Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Приказ Постоянному Представительству УССР при Правительстве СССР

Совет Народных Комиссаров УССР
Постановление от 11.01.1926
Утратил силу

РАДА НАРОДНІХ КОМІСАРІВ УСРР

ПОСТАНОВА

від 11 січня 1926 р.

Харків

Наказ Постійному Представництву УСРР при Уряді СРСР

Постанова втратила силу
(згідно з постановою Ради Міністрів Української РСР
 від 29 грудня 1976 року N 588)

В інтересах належного виконання Постійним Представництвом УСРР при Уряді СРСР обов'язків, покладених на нього постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету й Ради Народніх Комісарів з 2-го грудня 1925 року "Положення про Постійне Представництво УСРР при Уряді СРСР" (Зб. Уз. УСРР 1925 р., ч. 100, арт. 543), Рада Народніх Комісарів УСРР постановила затвердити нижченаведений Наказ Постійному Представництву УСРР при Уряді СРСР.

Наказ Постійному Представництву УСРР при Уряді СРСР.

1. Постійне Представництво повинно цілковито використати надану йому загально - союзним законодавством участь у діяльності вищих органів Союзу РСР (Центральний Виконавчий Комітет, Рада Народніх Комісарів і Рада Праці й Оборони) в напрямкові обстоювати суверенні права УСРР і загальні господарські, фінансові та правові інтереси УСРР.

2. Про свою участь на засіданнях вищих органів Союзу РСР і про її наслідки Постійне Представництво має інформувати Управління Справами Ради Народніх Комісарів і Українську Економічну Нараду в найкоротший реченець.

3. Всі надсилані до Постійного Представництва на висновок Уряду УСРР проекти декретів і постанов Центрального Виконавчого Комітету, Ради Народніх Комісарів і Ради Праці й Оборони Союзу РСР, негайно після одержання, але не пізніше 48 годин, Постійне Представництво надсилає до Управління Справами Ради Народніх Комісарів УСРР, зазначивши реченець, коли висновок мусить бути поданий до Постійного Представництва. Копії зазначених проектів, декретів і постанов рівночасно надсилається до Секретаріяту Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету й до Народнього Комісаріяту Юстиції.

4. Постійне Представництво повинно вживати потрібних заходів до того, щоб Урядові УСРР подавалося на висновок всі проекти декретів і постанов, що мають принципове значіння для всього Союзу або спеціяльно для України, внесені до вищих органів Союзу РСР (Центральний Виконавчий Комітет, Рада Народніх Комісарів і Рада Праці й Оборони), а також, щоб було давано достатній реченець на дачу висновків і в жадному разі установлений місячний реченець не скорочувався б без достатніх підстав.

Увага. Постійне Представництво надсилає на висновок Українського Уряду лише ті проекти постанов, що прийняті Управлінням Справами Ради Народніх Комісарів і Ради Праці й Оборони Союзу РСР до переведення та й направлені на розгляд Адміністративно-Фінансової Комісії й Комісії Законодавчих Проектів при Раді Народніх Комісарів Союзу РСР або вносяться безпосередньо до Центрального Виконавчого Комітету, Ради Народніх Комісарів і Ради Праці й Оборони Союзу РСР.

5. Постійне Представництво може самостійно посилати до верховних органів Союзу висновки від імени Уряду УСРР тільки за тих випадків, коли, з умов терміновости, висновки Уряду УСРР не можуть бути одержані на встановлений реченець, або коли суть справи не викликає у Постійного Представництва сумнівів щодо точки погляду Українського Уряду.

У тих випадків, коли Постійне Представництво будь з яких причин дає писаний висновок на проекти Центрального Виконавчого Комітету, Ради Народніх Комісарів і Ради Праці й Оборони Союзу РСР, Постійне Представництво мусить копію цього висновку негайно надіслати до відому Управлінню Справами Ради Народніх Комісарів УСРР, Секретаріятові Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету й Народньому Комісаріятові Юстиції.

6. Про присилані Урядом УСРР висновки на проекти постанов Постійне Представництво мусить повідомляти або доповідати вищим органам Союзу РСР у тому вигляді, як їх одержується, крім випадків, коли це неможливо з міркувань законодавчої техніки, або коли буде виявлено очевидну помилку.

7. Незгода Постійного Представництва з висновком Українського Уряду не дає йому права ухилитися від подання й проведення його у відповідних органах Союзу РСР, і лише за виїмкових випадків Постійне Представництво може нав'язати в цій справі зносини з Урядом УСРР, щоб дістати відповідні директиви.

8. На проекти декретів і постанов, внесених до Центрального Виконавчого Комітету, Ради Народніх Комісарів і Ради Праці й Оборони Союзу РСР з ініціятиви Уряду УСРР Постійне Представництво повинно вживати відповідних заходів до їхнього вчасного просунення й стежити за їхнім рухом аж до остаточного їх затвердження, сповіщаючи Урядові УСРР всі потрібні відомості про ходу справи.

9. Постійне Представництво мусить стежити за вчасністю й точністю перекладу законів Союзу РСР українською мовою, а також за вчасністю розсилки оголошених законів у встановленій кількості примірників російською й українською мовами урядовим установам УСРР.

10. Постійне Представництво направляє по одному примірнику до Управління Справами Ради Народніх Комісарів УСРР та Народнього Комісаріяту Юстиції УСРР офіційні тексти законів Союзу РСР українською мовою негайно після їхнього встановлення, не чекаючи їхнього оголошення в офіційних органах друку Союзу РСР.

 

Голова Ради
Народніх Комісарів УСРР

В. ЧУБАР

Керівничий Справ Ради
Народніх Комісарів УСРР

Ф. БЕГА

Опрос