Идет загрузка документа (32 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Украины от 17 декабря 2008 г. N 1102

КМ Украины
Постановление КМ от 14.11.2018 № 989
действует с 05.12.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 листопада 2018 р. N 989

Київ

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1102

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1102 "Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках" (Офіційний вісник України, 2008 р., N 98, ст. 3240; 2009 р., N 11, ст. 339; 2015 р., N 90, ст. 3023; 2016 р., N 82, ст. 2707; 2018 р., N 57, ст. 1995) зміни, що додаються.

 

Прем'єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН

Інд. 29

 

ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1102

1. У постанові:

1) назву і пункт 1 постанови викласти в такій редакції:

"Про затвердження Порядку тимчасового затримання працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції транспортних засобів та їх зберігання";

"1. Затвердити Порядок тимчасового затримання працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції транспортних засобів та їх зберігання, що додається.";

2) перше речення абзацу другого пункту 2 після слова "територіальним" доповнити словами "(у тому числі міжрегіональним)".

2. У Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, затвердженому зазначеною постановою:

1) назву і пункт 1 Порядку викласти в такій редакції:

"ПОРЯДОК
тимчасового затримання працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції транспортних засобів та їх зберігання

1. Цей Порядок визначає процедуру тимчасового затримання транспортних засобів працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції (далі - поліцейські), зберігання таких транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках, а також їх повернення.";

2) у пункті 2:

абзац перший викласти в такій редакції:

"1. Тимчасове затримання транспортного засобу проводиться поліцейським у разі наявності в нього підстав вважати, що водієм вчинено порушення, передбачені частинами першою - четвертою, шостою і сьомою статті 121, частинами третьою - п'ятою статті 122 (у частині порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, порушення правил зупинки чи стоянки на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю), статтями 1225, 124, 126, частинами першою - четвертою статті 130, статтями 1321, 2061 Кодексу України про адміністративні правопорушення.";

в абзаці третьому слова "у здійсненні блокування або евакуації" замінити словами "у тимчасовому затриманні";

3) доповнити Порядок пунктом 21 такого змісту:

"21. За наявності правових підстав, передбачених пунктом 2 цього Порядку, тимчасове затримання транспортного засобу проводиться шляхом його блокування або доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку.

Тимчасове затримання транспортного засобу шляхом доставлення його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку проводиться виключно за умов, що розміщення такого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху чи створює загрозу безпеці руху, або транспортний засіб розміщений на місцях, призначених для зупинки, стоянки, безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю.

За відсутності умов, зазначених в абзаці другому цього пункту, тимчасове затримання транспортного засобу проводиться шляхом блокування за допомогою технічних пристроїв.

Випадки, коли розміщення транспортного засобу вважається таким, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, визначені частиною третьою статті 2654 Кодексу України про адміністративні правопорушення.";

4) у пункті 3:

після слова "територіальним" доповнити словами "(у тому числі міжрегіональним)";

доповнити пункт абзацом такого змісту:

"Для доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку поліцейський викликає евакуатор через чергового відповідного територіального органу Національної поліції.";

5) пункт 4 викласти в такій редакції:

"4. У разі тимчасового затримання транспортного засобу складається акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу згідно з додатком із зазначенням:

дати, часу, місця порушення і підстави для тимчасового затримання транспортного засобу;

прізвища, імені та по батькові, спеціального звання, посади, найменування органу (підрозділу), у якому проходить службу поліцейський, який приймає рішення про тимчасове затримання транспортного засобу;

типу, марки, номерного знака, переліку візуальних недоліків та пошкоджень транспортного засобу, що тимчасово затримується.

У разі тимчасового затримання транспортного засобу шляхом його блокування в акті вказується розташування місця його блокування, а у разі доставлення для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку також додатково зазначаються:

найменування, місцезнаходження та номер телефону підприємства, установи або організації, які доставляють транспортний засіб на спеціальний майданчик чи стоянку, номерний знак евакуатора;

найменування, місцезнаходження та номер телефону підприємства, установи або організації, які прийняли транспортний засіб для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку;

адреса місця зберігання транспортного засобу;

посада, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка виконує роботи з доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку.

Акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу складається у присутності двох понятих, а у разі прийняття рішення про доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку - особи, яка виконує роботи з доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку.

Акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу підписують: поліцейський, який прийняв рішення про таке затримання, два понятих, а у разі доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку - особа, яка виконує роботи з доставлення такого засобу на спеціальний майданчик чи стоянку.

Вказаний акт також підписують відповідальна особа, зазначена в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення правопорушення, а також аварійний комісар у разі їх присутності.

