Идет загрузка документа (178 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Вопросы оплаты услуг и возмещения расходов адвокатов, предоставляющих бесплатную вторичную правовую помощь

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок, Методика от 17.09.2014 № 465
редакция действует с 26.11.2019

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 17 вересня 2014 р. N 465

Київ

Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
постановами Кабінету Міністрів України
 від 11 березня 2015 року N 110
,
 від 21 грудня 2016 року N 1048
,
від 20 грудня 2017 року N 1049
,
від 20 червня 2018 року N 511
,
від 15 листопада 2019 року N 945

(Установлено, що оплата послуг адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, здійснюється на підставі доручень, виданих центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, та актів надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до Методики обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, і Порядку оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затверджених цією постановою, в редакції, що діяла на день подання адвокатом акта надання безоплатної вторинної правової допомоги до відповідного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року N 511)

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу;

Методику обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

2. Установити, що оплата послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, здійснюються на підставі доручень, виданих центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

1) до набрання чинності цією постановою, та актів наданих послуг, що подані адвокатами у цей же період, згідно з Методикою обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу у кримінальних провадженнях, і Порядком оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, що діяли до набрання чинності цією постановою;

2) до набрання чинності цією постановою, та актів надання безоплатної вторинної правової допомоги, що подані адвокатами після набрання нею чинності, згідно з Методикою обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, і Порядком оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затвердженими цією постановою.

3. Міністерству юстиції затвердити протягом місяця форму акта надання безоплатної вторинної правової допомоги з відповідними додатками.

4. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

5. Пункт 5 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 11.03.2015 р. N 110)

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 70

 

ПОРЯДОК
оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

1. Цей Порядок визначає механізм виплати винагороди, відшкодування витрат, пов'язаних з наданням безоплатної вторинної правової допомоги (далі - правова допомога), адвокатам, які надають безоплатну вторинну правову допомогу (далі - адвокати).

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 р. N 1049)

2. Розмір винагороди адвокатів обчислюється відповідно до Методики обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. N 465.

3. За наявності підтвердних документів адвокатам відшкодовуються витрати, пов'язані з наданням правової допомоги, на:

1) проїзд транспортом загального користування (крім авіаційного, залізничного у м'яких вагонах поїздів, суден морського та річкового транспорту). Документами, що підтверджують використання транспорту загального користування, є відповідні проїзні квитки та/або квитанції (чеки) про сплату вартості проїзду;

2) придбання пально-мастильних матеріалів відповідно до нормативів, визначених для бюджетних установ, у разі використання власного транспортного засобу у нічний час або сільській місцевості або за відсутності сполучення транспортом загального користування з урахуванням відстані від місця проживання адвоката або його робочого місця до місця надання правової допомоги та в зворотному напрямку. Для моделей (модифікацій) автомобілів, що не передбачені зазначеними нормативами, допускається застосування технологічних норм, наведених у документації заводу-виробника автомобіля, зокрема розміщених на офіційних веб-сайтах дистриб'ютора чи уповноваженого дилера таких моделей автомобілів в Україні.

(абзац перший підпункту 2 пункту 3 із змінами, внесеними
 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 р. N 945)

Документами, що підтверджують використання власного транспортного засобу, є копії реєстраційного документа на такий засіб чи документа, що підтверджує право користування даним транспортним засобом (якщо в реєстраційному документі зазначений інший власник), посвідчення водія, а також копія квитанції (чека) на придбання пально-мастильних матеріалів на загальну суму, не меншу ніж та, що підлягає відшкодуванню. Пально-мастильні матеріали повинні бути придбані до моменту видання відповідного доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги, але не раніше ніж за 30 днів або протягом дії відповідного доручення;

3) відрядження за межі регіону (добові, витрати, пов'язані з найманням житлового приміщення) з метою побачення з клієнтом, ознайомлення з матеріалами справи, опитування осіб, участі у судовому засіданні, а також у разі зміни підсудності кримінального провадження чи підслідності кримінального правопорушення, зміни місця тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого чи відбування покарання засудженої особи, якій адвокат надає правову допомогу, - відповідно до норм, установлених законодавством для працівників бюджетних установ. Документами, що підтверджують витрати на відрядження, є розрахункові документи відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та Податкового кодексу України;

4) відправлення рекомендованих листів та/або інших поштових відправлень з оголошеною цінністю (з описом вкладення) щодо оскарження вироків або ухвал суду апеляційної інстанції стосовно вироків суду першої інстанції, пересилання яких здійснюється національним оператором поштового зв'язку (поштові витрати). Документами, що підтверджують поштові витрати, є розрахункові документи відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

(пункт 3 доповнено підпунктом 4 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 р. N 945)

4. Виплата адвокатам винагороди за надану ними правову допомогу і відшкодування витрат, пов'язаних з наданням такої допомоги, здійснюються на підставі доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги та акта надання безоплатної вторинної правової допомоги з відповідними додатками (далі - акт), складеного за формою, затвердженою Мін'юстом.

(абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Адвокат подає складений ним акт до відповідного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у строки, визначені у контракті (договорі).

Відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в акті, несе адвокат згідно із законом.

(Порядок із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 11.03.2015 р. N 110
,
 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 21.12.2016 р. N 1048)

 

МЕТОДИКА
обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

1. Ця Методика визначає механізм обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу (далі - правова допомога), на постійній основі за контрактом або на тимчасовій основі на підставі договору з центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі - центр) суб'єктам права на таку допомогу, визначеним статтею 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу".

11. Розмір винагороди адвоката за надання правової допомоги, розрахований згідно з цією Методикою, не може перевищувати граничних значень, наведених у таблиці 1.

Таблиця 1

Граничні значення розміру винагороди адвоката за надання правової допомоги

Випадок

Кількість розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, в якому адвокатом подається акт надання безоплатної вторинної правової допомоги з додатками (далі - акт) до відповідного центру

у разі, коли тривалість стадії процесу (провадження) не перевищує або становить один рік

у разі, коли тривалість стадії процесу (провадження) перевищує один рік

Стадія кримінального провадження*:

 

 

досудове розслідування

7,5

9,5

у суді першої інстанції

15,5

19,5

у суді апеляційної інстанції

8

10

у суді касаційної інстанції

9

11,5

Стадія провадження у суді під час представництва інтересів клієнта**:

 

 

першої інстанції

10

13

апеляційної інстанції

5,5

6,5

касаційної інстанції

6

7,5

перегляд рішень за нововиявленими обставинами / за виключними обставинами

5,5

6,5

Територія, де надавалася правова допомога***:

 

в межах району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката

3

за межами району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката, але у межах відповідного регіону

4,5

за межами регіону, де розташоване робоче місце адвоката

6

____________
Для розрахунку розміру винагороди адвоката згідно з формулами, наведеними у:

* пунктах 4 і 5 цієї Методики;

** пункті 6 цієї Методики;

*** пункті 8 цієї Методики.

(Методику доповнено пунктом 11 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 р. N 1049
,
пункт 11 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

12. Для цілей цієї Методики документами процесуального характеру вважаються виключно документи, передбачені відповідними процесуальними кодексами.

(Методику доповнено пунктом 12 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 р. N 1049)

2. Розмір оплати за годину роботи адвоката з надання правової допомоги (Огод) становить:

2,5 відсотка розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на момент подання адвокатом акта, - якщо відповідна стадія провадження чи процесу або остання дія адвоката в межах виконання доручення центру завершилася до 1 січня 2018 року;

5 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на момент подання адвокатом акта, - починаючи з 1 січня 2018 року.

(пункт 2 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 20.12.2017 р. N 1049)

3. Розмір винагороди адвоката за надання правової допомоги:

особі, до якої застосовано адміністративне затримання та/або адміністративний арешт;

особі, яка відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважається затриманою та/або стосовно якої обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;

у разі залучення до окремої процесуальної дії;

у процедурах, пов'язаних з видачею особи (екстрадицією) (Рзатр./ОПД/екс), обчислюється за такою формулою:

Рзатр./ОПД/екс = (2 ґ Квиїздів + 2 ґ Кос. кат ґ Кдій ґ Коск ґ Кприп) ґ Огод ґ Кос. час ґ К звіт,

де 2 - розрахунковий час (у годинах), що витрачається адвокатом на проїзд для конфіденційного побачення з особою, якій надається правова допомога, участі у процесуальних діях та/або збирання доказів, а також у зворотному напрямку;

Квиїздів - кількість виїздів адвоката для побачення з особою, якій надається правова допомога, участі у процесуальних діях та/або збирання доказів;

2 - мінімальний розрахунковий час (у годинах), що витрачається адвокатом на надання правової допомоги особі;

