Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке учета в сметах на строительство и в планах капитального строительства новых оптовых цен на машины и оборудование, введенных в действие с 1 января 1973 года

Совет Министров УССР
Постановление от 04.01.1974 № 5
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 4 січня 1974 р. N 5

Київ

Про порядок урахування в кошторисах на будівництво і в планах капітального будівництва нових оптових цін на машини та устаткування, введених в дію з 1 січня 1973 року

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 11 серпня 1988 року N 235)

На виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 7 грудня 1973 р. N 882 "Про порядок урахування в кошторисах на будівництво і в планах капітального будівництва нових оптових цін на машини та устаткування, введених в дію з 1 січня 1973 р." Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Встановити, що починаючи з 1 січня 1976 р. кошторисна вартість машин та устаткування, які використовуються в капітальному будівництві, повинна визначатися на основі нових оптових цін на продукцію машинобудування, введених в дію з 1 січня 1973 року.

Економія від введення нових оптових цін на машини та устаткування повинна враховуватися в 1974 і 1975 роках у планах фінансування капітальних вкладень.

Зберегти на 1974 - 1975 роки встановлений пунктом 6 постанови Ради Міністрів УРСР від 31 травня 1972 р. N 257 порядок визначення і перерахування в державний бюджет економії, одержаної міністерствами і відомствами УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами, кооперативними і громадськими організаціями у зв'язку з введенням в дію з 1 січня 1973 р. нових оптових цін на машини, устаткування і матеріали, що використовуються в капітальному будівництві, яке фінансується за рахунок нецентралізованих джерел.

Покласти на Укрсільгосптехніку вилучення і внесення в доход бюджетів областей сум економії, що утворюються в колгоспах у зв'язку з введенням з 1 січня 1973 року нових оптових цін на машини, устаткування і матеріали, які використовуються у капітальному будівництві.

2. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 7 грудня 1973 р. N 882 доручила Держбуду СРСР, Держплану СРСР, Міністерству фінансів СРСР, Державному комітету цін Ради Міністрів СРСР і ЦСУ СРСР розробити з участю Будбанку СРСР і Держбанку СРСР та затвердити до 25 грудня 1973 р. вказівки про порядок:

перерахунку залишків кошторисної вартості машин та устаткування по перехідних на 1976 рік будовах і перерахунку кошторисної вартості машин і устаткування по будовах, які заново розпочинаються в 1976 році, по яких вказана вартість затверджена в кошторисних цінах 1969 року, передбачивши в цих вказівках, що перерахунок кошторисної вартості машин та устаткування повинен провадитися, як правило, шляхом прямого перерахунку по оптових цінах, введених в дію з 1 січня 1973 року;

визначення індексів зміни кошторисної вартості машин і устаткування, що входять до кошторисів будов, та індексів зміни вартості машин і устаткування, які не входять до кошторисів будов, необхідних для перерахунку обсягів капітальних вкладень, виділених на придбання машин і устаткування.

3. Міністерствам, відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам на підставі вказівок, згаданих у пункті 2 цієї постанови, забезпечити до 1 січня 1975 р. перерахунок залишків кошторисної вартості машин і устаткування по перехідних на 1976 рік будовах і перерахунок кошторисної вартості машин і устаткування по будовах, що заново розпочинаються в 1976 році. Перерахунок кошторисної вартості машин і устаткування повинен провадитися лише по тих машинах та устаткуванню, на які змінено оптові ціни.

Заборонити при перерахунку кошторисної вартості машин і устаткування вносити в кошториси зміни, які не зв'язані з введенням нових оптових цін на ці машини та устаткування.

Зобов'язати керівників підприємств, організацій і установ-замовників затвердити перераховану по нових оптових цінах на підставі вказівок, згаданих у пункті 2 цієї постанови, кошторисну вартість машин і устаткування та загальну кошторисну вартість будівництва підприємств, будинків і споруд.

У випадках, коли в процесі перерахунку кошторисної вартості машин і устаткування по нових оптових цінах виникне необхідність внесення змін у затверджені проекти будов в зв'язку з заміною машин і устаткування, знятих з виробництва, іншими машинами та устаткуванням, ці зміни повинні бути враховані окремо; перезатвердження кошторисів по таких будовах провадиться в установленому порядку.

