Идет загрузка документа (15 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по упорядочению деятельности подсобных предприятий и промыслов в сельском хозяйстве

Совет Министров УССР
Постановление от 20.06.1973 № 280
Утратил силу

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 20 червня 1973 р. N 280

Київ

Про заходи по впорядкуванню діяльності підсобних підприємств і промислів у сільському господарстві

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Ради Міністрів Української РСР
 від 12 вересня 1975 року N 435
,
 від 25 квітня 1988 року N 108
,
 від 28 травня 1989 року N 150
,
 від 7 липня 1989 року N 180

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 листопада 2016 року N 1066)

Рада Міністрів Української РСР відмічає, що вжиті за останні роки заходи по розвитку підсобних підприємств і промислів у колгоспах, радгоспах та інших сільськогосподарських підприємствах і міжколгоспних організаціях дозволили поліпшити використання сезонного лишку робочої сили, матеріальних і сировинних ресурсів у сільському господарстві. Активізувалась діяльність господарств по переробці сільськогосподарських продуктів, виробництву місцевих будівельних матеріалів і товарів народного споживання, що позитивно впливає на зміцнення їх економіки, сприяє зростанню сільськогосподарського виробництва, а також більш повному задоволенню попиту населення на товари народного споживання.

Проте колгоспи і радгоспи ще слабо використовують наявні можливості по переробці і зберіганню сільськогосподарських продуктів, виробництву будівельних матеріалів і товарів народного споживання.

Допускаються серйозні помилки і перекручення в організації та діяльності підсобних підприємств і промислів. У ряді випадків колгоспи і радгоспи створюють підприємства, які за своїм характером не є підсобними, для роботи в них залучаються робітники з промислових та інших несільськогосподарських підприємств. Цим працівникам, як правило, виплачується заробітна плата, яка перевищує оплату праці в основних галузях сільськогосподарського виробництва і аналогічних виробництвах у промисловості. Набули поширення незаконні форми придбання дефіцитних фондованих матеріалів для підсобних виробництв колгоспів і радгоспів. У деяких колгоспах і радгоспах завищуються ціни на продукцію, яка вироблена підсобними підприємствами і промислами, що призводить до штучного збільшення прибутків, які одержують господарства. За роботою підсобних виробництв не здійснюється належного контролю, що породжує у окремих осіб рвацькі тенденції. Є факти, коли в напружені періоди року працівники підсобних підприємств і промислів не переводяться на польові роботи, для своєчасного проведення яких із-за нестачі робочої сили в господарствах залучається міське населення.

Радянські і сільськогосподарські органи на місцях слабо займаються питаннями використання трудових ресурсів, недостатньо вникають у роботу підсобних підприємств і промислів колгоспів, радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств і міжколгоспних організацій. Організації Укрсільгосптехніки незадовільно забезпечують сільські підсобні виробництва обладнанням, тарою, пакувальними та іншими матеріалами.

На виконання постанови Ради Міністрів СРСР від 11 травня 1973 р. N 321 "Про заходи по впорядкуванню діяльності підсобних підприємств і промислів у сільському господарстві" Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Міністерство м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, Укрміжколгоспбуд, Укрсільгосптехніку та облвиконкоми:

а) забезпечити усунення недоліків і перекручень в організації та діяльності підсобних підприємств і промислів у колгоспах, радгоспах та інших сільськогосподарських підприємствах і міжколгоспних організаціях, відмічених у цій постанові;

б) вжити заходів до дальшого розвитку в колгоспах, радгоспах та інших сільськогосподарських підприємствах і міжколгоспних організаціях підсобних підприємств і промислів /головним чином по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції, виробництву будівельних матеріалів і товарів народного споживання з місцевої сировини/ з тим, щоб вони сприяли більш повному і рівномірному протягом року використанню трудових ресурсів та зміцненню економіки господарств, розвитку колгоспного і радгоспного виробництва.

2. З метою поліпшення керівництва роботою підсобних підприємств і промислів колгоспів прийняти пропозицію Міністерства сільського господарства УРСР про перетворення Управління міжколгоспних зв'язків, підсобних підприємств і промислів у Головне управління підсобних підприємств і промислів /на госпрозрахунку/.

3. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрміжколгоспбуду, Укрсільгосптехніці та облвиконкомам забезпечити підвищення рівня технічного оснащення підсобних підприємств і промислів у сільському господарстві, своєчасне поновлення обладнання, а також підвищення кваліфікації колгоспників і робітників радгоспів, які працюють на цих виробництвах, та вжити заходів до поліпшення якості товарів, які відповідали б вимогам стандартів і технічних умов на аналогічні товари промисловості.

