Идет загрузка документа (20 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О подготовке промышленных предприятий, электростанций, строений, транспорта, жилищно-коммунальных и социально-культурных заведений к работе в осенне-зимний период 1973/74 года и обеспечении топливом народного хозяйства и населения

Совет Министров УССР
Постановление от 29.06.1973 № 303

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 29 червня 1973 р. N 303

Київ

Про підготовку промислових підприємств, електростанцій, будов, транспорту, житлово-комунальних і соціально-культурних закладів до роботи в осінньо-зимовий період 1973/74 року та забезпечення паливом народного господарства і населення

Рада Міністрів УРСР відмічає, що міністерства і відомства УРСР та облвиконкоми здійснили ряд важливих заходів по підготовці промислових підприємств, електростанцій, будов, транспорту та інших об'єктів до роботи в осінньо-зимовий період 1972/73 року, що забезпечило нормальну роботу народного господарства.

Проте у підготовці народного господарства республіки до роботи в зимових умовах були допущені серйозні недоліки.

На ряді підприємств Міністерства чорної металургії УРСР, Міністерства харчової промисловості УРСР, Міністерства промисловості будівельних матеріалів УРСР та інших не було своєчасно здійснено заходів по підготовці їх до роботи в дні значних похолодань на резервних видах палива.

При проходженні осінньо-зимового максимуму навантажень мали місце вимушені простої блоків на Зміївській, Ладижинській, Трипільській, Старобешівській, Слов'янській ДРЕС, а також аварії в електричних і теплових мережах Міністерства енергетики і електрифікації УРСР.

Дніпропетровський, Донецький, Одеський, Тернопільський та деякі інші облвиконкоми і Київський міськвиконком не забезпечили виконання затверджених графіків обмеження споживання природного газу.

Окремими міністерствами не виконано завдання по будівництву і введенню в дію місткостей для зберігання топкового мазуту, котельних та інших об'єктів, необхідних для роботи в зимових умовах, а також по створенню необхідних запасів палива, сировини та матеріалів.

З метою своєчасної підготовки промислових підприємств, електростанцій, будов, житлово-комунальних об'єктів і соціально-культурних закладів до роботи в осінньо-зимовий період 1973/74 року, забезпечення паливом народного господарства і населення та на виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 17 травня 1973 р. N 330 Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати Міністерство енергетики і електрифікації УРСР, Міністерство чорної металургії УРСР, Міністерство промисловості будівельних матеріалів УРСР, Міністерство легкої промисловості УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство м'ясної і молочної промисловості УРСР за погодженням з відповідними міністерствами СРСР забезпечити створення на 1 жовтня 1973 р. і на 1 січня 1974 р. на електростанціях і промислових підприємствах запасів вугілля і топкового мазуту у кількостях, що задовольняють їх потребу для безперебійної роботи в осінньо-зимовий період.

ЦСУ УРСР подавати Раді Міністрів УРСР, Держплану УРСР, Головпостачу УРСР і Головнафтопостачзбуту УРСР не пізніше 15 числа кожного місяця дані про наявність на перше число звітного місяця вугілля і топкового мазуту по вказаних міністерствах.

2. У зв'язку з розпорядженням Держпостачу СРСР від 16 травня 1973 р. N 47 внести такі зміни в фонди на паливо:

а) зарахувати до нерозподіленого резерву Ради Міністрів УРСР 100 тис. тонн донецького і 41 тис. тонн львівсько-волинського вугілля на II квартал, 100 тис. тонн донецького і 57 тис. тонн львівсько-волинського вугілля на IV квартал 1973 року;

б) зменшити в IV кварталі 1973 р. фонди споживачів УРСР на 193 тис. тонн донецького вугілля згідно з додатком N 1*.

3. Міністерствам і відомствам УРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:

а) розробити і до 1 жовтня 1973 р. здійснити необхідні заходи по підготовці промислових і комунально-побутових підприємств, електростанцій, транспорту, жилих будинків, соціально-культурних закладів і торговельних організацій до роботи в осінньо-зимовий період 1973/74 року, звернувши особливу увагу:

на своєчасне створення необхідних запасів палива, матеріалів та сировини на підприємствах, будовах і транспорті, а також на виконання завдань по заготівлі і здачі металолому;

на здійснення своєчасної підготовки підприємств і електростанцій до роботи на резервних видах палива і створення необхідних його запасів, маючи на увазі, що в межах загальних лімітів газу для народного господарства в цілому по області під час різкого похолодання буде вивільнено його з промислових підприємств в кількостях, необхідних для повного забезпечення населення і комунально-побутових підприємств;

на своєчасне завершення всіх робіт по будівництву мазутосховищ, газопроводів та інших об'єктів, що сприятимуть нормальній роботі народного господарства в зимових умовах, а також на підготовку енергетичного господарства і транспорту;

б) терміново розглянути і затвердити заходи по безперебійному постачанню палива населенню у необхідних кількостях та відповідної якості, включаючи заходи по децентралізованих заготівлях палива, по забезпеченню своєчасного завезення вугілля і дров на склади торговельних організацій в міській і сільській місцевості, а також по доставці палива населенню.

