Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка установления четких целей деятельности для государственных унитарных предприятий и хозяйственных обществ, в уставном капитале которых более 50 процентов акций (долей) принадлежат государству

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 09.11.2016 № 1052
действует с 11.01.2017

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 листопада 2016 р. N 1052

Київ

Про затвердження Порядку встановлення чітких цілей діяльності для державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі

Відповідно до підпункту "ц" пункту 18 частини другої статті 5 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок встановлення чітких цілей діяльності для державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, що додається.

2. Суб'єктам управління об'єктами державної власності, що здійснюють функції з управління державними унітарними підприємствами, господарськими товариствами, 100 відсотків акцій (часток) яких належать державі, в шестимісячний строк з дати набрання чинності цією постановою установити чіткі цілі діяльності для зазначених державних унітарних підприємств та господарських товариств.

Суб'єктам управління об'єктами державної власності, що здійснюють функції з управління господарськими товариствами, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належить державі, в чотиримісячний строк з дати набрання чинності цією постановою ініціювати проведення загальних зборів акціонерів (учасників) для розгляду питання встановлення чітких цілей діяльності для таких господарських товариств.

 

Прем'єр-міністр України

В. ГРОЙСМАН

Інд. 25

 

ПОРЯДОК
встановлення чітких цілей діяльності для державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі

1. Цей Порядок визначає механізм встановлення чітких цілей діяльності для державних унітарних підприємств (далі - підприємства) та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі (далі - товариства).

Дія цього Порядку не поширюється на підприємства, товариства, що перебувають у процесі припинення або щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, а також банків.

2. Метою встановлення чітких цілей діяльності підприємства, товариства є поліпшення нагляду за ефективністю діяльності наглядової ради підприємства, товариства, керівника підприємства та виконавчого органу товариства.

3. Чіткі цілі діяльності для підприємства, товариства, у статутному капіталі якого 100 відсотків акцій (часток) належать державі, встановлюються рішенням суб'єкта управління об'єктами державної власності, що здійснює управління підприємством, корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі товариства (далі - суб'єкт управління), з урахуванням основних видів господарської діяльності підприємства, товариства. Чіткі цілі діяльності товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, встановлюються загальними зборами акціонерів (учасників) товариства з урахуванням основних видів господарської діяльності товариства.

4. Суб'єкт управління або загальні збори акціонерів (учасників) товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, встановлюють чіткі цілі діяльності підприємства, товариства щороку до 15 грудня року, що передує періоду, на який встановлюються чіткі цілі.

5. З урахуванням основних видів господарської діяльності підприємства, товариства для нього може бути визначена одна або дві таких чітких цілі діяльності:

провадження ринкової діяльності - в разі, коли основним видом діяльності підприємства, товариства є виробництво товарів (виконання робіт, надання послуг), що конкурують з товарами (роботами, послугами), що виробляються (виконуються, надаються) суб'єктами господарювання всіх форм власності;

виконання спеціальних функцій - в разі, коли основним видом діяльності підприємства, товариства є виконання функцій, покладених на підприємство, товариство державою, за умови, що під час виконання таких функцій підприємство, товариство не конкурує з іншими суб'єктами господарювання.

____________

Опрос