Идет загрузка документа (15 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О плане развития мелиорации земель на 1974 год и мерах по его материально-техническому обеспечению

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 08.01.1974 № 16
редакция действует с 21.07.1992

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 8 січня 1974 р. N 16

Київ

Про план розвитку меліорації земель на 1974 рік і заходи по його матеріально-технічному забезпеченню

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Центрального Комітету Компартії України і
 Ради Міністрів Української РСР
 від 12 березня 1974 року N 129
,
 від 11 вересня 1984 року N 368
,
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 21 липня 1992 року N 412

З метою дальшого розвитку робіт по меліорації земель для вирішення поставленого XXIV з'їздом КПРС завдання по зменшенню залежності землеробства від стихійних сил природи, підвищення ефективності капітальних вкладень і збільшення виробництва сільськогосподарської продукції на зрошуваних і осушених землях, на виконання постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 6 грудня 1973 р. N 898 Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрсільгосптехніці, обкомам партії і облвиконкомам, місцевим партійним, радянським, сільськогосподарським і водогосподарським органам забезпечити в 1974 році виконання завдань по введенню в експлуатацію меліорованих земель та їх якісному поліпшенню, проведенню культуртехнічних робіт на землях, що не потребують осушення, за рахунок державних капітальних вкладень і по створенню зрошуваних культурних пасовищ за рахунок коштів колгоспів згідно з додатками NN 1 і 2*.

2. Для забезпечення у найближчі роки більш повного задоволення потреби населення великих міст і промислових центрів в овочах, ранній картоплі та баштанних культурах Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР та облвиконкомам:

здійснити в 1974 році будівництво зрошувальних систем на землях, що призначені для вирощування овочів, ранньої картоплі та баштанних культур, у зоні великих міст і промислових центрів згідно з додатком N 3*;

розширити виробництво ранніх і теплолюбних овочів, а також ранньої картоплі та баштанних культур на зрошуваних землях для значного збільшення поставок зазначеної продукції у промислові центри і великі міста центральних і південних районів країни.

3. Абзац перший пункту 3 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 11.09.84 р. N 368)

Завдання на 1974 рік подати Раді Міністрів УРСР на затвердження до 1 березня цього року.

Плани виробництва сільськогосподарської продукції на зрошуваних і осушених землях по областях і міністерствах подаються в Держплан УРСР в складі зведеного плану по сільському господарству.

4. Встановити на 1974 рік державні капітальні вкладення на меліорацію земель, проведення культуртехнічних та інших робіт /в межах капітальних вкладень, передбачених на 1974 рік по галузі "Сільське господарство"/ в обсязі згідно з додатком N 4*.

5. Для забезпечення високопродуктивного використання зрошуваних і осушених земель Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству меліорації і водного господарства УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, обкомам партії та облвиконкомам виділяти в першочерговому порядку для проведення робіт на меліорованих землях мінеральні добрива по агротехнічних нормах і необхідну техніку.

Організувати розробку і затвердження в колгоспах і радгоспах, де проводяться у великих розмірах меліоративні роботи, комплексних планів сільськогосподарського освоєння меліорованих земель, які включають будівництво необхідних виробничих будівель, житла, культурно-побутових об'єктів та інші заходи, з тим щоб не допускати розриву між введенням в експлуатацію меліорованих площ та їх високоефективним використанням.

У комплексних проектах по меліорації земель та їх освоєнню, що затверджуються у відповідності з пунктом 5 постанови  ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР від 6 грудня 1972 р. N 549, передбачати виробництво сільськогосподарської продукції на меліорованих землях по роках до одержання проектних показників.

ЦСУ УРСР обліковувати виконання завдань по виробництву сільськогосподарської продукції, передбачених у вказаних проектах.

6. Передати міністерствам і відомствам УРСР машини, устаткування та інші вироби, що виділяються республіці в 1974 році за постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 6 грудня 1973 р. N 898 для потреб меліорації земель, згідно з додатками NN 5, 6 і 7*.

