Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Порядок использования средств, предусмотренных в государственном бюджете для организации оздоровления и отдыха детей, нуждающихся в особом внимании и поддержке, в детских центрах "Артек" и "Молода гвардія"

КМ Украины
Постановление КМ от 04.04.2018 № 241
действует с 06.04.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 квітня 2018 р. N 241

Київ

Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих центрах "Артек" і "Молода гвардія"

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих центрах "Артек" і "Молода гвардія", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 р. N 227 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 18, ст. 764; 2012 р., N 5, ст. 170; 2015 р., N 82, ст. 2718; 2017 р., N 13, ст. 366), зміни, що додаються.

2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 3 змін, затверджених цією постановою, який набирає чинності через два місяці з дня її опублікування.

 

Прем'єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН

Інд. 73

 

ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих центрах "Артек" і "Молода гвардія"

1. Абзаци перший і другий пункту 3 викласти в такій редакції:

"3. Бюджетні кошти з метою забезпечення соціального захисту дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, спрямовуються на:

організацію оздоровлення і відпочинку дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей з інвалідністю; дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; дітей з багатодітних сімей; дітей з малозабезпечених сімей; дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків; дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи; дітей, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім'ї; дітей, взятих на облік службами у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах; дітей, які перебувають на диспансерному обліку; талановитих та обдарованих дітей - переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій; дітей - учасників дитячих творчих колективів та спортивних команд (далі - діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки) шляхом придбання путівок до дитячих центрів "Артек" і "Молода гвардія";".

2. Абзац другий пункту 5 доповнити реченням такого змісту: "При цьому путівкою до одного і того самого дитячого центру дитина забезпечується один раз на два роки.".

3. Пункти 9 - 11 викласти в такій редакції:

"9. Мінсоцполітики затверджує розподіл путівок до дитячих центрів "Артек" і "Молода гвардія" у розрізі адміністративно-територіальних одиниць пропорційно відношенню чисельності дітей віком від 7 до 18 років у регіоні до загальної чисельності таких дітей в Україні за даними органів державної статистики з урахуванням кількості дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та укладає договори із структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій про направлення дітей для оздоровлення та відпочинку.

Мінсоцполітики передає путівки структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій, які розподіляють путівки в розрізі районів і міст обласного значення пропорційно відношенню чисельності в них дітей віком від 7 до 18 років до загальної чисельності таких дітей у відповідній області та м. Києві з урахуванням кількості дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

10. Сума, яка сплачується батьками (особами, які їх замінюють), вноситься до початку оздоровчої зміни в касу або на розрахунковий рахунок структурного підрозділу з питань соціального захисту населення обласної, Київської міської держадміністрації, який перераховує зазначені кошти протягом п'яти робочих днів на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в органах Казначейства, для подальшого здійснення ним розрахунків з дитячими центрами "Артек" і "Молода гвардія" відповідно до пункту 6 цього Порядку.

11. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій подають протягом 10 днів після закінчення кожної оздоровчої зміни Мінсоцполітики інформацію про використання путівок за встановленою зазначеним Міністерством формою.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій здійснюють контроль за цільовим використанням путівок в установленому законодавством порядку.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій є відповідальними за своєчасний та належний розподіл путівок між районами та містами обласного значення.

У разі встановлення факту видачі путівки структурним підрозділом з питань соціального захисту населення обласної, Київської міської держадміністрації з порушенням законодавства цей підрозділ у місячний строк з дня виявлення такого факту вживає заходів до повернення коштів у розмірі повної вартості путівки або часткової вартості путівки та перераховує зазначені кошти на рахунок Мінсоцполітики.".

____________

Опрос