Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об учреждении премии имени Павла Тычины - "Чуття єдиної родини"

Совет Министров УССР
Постановление от 03.04.1973 № 163

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

ПОСТАНОВА

від 3 квітня 1973 р. N 163

Київ

Про заснування премії імені Павла Тичини - "Чуття єдиної родини"

Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Заснувати премію імені Павла Тичини - "Чуття єдиної родини" за видатні літературно-художні твори, спрямовані на виховання трудящих в дусі соціалістичного інтернаціоналізму, загальнонаціональної гордості радянської людини, в яких глибоко розкриваються торжество ленінської національної політики КПРС, братерська дружба і єдність народів нашої країни, зближення соціалістичних націй і народностей, розвиток нової історичної спільності людей - радянського народу.

Премію встановити в розмірі 1000 карбованців, що присуджується щороку Державним комітетом Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі та Спілкою письменників України в день народження П. Г. Тичини - 27 січня.

2. Затвердити подане Державним комітетом Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі, погоджене з Спілкою письменників України Положення про премію імені Павла Тичини - "Чуття єдиної родини", що додається.

3. Видатки на виплату премії відносити на результати фінансово-господарської діяльності видавництва "Дніпро" Державного комітету Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі.

 

Голова
Ради Міністрів УРСР

О. ЛЯШКО

Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К. БОЙКО

Інд. 28

 

ПОЛОЖЕННЯ
про премію імені Павла Тичини - "Чуття єдиної родини"

1. Премія імені Павла Тичини - "Чуття єдиної родини" присуджується за видатні літературно-художні твори, спрямовані на виховання трудящих у дусі соціалістичного інтернаціоналізму, загальнонаціональної гордості радянської людини, в яких глибоко розкриваються торжество ленінської національної політики КПРС, братерська дружба і єдність народів нашої країни, зближення соціалістичних націй і народностей, розвиток нової історичної спільності людей - радянського народу.

Щороку присуджується одна премія в розмірі 1000 карбованців.

2. Літературно-художні твори на здобуття премії вносять творчі спілки і товариства, Академія наук УРСР та її інститути, колективи навчальних і наукових закладів, громадські організації, видавництва, редколегії газет і журналів, а також колективи підприємств, установ і організацій.

Висунення творів повинно проходити в обстановці широкої гласності та високої вимогливості до їх оцінки.

На здобуття премії можуть бути висунуті лише завершені твори, які опубліковані в пресі не пізніше як за шість місяців до дня присудження премії.

3. Літературно-художні твори, висунуті на здобуття премії, приймаються Державним комітетом Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі щорічно до 1 листопада. Перелік цих творів публікується у пресі не пізніше як за два місяці до дня присудження премії.

Порядок подання, обговорення, розгляду літературно-художніх творів, висунутих на здобуття премії, встановлюється Державним комітетом Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі.

4. Присудження премії імені Павла Тичини - "Чуття єдиної родини" здійснюється спільним рішенням колегії Державного комітету Ради Міністрів УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі і правління Спілки письменників України.

Рішення про присудження премії імені Павла Тичини - "Чуття єдиної родини" публікується в пресі до дня народження П. Г. Тичини - 27 січня.

5. Особам, які одержали премію, вручається диплом і нагрудний знак з зображенням поета.

____________

Опрос