Держплану УРСР, Головпостачу УРСР, Укрсільгосптехніці забезпечити виділення в 1974 році інших видів матеріалів, машин і обладнання, необхідних для виконання меліоративних робіт, а також вишукувати додаткові матеріально-технічні ресурси для більш повного забезпечення проведення водогосподарських заходів у 1974 році.

Держплану УРСР, Головпостачу УРСР, Міністерству чорної металургії УРСР, Міністерству промисловості будівельних матеріалів УРСР по наслідках перепису залишків матеріалів і устаткування на початок 1974 року і в процесі виконання плану вишукувати додатково для організацій системи Міністерства меліорації і водного господарства УРСР труби, насоси, пересувні насосні станції, електродвигуни і запірну арматуру. Пропозиції по цьому питанню подати Раді Міністрів УРСР у першому кварталі 1974 року.

Держплану УРСР виділити Міністерству меліорації і водного господарства УРСР по кооперованих поставках 1000 тонн чавунного литва корпусів і деталей засувок діаметром 150, 200, 300, 500 мм в кількостях за погодженням з Міністерством.

7. Головпостачу УРСР, Держплану УРСР і Укрсільгосптехніці забезпечувати починаючи з 1974 року поставку будівельним організаціям Міністерства меліорації і водного господарства УРСР виділених по річних фондах автомобілів, бульдозерів, екскаваторів, тракторів і автомобільних кранів у кількості не менше 65 процентів у першому півріччі і решти рівномірно в III і IV кварталах.

8. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР і Головплодвинпрому УРСР вжити заходів до прискорення передачі водогосподарським організаціям на повне технічне обслуговування внутрігосподарської мережі та споруд колгоспів і радгоспів, включаючи обслуговування насосних станцій і систем вертикального дренажу, за договорами з господарствами.

9. Міністерству меліорації і водного господарства УРСР і Укрсільгосптехніці передбачити на 1974 - 1975 роки створення обмінного фонду машин, вузлів, агрегатів і механізмів до екскаваторів, бульдозерів, скреперів та інших меліоративних землерийних і будівельних машин на ремонтних підприємствах системи Міністерства.

Міністерству меліорації і водного господарства УРСР у місячний строк з участю Укрсільгосптехніки і за погодженням з Держпланом УРСР встановити номенклатуру та норми обмінного фонду машин, вузлів, агрегатів і механізмів на вказаних ремонтних підприємствах у відповідності з номенклатурою і нормами, встановленими Міністерством меліорації і водного господарства СРСР.

Міністерству меліорації і водного господарства УРСР за погодженням з Міністерством фінансів УРСР у 2-місячний строк розглянути і вирішити питання про наділення ремонтних підприємств системи Міністерства необхідними оборотними коштами для створення обмінного фонду машин, вузлів, агрегатів і механізмів.

10. Облвиконкомам забезпечити у 1974 році виділення нерудних матеріалів, керамзиту і будівельної цегли водогосподарським будівельним організаціям в обсягах, що необхідні для виконання робіт по меліорації земель.

11. Управлінням Одесько-Кишинівської і Придніпровської залізниць разом з Міністерством меліорації і водного господарства УРСР затвердити заходи по забезпеченню повного використання 5 маршрутних поїздів, що будуть організовані згідно з постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 6 грудня 1973 р. N 898 для перевезення матеріалів і конструкцій водогосподарських організацій, в тому числі по Одесько-Кишинівській залізниці - 3 і Придніпровській - 2 маршрутних поїздів.

12. Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерству промислового будівництва УРСР, Міністерству сільського будівництва УРСР, Міністерству будівництва і експлуатації автомобільних шляхів УРСР, Міністерству монтажних і спеціальних будівельних робіт УРСР, Головкиївміськбуду, управлінням "Дніпробуд", "Кременчукгесбуд" і "Дніпроканалбуд" Міністерства енергетики і електрифікації СРСР, управлінню "Мостобуд N 1" Міністерства транспортного будівництва забезпечити виконання в 1974 році підрядних робіт за замовленням Міністерства меліорації і водного господарства УРСР в обсягах згідно з додатком N 8*.