Про хід виконання доповісти Раді Міністрів УРСР і Держплану УРСР до 10 вересня і 10 жовтня 1973 року. Держплану УРСР узагальнювати вказані матеріали і доповідати Раді Міністрів УРСР.

4. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам та Головпостачу УРСР посилити завезення палива школам, лікарням, дитячим і культурно-освітнім закладам та іншим комунально-побутовим споживачам, організувати місячники по завезенню палива з тим, щоб до початку опалювального сезону 1973/74 року створити у них достатні запаси його.

Дозволити обл/міськ/виконкомам провадити фінансування витрат на оплату палива в міру його завезення вказаним споживачам, незалежно від квартального розподілу коштів, виділених для цієї мети.

5. Зобов'язати виконкоми областей, в яких видобувається торф, і в першу чергу Волинської, Ровенської, Сумської, Черкаської і Чернігівської вжити заходів до вивезення з торфопідприємств залишків кускового торфу і торфобрикету в найближчий час.

6. Виробничим об'єднанням "Укргазпром" і "Укрнафта" вжити необхідних заходів до забезпечення виконання і перевиконання в 1973 році встановлених планів і додаткових завдань по видобутку газу, нафти і газового конденсату. Забезпечити в IV кварталі 1973 р. середньодобовий видобуток газу в кількості 185 млн. куб. метрів, у тому числі по об'єднанню "Укргазпром" - 158 млн. куб. метрів і об'єднанню "Укрнафта" - 27 млн. куб. метрів.

Укргазпрому до 1 жовтня 1973 р. закачати в підземні газосховища 520 млн. куб. метрів газу, в тому числі в Олишівське і Червонопартизанське - 200 млн. куб. метрів, Угерське - 300 млн. куб. метрів і Червонопопівське - 20 млн. куб. метрів.

Встановити, що потужність газосховищ по максимальному добовому відбору газу повинна становити до грудня 1973 року не менше ніж 3 млн. куб. метрів.

7. Міністерству вугільної промисловості УРСР розробити і здійснити заходи, що забезпечують виконання встановлених на 1973 рік плану і додаткового завдання по виробництву сортового палива, особливо сортових антрацитів і напівантрацитів крупних сортів.

8. Міністерству вугільної промисловості УРСР і управлінням залізниць забезпечити шахти і збагачувальні фабрики, що поставляють антрацити і напівантрацити крупних сортів, залізничними вагонами рівномірно по періодах діб.

9. Виробничим об'єднанням "Укргазбуд", "Укргазпром" і "Укрнафта" вжити заходів до ліквідації допущеного відставання на будівництві основних об'єктів газової та нафтової промисловості. Забезпечити своєчасне введення в дію пускових газонафтопромислових об'єктів, зокрема установок комплексної підготовки газу на Хрестищенському і Новотроїцькому родовищах в IV кварталі 1973 року.

До кінця цього року підключити і ввести в експлуатацію 60 газових свердловин, в тому числі по родовищах і в строки згідно з додатком N 2*.

10. Міністерству геології УРСР передати виробничим об'єднанням "Укргазпром" та "Укрнафта" в експлуатацію в II півріччі 1973 року 14 продуктивних розвідувальних свердловин у строки згідно з додатком N 3*.

11. Встановити Міністерству енергетики і електрифікації УРСР, Міністерству чорної металургії УРСР, Міністерству лісової і деревообробної промисловості УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР завдання на 1973 рік по будівництву і введенню в дію місткостей для зберігання топкового мазуту в строки згідно з додатком N 4*.

12. Зобов'язати Міністерство будівництва підприємств важкої індустрії УРСР, Міністерство промислового будівництва УРСР та Головнафтопостачзбут УРСР забезпечити в IV кварталі 1973 року введення в дію нафтомісткостей на Бердянській нафтобазі обсягом 13 тис. куб. метрів і на Луцькій - обсягом 12,3 тис. куб. метрів.

