Идет загрузка документа (34 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Украины от 25 марта 2015 г. N 302

КМ Украины
Постановление КМ от 04.12.2015 № 1042
действует с 22.12.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 грудня 2015 р. N 1042

Київ

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. N 302

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. N 302 "Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України" (Офіційний вісник України, 2015 р., N 40, ст. 1188, N 69, ст. 2276) зміни, що додаються.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 72

 

ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. N 302

1. Додатки 1 - 4 до постанови викласти в такій редакції:

ЗРАЗОК
бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм

Лицьовий бік

  

Зворотний бік

  

 

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм

1. Бланк паспорта громадянина України (далі - паспорт) виготовляється у формі пластикової картки типу ID-1, що містить безконтактний електронний носій. Формат картки становить 54 х 85,6 міліметра та може мати допустимі відхилення відповідно до стандарту ДСТУ ISO/IEC 7810:2008.

2. У паспорт імплантовано безконтактний електронний носій, який відповідає вимогам нормативних документів України у сфері технічного та криптографічного захисту інформації. Безконтактний електронний носій відповідає вимогам стандарту ISO/IEC 14443 щодо запису і зчитування даних.

До безконтактного електронного носія вноситься інформація, яка зазначена на лицьовому та зворотному боці паспорта, біометричні дані, параметри особи (відцифрований образ обличчя, відцифрований підпис особи), а також дані щодо забезпечення захисту інформації, що внесена на безконтактний електронний носій, відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (далі - Закон).

До безконтактного електронного носія може бути внесена додаткова змінна інформація, передбачена Законом.

3. Для виготовлення паспорта використовується багатошаровий полімерний матеріал (полікарбонат), який за фізичними характеристиками відповідає вимогам стандарту ДСТУ ISO/IEC 7810:2008 та підлягає персоналізації шляхом лазерного гравіювання.

4. Дизайн паспорта відтворюється з використанням офсетного, ірисного офсетного та трафаретного друку.

5. На лицьовому боці паспорта надруковано гільйошні розетки, чотири захисні сітки, в яких псевдорельєфом виконано контур карти України та стилізоване зображення малого Державного Герба України. За допомогою елементів спеціального растра виконано орнаментальний рисунок в синьому та жовтому кольорах, що складає тло карти України з текстом Державного Гімну України такого змісту:

"Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду".

Одну захисну сітку виконано способом ірисного офсетного друку, що створює плавний перехід синього кольору, що набуває під дією джерела ультрафіолетового опромінення синього свічення, у сірий.

У верхній частині лицьового боку паспорта надруковано дві горизонтальні лінії мікротексту "УКРАЇНА" в негативному зображенні та "UKRAINE" в позитивному зображенні.

В кольорі синьої сітки окремими літерами мікротексту виконано назву держави "У" "К" "Р" "А" "Ї" "Н" "А", що повторюється тричі.

У верхній лівій частині лицьового боку паспорта зображено символ електронного документа, у правій - Державний Прапор України.

Спеціальний символ, який свідчить про наявність безконтактного електронного носія, надруковано способом трафаретного друку оптико-перемінною фарбою.

Оптико-перемінна фарба під гострим кутом огляду змінює свій колір із золотого на синій та при цьому стає невидимою на фоні прямокутника, виконаного фарбою синього кольору.

У правій частині лицьового боку паспорта розташовано елемент рельєфно-точкового тактильного шрифту "УКР", що призначений для сприйняття інформації особами з вадами зору, та захисний гравірувальний елемент - слово "УКРАЇНА".

6. На лицьовому боці паспорта містяться п'ять обов'язкових зон візуальної перевірки (I - V):

зона I. Одним рядком надруковано назву держави "УКРАЇНА" "UKRAINE", малий Державний Герб України.

Нижче одним рядком надруковано назву документа "ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ", "PASSPORT OF THE CITIZEN OF UKRAINE";

зона II. Послідовно, згори донизу, надруковано назви полів:

"Прізвище/Surname";

"Ім'я/Name";

"По батькові / Patronymic";

зона III. Продовження назв полів, які надруковано у такому ж порядку, як у зоні II:

"Стать/Sex", "Громадянство/Nationality";

"Дата народження / Date of birth", "Запис N / Record No";

"Дійсний до / Date of expiry", "Документ N / Document No".

