Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О создании в г. Киеве Украинского государственного музея истории Великой Отечественной войны 1941 - 1945 годов

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 12.03.1974 № 135

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 12 березня 1974 р. N 135

Київ

Про створення в м. Києві Українського державного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Створити в м. Києві Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років на відзнаку видатних перемог у Великій Вітчизняній війні, героїчних подвигів воїнів Радянської Армії, партизанів і підпільників, братерської допомоги народів СРСР у визволенні Радянської України, у відбудові зруйнованого фашистськими загарбниками народного господарства республіки, з показом окремих видів зброї та бойової техніки Радянської Армії періоду Великої Вітчизняної війни.

2. Спорудити об'єкти музею у 1974 - 1977 роках на плато і в парку на схилах Дніпра у Печерському районі м. Києва.

3. Міністерству культури УРСР /т. Романовському/ і Держбуду УРСР /т. Бурці/:

до 1 травня 1974 року затвердити програму проектування музею та його об'єктів;

до 1 січня 1975 року разом з творчим колективом /керівник - народний художник СРСР Вучетич Є. В./ подати на розгляд ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР ескізний проект музею та його об'єктів, розроблений на підставі схваленого форпроекту /автори - скульптор т. Вучетич Є. В., архітектор т. Стамо Є. М./. В ескізному проекті обгрунтувати вартість та черговість спорудження окремих об'єктів.

4. Прийняти пропозицію Міністерства культури УРСР про створення для дальшої розробки проекту музею та його об'єктів творчої групи в складі: тт. Вучетича Є. В. /керівник/, Бородая В. З., Єлізарова В. Д., Іванова І. М., Кальченко Г. Н., Мезенцева І. В., Сагояна Ф. М., Стамо Є. М.

5. Покласти на Міністерство культури УРСР функції замовника по проектуванню і будівництву музею та його об'єктів, а на Держбуд УРСР - функції генерального проектувальника.

6. Держплану УРСР вирішити питання про додаткове виділення ліміту проектно-розвідувальних робіт для розробки ескізного проекту музею та його об'єктів в 1974 році.

Передбачати починаючи з 1975 року в проектах річних народногосподарських планів виділення капіталовкладень на проектування і спорудження музею та його об'єктів.

7. Для забезпечення будівництва вказаного музею та його об'єктів дозволити Міністерству культури УРСР створити Дирекцію по будівництву Українського державного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років.

Міністерству культури УРСР за погодженням з Міністерством фінансів УРСР і Держпланом УРСР подати Раді Міністрів УРСР пропозиції про штати та джерела утримання вказаної Дирекції.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
України РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 28

Опрос