Держплану УРСР, Головпостачу УРСР та Укрсільгосптехніці передбачати в планах виділення необхідних матеріалів, сировини та устаткування /під розрахункові обсяги виробництва продукції/ міністерствам і відомствам для підсобних підприємств і промислів колгоспів, радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств і міжколгоспних організацій.

4. Міністерству торгівлі УРСР і Укоопспілці:

а) разом з міністерствами та відомствами УРСР, які мають у підпорядкованих їм господарствах підсобні підприємства і промисли, та облвиконкомами:

- протягом 1973 року здійснити заходи по більш повному залученню товарів народного споживання, які виробляються на підсобних підприємствах і промислах, у товарооборот республіки;

- щорічно, не пізніше третього кварталу, проводити оптові ярмарки по закупівлі товарів, вироблених цими підприємствами і промислами;

б) виходячи з погоджених планів реалізації продукції підсобних підприємств і промислів, забезпечувати укладення з колгоспами, радгоспами та міжколгоспними організаціями договорів на поставку виробленої ними продукції.

5. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Міністерству м'ясної і молочної промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Укрміжколгоспбуду, Українській республіканській конторі Держбанку СРСР та облвиконкомам посилити контроль за економічним обгрунтуванням доцільності проектування та будівництва підсобних підприємств і промислів.

6. На часткову зміну пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР від 21 жовтня 1967 р. N 679 /ЗП УРСР 1967 р. N 10, ст. 125/ та пункту 16 постанови Ради Міністрів УРСР від 23 грудня 1972 р. N 590 встановити, що ціни на продукцію виробничо-технічного призначення, яка виготовляється підсобними підприємствами і промислами колгоспів, радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств і міжколгоспних організацій по договорах з промисловими підприємствами та іншими господарськими організаціями, встановлюються за згодою сторін стосовно до рівня державних оптових цін. У випадках, коли виробництво цих товарів є для колгоспу, радгоспу та іншого сільськогосподарського підприємства і міжколгоспної організації /при діючих державних оптових цінах/ збитковим або малорентабельним, ціни на вказані товари встановлюються органами ціноутворення виходячи з економічно обгрунтованих затрат на виробництво цих товарів і рівня рентабельності в розмірі до 25 процентів у порядку, що визначається Державним комітетом цін Ради Міністрів СРСР.

7. Визнати такою, що втратила силу, постанову Ради Міністрів УРСР від 30 липня 1962 р. N 848 "Про порядок затвердження цін на продукцію підприємств міжколгоспних організацій Української РСР" /ЗП УРСР 1962 р. N 7, ст. 100/.

8. Взяти до відома, що Рада Міністрів СРСР постановою від 11 травня 1973 р. N 321:

1) Підпункт 1 пункту 8 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 12.09.75 р. N 435)

2) Встановила, що:

а) виготовлення товарів народного споживання і виробничого призначення підсобними підприємствами і промислами колгоспів, радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств і міжколгоспних організацій з фондованих матеріалів, а також із сировини, яка передається їм в порядку кооперації, може провадитись господарствами з дозволу райвиконкомів або міськвиконкомів;

б) у підсобних підприємствах і промислах радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств для оплати праці робітників вводяться тарифні ставки і система матеріального заохочення, які діють на аналогічних роботах у радгоспах і відповідних виробництвах рай/міськ/промкомбінатів. Норми виробітку встановлюються з урахуванням конкретних умов, стосовно до норм виробітку, що діють у радгоспах та рай/міськ/промкомбінатах;

в) оплата праці керівників і спеціалістів підсобних виробництв радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств провадиться по схемі посадових окладів відповідних категорій працівників відділень, ферм, виробничих дільниць радгоспів залежно від обсягу виробництва продукції. Показники віднесення цих виробництв до груп по оплаті праці керівних працівників і спеціалістів встановлюються Міністерством сільського господарства СРСР за погодженням з Державним комітетом Ради Міністрів СРСР у питаннях праці і заробітної плати.

г) підпункт "г" підпункту 2 пункту 8 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 25.04.88 р. N 108)

9. Пункт 9 втратив чинність

(згідно з постановою Ради Міністрів
 Української РСР від 07.07.89 р. N 180)

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 22

Опрос