Номер документа виконано методом лазерного гравіювання шрифтом, що сприймається на дотик;

зона IV призначена для розміщення відцифрованого підпису особи;

зона V призначена для розміщення відцифрованого образу обличчя особи.

7. На лицьовому боці паспорта розміщено імплантований захисний елемент у вигляді Державного Прапора України та малого Державного Герба України, який має три захисних рівні аутентифікації.

Перший рівень захисту - зміна кольору під час обертання на 90° окремих елементів Герба та Прапора з червоного на зелений та з блакитного на жовтий. Присутність 3D-ефекту на кінчиках колосків на Прапорі та літер "UKR". Присутність анімаційного ефекту - під час повертання карти зліва направо кольорові елементи з високою дифракцією починають рухатися. Колір з високою дифракцією створює зображення Тризуба на малому Державному Гербі України.

Другий рівень захисту - лінія позитивного мікротексту "УКРАЇНА UKRAINE" з високою дифракцією та висотою літер 150 мкм. Поляризаційний ефект - під час використання поляризаційного фільтра із зміною кута огляду змінюються кольори. Наявність зміни кольорів під час обертання на 90° окремих елементів.

Третій рівень захисту - наноелементи. Наявність елементів високої роздільної здатності для проведення експертиз за умови обертання на 90° та збільшення під мікроскопом у 100 разів.

8. На зворотному боці паспорта за допомогою елементів спеціального растра надруковано п'ять захисних фонових сіток, в яких виконано орнаментальний рисунок.

В кольорі синьої сітки виконано хвилясту лінію позитивного мікротексту "УКРАЇНА UKRAINE".

На зворотному боці паспорта вище машинозчитуваної зони розміщено спеціальний захисний рельєфний гравірувальний елемент, відчутний на дотик, у вигляді стилізованого колосся та дуг, виконаних із слова "УКРАЇНА", яке повторюється кілька разів.

У верхній правій частині зворотного боку паспорта міститься оптико-змінне зображення відцифрованого образу обличчя особи та попарно відокремлені цифри року її народження.

Машинозчитувана зона відокремлена голографічною стрічкою, на якій зображено малий Державний Герб України, колосся та літери "UKR". На ній способом лазерного гравіювання нанесені прізвище та ім'я особи українською мовою та латинськими літерами (відповідно до правил транслітерації) і номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Голографічна стрічка має три захисних рівні аутентифікації.

Перший рівень захисту - висока дифракційність кольорів різних елементів стрічки.

Другий рівень захисту - наявність позитивного мікротексту "UKR" з високою дифракцією та висотою літер 125 мкм. Під час обертання на 90° окремі елементи колосся та мікротекст "UKR" набувають свічення.

Третій рівень захисту - наноелементи. Наявність елементів високої роздільної здатності для проведення експертиз за умови збільшення під мікроскопом у 50 разів.

9. На зворотному боці паспорта міститься зона візуальної перевірки (VI) та машинозчитувана зона (VII).

У зоні VI одним рядком надруковано напис "ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ Є ВЛАСНІСТЮ УКРАЇНИ" та назву підприємства, що виготовило паспорт, - "ПК "Україна".

Нижче, послідовно, згори донизу, надруковано назви полів:

"Дата видачі / Date of issue", "Орган, що видав / Authority";

"Місце народження / Place of birth".

Зона VII призначена для внесення машинозчитуваної інформації. Машинозчитувана зона формується згідно з рекомендаціями ІКАО.

10. Найменування полів для внесення інформації про особу та реквізити у зоні візуальної перевірки паспорта зазначаються українською та англійською мовами.

11. Для друкування паспорта використовуються захисні офсетні фарби, які під дією джерела ультрафіолетового опромінення набувають свічення: жовта - жовтого кольору, лавандова - червоного кольору, синя - синього кольору.