13. Міністерству промисловості будівельних матеріалів УРСР, Міністерству промислового будівництва УРСР і Міністерству будівництва підприємств важкої індустрії УРСР в 1974 році закінчити спорудження і забезпечити введення в дію та розпочати нове будівництво потужностей по виготовленню гончарних трубок згідно з додатком N 9*.

____________
* Не наводяться.

14. З метою поліпшення умов доставки робітників до об'єктів будівництва дозволити Міністерству меліорації і водного господарства УРСР переобладнати в 1974 - 1975 роках на підвідомчих ремонтних заводах під автобуси по 150 вантажних автомобілів щороку. Головпостачу УРСР виділяти Міністерству для цієї мети необхідні матеріали та комплектуючі вироби за своєю номенклатурою.

15. Схвалити пропозицію Міністерства меліорації і водного господарства УРСР про спеціалізацію Каховського заводу "Рембудмаш" на ремонті самохідних скреперів, двигунів ЯМЗ-206 і коробок зміни швидкості до них з річною програмою 200 самохідних скреперів і 1000 двигунів на рік.

Держплану УРСР включити вказані ремонти до номенклатури народногосподарського плану. Укрсільгосптехніці та Головпостачу УРСР забезпечити виділення Каховському заводу "Рембудмаш" централізовано запасних частин і матеріалів під річні обсяги робіт.

16. З метою створення необхідних виробничих умов для забезпечення зростаючих обсягів меліоративного будівництва проектно-кошторисною документацією дозволити Міністерству меліорації і водного господарства УРСР здійснити будівництво лабораторно-виробничих приміщень в м. Львові для інституту "Львівдіпроводгосп", в м. Запоріжжі для інституту "Запоріжжядіпроводгосп" і в м. Дніпропетровську для Дніпропетровського філіалу інституту "Укрдіпроводгосп".

17. Пункт 17 втратив чинність

(пункт 17 у редакції постанови Центрального Комітету Компартії
 України і Ради Міністрів Української РСР від 12.03.74 р. N 129
,
 втратив чинність згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 21.07.92 р. N 412)

18. Взяти до відома, що ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР постановою від 6 грудня 1973 р. N 898:

зобов'язали Міністерство енергетики і електрифікації СРСР забезпечити починаючи з 1974 року комплектну поставку /на правах генерального постачальника/ основного і допоміжного електротехнічного обладнання, кабельних та інших виробів для трансформаторів IV - VI габаритів, що встановлюються на електропідстанціях, призначених для водогосподарських об'єктів. Здійснювати за договорами генерального підряду будівництво ліній електропередачі напругою 35 кв і вище за замовленням Міністерства меліорації і водного господарства СРСР;

доручили Держбанку СРСР провадити оплату тих, що виділяються організаціям системи Міністерства меліорації і водного господарства СРСР, устаткування і машин, які не входять до кошторисів будов, за рахунок загального обсягу капітальних вкладень /крім будівельно-монтажних робіт/ незалежно від їх поквартального розподілу.

* * *

Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів УРСР висловлюють тверду впевненість у тому, що обкоми партії та облвиконкоми, міністерства і відомства республіки, керівники промислових, транспортних та інших підприємств, місцеві партійні, радянські, сільськогосподарські і водогосподарські органи розгорнуть належну організаторську роботу і широке соціалістичне змагання, забезпечать виконання заходів, встановлених цією постановою, доб'ються у визначальному четвертому році дев'ятої п'ятирічки дальшого прискорення меліоративних робіт, поліпшення їх якості, значного підвищення ефективності капітальних вкладень і використання меліорованих земель.

 

Секретар Центрального
Комітету Компартії України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

Опрос