Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О событиях рождений, своевременно незаявленных, и о законной силе записей рождений, смертей и браков, заведенных в бывшие метрические книги

Всеукраинский Центральный Исполнительный Комитет, Совет Народных Комиссаров УССР
Постановление от 27.03.1925
редакция действует с 30.09.1925

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РАДА НАРОДНІХ КОМІСАРІВ

ПОСТАНОВА

від 27 березня 1925 р.

Харків

Про події народжень, вчасно незаявлених, і про законну силу записів народжень, смертей і шлюбів, заведених у колишні метричні книги

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету і
 Ради Народних Комісарів УСРР
 від 30 вересня 1925 року

Щоб полегшити громадянам змогу завести до книг актів громадського стану записи про події народжень, вчасно не заявлених, а також, щоб установити точний порядок надання законної сили записам народжень, смертей і шлюбів, що були так перед утворенням рад і відкриттям чинности органів запису актів громадського стану, як і за період тимчасового припинення їхньої діяльности, Всеукраїнський Центральний Виконавчий Комітет і Рада Народніх Комісарів постановили:

1. Зобов'язати батьків і инших осіб, що піклуються коло неповнолітніх, які народилися після 19 липня 1924 р. і яких не заведено до цього часу в колишні метричні книги або книги актів громадського стану, заявити в місці свого перебування, протягом 3 ох місяців із дня видання цеї постанови, органам запису актів громадського стану, про події народжень цих неповнолітніх і вказати відомості, потрібні при реєстрації, подавши встановлені законом дані або покази свідків, що підтверджують правильність зробленої заяви.

Примітка 1. Громадяни, що заявили про події народжень порядком і в строк, установлений цією постановою, не відповідають згідно з арт. 961 Кримінального Кодексу УСРР за невчасне подання заяв органам ЗАГС.

Примітка 2. Заяви, подавані в силу цього артикулу як і документи, потрібні при поданні цих заяв, ніяким збором не оплачується.

2. Органи запису актів громадського стану, упевнившись у правильності заяв, заводять у книгу актів народжень за біжучий рік відповідний запис про народження.

3. Події народжень, смертей і шлюбів, що їх завели в колишні книги духовні особи або установи, протягом часу від дня виданя декретів РНК УСРР з 20-го лютого 1919 року "Про організацію відділів запису актів громадського стану" і "Про громадський шлюб та про ведення книг актів громадського стану" (Зб. Уз. 1919 р., ч. 12, арт. 143 і 144) перед фактичним початком реєстрації цих подій у органах запису актів громадського стану або судових установах, а також як і протягом періоду тимчасового припинення їхньої діяльности, вважати за зареєстровані, а записи в колишніх метричних книгах визнати за тякі, які мають однакову силу з записами в книгах актів громадського стану.

Примітка 1. Установлення точного періоду часу, що протягом його події народжень, смертей і шлюбів, заведені в колишні метричні книги, відповідно до цього артикулу, належить вважати за такі, що мають однакову силу з записами в книгах актів громадського стану, провадять губерніяльні виконавчі комітети протягом місяця від дня оголошення цеї постанови.

Примітка 2. Виписи й довідки з колишніх метричних книг за час, зазначений у цьому артикулові, щоб вони набули певної сили, мусять мати нотатку відповідних органів запису актів громадського стану про те, що події народжень, смертей і шлюбів, зазначені в цих виписах і довідках, були в періоді часу, коли в даній месцевості радянські органи запису актів громадського стану не функціонували.

 

Голова Всеукраїнського
Центрального Виконавчого Комітету

ПЕТРОВСЬКИЙ

Голова Ради Народніх Комісарів

В. ЧУБАР

Секретар Всеукраїнського
Центрального Виконавчого Комітету

А. БУЦЕКО

Опрос