13. Зобов'язати Міністерство енергетики і електрифікації УРСР:

- разом з трестами "Південелектросіткобуд" і "Південзахелектросіткобуд" Міністерства енергетики і електрифікації СРСР забезпечити в 1973 році введення в дію ліній електропередачі і підстанцій для покриття енергетичних навантажень споживачів в осінньо-зимовий період 1973/74 року згідно з додатком N 5*;

- разом з трестами "Донбасенергобуд" і "Південенергобуд" Міністерства енергетики і електрифікації СРСР здійснити в 1973 році невідкладні заходи по підготовці паливно-транспортних цехів до роботи в осінньо-зимовий період 1973/74 року згідно з додатком N 6*;

- разом з міністерствами, відомствами УРСР, облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами та підприємствами союзного підпорядкування розробити до 1 вересня 1973 р. і здійснити заходи по зниженню навантажень споживачів електроенергії в години проходження максимуму в осінньо-зимовий період 1973/74 року без зменшення випуску промислової продукції;

- посилити контроль за економним витрачанням електричної і теплової енергії в народному господарстві і відпуском енергії підприємствам і організаціям відповідно до встановлених планів.

14. Заборонити підприємствам і організаціям витрачати електричну і теплову енергію понад кількості, передбачені планами. Попередити керівників підприємств, організацій, міністерств і відомств про їх персональну відповідальність за перевитрату електричної і теплової енергії.

15. Відмітити, що Міністерство енергетики і електрифікації УРСР допустило в 1972 році введення в дію енергетичних потужностей на ряді електростанцій з великими недоробками /на Вуглегірській і Курахівській ДРЕС не було закінчено будівництво паливоподачі, на Запорізькій ДРЕС - димової труби/, що не дало можливості в I кварталі 1973 р. використати на цих електростанціях наявних ресурсів донецького газового вугілля і призвело до збільшення витрати дефіцитних донецьких антрацитів і топкового мазуту.

З метою максимальної економії донецького пісного вугілля і антрациту зобов'язати Міністерство енергетики і електрифікації УРСР:

- визначити по кожному районному енергетичному управлінню розмір витрати цього вугілля по кварталах у межах загальної планової витрати їх по Міністерству і встановити суворий контроль за витрачанням зазначеного вугілля, не допускаючи перевитрати його;

- вжити необхідних заходів до прискорення введення в дію в 1973 році 3 енергоблоків потужністю по 300 тис. квт на Вуглегірській ДРЕС і 3 енергоблоків потужністю по 200 тис. квт на Курахівській ДРЕС;

- завершити на Запорізькій ДРЕС, Курахівській ДРЕС і Вуглегірській ДРЕС роботи, зв'язані з безперебійною експлуатацією енергоблоків та повним використанням на них донецького газового вугілля і промпродукту цього вугілля у кількостях, передбачених у плані на II - IV квартали 1973 року.

16. Міністерству чорної металургії УРСР разом з управліннями Придніпровської і Донецької залізниць створити на 1 грудня 1973 р. на підприємствах чорної металургії запаси залізної, марганцевої і хромітової руд, вапняку, глини вогнетривкої, каоліну, металолому в кількостях згідно з додатком N 7*.

17. Зобов'язати Міністерство промисловості будівельних матеріалів УРСР забезпечити до 1 грудня 1973 р. проведення розкривних робіт в обсязі 19,1 млн. куб. м і створити на 1 листопада 1973 р. запаси сировини і матеріалів згідно з додатком N 8*.

18. Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам і Укргазпрому встановити суворий контроль за використанням на промислових і комунально-побутових підприємствах місцевих видів палива, бурого вугілля і відходів виробництва відповідно до встановлених паливних режимів, не допускаючи переведення на газ підприємств без дозволу Ради Міністрів УРСР або Держплану СРСР.

19. ЦСУ УРСР та обл/міськ/виконкомам провести перепис залишків усіх видів палива на складах міськпаливо, шкіл, лікарень та інших установ, а також радгоспів і підприємств Укрсільгосптехніки за станом на 1 жовтня 1973 р. і на 1 квітня 1974 року.

Про результати перепису доповісти Раді Міністрів УРСР і в копії Держплану УРСР та Головпостачу УРСР відповідно до 10 листопада 1973 р. і 10 травня 1974 року.

Держплану УРСР узагальнити дані ЦСУ УРСР і повідомити про результати перепису Держплан СРСР і Держпостач СРСР відповідно до 15 листопада 1973 р. і 15 травня 1974 року.