Один примірник акта надається відповідальній особі, зазначеній у частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, або особі, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особі, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення правопорушення, у разі їх присутності. У разі відсутності зазначених осіб примірник акта долучається до матеріалів справи про адміністративне правопорушення та може бути отриманий за зверненням таких осіб.

Другий примірник акта зберігається в матеріалах справи про адміністративне правопорушення.

У разі тимчасового затримання транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу повинно бути обов'язково зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), крім випадків тимчасового затримання транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 36 Закону України "Про виконавче провадження".

Режим фотозйомки (відеозапису) передбачає здійснення поліцейським за допомогою технічних засобів, що функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах, фото/відеофіксації обставин порушення правил зупинки, стоянки або паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу (моменту), місця розташування транспортного засобу відносно нерухомих об'єктів та/або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною статтею Особливої частини Кодексу України про адміністративні правопорушення. Під час здійснення фотозйомки обов'язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних боків.

Вказані зображення чи відеозапис разом з іншою інформацією про адміністративне правопорушення за наявної технічної можливості негайно, однак не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня встановлення відповідальної особи, зазначеної в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вносяться до Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.

У разі коли водій, що вчинив правопорушення, присутній під час тимчасового затримання транспортного засобу і порушення неможливо усунути на місці в максимально короткий строк, поліцейський оформляє протокол про адміністративне правопорушення, а у випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складення протоколу. У протоколі (постанові) робиться відповідний запис про тимчасове затримання транспортного засобу із зазначенням інформації про складення акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, що долучається до протоколу (постанови).

Якщо правопорушення може бути усунуте водієм у максимально короткий строк, поліцейський не проводить тимчасове затримання транспортного засобу і оформляє протокол про адміністративне правопорушення, а у випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, виносить постанову у справі про адміністративне правопорушення без складення протоколу. При цьому акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, якщо його вже складено, долучається до рапорту поліцейського про факт появи водія на місці правопорушення в момент виконання робіт із завантаження транспортного засобу.";

6) доповнити Порядок пунктом 41 такого змісту:

"41. Якщо в режимі фотозйомки (відеозапису) зафіксовано адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 122 (у частині порушення правил зупинки, стоянки) Кодексу України про адміністративне правопорушення, поліцейський зобов'язаний розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості дають змогу установити відповідальну особу, зазначену в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративне правопорушення, на місці вчинення правопорушення) або повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості не дають змогу установити відповідальну особу, зазначену в частині першій статті 142 згаданого Кодексу, на місці вчинення правопорушення).

Повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності повинно містити:

відомості, передбачені частинами другою - четвертою статті 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, крім відомостей про особу, стосовно якої розглядається справа;

інформацію про порядок виконання адміністративного стягнення, у тому числі реквізити для сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вчинення відповідного правопорушення, що вважатиметься виконанням адміністративного стягнення в повному обсязі.";

7) у пункті 5 слова "з дотриманням, умов безпеки дорожнього руху" замінити словами "з дотриманням умов безпеки дорожнього руху";

8) у пункті 6:

в абзаці першому слова "під його склоочисниками" замінити словами "під склоочисниками заблокованого автомобіля";

доповнити пункт абзацами такого змісту:

"У разі тимчасового затримання транспортного засобу (крім випадків тимчасового затримання транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 36 Закону України "Про виконавче провадження") інформація про таке затримання невідкладно передається на абонентський номер рухомого (мобільного) зв'язку та на адресу електронної пошти, які відповідальна особа, зазначена в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, вказала у відповідній заяві, поданій уповноваженому органу (підрозділу) МВС, та які внесені до Єдиного державного реєстру транспортних засобів.

Зазначена інформація повинна містити відомості про адресу веб-сайту в Інтернеті, на якому особа може ознайомитися із зображенням чи відеозаписом транспортного засобу в момент вчинення адміністративного правопорушення, а також про місце зберігання тимчасово затриманого транспортного засобу.";

9) абзац другий пункту 10 викласти в такій редакції:

"Строк затримання транспортного засобу обчислюється з моменту складення акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, а строк зберігання - з моменту доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку.";

10) пункти 11 і 12 викласти в такій редакції:

"11. Відповідальна особа, зазначена в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення правопорушення, крім транспортного засобу боржника, має право доступу до транспортного засобу, що перебуває на спеціальному майданчику чи стоянці, у присутності особи, відповідальної за зберігання такого транспортного засобу.

12. Повернення тимчасово затриманого транспортного засобу, що зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, здійснюється за зверненням відповідальної особи, зазначеної в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особи, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення правопорушення.