Найменування полів з обох боків паспорта, назва держави та документа, зображення малого Державного Герба України на лицьовому боці паспорта та слова "ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ Є ВЛАСНІСТЮ УКРАЇНИ" на зворотному боці паспорта друкуються фарбою чорного кольору, яка стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення.

12. Паспорт виготовляється з використанням багатокомпонентного захисного друку.

13. Персоналізація паспорта здійснюється централізовано у Державному центрі персоналізації документів державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів".

14. Персоналізація паспорта здійснюється шляхом лазерного гравіювання.

15. У паспорті прізвище, ім'я особи, її місце народження зазначаються українською мовою та латинськими літерами відповідно до правил транслітерації. По батькові особи зазначається українською мовою.

16. Жіноча стать зазначається літерами "Ж/F", чоловіча - "Ч/M".

17. Громадянство позначається словом "УКРАЇНА" та через скісну риску трилітерним кодом держави "UKR".

18. Дата народження зазначається таким чином: дні та місяці - двома цифрами (від одиниці до дев'яти попереду ставиться нуль), між якими ставиться пробіл, роки - чотирма цифрами, яким передує пробіл.

Якщо дату народження або якусь її частину не встановлено, проставляються відповідно "ХХ" - для дня чи місяця, "ХХХХ" - для року, "ХХ ХХ ХХХХ" - для дня, місяця і року.

19. Місце народження зазначається таким чином:

назва міста - у разі народження у мм. Києві та Севастополі;

назва міста і області (Автономна Республіка Крим), до складу якої входить місто, - у разі народження у містах обласного чи республіканського (Автономної Республіки Крим) значення;

назва населеного пункту, району, області (Автономна Республіка Крим) - у разі народження в інших населених пунктах;

відомості про місце народження згідно з документом, що посвідчує факт реєстрації народження особи, або паспортом, що підлягає обміну, з обов'язковим зазначенням держави народження та через скісну риску її трилітерного коду.

Коди держав зазначаються відповідно до стандарту ДСТУ ISO 3166-1-2000 "Коди назв країн світу".

20. Номер документа встановлюється ДМС і містить дев'ять цифр. Номер документа виконується об'ємним лазерним гравіюванням.

21. Територіальний орган або територіальний підрозділ уповноваженого суб'єкта, що видав паспорт, позначається кодом з чотирьох цифр, встановленим ДМС.

22. Дата видачі та дата закінчення строку дії паспорта зазначається згідно з пунктом 18 цього Технічного опису.

23. Відцифрований підпис особи повинен мати розмір, що розпізнається людським оком, і зберігати аспектові відношення (за довжиною і висотою) оригіналу.

24. Для внесення інформації, що міститься у машинозчитуваній зоні паспорта, використовується шрифт OCR-B розміру 1.

25. Розміри на схематичній діаграмі паспорта зазначені без урахування допустимих технологічних відхилень під час виробництва.

СХЕМАТИЧНА ДІАГРАМА
бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм

Лицьовий бік

  

Зворотний бік

  

 

ЗРАЗОК
бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія

Лицьовий бік

  

Зворотний бік

  

 

ТЕХНІЧНИЙ ОПИС
бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія

1. Бланк паспорта громадянина України (далі - паспорт) виготовляється у формі пластикової картки типу ID-1. Формат картки становить 54 х 85,6 міліметра та може мати допустимі відхилення відповідно до стандарту ДСТУ ISO/IEC 7810:2008.

2. Для виготовлення паспорта використовується багатошаровий полімерний матеріал (полікарбонат), який за фізичними характеристиками відповідає вимогам стандарту ДСТУ ISO/IEC 7810:2008 та підлягає персоналізації шляхом лазерного гравіювання.

3. Дизайн паспорта відтворюється з використанням офсетного, ірисного офсетного та трафаретного друку.

