Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Украины от 19 марта 2014 г. N 121

КМ Украины
Постановление КМ от 25.04.2018 № 409
действует с 25.05.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 25 квітня 2018 р. N 409

Київ

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2014 р. N 121

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2014 р. N 121 "Про затвердження Порядку надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України, які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту" (Офіційний вісник України, 2014 р., N 37, ст. 988) зміни, що додаються.

 

Прем'єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН

Інд. 73

 

ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2014 р. N 121

1. Назву та пункт 1 постанови після слів "особами, які потребують додаткового захисту" доповнити словами ", та компенсації вартості медичних послуг і лікарських засобів, наданих іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України".

2. У Порядку надання медичної допомоги іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території України, які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, затвердженому зазначеною постановою:

1) назву Порядку після слів "особами, які потребують додаткового захисту" доповнити словами ", та компенсації вартості медичних послуг і лікарських засобів, наданих іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України";

2) абзац перший пункту 2 викласти в такій редакції:

"2. Іноземцям та особам без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, медична допомога надається на платній основі, якщо інше не передбачено міжнародними договорами чи законами України.";

3) доповнити Порядок пунктом 21 такого змісту:

"21. У разі коли надання медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних з наданням екстреної медичної допомоги, оплачується за рахунок коштів державного бюджету за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (програмою медичних гарантій), іноземці або особи без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, зобов'язані компенсувати державі їх повну вартість відповідно до закону.

Компенсація повної вартості наданих медичних послуг і лікарських засобів здійснюється шляхом перерахування іноземцем або особою без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, надавачу медичних послуг повної вартості наданих такій особі медичних послуг і лікарських засобів.

Повна вартість медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних з наданням екстреної медичної допомоги, визначається на рівні не нижче їх собівартості, яка розраховується надавачем медичних послуг та відображається в рахунку.

Надавач медичних послуг зобов'язаний надати іноземцю або особі без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, або їх законним представникам рахунок із зазначенням суми, яка підлягає компенсації. Іноземець або особа без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, або їх законні представники зобов'язані оплатити таку суму компенсації за рахунком до виїзду за межі території України.

Надавач медичних послуг протягом 30 календарних днів з дати надходження суми компенсації зобов'язаний перерахувати до державного бюджету суму коштів, сплачену йому НСЗУ згідно з тарифом за надання відповідних медичних послуг і лікарських засобів іноземцю або особі без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України.

Надавач медичних послуг зобов'язаний повідомити Адміністрації Держприкордонслужби в електронній формі про іноземців або осіб без громадянства, які тимчасово проживають або перебувають на території України, яким були надані медичні послуги і лікарські засоби, пов'язані з наданням екстреної медичної допомоги, не пізніше ніж наступного дня після надання таких медичних послуг, для вжиття заходів щодо забезпечення компенсації такими особами повної вартості наданих медичних послуг і лікарських засобів.".

____________

Опрос