Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Вопросы потребления природного газа

КМ Украины
Постановление КМ, Нормы от 27.02.2019 № 143
действует с 07.03.2019

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 лютого 2019 р. N 143

Київ

Питання споживання природного газу

Додатково див.
рішення Окружного адміністративного суду міста Києва
 від 13 лютого 2020 року

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити норми споживання природного газу побутовими споживачами природного газу у разі відсутності лічильників газу згідно з додатком.

2. Установити, що:

застосування норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу, затверджених пунктом 1 цієї постанови, здійснюється з 9 серпня 2018 року;

не допускається нарахування та облік заборгованості на особовому рахунку побутового споживача за природний газ, яка виникла у зв'язку з втратою чинності постановами Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. N 237 "Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників" (Офіційний вісник України, 2015 р., N 36, ст. 1075) та від 23 березня 2016 р. N 203 "Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників" (Офіційний вісник України, 2016 р., N 24, ст. 958);

не нараховуються постачальникам природного газу для потреб побутових споживачів заборгованість за природний газ в межах норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 р. N 619 (ЗП України, 1996 р., N 13, ст. 360), в редакції, що діяла до 1 жовтня 2014 р., а також штрафні санкції, 3 відсотки річних та інфляційні втрати, нараховані на таку заборгованість.

3. Операторам газорозподільних систем, на яких відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. N 867 "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу" (Офіційний вісник України, 2018 р., N 98, ст. 3226) покладено спеціальні обов'язки, подавати Міністерству фінансів до 15 числа місяця, що передує місяцю постачання, інформацію стосовно поштової адреси об'єкта газовикористання, дати та номера договору розподілу природного газу, укладеного з побутовим споживачем, персонального коду ідентифікації споживача як суб'єкта ринку природного газу або його точки комерційного обліку для її узагальнення.

4. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 р. N 619 "Про затвердження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників" (ЗП України, 1996 р., N 13, ст. 360);

пункти 1 - 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. N 63 "Деякі питання споживання природного газу побутовими споживачами" та додаток до неї.

 

Прем'єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН

Інд. 37

 

НОРМИ
споживання природного газу побутовими споживачами природного газу у разі відсутності лічильників газу

Вид споживання

Одиниця виміру

Норма споживання

Плита газова за наявності централізованого постачання гарячої води

куб. метрів
людино-місяць

3,28

Плита газова у разі відсутності централізованого постачання гарячої води та газового водонагрівача

- " -

5,39

Плита газова та газовий водонагрівач

- " -

10,49

Примітка. У період відсутності централізованого постачання гарячої води норма споживання природного газу на плиту газову встановлюється 5,39 куб. метра на людину на місяць.

Строк відсутності постачання гарячої води (понад 6 годин на добу у разі цілодобового водопостачання або понад 30 відсотків загального часу подавання води за добовим графіком), в який не включається перерва в його постачанні у нічний час (з 24 до 6 години), фіксується у двосторонньому акті, що підписується теплопостачальною організацією та оператором газорозподільної системи і є підставою для перерахунку побутовим споживачам плати за постачання гарячої води та природний газ. За згаданий період побутові споживачі не здійснюють плату за користування централізованим постачанням гарячої води. Оператор газорозподільної системи після закінчення півріччя надсилає абонентові перерахунок за спожитий природний газ у період відсутності централізованого постачання гарячої води.

____________

Опрос