Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об упорядочении отхода колхозников на сезонные работы

Совет Министров УССР
Постановление от 12.07.1973 № 321
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 12 липня 1973 р. N 321

Київ

Про впорядкування відходництва колгоспників на сезонні роботи

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 7 липня 1989 року N 180

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 листопада 2016 року N 1066)

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що в справі відходництва колгоспників на сезонні роботи є серйозні недоліки.

Багато колгоспів, радгоспів, міжколгоспних організацій, особливо в південних областях республіки, приймають на роботу колгоспників-відходників з порушенням діючого порядку, без довідок про відпуск їх правліннями колгоспів. Великого поширення набула практика завищення оплати праці колгоспників, які прибули на тимчасову роботу, шляхом необгрунтованого підвищення розцінок і фактично виконаних обсягів робіт, виплати різного роду незаконних премій і надбавок до заробітної плати, що призводить до підриву трудової дисципліни і значної перевитрати грошових коштів.

З метою впорядкування відходництва колгоспників на сезонні роботи, відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 19 червня 1973 р. N 421 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Встановити, що колгоспи, радгоспи і міжколгоспні організації, керуючись діючим законодавством і Примірним Статутом колгоспу, можуть укладати з колгоспниками-відходниками договори на проведення будівельних, шляхових та інших робіт тільки при наявності документа, що підтверджує згоду правління колгоспу на їх виїзд для роботи в інших господарствах.

Визнати за необхідне, щоб оплата праці колгоспників-відходників провадилась у колгоспах, радгоспах та міжколгоспних організаціях у відповідності з тарифними ставками і системами матеріального заохочення, що застосовуються на аналогічних роботах у радгоспах, будівельних організаціях і рай/міськ/промкомбінатах. Контроль за рівнем і порядком оплати праці колгоспників-відходників повинен здійснюватись відповідно управлінням сільського господарства райвиконкому або трестом радгоспів.

2. Виконкомам обласних, міських, районних Рад депутатів трудящих забезпечити суворе додержання встановленого порядку відходництва колгоспників на сезонні роботи, а також виконання пункту 4 постанови Ради Міністрів УРСР від 13 грудня 1951 р. N 3671 про заборону керівникам підприємств та будов приймати на постійну і сезонну роботу колгоспників без відповідних документів.

3. Зобов'язати Державний комітет Ради Міністрів УРСР по використанню трудових ресурсів, міністерства і відомства УРСР, облвиконкоми, Київський і Севастопольський міськвиконкоми суворо додержуватись встановленого порядку набору робітників з числа колгоспників для сезонних і постійних робіт і кількості, визначеної народногосподарським планом або окремими рішеннями Уряду.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 22, 26

Опрос