Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка организации и обеспечения охраны от пожаров предприятий, учреждений, организаций и других объектов на основании договоров

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 14.08.2019 № 716
действует с 17.08.2019

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 серпня 2019 р. N 716

Київ

Про затвердження Порядку організації та забезпечення охорони від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об'єктів на підставі договорів

Відповідно до пункту 7 частини другої статті 17 Кодексу цивільного захисту України Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок організації та забезпечення охорони від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об'єктів на підставі договорів, що додається.

 

Прем'єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН

Інд. 75

 

ПОРЯДОК
організації та забезпечення охорони від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об'єктів на підставі договорів

1. Цей Порядок визначає механізм організації та забезпечення охорони від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об'єктів суб'єкта господарювання незалежно від форми власності на підставі договору з метою запобігання виникненню пожеж, їх своєчасного виявлення, локалізації, ліквідації та мінімізації збитків від них.

2. Дія цього Порядку поширюється на:

суб'єктів господарювання, що включені до переліку суб'єктів господарювання, де утворюються державні пожежно-рятувальні підрозділи (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2013 р. N 874 (Офіційний вісник України, 2013 р., N 96, ст. 3555);

інших суб'єктів господарювання, зокрема тих, що включені до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. N 83 (Офіційний вісник України, 2015 р., N 20, ст. 555), але не включені до переліку, зазначеного в абзаці другому цього пункту, за їх зверненням.

3. Організація та забезпечення охорони від пожеж суб'єкта господарювання здійснюється державними пожежно-рятувальними підрозділами (частинами) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (далі - пожежно-рятувальні підрозділи) та передбачає:

забезпечення цілодобового чергування пожежно-рятувальних підрозділів на об'єктах суб'єкта господарювання, його підготовку та постійний контроль за готовністю до дій за призначенням;

участь пожежно-рятувальних підрозділів у проведенні інструктажів, пожежно-технічних мінімумів з питань пожежної безпеки робітників, службовців та інженерно-технічного персоналу суб'єкта господарювання;

визначення разом із суб'єктом господарювання потреби у протипожежному обладнанні, вдосконаленні та впровадженні протипожежної техніки для зниження рівня пожежної небезпеки об'єкта;

розроблення документів оперативного реагування щодо організації пожежогасіння та проведення пожежно-рятувальних робіт;

організацію та проведення гасіння пожеж на об'єкті суб'єкта господарювання, що охороняється, та прилеглій до нього території, рятування людей на пожежах, участь у межах, визначених відповідними планами реагування, у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

проведення практичних занять, тренувань та навчань щодо дій у разі виникнення пожежі із залученням добровільних пожежно- та аварійно-рятувальних формувань;

проведення постійного аналізу пожежної небезпеки об'єкта суб'єкта господарювання та розроблення плану заходів, спрямованих на запобігання виникненню пожеж, а також інформування щокварталу суб'єкта господарювання про стан пожежної безпеки.

4. Створення пожежно-рятувальних підрозділів у суб'єктах господарювання згідно з переліком, зазначеним в абзаці другому пункту 2 цього Порядку, для охорони від пожежі їх об'єктів здійснюється в установленому законодавством порядку.

5. Охорона від пожеж суб'єктів господарювання здійснюється на підставі договору, який укладається між територіальним органом ДСНС і суб'єктом господарювання згідно з правилами, встановленими Цивільним кодексом України і Господарським кодексом України, іншими нормативно-правовими актами щодо специфіки окремих об'єктів суб'єктів господарювання, та цим Порядком.

6. У разі домовленості між більш як двома суб'єктами господарювання щодо їх спільної охорони від пожеж територіальним органом ДСНС укладається багатосторонній договір про охорону від пожеж.

7. Територіальний орган ДСНС у 30-денний строк після отримання звернення від суб'єкта господарювання щодо укладення договору про охорону від пожеж:

проводить аналіз об'єкта суб'єкта господарювання;

вивчає з урахуванням віддаленості об'єкта суб'єкта господарювання від пожежно-рятувальних підрозділів питання щодо необхідності їх створення на такому об'єкті;

аналізує підстави для віднесення суб'єкта господарювання до категорій цивільного захисту (особливої важливості, першої та другої категорії);

готує та подає суб'єкту господарювання інформацію про можливість укладення договору про охорону від пожеж або відмову в його укладенні.

Інформація про укладення договору повинна бути обґрунтованою із зазначенням основних характеристик функціонування об'єкта, зокрема щодо об'єктів підвищеної небезпеки, кількості техніки, майна, будівель пожежного депо, приміщень, необхідних для виконання покладених на пожежно-рятувальний підрозділ завдань.

У разі відмови в охороні від пожеж суб'єкта господарювання за наявності виявлених підстав територіальний орган ДСНС приймає обґрунтоване рішення про відмову в охороні від пожеж суб'єкта господарювання.

Для укладення договору про охорону від пожеж територіальний орган ДСНС та суб'єкт господарювання попередньо погоджують:

умови договору про охорону від пожеж;

штат (штатний розпис) пожежно-рятувального підрозділу;

перелік об'єктів суб'єкта господарювання, що охоронятимуться від пожеж, їх специфіку.

Після погодження із суб'єктом господарювання зазначених питань територіальний орган ДСНС укладає з ним договір про охорону від пожеж згідно з пунктом 5 цього Порядку та подає документи ДСНС для проведення відповідних організаційно-розпорядчих заходів.

8. Перелік і склад статей калькулювання, що включаються до вартості послуг з охорони від пожеж, визначається Національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку в державному секторі 135 "Витрати", затвердженим наказом Мінфіну від 18 травня 2012 р. N 568.

9. Кошти, що сплачуються суб'єктом господарювання згідно з умовами договору про охорону від пожеж, зараховуються згідно з законом про державний бюджет на відповідний рік до доходів спеціального фонду державного бюджету та використовуються відповідно до кошторису територіального органу ДСНС за напрямами, визначеними законодавством.

10. Утримання та матеріальне-технічне забезпечення державних пожежно-рятувальних підрозділів здійснюється за рахунок коштів суб'єктів господарювання, яким відповідно до договору надаються послуги з охорони від пожеж.

____________

Опрос