Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка арбитражного (экспертного) определения качества семян и посадочного материала и Порядка оформления заявлений для проведения арбитражного (экспертного) определения качества семян и посадочного материала

КМ Украины
Постановление КМ от 18.08.2017 № 615
действует с 31.08.2017

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 серпня 2017 р. N 615

Київ

Про затвердження Порядку арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу та Порядку оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу

Відповідно до частини другої статті 23 Закону України "Про насіння і садивний матеріал" Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити такі, що додаються:

Порядок арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу;

Порядок оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу.

 

Прем'єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН

Інд. 75

 

ПОРЯДОК
арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу

1. Цей Порядок визначає процедуру арбітражного (експертного) визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу (далі - арбітражне визначення).

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про насіння і садивний матеріал".

3. Арбітражне визначення проводиться територіальним органом Держпродспоживслужби за заявою фізичної особи - підприємця або юридичної особи (далі - заявник).

4. Інспектор територіального органу Держпродспоживслужби розглядає подану заяву та копії документів, що до неї додаються, і не пізніше наступного робочого дня приймає рішення про відбір арбітражної проби та проведення арбітражного визначення.

5. Арбітражному визначенню підлягає придбане насіння або садивний матеріал за наявності сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння, або сертифіката, що засвідчує товарні якості садивного матеріалу (далі - сертифікат), документа за результатами аналізу насіння або садивного матеріалу, виданого заявнику, у разі розбіжності показників якості насіння або садивного матеріалу на величину, що перевищує допустимі відхилення.

6. Арбітражне визначення проводиться:

посівних якостей насіння (крім плодових та горіхоплідних культур) - за чистотою (за винятком вмісту обрушених зерен), вмістом домішок насіння інших видів (за винятком отруйних бур'янів, карантинних об'єктів, інших видів кормових трав, пелюшки у насінні гороху, плосконасінної вики у сочевиці), вмістом склероціїв білої і сірої гнилей у насінні соняшнику, схожістю, одно- і багаторостковістю насіння буряків, життєздатністю (тільки для насіння озимих культур, що висівається у рік збирання врожаю);

посівних якостей насіння плодових та горіхоплідних культур - за чистотою, масою 1000 насінин, життєздатністю;

товарних якостей садивного матеріалу багаторічних рослин - за збудниками грибкових і бактеріальних хвороб, вірусами та мікоплазмою.

Строк арбітражного визначення залежить від біологічних властивостей насіння і садивного матеріалу.

7. У разі закінчення строку дії сертифіката арбітражне визначення не проводиться.

8. Територіальний орган Держпродспоживслужби не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після завершення арбітражного визначення видає особисто або надсилає поштовим відправленням заявнику документ щодо результату аналізу насіння з позначкою у правому верхньому куті "Арбітраж", у якому зазначається висновок згідно з ДСТУ 4138-2002 "Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості".

 

ПОРЯДОК
оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу

1. Цей Порядок визначає процедуру оформлення заяв фізичною особою - підприємцем або юридичною особою (далі - заявник) для проведення арбітражного (експертного) визначення посівних якостей придбаного насіння або товарних якостей придбаного садивного матеріалу (далі - арбітражне визначення).

2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про насіння і садивний матеріал".

3. У разі невпевненості у відповідності показників посівних якостей придбаного насіння або товарних якостей придбаного садивного матеріалу показникам, зазначеним у сертифікаті, що засвідчує посівні якості насіння, або у сертифікаті, що засвідчує товарні якості садивного матеріалу (далі - сертифікат), заявник не пізніше 10 календарних днів з дня придбання звертається до аудитора із сертифікації (агронома-інспектора) органу із сертифікації щодо відбору проби з метою перевірки посівних якостей придбаного насіння або товарних якостей придбаного садивного матеріалу та надає копію сертифіката.

4. Аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) органу із сертифікації відбирає пробу та разом з актом відбору проби передає органу з оцінки відповідності для визначення якості насіння або садивного матеріалу.

Орган з оцінки відповідності аналізує посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу та видає аудитору із сертифікації (агроному-інспектору) органу із сертифікації документ щодо результату аналізу насіння або садивного матеріалу.

5. Аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) органу із сертифікації перевіряє розбіжність між показниками, за якими проводиться арбітражне визначення, у сертифікаті та у документі щодо результату аналізу насіння або садивного матеріалу.

У разі розбіжності між показниками, зазначеними у сертифікаті та документі щодо результату аналізу насіння, на величину, що перевищує допустимі відхилення, зазначені у додатках S, W, Z до ДСТУ 4138-2002 "Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості", насіння підлягає арбітражному визначенню, про що аудитор із сертифікації (агроном-інспектор) органу із сертифікації повідомляє заявнику та передає йому документ щодо результату аналізу насіння або садивного матеріалу.

6. Для проведення арбітражного (експертного) визначення заявник подає до територіального органу Держпродспоживслужби заяву не пізніше десяти календарних днів з дня отримання ним результатів аналізу.

До заяви додаються копії:

сертифіката;

документа щодо результату аналізу насіння або садивного матеріалу, виданого органом з оцінки відповідності за місцем звернення заявника.

Копії документів, що додаються до заяви, засвідчує орган з оцінки відповідності за місцем звернення заявника.

____________

Опрос