Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке введения в действие общесоюзного законодательства на территории УССР

Всеукраинский Центральный Исполнительный Комитет
Постановление от 22.08.1923
редакция действует с 05.12.1923

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

ПОСТАНОВА

від 22 серпня 1923 р.

Харків

Про порядок надання чинности загальносоюзному законодавству на території УСРР

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету,
 Ради Народних Комісарів
 від 5 грудня 1923 року

В зв'язку з утворенням Союзу Радянських Соціялістичних Республік Всеукраїнський Центральний Виконавчий Комітет, в розвиток постанови ЦВК СРСР від 13 липня 1923 р. ("Известия ЦИК СССР" за 1923 р., ч. 156) і зміняючи постанову ВУЦВК від 22 лютого 1921 р. "Про час набування законами чинности" (Зб. Уз. 1921 р., ч. 3, арт. 81) і від 7 березня 1923 р. "Про порядок оголошення законодавчих актів" (Зб. Уз. 1923 р., ч. 8, арт. 134), постановляє:

1. Декрети та постанови законодавчих органів СРСР набувають на території УСРР чинности й виконуються негайно після одержання в УСРР їхнього офіційного тексту, оскілько в ціх декретах і постановах не зазначено иншого речинця. В останньому разі вони набувають чинности в речинець, що в них зазначено.

2. За офіційний текст декретів і постанов законодавчих органів СРСР вважається виклад їх у розділі "Чинности та роспорядження Уряду СРСР", часопису "Известия ЦИК СССР", або в "Вестнике ЦИК, Совнаркома и СТО Союза ССР", а також у відповідній частині газети "Вісти ВУЦВК" або в Збірнику Узаконень УСРР.

Примітка. Коли видання, зазначені в цьому артикулі одержуються не одночасно, то зазначені декрети й постанови набувають чинности з моменту одержання будь-якого одного з зазначених видань.

3. Найважливіші декрети й постанови законодавчих органів СРСР, негайно після оголошення їхнього російського й українського текстів, належить оголошувати в установленому порядкові, нарівні з декретами й постановами УСРР у "Вістях ВУЦВК".

(пункт 3 у редакції постанови Всеукраїнського Центрального
 Виконавчого Комітету, Ради Народних Комісарів від 05.12.23 р.)

Примітка. Декрети й постанови законодавчих органів СРСР і спеціяльно видані для будь-якого члена Спілки РСР і не призначені до чинности на Україні, не підлягають оголошенню в УСРР у встановленому для законів порядку.

4. Оголошування декретів і постанов законодавчих органів СРСР у "Вістях ВУЦВК" покласти на Народній Комісаріят Юстиції.

(пункт 4 у редакції постанови Всеукраїнського Центрального
 Виконавчого Комітету, Ради Народних Комісарів від 05.12.23 р.)

5. Коли в декреті або постанові законодавчих органів СРСР нема вказівок на декрети й постанови УСРР, що зміняються або касуються вищезгаданим декретом або постановою, то Народній Комісаріят Юстиції обов'язаний, негайно, у згоді з належним відомством, подати до Раднаркому проект постанови, що містив би в собі вказівки про те, які з раніш виданих декретів і постанов або в якій частині касуються новим декретом або постановою СРСР.

 

За Голову
Всеукраїнського Центрального
Виконавчого Комітету

ЄРМОЩЕНКО

За Секретаря ВУЦВК

ЛОБАНОВ

Опрос