20. Облвиконкомам, Київському та Севастопольському міськвиконкомам до 15 липня 1973 р. затвердити погоджені з міністерствами і відомствами УРСР та керівниками підприємств союзного підпорядкування графіки обмежень споживання природного газу електростанціями та промисловими підприємствами на осінньо-зимовий період, залежно від зміни температури повітря, маючи на увазі повне забезпечення комунально-побутових потреб газом у межах загальних добових лімітів, встановлених споживачам областей, міст та інших населених пунктів.

Затверджені графіки до 1 серпня ц. р. подати Раді Міністрів УРСР і Міністерству комунального господарства УРСР.

Міністерствам і відомствам УРСР та керівникам підприємств союзного підпорядкування до 1 листопада 1973 р. підготувати електростанції і промислові підприємства до переведення їх на резервні види палива, створивши необхідні запаси його, та закінчити роботи по підготовці підприємств, що працюють на буферному режимі споживання газу, для переведення на інші види палива.

Облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам доповідати до 5 вересня, 5 жовтня, 5 листопада 1973 р. Раді Міністрів УРСР, Держплану УРСР і Міністерству комунального господарства УРСР про стан підготовки підприємств до роботи на резервних видах палива. Міністерству комунального господарства УРСР узагальнювати зазначені інформації і подавати їх Раді Міністрів УРСР.

21. Зобов'язати Головпостач УРСР і Головнафтопостачзбут УРСР встановити контроль за своєчасним відвантаженням міністерствам і відомствам УРСР палива та інших матеріалів, необхідних для підготовки до роботи в зимових умовах, відповідно до виділених їм фондів, і щомісяця не пізніше 15 числа доповідати Раді Міністрів УРСР про виконання плану поставок за минулий місяць.

22. Довести до відома Держплану УРСР, Головпостачу УРСР, Головнафтопостачзбуту УРСР, міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського та Севастопольського міськвиконкомів, що Рада Міністрів СРСР постановою від 17 травня 1973 р. N 330:

а) зобов'язала Міністерство транспортного будівництва і Міністерство шляхів прискорити роботи по збільшенню пропускної спроможності промивально-пропарювальної станції по підготовці цистерн під налив світлих нафтопродуктів на станції Кагамлицька Південної залізниці. Міністерству шляхів запропоновано прискорити розробку технічної документації на розширення промивально-пропарювального підприємства на станції Херсон Одесько-Кишинівської залізниці;

б) зобов'язала Міністерство нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР і Міністерство транспортного будівництва прискорити роботи по будівництву естакад, розвитку залізничних станцій для повного забезпечення вивозу нафтопродуктів з Кременчуцького нафтопереробного заводу /ст. Кагамлицька/ і Херсонського нафтопереробного заводу /ст. Херсон/;

в) встановила, що поставка автомобільного бензину, дизельного палива, автолу і дизельного масла споживачам, за винятком поставки для експорту, спецвитрат, сільського господарства, Міністерства харчової промисловості СРСР, Міністерства м'ясної і молочної промисловості СРСР, Міністерства сільського господарства СРСР, Міністерства заготівель СРСР, Міністерства меліорації і водного господарства СРСР та Міністерства шляхів, провадиться на рівні 97 процентів фондів, виділених цим споживачам на II - IV квартали 1973 року;

г) дозволила Радам Міністрів союзних республік передавати на комунально-побутові потреби підвідомчих їм підприємств і організацій вугілля, що виділене для продажу по ринкових фондах, але не користується попитом у населення, з наступним повідомленням про це Держпостачу СРСР;

д) встановила, що недопоставка споживачам вугілля, торфу, топкового мазуту і газу, допущена в I кварталі 1973 р., поповненню не підлягає, крім недопоставки по плану експорту і імпорту товарів; не підлягають також удержанню з споживачів топковий мазут і газ, поставлені їм понад фонди на I квартал 1973 року.

Звільнила, як виняток, підприємства системи Міністерства вугільної промисловості СРСР, Міністерства нафтопереробної і нафтохімічної промисловості СРСР, торфопідприємства союзних республік, а також вуглепостачзбутові і нафтопостачзбутові організації від сплати нестягнутої неустойки за недопоставку в I кварталі 1973 р. споживачам вугілля, торфу і топкового мазуту.

23. Комітету народного контролю УРСР встановити контроль за виконанням міністерствами і відомствами УРСР заходів по підготовці підприємств і організацій до роботи в осінньо-зимовий період 1973/74 року і про наслідки, в разі необхідності, доповідати Раді Міністрів УРСР.

____________
* Не наводяться.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 21

Опрос