Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка формирования финансового резерва для закрытия угледобывающих предприятий

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 16.10.2014 № 567
действует с 30.10.2014

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 16 жовтня 2014 р. N 567

Київ

Про затвердження Порядку формування фінансового резерву для закриття вугледобувних підприємств

Відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про особливості оренди чи концесії об'єктів паливно-енергетичного комплексу, що перебувають у державній власності" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок формування фінансового резерву для закриття вугледобувних підприємств, що додається.

2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести у тримісячний строк з дня набрання чинності цією постановою власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 21

 

ПОРЯДОК
формування фінансового резерву для закриття вугледобувних підприємств

1. Цей Порядок визначає механізм формування фінансового резерву, призначеного для закриття вугледобувних підприємств.

2. Орендар чи концесіонер цілісних майнових комплексів або системи цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), які забезпечують (призначені) та достатні для провадження господарської діяльності у сфері видобування кам'яного вугілля та лігніту (бурого вугілля), їх переробки, що перебувають у державній власності (далі - вугледобувні підприємства), перераховують щокварталу кошти для формування фінансового резерву для закриття вугледобувних підприємств.

3. Розмір відрахувань за звітний квартал визначається орендарем чи концесіонером за такою формулою:

В = Д х Іл х Кі,

де В - розмір відрахувань до фінансового резерву для закриття вугледобувних підприємств за звітний квартал (гривень);

Д - загальна кількість видобутого вугілля вугледобувним підприємством за звітний квартал (тонн);

Іл - індекс ліквідації вугледобувного підприємства (гривень за 1 тонну). Визначається для кожного вугледобувного підприємства, яке передається в оренду чи концесію, та переглядається не частіше ніж один раз на рік за ініціативою Міненерговугілля або орендаря чи концесіонера у разі зміни показників розрахунку.

Індекс Іл визначається за такою формулою:

Іл =

Ал
____,
Зп

де Ал - середня вартість ліквідації вугледобувного підприємства відповідної групи та категорії (гривень);

Зп - середні промислові запаси вугледобувного підприємства відповідної групи та категорії (тонн).

Визначення величин Ал і Зп здійснюється відповідно до затвердженої Міненерговугіллям методики визначення величин середньої вартості ліквідації та середніх промислових запасів вугледобувного підприємства.

Кі - коефіцієнт індексації, який визначається за такою формулою:

Кі =

І1
_____
100

х

І2
_____
100

х ... х

Іn
_____,
100

 

де І1, І2,..., Іn - індекси цін на будівельно-монтажні роботи по Україні в цілому, визначені за попередній квартал до кварталу затвердження індексу ліквідації.

Індекси І1, І2,..., Іn визначаються на підставі даних Держстату щодо індексів цін на будівельно-монтажні роботи за типами будівель і споруд, розрахованих до попереднього місяця.

4. Орендар або концесіонер вугледобувного підприємства надає щокварталу до 11 числа наступного місяця розрахунок величини відрахувань до комісії, що утворюється Міненерговугіллям, для розгляду та затвердження. У роботі зазначеної комісії можуть брати участь представники відповідних місцевих органів виконавчої влади та всеукраїнських профспілок вугільної галузі.

5. Міненерговугілля відкриває у Казначействі рахунок для формування фінансового резерву для закриття вугледобувних підприємств для обліку коштів та здійснення розрахунково-касових операцій за балансовим рахунком 3741 "Рахунки для обліку операцій з коштами фінансового резерву" плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів.

6. На рахунок для формування фінансового резерву для закриття вугледобувних підприємств зараховуються кошти, що надходять від орендарів та концесіонерів.

____________

Опрос