Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О дополнительных мерах по созданию мощностей для производства тракторов Т-150, их модификаций, двигателей и сельскохозяйственных машин к ним

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 12.03.1974 № 132

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 12 березня 1974 р. N 132

Київ

Про додаткові заходи по створенню потужностей для виробництва тракторів Т-150, їх модифікацій, двигунів і сільськогосподарських машин до них

З метою створення на підприємствах Міністерства тракторного і сільськогосподарського машинобудування потужностей по виробництву нових, високопродуктивних орних тракторів Т-150, їх модифікацій, двигунів і сільськогосподарських машин до них Центральний Комітет КПРС і Рада Міністрів СРСР постановою від 25 січня 1974 р. N 76 "Про додаткові заходи по створенню потужностей для виробництва тракторів Т-150, їх модифікацій, двигунів і сільськогосподарських машин до них":

1) Прийняли пропозицію Міністерства сільського господарства СРСР, Союзсільгосптехніки та Міністерства тракторного і сільськогосподарського машинобудування, погоджену з Держпланом СРСР, про зміну встановленого постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 29 травня 1969 р. N 409 /постанова ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 4 серпня 1969 р. N 458/ співвідношення у випуску колісних і гусеничних тракторів класу 3 тонни тяги на Харківському тракторному заводі імені С. Орджонікідзе і про створення на цьому заводі та інших підприємствах, зв'язаних з виробництвом цих тракторів, потужностей по виробництву 50 тис. колісних тракторів Т-150К і 20 тис. гусеничних тракторів Т-150 на рік.

2) Зобов'язали Держплан СРСР і Міністерство тракторного і сільськогосподарського машинобудування передбачати в проектах планів на 1975 - 1976 роки:

а) строки введення в дію потужностей, створюваних на спеціалізованих підприємствах, по виробництву агрегатів, вузлів і деталей до тракторів і двигунів і по виробництву сільськогосподарських машин з урахуванням змін плану виробництва тракторів Т-150 і Т-150К, передбачених вказаною постановою;

б) випуск сільськогосподарських машин для роботи з тракторами Т-150 і Т-150К у кількостях, що забезпечують повне комплектування ними вказаних тракторів згідно з встановленими нормами.

3) Зобов'язали Міністерство тракторного і сільськогосподарського машинобудування передбачати в планах на 1975 - 1976 роки будівництво в містах Харкові, Лозова, Куп'янську, Чугуєві і Кіровограді жилих будинків загального площею 130 тис. кв. метрів на рік для працівників підприємств, зв'язаних з виробництвом тракторів Т-150, їх модифікацій, двигунів і сільськогосподарських машин до них.

На виконання постанови Центрального Комітету КПРС і Ради Міністрів СРСР від 25 січня 1974 р. N 76 Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. На зміну постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 4 серпня 1969 р. N 458 Харківському тракторному заводу імені С. Орджонікідзе і Харківському заводу тракторних двигунів забезпечити випуск у 1974 - 1975 рр. тракторів і тракторних двигунів згідно з додатком N 1*.

2. Зобов'язати керівників і партійні організації підприємств верстатобудівної промисловості республіки забезпечити виготовлення в 1974 - 1978 роках для підприємств Міністерства тракторного і сільськогосподарського машинобудування, зв'язаних з виробництвом тракторів Т-150, їх модифікацій, двигунів і сільськогосподарських машин до них, спеціальних і агрегатних металорізальних верстатів і автоматичних ліній /додатково до постанови ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 4 серпня 1969 р. N 458 /згідно з додатками NN 2 і 3*.

3. Керівникам і партійним організаціям підприємств нафтохімічної, автомобільної і металургійної промисловості республіки забезпечити виготовлення і поставку в 1974 - 1975 роках Харківському тракторному заводу імені С. Орджонікідзе і Харківському заводу тракторних двигунів комплектуючих виробів, вузлів, деталей і матеріалів, необхідних для виробництва тракторів Т-150, їх модифікацій і двигунів до них, згідно з додатком N 4*.

____________
* Не наводяться.

4. Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ УРСР, Міністерство промисловості будівельних матеріалів УРСР, Міністерство чорної металургії УРСР, Міністерство легкої промисловості УРСР і керівників відповідних підприємств забезпечити виготовлення і поставку в 1974 - 1975 роках Харківському тракторному заводу імені С. Орджонікідзе, Харківському заводу тракторних двигунів і Лозівському ковальсько-механічному заводу комплектуючих виробів, вузлів, готових деталей і матеріалів, необхідних для виробництва тракторів Т-150, їх модифікацій і двигунів, за номенклатурою, встановленою постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 4 серпня 1969 р. N 458, і в кількостях, погоджених з вказаними тракторобудівними підприємствами.

5. Головпостачу УРСР встановити контроль за виконанням поставок устаткування і комплектуючих виробів, зазначених у пунктах 2, 3 і 4 цієї постанови.

6. Міністерству промислового будівництва УРСР /т. Арешковичу/ і Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР /т. Багратуні/ забезпечити виготовлення і поставку будівельних металоконструкцій в строки і в кількостях, необхідних для безумовного виконання будівельно-монтажних робіт в обсягах, передбачених планом на 1974 рік по об'єктах Харківського тракторного, Лозівського ковальсько-механічного, Харківського тракторних двигунів і Куп'янського ливарного заводів.

7. Державному комітету Ради Міністрів УРСР по професійно-технічній освіті, Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Укрсільгосптехніці, Харківському тракторному заводу імені С. Орджонікідзе і Харківському заводу тракторних двигунів забезпечити в 1974 - 1975 роках підготовку не менше 20 тис. трактористів-машиністів для роботи на тракторах Т-150 і Т-150К, 500 слюсарів по ремонту цих тракторів і двигунів до них, а також провести необхідну для цієї мети перепідготовку на заводських курсах викладачів технікумів і професійно-технічних училищ.

Продовжити до 1975 року включно дію розпорядження Ради Міністрів УРСР від 30 вересня 1970 р. N 856.

8. Харківському, Кіровоградському, Київському, Одеському, Вінницькому, Ворошиловградському, Дніпропетровському, Запорізькому обкомам партії, а також партійним комітетам інших областей республіки, в яких розташовані підприємства і організації, що виконують завдання по виробництву тракторів Т-150, комплектуючих виробів і сільськогосподарських машин до них, будівництву і реконструкції відповідних об'єктів і комплектуванню їх технологічним устаткуванням і по розробці конструкцій машин, встановити систематичний контроль за виконанням цих завдань, подавати колективам підприємств і організацій необхідну допомогу в роботі.

9. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на відділ машинобудування і відділ будівництва і міського господарства ЦК Компартії України та на Держплан УРСР.

* * *

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР висловлюють впевненість в тому, що партійні і радянські організації, працівники підприємств, будівельних організацій, науково-дослідних і проектних інститутів зосередять необхідну увагу на посиленні робіт по виконанню планів виробництва тракторів Т-150 та іншої нової сільськогосподарської техніки, будівництва та введення в дію потужностей в галузях промисловості, що поставляють цю техніку і комплектуючі вироби до неї, і вживуть всіх заходів для здійснення поставленого XXIV з'їздом КПРС і XXIV з'їздом Компартії України, грудневим /1973 р./ Пленумом ЦК КПРС і січневим /1974 р./ Пленумом ЦК Компартії України завдання по прискоренню переведення сільськогосподарського виробництва на сучасну індустріальну основу.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 37

Опрос