Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О правильном выпуске печатных изданий на украинском языке

Совет Народных Комиссаров УССР
Постановление от 31.12.1925

ЦЕНТРАЛЬНА ВСЕУКРАЇНСЬКА КОМІСІЯ УКРАЇНІЗАЦІЇ РАДЯНСЬКОГО АПАРАТУ ПРИ РАДІ НАРОДНІХ КОМІСАРІВ УСРР

ПОСТАНОВА

від 31 грудня 1925 р.

Харків

Про правильний випуск друкованих видань українською мовою

Центральна Всеукраїнська Комісія українізації радянського апарату при Раді Народніх Комісарів УСРР постановила:

1. Усі належні державним установам і підприємствам друкарні мусять мати на посаді відповідальних українських коректорів осіб вищої кваліфікації що-до знання української мови.

2. Народньому Комісаріятові Освіти та його округовим інспектурам протягом тижня з дня огошення цієї постанови перевірити в друкарнях, зазначених в арт. 1-му цієї постанови, кваліфікацію так відповідальних, які технічніх українських коректорів, як вони знають українську мову.

На посадах відповідальних українських коректорів можна залишати тільки осіб, визнаних за тих, що мають вищу кваліфікацію що-до знання української мови, з затвердження Центральної Всеукраїнської Комісії українізації радянських установ при РНК УСРР - для друкарень м. Харкова і відповідних комісій при округових виконавчих комітетах - для друкарень на місцях.

3. Всі завідателі друкарень, зазначених у арт. 1-му цієї постанови, мусять протягом п'ятьох день подати до підвідділу ліквідації української неписьменности Народнього Комісаріяту Освіти відповідні списки відповідальним і технічним українським коректорам.

4. Відповідальність за правильність і письменність книжок, оголошень, газет, часописів, листівок та инш., що їх випускають з друку зазначені в арт. 1 цієї постанови друкарні українською мовою, покласти безпосередньо на відповідального українського коректора відповідної друкарні.

5. Усі книжки, оголошення, газети, плакати, часописи, листівки то-що, видавані українською мовою, мусить перед друкуванням обов'язково перевіряти що-до правильности українськоі мови відповідальний український коректор і тільки після його візи матеріял можна брати до накладання.

 

Заступник Голови Центральної
Всеукраїнської Комісії українізації
радянського апарату при Раді
Народніх Комісарів УСРР -
Заступник Голови РНК УСРР

СЕРБИЧЕНКО

Секретар Центральної Всеукраїнської
Комісії українізації радянського апарату
при Раді Народніх Комісарів УСРР

ПРИХОДЬКО

Опрос