Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка создания страхового запаса природного газа

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 30.09.2015 № 795
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 вересня 2015 р. N 795

Київ

Про затвердження Порядку створення страхового запасу природного газу

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 13 жовтня 2015 року N 836
,
від 16 грудня 2015 року N 1088

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
від 16 листопада 2016 року N 860)

Відповідно до частини шостої статті 12 Закону України "Про ринок природного газу" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок створення страхового запасу природного газу, що додається.

2. Установити, що дія Порядку, затвердженого цією постановою, поширюється на:

постачальників природного газу (крім газовидобувних підприємств, що здійснюють постачання природного газу) - з 1 січня 2016 р.;

(абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 р. N 836)

газовидобувні підприємства, що здійснюють постачання природного газу, - з 1 січня 2016 року.

3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 р. N 1062 "Про затвердження Порядку створення страхового запасу природного газу" (Офіційний вісник України, 2012 р., N 89, ст. 3603).

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 21

 

ПОРЯДОК
створення страхового запасу природного газу

1. Цей Порядок визначає механізм створення та використання суб'єктами ринку природного газу страхового запасу природного газу (далі - страховий запас).

2. Страховий запас створюється постачальником природного газу (далі - постачальник) за рахунок власних або залучених коштів.

3. Створення страхового запасу здійснюється шляхом закачування природного газу постачальника до сховищ природного газу (далі - газосховище) та/або закупівлі постачальником природного газу в інших власників, які зберігають відповідні ресурси газу у газосховищах.

4. Страховий запас створюється постачальником у розмірі 50 відсотків запланованих місячних обсягів поставки постачальником природного газу споживачам на наступний місяць.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 р. N 1088)

5. Пункт 5 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 13.10.2015 р. N 836)

6. У разі невідповідності заявлених постачальником обсягів транспортування природного газу обсягам наявного у такого постачальника страхового запасу, створеного відповідно до пункту 4 цього Порядку, номінації (заявки) на транспортування природного газу від такого постачальника затверджуються (приймаються) виключно на обсяг, що відповідає обсягам наявного у такого постачальника страхового запасу, створеного відповідно до вимог пункту 4 цього Порядку.

(пункт 6 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 13.10.2015 р. N 836)

7. Умови зберігання страхового запасу визначаються згідно з типовим договором на зберігання (закачування, відбір) природного газу, затвердженим НКРЕКП.

8. Постачальники мають право реалізовувати природний газ лише за наявності у них страхового запасу в обсягах, зазначених у пункті 4 цього Порядку.

9. Постачальник, у якого виник негативний дисбаланс (небаланс) природного газу, зобов'язаний до 7 числа наступного за звітним місяця покрити такий дисбаланс шляхом відбору необхідного обсягу природного газу із страхового запасу, створеного відповідно до вимог пункту 4 цього Порядку.

Якщо постачальник не здійснить відбір у визначений строк, оператор газосховища в односторонньому порядку оформляє відбір природного газу такого постачальника в обсязі негативного дисбалансу (небалансу) відповідно до повідомлення оператора газотранспортної системи.

Відбір природного газу на вимогу оператора газотранспортної системи не звільняє постачальника від обов'язку щодо створення страхового запасу відповідно до вимог пункту 4 цього Порядку.

(пункт 9 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 13.10.2015 р. N 836)

10. Облік страхового запасу постачальника ведеться оператором газосховища.

11. У разі виникнення ситуацій з обмеження/припинення надходжень природного газу в Україну постачальник має право (відповідно до рішень Кабінету Міністрів України) на використання страхового запасу для забезпечення поставок газу споживачам.

12. Страховий запас природного газу відповідно до цього Порядку не створюється щодо обсягів природного газу, які реалізуються в рамках спеціальних обов'язків, покладених на постачальників природного газу відповідно до Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2015 р. N 758 (Офіційний вісник України, 2015 р., N 79, ст. 2651).

(пункт 12 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 13.10.2015 р. N 836)

____________

Опрос