Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об изменении и дополнении "Положения о Государственном Нотариате"

Всеукраинский Центральный Исполнительный Комитет, Совет Народных Комиссаров УССР
Постановление от 13.03.1925
Утратил силу

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ 
РАДА НАРОДНІХ КОМІСАРІВ

ПОСТАНОВА 

від 13 березня 1925 р.

Харків

Про зміну й доповнення "Положення про Державний Нотаріят"

Постанову скасовано
(згідно з постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету й
Рада Народніх Комісарів УСРР
від 16 грудня 1925 року)

Змінюючи постанову свою з 20 квітня 1923 року "Положення про Державний Нотаріят" (Зб. Уз. 1923 р., ч. 13, арт. 232), - Всеукраїнський Центральний Виконавчий Комітет і Рада Народніх Комісарів постановили:

1. Примітку 2-у до арт. 1-го "Положення про Державний Нотаріят" викласти в такій редакції:

"Примітка 2. У місцевостях, де нема нотарів, на народніх суддів, а де немає народніх суддів - на районові виконавчі комітети покладається виконувати нижче подані нотаріяльні чинности, які в належних випадках оплачується за нотаріяльною таксою:

а) засвідчення довіреностей, копій з усіляких документів і витягів (з торговельних книг), оригінали підписів;

б) посвідчення на вимоги урядових осіб і установ, а також на вимоги, приватніх осіб безспірних обставин як-ось: часу пред'явлення документів, перебування особи в певному місці, подання пояснення чи вимоги від одної особи до другої то-що".

2. Доповнити арт. 1 -й "Положення про Державний Нотаріят" приміткою 3-ю в такій редакції:

"Примітка 3. У сільських місцевостях, де нема ні нотарів, ані народніх суддів, ані районових виконавчих комітетів, на сільські ради покладається виконувати нижчеподані нотаріяльні чинности, які оплачується в належних випадках за нотаріяльною таксою:

а) засвідчення довіреностей на одержання грошей і майна від ріжних державних установ і приватніх осіб на суму не більшу як 100 карбованців, на провадження справ у судових установах на таку саму суму, а також засвідчення довіреностей без обмеження суми на одержання заробітньої платні, а так само запомог від органів соціяльного забезпечення та соціяльного страхування і на одержання всілякої почтовоі кореспонденції;

б) засвідчення підписів на договорах про найми, продаж і передачу сільсько-господарського майна на суму не більшу як 500 карбованців, на договорах про купівлю-продаж із розстроченням виплати сільсько-господарських машин і знаряддя без обмеження суми й на почтових оповістках також без обмеження суми;

в) засвідчення копій документів майнового характеру на суму не більшу як 100 карбованців, копій договорів, зазначених у п. "б" цеї примітки, а також копій документів немайнового характеру;

г) засвідчення підписів фундаторів кооперативних організацій, товариств і спілок, що не мають на меті визискування, на подаваних ними проханнях про реєстрацію названих організацій і на проєктах статутів;

д) посвідчення на вимоги урядових осіб і установ, а також на прохання приватних осіб, безспірних обставин, як-ось: часу подання документів про особистість, перебування особи в певному місці, подання пояснення або вимог від одної особи до другої то-що".

3. Зопропонувати Народньому Комісаріятові Юстиції, за згодою з Народнім Комісаріятом Фінансів, протягом місяця видати інструкцію до застосовання цієї постанови.

 

Голова Всеукраїнського
Центрального Виконавчого Комітету

ПЕТРОВСЬКИЙ

Голова Ради Народніх Комісарів

В. ЧУБАР

Секретар ВУЦВК

А. БУЦЕНКО

Опрос