Умовами повернення зазначеним особам транспортного засобу є оплата вартості послуги з транспортування та/або зберігання транспортного засобу, а в разі винесення постанови про накладення стягнення у вигляді штрафу - його сплата.

Вилучення тимчасово затриманого транспортного засобу боржника із спеціального майданчика чи стоянки здійснюється державним виконавцем, приватним виконавцем на підставі вимоги.";

11) в абзаці першому пункту 13 слова "МВС, Мінфіну та Мінекономіки розмірі" замінити словами "МВС та Мінекономрозвитку розмірі за погодженням з Мінфіном";

12) пункт 15 викласти в такій редакції:

"15. У разі заподіяння транспортному засобу шкоди під час його транспортування та/або зберігання завдані збитки відшкодовуються за рахунок суб'єкта господарювання, що надає такі послуги, та/або відповідного страхового відшкодування, що здійснюється за правовідносинами обов'язкового страхування цивільної відповідальності суб'єкта господарювання, що надає послуги з транспортування та/або зберігання транспортних засобів у разі їх тимчасового затримання.

Спори, пов'язані із шкодою, що заподіяна майну, яке перебуває в тимчасово затриманому транспортному засобі, під час транспортування або зберігання на спеціальному майданчику чи стоянці, розв'язуються в установленому законодавством порядку.";

13) доповнити Порядок додатком такого змісту:

АКТ
огляду та тимчасового затримання транспортного засобу

___ ____________ 20__ р. о ___ год. ___ хв.

____________________________________
(місце складення акта)

Я, ___________________________________________________________________________________
                                (прізвище, ім'я, по батькові, спеціальне звання, посада, найменування органу (підрозділу),
______________________________________________________________________________________
                                                                             в якому проходить службу поліцейський, який
______________________________________________________________________________________,
                                                         приймає рішення про тимчасове затримання транспортного засобу)
відповідно до __________________________________________________________________________,
у присутності понятих:
1. ____________________________________________________________________________________;
                                     (прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання (перебування), контактний номер телефону)
2. ____________________________________________________________________________________,
                                      (прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання (перебування), контактний номер телефону)
здійснив огляд та тимчасове затримання транспортного засобу _________________________________
________________________________________________________ шляхом блокування/доставлення
                                                    (тип, марка, номерний знак)

для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (непотрібне закреслити)
______________________________________________________________________________________.
                              (місцезнаходження місця блокування або зберігання транспортного засобу)

Огляд та тимчасове затримання транспортного засобу здійснено
у зв'язку з ______________________________________________________________________________
                                                           (зазначаються підстави для тимчасового затримання
_______________________________________________________________________________________
                  транспортного засобу, визначені статтею 2652 Кодексу України про адміністративні правопорушення
_______________________________________________________________________________________.
                                            або статтею 36 Закону України "Про виконавче провадження")

Відповідальна особа, зазначена в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення правопорушення (у разі їх установлення) ______________
_______________________________________________________________________________________
                                                                (прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання (перебування)
_______________________________________________________________________________________

Зовнішній вигляд транспортного засобу ____________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
              (візуальні недоліки та пошкодження транспортного засобу (перелік деталей та агрегатів, яких не вистачає,
_______________________________________________________________________________________
             стан лакофарбового покриття, наявність механічних пошкоджень), наявність вантажу, інших речей та їх стан)

Заповнюється в разі доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку

Транспортний засіб для його доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку прийняв: _________
_______________________________________________________________________________________
                  (найменування, місцезнаходження та номер телефону підприємства, установи або організації, які
_______________________________________________________________________________________
                  доставляють на спеціальний майданчик чи стоянку транспортний засіб, номерний знак евакуатора,
_______________________________________________________________________________________.
                посада, прізвище, ім'я, по батькові та підпис особи, яка здійснюватиме доставлення транспортного засобу)

Відстань переміщення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку становить ______ кілометрів.

(зазначається особою, яка здійснила доставлення транспортного засобу)

Транспортний засіб на тимчасове зберігання прийняв: ________________________________________
______________________________________________________________________________________.
             (адреса місцезнаходження місця зберігання транспортного засобу, посада, прізвище, ім'я, по батькові,
                                                                           підпис, номер телефону)

До акта додаються ______________________________________________________________________

Підпис відповідальної особи, зазначеної в частині першій статті 142 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особи, яка ввезла транспортний засіб на територію України, або особи, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення правопорушення ________________

Підпис аварійного комісара _____________________

Підписи понятих:

1. _____________

2. _____________

Підпис поліцейського, який склав акт _____________".

____________

Опрос