зберегти на 1974 рік умови республіканського соціалістичного змагання колективів агрегатів на збиранні ранніх зернових і зернобобових культур, схвалені постановою Ради Міністрів УРСР і Української Республіканської Ради Професійних Спілок від 21 червня 1973 р. N 284.

Затвердити Умови соціалістичного Змагання колективів агрегатів на збиранні кукурудзи врожаю 1974 року згідно з додатком N 6.

Присудження премій колективам збиральних агрегатів - переможцям у соціалістичному змаганні 1974 року провадити облвиконкомам та облпрофрадам зразу після закінчення збирання врожаю.

27. Укоопспілці та облвиконкомам виділити цільовим призначенням з ринкових фондів не менше 2 процентів легкових автомобілів і мотоциклів колгоспам, радгоспам та іншим сільськогосподарським організаціям для продажу їх комбайнерам, трактористам, робітникам і спеціалістам, які забезпечили високі показники в проведенні збирання врожаю та заготівлі сільськогосподарських продуктів у 1974 році.

28. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству заготівель УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР і Укрсільгосптехніці забезпечити сувору економію матеріальних ресурсів, виділених для проведення збирання врожаю 1974 року.

29. Обкомам і райкомам партії та парторганізаціям промислових підприємств організувати в порядку шефства допомогу колгоспам, радгоспам, хлібоприймальним і зернопереробним підприємствам з боку промислових підприємств у ремонті збиральної техніки, елеваторів і зерноскладів, у підготовці і проведенні збирання врожаю сільськогосподарських культур в 1974 році.

30. Для забезпечення єдиного оперативного диспетчерського керівництва роботою автомобільного транспорту, зайнятого перевезенням сільськогосподарської продукції врожаю 1974 року, створити оперативну групу з числа керівних працівників і спеціалістів міністерств і відомств УРСР згідно з додатком N 7.

Облвиконкомам створити відповідні оперативні групи в областях і районах.

31. Доручити Комітету народного контролю УРСР встановити контроль за виконанням завдань, передбачених цією постановою.

* * *

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів УРСР висловлюють впевненість, що партійні, радянські, сільськогосподарські, профспілкові і комсомольські організації, колгоспи і радгоспи, промислові підприємства і транспортні організації вживуть всіх заходів до того, щоб забезпечити проведення збирання врожаю без втрат, заготівлю необхідної кількості кормів, виконання і перевиконання планів продажу державі зерна та інших сільськогосподарських продуктів.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

Опрос