Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по исполнению распоряжения Совета Министров СССР от 7 августа 1952 года N 20113-р

Совет Министров УССР
Постановление от 15.08.1952 № 2641
редакция действует с 26.06.1984

РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
І ЦЕНТРАЛЬНОГО КОМІТЕТУ КП/Б/ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 15 серпня 1952 р. N 2641

Київ

Про заходи по виконанню розпорядження Ради Міністрів СРСР від 7 серпня 1952 року N 20113-р

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Центрального Комітету Компартії України
 і Ради Міністрів Української РСР
 від 26 червня 1984 року N 262

На виконання розпорядження Ради Міністрів Союзу РСР від 7 серпня 1952 року N 20113-р, Рада Міністрів Української РСР і Центральний Комітет КП/б/ України ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:

1. Дозволити Міністерству освіти УРСР /т. Пінчуку/:

а) об'єднати з 1 вересня 1952 року Конотопський учительський інститут з Глухівським учительським інститутом, Артемівський учительський інститут з Слов'янським учительський інститутом, Одеський учительський інститут з Ізмаїльським учительським інститутом. Передати навчальний корпус Одеського учительського інституту по провулку Маяковського 7 Одеському педагогічному інституту іноземних мов під навчальні приміщення;

б)закрити з 1 вересня 1952 року Київський і Харківський учительські інститути.

Перевести студентів Київського і Харківського учительських інститутів до Київського і Харківського педагогічних інститутів. Навчальний корпус Київського учительського інституту в 1953 році передати під школу, приміщення Харківського учительського інституту передати Харківському педагогічному інституту ім. Сковороди;

в) реорганізувати з 1 вересня 1953 року Ровенський, Осипенківський та Ізмаїльський учительські інститути в педагогічні інститути, а також Білоцерківський і Житомирський учительські інститути іноземних мов в педагогічні інститути іноземних мов;

г) закрити з 1 вересня 1954 року учительські інститути іноземних мов при Ворошиловградському, Кіровоградському, Львівському і Сталінському педагогічних інститутах та перевести студентів цих інститутів на відповідні факультети і спеціальності педагогічних інститутів іноземних мов;

д) реорганізувати з 1 вересня 1954 року Чернівецький учительський інститут в педагогічний інститут;

є) реорганізувати з 1 вересня 1955 року Уманський учительський інститут в педагогічний інститут.

2. Пункт 2 втратив чинність

(згідно з постановою Центрального Комітету Компартії України
 і Ради Міністрів Української РСР від 26.06.84 р. N 262)

3. Міністерству освіти УРСР надати можливість студентам 2 - 3 курсів учительських інститутів, що закриваються і реорганізуються, закінчити курс навчання по навчальному плану учительського інституту у відповідних педагогічних інститутах.

4. Зобов'язати Міністерство освіти УРСР /т. Пінчука/:

а) погодити з Міністерством вищої освіти СРСР номенклатуру відділів і спеціальностей Глухівського, Слов'янського, Ізмаїльського учительських інститутів до 25 серпня 1952 року;

б) подати на розгляд Ради Міністрів УРСР, погоджені з відповідними виконкомами обласних Рад депутатів трудящих, пропозиції про використання приміщень Конотопського і Артемівського учительських інститутів.

5. Зобов'язати Управління в справах вищої школи при Раді Міністрів УРСР /т. Коваля/, Міністерство освіти УРСР /т. Пінчука/ на протязі 10 днів вирішити питання про використання на педагогічній роботі викладачів учительських інститутів, що реорганізуються та закриваються.

6. Зобов'язати виконкоми обласних Рад депутатів трудящих - Сумської області /т. Мартиненка/, Сталінської області /т. Кременицького/, Ізмаїльської області /т. Кузьменка/ забезпечити житлом до 1 вересня 1952 року викладачів, які переводяться до Глухівського, Слов'янського, Ізмаїльського учительських інститутів, а також виділити відповідну площу під студентські гуртожитки, в зв'язку з збільшенням контингентів студентів у цих інститутах.

7. Зобов'язати Міністерство освіти УРСР /т. Пінчука/, правління в справах вищої школи при Раді Міністрів УРСР /т. Коваля/ та виконкоми обласних Рад депутатів трудящих і обкому КП/б/ України Запорізької, Ізмаїльської, Київської, Ровенської, Житомирської, Чернівецької областей подати до 1 січня 1953 року на розгляд Ради Міністрів УРСР і Центрального Комітету КП/б/ України пропозиції про забезпечення Ізмаїльського, Ровенського, Осипенківського, Білоцерківського, Житомирського педагогічних інститутів кадрами і відповідними приміщеннями в зв'язку з реорганізацією учительських інститутів.

8. Доручити Міністерству фінансів УРСР /т. Шетиніну/ і Міністерству освіти УРСР /т. Пінчуку/ до 25 серпня 1952 року затвердити кошторис на витрати, зв'язані з об'єднанням та закриттям учительських інститутів.

Витрати, зв'язані з реорганізацією інститутів, віднести за рахунок кошторису Міністерства освіти УРСР на утримання педагогічних і учительських інститутів у 1952 році.

9. Міністерству освіти УРСР /т. Пінчуку/ доповідати Раді Міністрів УРСР і Центральному Комітету КП/б/ України про хід виконання цієї постанови щорічно - 15 жовтня до 1955 року включно.

 

Голова Ради
Міністрів УРСР
 

 
Д. КОРОТЧЕНКО
 

Секретар Центрального
Комітету КП/б/ України
 

 
Л. МЕЛЬНИКОВ
 

Інд. 43

Опрос