4. Покласти на міністерства, відомства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми відповідальність за правильність перерахунку кошторисної вартості машин і устаткування, що здійснюється у відповідності з цією постановою. Українським республіканським конторам Будбанку СРСР і Держбанку СРСР здійснювати контроль за правильністю перерахунку кошторисної вартості машин і устаткування.

Держбуду УРСР і Державному комітету цін Ради Міністрів УРСР в період перерахунку кошторисної вартості машин і устаткування провадити вибіркову перевірку правильності перерахунку та в оперативному порядку вживати заходів до усунення виявлених недоліків.

5. Міністерствам, відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам до 10 січня 1975 р. подати Держбуду УРСР, Держплану УРСР, Державному комітету цін Ради Міністрів УРСР, Міністерству фінансів УРСР, ЦСУ УРСР і Українській республіканській конторі Будбанку СРСР дані про результати перерахунку кошторисної вартості машин і устаткування та пропозиції про індекси зміни кошторисної вартості машин і устаткування, що входять до кошторисів будов, по галузях народного господарства і промисловості та про індекси зміни вартості машин і устаткування, які не входять до кошторисів будов.

У випадках, якщо в результаті перерахунку кошторисів розмір економії від зниження оптових цін на машини і устаткування буде нижче розміру економії від зниження оптових цін на машини і устаткування, врахованих у фінансовому плані, повинні бути розглянуті причини цих відхилень та одночасно з результатами перерахунку кошторисів і проектами індексів подані відповідні пропозиції.

Держбуду УРСР, Держплану УРСР, Державному комітету цін Ради Міністрів УРСР, Міністерству фінансів УРСР, ЦСУ УРСР і Українській республіканській конторі Будбанку СРСР розглянути подані міністерствами, відомствами УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами пропозиції по вказаних питаннях та підготувати до 25 січня 1975 р. Раді Міністрів УРСР відповідні матеріали для подання Держбуду СРСР, Держплану СРСР, Державному комітету цін Ради Міністрів СРСР, Міністерству фінансів СРСР, ЦСУ СРСР і Будбанку СРСР.

6. Дозволити міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам залучати в 1973 - 1975 роках для виконання у відповідності з цією постановою робіт по перерахунку кошторисної вартості машин і устаткування пенсіонерів по старості на строк до 6 місяців у календарному році, з виплатою їм протягом вказаного періоду пенсії в порядку, передбаченому підпунктом "б" пункту 2 і пунктом 3 постанови Ради Міністрів СРСР від 31 грудня 1969 р. N 995 /підпункт "б" пункту 1 і пункт 2 вступної частини постанови Ради Міністрів УРСР від 29 січня 1970 р. N 52.

7. Затрати, зв'язані з перерахунком кошторисної вартості машин і устаткування в ціни, введені в дію з 1 січня 1973 р., провадити за рахунок загальних асигнувань, виділених на фінансування капітальних вкладень.

8. Довести до відома міністерств, відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, що Рада Міністрів СРСР постановою від 7 грудня 1973 р. N 882 доручила:

а) Держбуду СРСР, Держплану СРСР, Державному комітету цін Ради Міністрів СРСР, Міністерству фінансів СРСР, ЦСУ СРСР і Будбанку СРСР затвердити індекси зміни кошторисної вартості машин і устаткування;

б) Держплану СРСР розробити і до 1 березня 1975 р. повідомити міністерствам і відомствам СРСР і Радам Міністрів союзних республік вказівки про порядок урахування в плані капітальних вкладень на 1976 рік індексів зміни кошторисної вартості машин і устаткування.

ЦСУ СРСР з участю Рад Міністрів союзних республік, міністерств і відомств СРСР доручено провести перерахунок затрат на машини і устаткування по нових оптових цінах і відповідно перерахунок загальних обсягів капітальних вкладень по галузях народного господарства, союзних республіках, міністерствах і відомствах СРСР за 1971, 1972, 1973 і 1974 роки та дані цього перерахунку повідомити Держплану СРСР до 1 червня 1975 року.

9. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Держбуд УРСР.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 24

Опрос