Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по повышению квалификации судебно-прокурорских работников УССР

Совет Народных Комиссаров УССР
Постановление от 04.01.1946 № 10
Утратил силу

РАДА НАРОДНИХ КОМІСАРІВ УРСР

ПОСТАНОВА

від 4 січня 1946 р. N 10

Київ

Про заходи по підвищенню кваліфікації судово-прокурорських працівників УРСР

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 13 серпня 1976 року N 384)

Рада Народних Комісарів УРСР відмічає, що існуюча Центральна заочна юридична школа Наркомюстиції УРСР та її консультаційні пункти не забезпечують належної середньої заочної юридичної підготовки працівників судово-прокурорських органів УРСР.

Система середньої заочної юридичної освіти не має кваліфікованих викладачів; забезпечення заочників юридичних шкіл підручниками, учбовими програмами, методичними вказівками і іншими учбовими матеріалами організовано незадовільно; охоплення заочним навчанням працівників органів Наркомату Юстиції УРСР та органів Прокуратури УРСР - недостатнє.

З метою поліпшення роботи по підвищенню кваліфікації судово-прокурорських працівників УРСР шляхом заочного навчання, Рада Народних Комісарів УРСР ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Центральну заочну юридичну школу НКЮ УРСР в м. Харкові та її консультаційні пункти в мм. Києві, Одесі і Дніпропетровську - ліквідувати.

2. Дозволити Наркомюстиції УРСР /тов. БАБЧЕНКУ/:

а) організувати при Київській, Харківській та Одеській стаціонарних юридичних школах заочні відділи;

б) Встановити штати заочних відділів стаціонарних юридичних шкіл в кількості 7 чоловік для кожного заочного відділу, за рахунок штатів Центральної заочної юридичної школи НКЮ УРСР та її консультаційних пунктів.

Доручити Наркомату Юстиції УРСР /тов. БАБЧЕНКУ/ подати на затвердження Державної Штатної Комісії при РПК СРСР штати і ставки заочних відділів стаціонарних юридичних шкіл.

3. Зобов'язати Наркомюстиції УРСР:

а) покращити керівництво середньою заочною юридичною освітою, зокрема, передбачити в штатах заочних відділів юридичних шкіл посаду заступника директора по заочному навчанню;

б) забезпечити систему заочної юридичної освіти кваліфікованими викладачами і консультантами;

в) розробити й здійснити заходи по забезпеченню заочників підручниками, учбовими програмами та іншими необхідними учбовими матеріалами;

г) систематично контролювати виконання заочниками учбових планів, організуючи для них необхідну методичну допомогу на місцях.

4. Встановити, що:

а) народні судді, члени обласних судів, оперативні працівники системи Наркомату Юстиції УРСР та члени колегії адвокатів, які мають загальну освіту не нижче 7 класів середньої школи, і не мають середньої юридичної освіти, зобов'язані протягом не більше 3-х років закінчити заочні відділи юридичних шкіл;

б) працівники перелічених у цьому пункті категорій, що не мають середньої освіти і мають загальну освіту менше ніж 7 класів середньої школи, зобов'язані здати іспити за 7 класів середньої школи та закінчити юридичну школу протягом не більше 4-х років.

Наркомату Юстиції УРСР забезпечити через юридичні школи максимальну допомогу в навчанні тим особам, що готуються екстерном здати екзамени за середню юридичну школу.

5. Доручити Наркомюстиції УРСР /тов. БАБЧЕНКУ/ забезпечити через начальників обласних відділів НКЮ систематичний контроль за навчанням заочників і екстернів.

Працівників органів юстиції, які повинні набути середню юридичну освіту, але не будуть вчитися на заочних відділах юридичних шкіл, а також тих, що після закінчення встановлених у п. 4 цієї постанови строків без поважних причин не закінчать юридичних шкіл, усувати з посади, які вони займають.

6. Визначення контингенту працівників органів Прокуратури УРСР, що підлягають охопленню заочним навчанням у юридичних школах, і контроль за перебігом їх навчання здійснює Прокурор УРСР, відповідно до спеціальних вказівок Прокурора СРСР.

 

Голова Ради
Народних Комісарів УРСР

М. ХРУЩОВ

Керуючий Справами
РНК УРСР

В. ВЛАСЕНКО

Опрос