4. На лицьовому боці паспорта надруковано гільйошні розетки, чотири захисні сітки, в яких псевдорельєфом виконано контур карти України та стилізоване зображення малого Державного Герба України. За допомогою елементів спеціального растра виконано орнаментальний рисунок в синьому та жовтому кольорах, що складає тло карти України з текстом Державного Гімну України такого змісту:

"Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду".

Одну захисну сітку виконано способом ірисного офсетного друку, що створює плавний перехід синього кольору, що набуває під дією джерела ультрафіолетового опромінення синього свічення, у сірий.

У верхній частині лицьового боку паспорта надруковано дві горизонтальні лінії мікротексту "УКРАЇНА" в негативному зображенні та "UKRAINE" в позитивному зображенні.

В кольорі синьої сітки окремими літерами мікротексту виконано назву держави "У" "К" "Р" "А" "Ї" "Н" "А", що повторюється тричі.

У верхній правій частині лицьового боку паспорта зображено Державний Прапор України.

У правій частині лицьового боку паспорта розташовано елемент рельєфно-точкового тактильного шрифту "УКР", що призначений для сприйняття інформації особами з вадами зору, та захисний гравірувальний елемент - слово "УКРАЇНА".

5. На лицьовому боці паспорта містяться п'ять обов'язкових зон візуальної перевірки (I - V):

зона I. Одним рядком надруковано назву держави "УКРАЇНА" "UKRAINE", малий Державний Герб України.

Нижче одним рядком надруковано назву документа "ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ", "PASSPORT OF THE CITIZEN OF UKRAINE";

зона II. Послідовно, згори донизу, надруковано назви полів:

"Прізвище/Surname";

"Ім'я/Name";

"По батькові / Patronymic";

зона III. Продовження назв полів, які надруковано у такому ж порядку, як у зоні II:

"Стать/Sex", "Громадянство/Nationality";

"Дата народження / Date of birth", "Запис N / Record No";

"Дійсний до / Date of expiry", "Документ N / Document No".

Номер документа виконано методом лазерного гравіювання шрифтом, що сприймається на дотик;

зона IV призначена для розміщення відцифрованого підпису особи;

зона V призначена для розміщення відцифрованого образу обличчя особи.

6. На лицьовому боці паспорта розміщено імплантований захисний елемент у вигляді Державного Прапора України та малого Державного Герба України, який має три захисних рівні аутентифікації.

Перший рівень захисту - зміна кольору під час обертання на 90° окремих елементів Герба та Прапора з червоного на зелений та з блакитного на жовтий. Присутність 3D-ефекту на кінчиках колосків на прапорі та літер "UKR". Присутність анімаційного ефекту - під час повертання карти зліва направо кольорові елементи з високою дифракцією починають рухатися. Колір з високою дифракцією створює зображення Тризуба на малому Державному Гербі України.

Другий рівень захисту - лінія позитивного мікротексту "УКРАЇНА UKRAINE" з високою дифракцією та висотою літер 150 мкм. Поляризаційний ефект - під час використання поляризаційного фільтра із зміною кута огляду змінюються кольори. Наявність зміни кольорів під час обертання на 90° окремих елементів.

Третій рівень захисту - наноелементи. Наявність елементів високої роздільної здатності для проведення експертиз за умови обертання на 90° та збільшення під мікроскопом у 100 разів.

7. На зворотному боці паспорта за допомогою елементів спеціального растра надруковано п'ять захисних фонових сіток, в яких виконано орнаментальний рисунок.

В кольорі синьої сітки виконано хвилясту лінію позитивного мікротексту "УКРАЇНА UKRAINE".

На зворотному боці паспорта вище машинозчитуваної зони розміщено спеціальний захисний рельєфний гравірувальний елемент, відчутний на дотик, у вигляді стилізованого колосся та дуг, виконаних із слова "УКРАЇНА", що повторюється кілька разів.

У верхній правій частині зворотного боку паспорта міститься оптико-змінне зображення відцифрованого образу обличчя особи та попарно відокремлені цифри року її народження.

Машинозчитувана зона відокремлена голографічною стрічкою, на якій зображено малий Державний Герб України, колосся та літери "UKR". На ній способом лазерного гравіювання нанесені прізвище та ім'я особи українською мовою та латинськими літерами (відповідно до правил транслітерації) і номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Голографічна стрічка має три захисних рівні аутентифікації.

