Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О производстве и засыпке семян озимых и ярых культур для посева под урожай 1974 года в колхозах и совхозах УССР

Совет Министров УССР, Центральный Комитет Компартии Украины
Постановление от 12.06.1973 № 275
Утратил силу

ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КП УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 12 червня 1973 р. N 275

Київ

Про виробництво і засипку насіння озимих і ярих культур для посіву під урожай 1974 року в колгоспах і радгоспах УРСР

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
від 29 липня 1994 року N 522)

Центральний Комітет КП України і Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Схвалити подані Держпланом УРСР, Міністерством сільського господарства УРСР, Міністерством радгоспів УРСР, Міністерством харчової промисловості УРСР, Головплодвинпромом УРСР, розроблені в колгоспах і радгоспах плани виробництва і засипки насіння сільськогосподарських культур та створення страхових фондів для посіву під урожай 1974 року по областях згідно з додатками NN 1 - 10*.

_____________
* Не наводяться.

2. Зобов'язати Міністерство сільського господарства УРСР, Міністерство радгоспів УРСР, Міністерство харчової промисловості УРСР, Головплодвинпром УРСР, Південне відділення ВАСГНІЛ, республіканське об'єднання "Укрсортнасіннєовоч", обкоми і райкоми партії, облвиконкоми і райвиконкоми забезпечити в усіх колгоспах, радгоспах і науково-дослідних установах значне поліпшення насінництва з тим, щоб кожне господарство мало необхідну кількість високоякісного насіння кращих районованих сортів високих репродукцій.

Особливу увагу звернути на поліпшення насінництва люпину, вики, багаторічних трав та інших кормових культур.

3. Встановити, що в насінні фонди повинно засипатись лише насіння районованих і перспективних сортів з урожаю насінницьких посівів, доведене, як правило, до кондицій першого класу. В тих випадках, коли насіння з урожаю насінницьких посівів буде визнано непридатним за даними апробації, або коли врожай з цих посівів виявиться недостатнім через стихійне лихо та інші несприятливі умови погоди, дозволяється до виконання плану продажу державі зерна та інших культур засипати в насінні фонди насіння з найбільш урожайних ділянок загальних посівів, засіяних насінням високих репродукцій кращих районованих сортів. При нестачі насіння окремих культур, за рішенням райвиконкомів, як виняток, дозволяти колгоспам і радгоспам засипати в насінні фонди до виконання плану продажу зерна державі насіння інших культур.

Засипку насіння у страхові фонди провадити також з урожаю насінницьких посівів, незалежно від виконання плану продажу зерна державі, а при нестачі - з загальних посівів після виконання плану продажу державі зерна і насіння олійних культур.

4. Вважати, що успішно виконали плани продажу хліба державі тільки ті області, райони, колгоспи і радгоспи, які повністю забезпечили себе власним насінням всіх зернових культур, а також виконали плани заготівель насіння у державні ресурси по контрактаційних договорах.

Попередити голів колгоспів і директорів радгоспів, начальників районних управлінь сільського господарства та директорів трестів радгоспів про їх персональну відповідальність за виробництво і засипку в господарствах у насінні і страхові фонди доброякісного сортового насіння по кожній культурі у розмірах повної потреби.

Забезпечити засипку і доведення насіння до кондицій першого класу не пізніше як у місячний строк з початку збирання врожаю кожної культури.

5. Міністерству сільського господарства УРСР, Міністерству радгоспів УРСР, Міністерству харчової промисловості УРСР, Головплодвинпрому УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ, республіканському об'єднанню "Укрсортнасіннєовоч", обкомам партії та облвиконкомам вжити заходів по дальшому поліпшенню насінництва картоплі і забезпеченню кожного господарства насінням районованих та перспективних сортів.

 

Секретар Центрального
Комітету КП України

В. ЩЕРБИЦЬКИЙ

Голова Ради Міністрів
Української РСР

О. ЛЯШКО

Інд. 22

Опрос