Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Некоторые вопросы осуществления закупок лекарственных средств, медицинских изделий с привлечением специализированных организаций, осуществляющих закупки

КМ Украины
Постановление КМ от 22.07.2015 № 622
редакция действует с 16.01.2021

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 22 липня 2015 р. N 622

Київ

Деякі питання здійснення закупівель лікарських засобів, медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі

(назва у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 27.05.2020 р. N 538)

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 23 серпня 2016 року N 559
,
від 21 березня 2018 року N 206
,
від 29 серпня 2018 року N 672
,
від 27 травня 2020 року N 538

(Установлено, що дія Порядку, затвердженого цією постановою, не поширюється на закупівлю вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2021 року N 23)

Відповідно до пункту 19 частини п'ятої статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" Кабінет Міністрів України постановляє:

(вступна частина у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 р. N 538)

1. Затвердити Порядок здійснення закупівель лікарських засобів, медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі, що додається.

2. Установити, що спеціалізовані організації, які здійснюють закупівлі за напрямами використання коштів за бюджетними програмами 2301400 "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру" і 2301040 "Громадське здоров'я та заходи боротьби з епідеміями", обрані Міністерством охорони здоров'я до набрання чинності цією постановою, здійснюють закупівлі лікарських засобів, медичних виробів, інших товарів і послуг до повного завершення виконання угод щодо закупівлі, укладених з такими спеціалізованими організаціями.

(постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з
 постановами Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 р. N 559,
від 21.03.2018 р. N 206,
від 29.08.2018 р. N 672,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 27.05.2020 р. N 538)

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 73

 

ПОРЯДОК
здійснення закупівель лікарських засобів, медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі

1. Цей Порядок визначає механізм здійснення закупівель лікарських засобів, медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі за рахунок коштів, передбачених МОЗ у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров'я.

2. МОЗ забезпечує організацію роботи профільного супроводження закупівель для забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру за бюджетні кошти та затверджує номенклатуру лікарських засобів, медичних виробів, що закуповуватимуться за напрямами використання бюджетних коштів.

3. МОЗ подає щороку до 1 грудня Кабінетові Міністрів України на розгляд та затвердження перелік лікарських засобів, медичних виробів (далі - товари та послуги), які закуповуються на підставі угод щодо закупівлі із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі у відповідному бюджетному році за програмами 2301400 "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру" та 2301040 "Громадське здоров'я та заходи боротьби з епідеміями". Зазначений перелік лікарських засобів формується за міжнародними непатентованими назвами.

Спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі товарів та послуг, є спеціалізовані фонди, організації, міжнародні програми та механізми, які надають урядам держав та/або центральним органам державної влади послуги з організації та проведення процедур закупівель товарів та послуг.

4. Відбір спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі товарів та послуг, проводиться у порядку, визначеному МОЗ.

5. Критеріями відбору спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі товарів та послуг, є:

наявність досвіду у здійсненні закупівель в сфері охорони здоров'я та/або виконання програм централізованих заходів з охорони здоров'я;

технічна та професійна спроможність виконання завдань щодо закупівлі товарів та послуг;

можливість закупівлі та постачання необхідної кількості товарів та послуг належної якості з відповідним строком придатності та з урахуванням вимог до упаковки та/або форми чи розміру розфасовки товарів;

ціна товарів та послуг, пов'язаних з їх закупівлею, що надаються спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі;

умови та строки замовлення і постачання;

умови оплати;

умови укладення та форма угоди щодо закупівлі;

додаткові умови постачання.

6. Протягом 14 робочих днів з дня відбору спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі товарів та послуг, МОЗ подає Кабінетові Міністрів України на розгляд та затвердження перелік спеціалізованих організацій, які здійснюватимуть закупівлі товарів та послуг у відповідному бюджетному році.

7. Укладення МОЗ угод щодо закупівлі товарів та послуг за рахунок бюджетних коштів у спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі товарів та послуг, здійснюється після офіційного письмового підтвердження зазначеними організаціями можливості виконання замовлення відповідно до переліку товарів та послуг, визначеного Кабінетом Міністрів України, та затвердження Державного бюджету України на відповідний рік.

Умови угоди щодо закупівлі товарів та послуг не повинні відрізнятися від змісту пропозицій, що подаються в МОЗ для проведення відбору спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі товарів та послуг.

8. Супроводження кожного товару на всій території України здійснюється державними підприємствами МОЗ, які забезпечені необхідними виробничими потужностями, на підставі відповідних договорів.

9. Маркування товарів, які підлягають закупівлі за результатами закупівельної процедури, проведеної спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлі товарів та послуг, на виконання угоди щодо закупівлі між МОЗ та відповідною спеціалізованою організацією, та тексти інструкцій щодо їх застосування можуть бути виконані мовою оригіналу. Якщо товар постачається в оригінальній упаковці, наявність перекладу інструкції щодо його застосування українською мовою є обов'язковою.

10. Спеціалізовані організації, які здійснюють закупівлі товарів та послуг, інформують щомісяця МОЗ щодо результатів проведення закупівель товарів та послуг за формою, встановленою в угодах щодо закупівлі товарів та послуг.

За результатами таких закупівель МОЗ оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про здійснення закупівель товарів та послуг з інформацією у порядку, визначеному Мінекономіки.

(постанову доповнено Порядком згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 р. N 538)

____________

Опрос