Перший рівень захисту - висока дифракційність кольорів різних елементів стрічки.

Другий рівень захисту - наявність позитивного мікротексту "UKR" з високою дифракцією та висотою літер 125 мкм. Під час обертання на 90° окремі елементи колосся та мікротекст "UKR" набувають свічення.

Третій рівень захисту - наноелементи. Наявність елементів високої роздільної здатності для проведення експертиз за умови збільшення під мікроскопом у 50 разів.

8. На зворотному боці паспорта міститься зона візуальної перевірки (VI) та машинозчитувана зона (VII).

У зоні VI одним рядком надруковано напис "ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ Є ВЛАСНІСТЮ УКРАЇНИ" та назву підприємства, що виготовило паспорт, - "ПК "Україна".

Нижче, послідовно, згори донизу, надруковано назви полів:

"Дата видачі / Date of issue", "Орган, що видав / Authority";

"Місце народження / Place of birth".

Зона VII призначена для внесення машинозчитуваної інформації. Машинозчитувана зона формується згідно з рекомендаціями ІКАО.

9. Найменування полів паспорта для внесення інформації про особу та реквізити у зоні візуальної перевірки паспорта зазначаються українською та англійською мовами.

10. Для друкування паспорта використовуються захисні офсетні фарби, які під дією джерела ультрафіолетового опромінення набувають свічення: жовта - жовтого кольору, лавандова - червоного кольору, синя - синього кольору.

Найменування полів з обох боків паспорта, назва держави та документа, зображення малого Державного Герба України на лицьовому боці паспорта та слова "ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ Є ВЛАСНІСТЮ УКРАЇНИ" на зворотному боці паспорта друкуються фарбою чорного кольору, яка стає невидимою під дією джерела інфрачервоного опромінення.

11. Паспорт виготовляється з використанням багатокомпонентного захисного друку.

12. Персоналізація паспорта здійснюється централізовано у Державному центрі персоналізації документів державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів".

13. Персоналізація паспорта здійснюється шляхом лазерного гравіювання.

14. У паспорті прізвище, ім'я особи, її місце народження зазначаються українською мовою та латинськими літерами відповідно до правил транслітерації. По батькові особи зазначається українською мовою.

15. Жіноча стать зазначається літерами "Ж/F", чоловіча - "Ч/M".

16. Громадянство позначається словом "УКРАЇНА" та через скісну риску трилітерним кодом держави "UKR".

17. Дата народження зазначається таким чином: дні та місяці - двома цифрами (від одиниці до дев'яти попереду ставиться нуль), між якими ставиться пробіл, роки - чотирма цифрами, яким передує пробіл.

Якщо дату народження або якусь її частину не встановлено, проставляються відповідно "ХХ" - для дня чи місяця, "ХХХХ" - для року, "ХХ ХХ ХХХХ" - для дня, місяця і року.

18. Місце народження зазначається таким чином:

назва міста - у разі народження у мм. Києві та Севастополі;

назва міста і області (Автономна Республіка Крим), до складу якої входить місто, - у разі народження у містах обласного чи республіканського (Автономної Республіки Крим) значення;

назва населеного пункту, району, області (Автономна Республіка Крим) - у разі народження в інших населених пунктах;

відомості про місце народження згідно з документом, що посвідчує факт реєстрації народження особи, або паспортом, що підлягає обміну, з обов'язковим зазначенням держави народження та через скісну риску її трилітерного коду.

Коди держав зазначаються відповідно до стандарту ДСТУ ISO 3166-1-2000 "Коди назв країн світу".

19. Номер документа встановлюється ДМС і містить дев'ять цифр. Номер документа виконується об'ємним лазерним гравіюванням.

20. Територіальний орган або територіальний підрозділ уповноваженого суб'єкта, що видав паспорт, позначається кодом з чотирьох цифр, встановленим ДМС.

