Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые постановления Кабинета Министров Украины относительно осуществления экологического и радиологического контроля

КМ Украины
Постановление КМ от 13.10.2015 № 953
редакция действует с 26.09.2020

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 13 жовтня 2015 р. N 953

Київ

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо здійснення екологічного та радіологічного контролю

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
від 24 жовтня 2018 року N 960
,
від 23 вересня 2020 року N 869

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України щодо здійснення екологічного та радіологічного контролю зміни, що додаються.

2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести у місячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.

3. Ця постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 75

 

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України щодо здійснення екологічного та радіологічного контролю

1. Пункт 1 втратив чинність

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 23.09.2020 р. N 869)

2. У Правилах охорони внутрішніх морських вод і територіального моря України від забруднення та засмічення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 р. N 269 (ЗП України, 1996 р., N 8, ст. 241; Офіційний вісник України, 2002 р., N 14, ст. 741; 2009 р., N 69, ст. 2384; 2013 р., N 82, ст. 3041; 2015 р., N 59, ст. 1937):

1) у пункті 51:

доповнити пункт після абзацу другого новим абзацом такого змісту:

"У разі коли в районі водокористування (акваторії морського порту) гранично допустима концентрація основних забруднюючих речовин перевищує значення фонових показників якості води, рівень забруднення ізольованого баласту, скидання якого здійснюється із суден у внутрішні морські води та територіальне море, що призвело до фактичного погіршення якості води, вимірюється згідно з фоновими значеннями показників якості води відповідного району водокористування.".

У зв'язку з цим абзаци третій і четвертий вважати відповідно абзацами четвертим і п'ятим;

абзац п'ятий викласти у такій редакції:

"Порядок перевірки, взяття проб води та проведення їх аналізу встановлюється Кабінетом Міністрів України.";

2) у пункті 22:

абзаци другий і третій викласти в такій редакції:

"забезпечити встановлення на водозабірних та водоскидних спорудах гідрометричного обладнання (рівнемірів, витратомірів тощо);

організувати здійснення контролю за якісним складом наданих у користування водойм та обсягом зворотних вод власними або іншими акредитованими лабораторіями.";

доповнити пункт абзацом такого змісту:

"Для визначення якості води використовуються сформовані фонові значення в районі водокористування.";

3) у додатку до Правил:

назву графи "Значення" викласти в такій редакції "Значення*";

доповнити додаток виноскою "*" такого змісту:

"____________
* У разі коли в районі водокористування (акваторії морського порту) гранично допустима концентрація основних забруднюючих речовин перевищує значення фонових показників якості води, рівень забруднення ізольованого баласту, скидання якого здійснюється із суден у внутрішні морські води та територіальне море, що призвело до фактичного погіршення якості води, вимірюється згідно з фоновими значеннями показників якості води відповідного району водокористування.".

3. Пункт 3 втратив чинність

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 24.10.2018 р. N 960)

4. У пункті 7 Типової технологічної схеми пропуску через державний кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. N 451 "Питання пропуску через державний кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними" (Офіційний вісник України, 2012 р., N 40, ст. 1546; 2013 р., N 63, ст. 2297; 2015 р., N 59, ст. 1936, N 74, ст. 2428):

1) абзаци п'ятий і шостий викласти в такій редакції:

"У разі коли у пункті пропуску не функціонують комплекси автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів, товари підлягають радіологічному та/або попередньому документальному контролю, який здійснюється в такій послідовності:

перший етап - здійснення радіологічного контролю посадовою особою відповідного контролюючого органу. Посадова особа митного органу передає посадовій особі відповідного контролюючого органу подані перевізником або експедитором чи уповноваженою особою товаросупровідні (товаротранспортні) документи. Після здійснення радіологічного контролю посадова особа відповідного контролюючого органу проставляє відповідні відмітки на товаросупровідних (товаротранспортних) документах, які повертаються посадовій особі митного органу;";

2) доповнити пункт після абзацу сьомого новими абзацами такого змісту:

"У пунктах пропуску, в яких функціонують комплекси автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів, радіологічний контроль товарів здійснюється виключно у разі перевищення природного радіаційного фону, встановленого комплексами автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів.

Інформація про перевищення природного радіаційного фону, встановленого комплексами автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів, передається Держекоінспекції в порядку, встановленому Держекоінспекцією та власником такого обладнання.

Якщо на момент встановлення необхідності здійснення радіологічного контролю митний контроль здійснено, відмітки про здійснення митного контролю скасовуються.

Після здійснення радіологічного контролю посадова особа відповідного контролюючого органу проставляє відповідні відмітки на товаросупровідних (товаротранспортних) документах, які повертаються посадовій особі митного органу.

У разі функціонування в морському порту інформаційної системи портового співтовариства відмітки про здійснення радіологічного контролю проставляються в такій системі.".

У зв'язку з цим абзаци восьмий - двадцять другий вважати відповідно абзацами тринадцятим - двадцять сьомим.

____________

Опрос