21. Дата видачі та дата закінчення строку дії паспорта зазначається згідно з пунктом 17 цього Технічного опису.

22. Відцифрований підпис особи повинен мати розмір, що розпізнається людським оком, і зберігати аспектові відношення (за довжиною і висотою) оригіналу.

23. Для внесення інформації, що міститься у машинозчитуваній зоні паспорта, використовується шрифт OCR-B розміру 1.

24. Розміри на схематичній діаграмі паспорта зазначені без урахування допустимих технологічних відхилень під час виробництва.

СХЕМАТИЧНА ДІАГРАМА
бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія

Лицьовий бік

  

Зворотний бік

  

".

2. У Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженому зазначеною постановою:

1) в абзаці другому пункту 4 слова "територіальним підрозділом ДМС" виключити;

2) пункти 6 і 7 викласти в такій редакції:

"6. Оформлення та видача паспорта здійснюються територіальним підрозділом ДМС у взаємодії з Головним обчислювальним центром Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Головний обчислювальний центр Реєстру) та Державним центром персоналізації документів (далі - Центр).

Порядок взаємодії ДМС з Центром встановлюється шляхом укладення договору згідно із статтею 4 Закону України "Про захист персональних даних".

7. Внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру (далі - Реєстр) здійснюється з використанням відомчої інформаційної системи ДМС, яка ведеться для обліку даних.

Одержання відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну прізвища, власного імені, по батькові (далі - ім'я), смерть, які підлягають обов'язковому внесенню до Реєстру, здійснюється шляхом надсилання в електронному вигляді захищеними каналами зв'язку запитів до Мін'юсту, відповідь на які Мін'юст надає протягом трьох робочих днів з дня надходження такого запиту.

Порядок взаємодії між ДМС та Мін'юстом щодо внесення інформації до Реєстру визначається МВС та Мін'юстом.

Для внесення інформації до Реєстру формується заява-анкета.";

3) у пункті 17:

абзац перший викласти в такій редакції:

"17. Оформлення, обмін та видача паспорта здійснюються:";

у підпункті 2 слово "заяву" замінити словами "заяву-анкету";

доповнити пункт абзацами такого змісту:

"Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта здійснюються територіальним підрозділом ДМС за зареєстрованим місцем проживання особи.

Оформлення замість втраченого або викраденого, обмін паспорта, який було оформлено із застосуванням засобів Реєстру, та його видача здійснюються територіальним підрозділом ДМС за місцем звернення особи чи її законного представника.

Керівник територіального підрозділу ДМС визначає працівників, які формують заяву-анкету та на яких згідно з їх службовими обов'язками покладаються функції з оформлення та видачі паспорта.";

4) в абзаці третьому пункту 23 слова "прізвища або імені особи" замінити словами "інформації, внесеної до паспорта (крім зміни по батькові особи та додаткової змінної інформації),";

5) у підпункті 2 пункту 45 слова "встановлено розбіжності" замінити словами "встановлення розбіжностей";

6) абзац перший пункту 55 викласти в такій редакції:

"55. У паспорті складові імені "прізвище" та "власне ім'я", а також місце народження особи зазначаються українською мовою та латинськими літерами відповідно до правил транслітерації. Складова імені "по батькові" зазначається українською мовою.";

7) у пункті 56 слова "мовою та через скісну риску англійською мовою" замінити словами "та англійською мовами";

8) у пункті 57 у графі "Заповнення елементів даних у документі" слова "ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ / PASSPORT OF THE CITIZEN OF UKRAINE" замінити словами "ПАСПОРТ ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ PASSPORT OF THE CITIZEN OF UKRAINE", а слова "Україна/UKR" - словами "УКРАЇНА/UKR";

9) у пункті 60 слова "місце реєстрації" замінити словами "реєстрацію місця проживання або місця перебування";

10) у пункті 61 слова "дозволу на виїзд на постійне проживання за кордон та зняття з реєстраційного обліку в Україні" замінити словами "документів для виїзду за кордон на постійне проживання";

11) пункт 62 виключити.

____________

Опрос