Кос. кат - коефіцієнт особливої категорії особи, якій надається правова допомога, що застосовується у випадках та із значеннями, наведеними в підпункті 3.1 пункту 3 цієї Методики;

Кдій - коефіцієнт кількості дій адвоката з надання правової допомоги, значення якого наведено в підпункті 3.2 пункту 3 цієї Методики;

Коск - коефіцієнт оскарження рішення щодо обрання запобіжного заходу особі, якій надається правова допомога, або рішення про екстрадицію, що застосовується у випадках та із значеннями, наведеними в підпункті 3.3 пункту 3 цієї Методики;

Кприп - коефіцієнт припинення участі адвоката до завершення строку дії доручення для надання правової допомоги, що застосовується у випадках та із значеннями, наведеними в підпункті 3.4 пункту 3 цієї Методики;

Огод - розмір оплати за годину роботи адвоката з надання правової допомоги, що наведений у пункті 2 цієї Методики;

Кос. час - коефіцієнт особливого часу надання правової допомоги, що застосовується у випадках та із значеннями, наведеними в підпункті 3.5 пункту 3 цієї Методики;

Кзвіт - коефіцієнт подання адвокатом акта, значення якого наведені в підпункті 3.6 пункту 3 цієї Методики.

У разі надання правової допомоги особі, яка відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважається затриманою та/або стосовно якої обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, зазначена формула застосовується для обчислення розміру винагороди адвоката за надання правової допомоги до завершення розгляду скарги на ухвалу слідчого судді, суду, постановлену за результатами розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу.

У разі коли за рішенням суду апеляційної інстанції особу залишено під вартою або рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не оскаржувалося, для обчислення розміру винагороди адвоката за надання правової допомоги для всіх наступних дій з надання правової допомоги застосовується формула, зазначена у пункті 5 цієї Методики.

Видане центром доручення для надання правової допомоги особі, яка відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважається затриманою, особі, якій обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, діє протягом строку тримання такої особи під вартою. У разі коли судом апеляційної інстанції щодо такої особи ухвалено обвинувальний вирок, видане центром доручення діє до завершення кримінального провадження в суді касаційної інстанції.

У разі подання стороною обвинувачення скарги на ухвалу слідчого судді, суду, постановлену за результатами розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, таке доручення діє до завершення розгляду зазначеної скарги. У разі зміни (скасування) запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою слідчим суддею, судом зазначене доручення діє до завершення відповідної стадії кримінального провадження.

3.1. Коефіцієнт особливої категорії особи, якій надається правова допомога (Кос. кат), застосовується у разі надання правової допомоги особам:

у віці до 18 років;

які через свої фізичні або психічні вади (німі, глухі, сліпі тощо) не можуть самі реалізувати своє право на захист;

які не володіють мовою, якою ведеться провадження;

у яких виявлено інфекційну хворобу, що підтверджується відповідною медичною довідкою;

засудженим до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі.

У разі надання правової допомоги особі, яка належить до однієї із зазначених категорій, значення коефіцієнта становить 1,1, двох і більше категорій одночасно - 1,2, в інших випадках - 1.

(абзац сьомий підпункту 3.1 пункту 3 із змінами, внесеними
 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

3.2. Значення коефіцієнта кількості дій адвоката з надання правової допомоги (Кдій) наведені у Таблиці 11.

(абзац перший підпункту 3.2 пункту 3 із змінами, внесеними
 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Таблиця 11

Значення коефіцієнта кількості дій адвоката (Кдій)

(таблиця 11 підпункту 3.2 пункту 3 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

____________
* Відсутністю дій вважаються випадки, коли:

затриману особу звільнено до моменту прибуття адвоката;

окрема процесуальна дія, для участі у якій прибув адвокат, не відбулася з причин, не залежних від адвоката.

У таких випадках коефіцієнти Квиїздів, Кос. кат, Коск, Кприп застосовуються із значенням 1, а коефіцієнт Кос. час - із значенням 1,5 (у разі виїзду в нічний час, вихідні, святкові та неробочі дні) або 1 (в інших випадках).

Під час визначення значення коефіцієнта Кдій враховується кількість:

конфіденційних побачень з особою, якій надавалася правова допомога;

процесуальних дій, у яких адвокат брав участь;

складених та поданих процесуальних документів.

3.3. Коефіцієнт оскарження рішення щодо обрання запобіжного заходу особі, якій надається правова допомога, або рішення про екстрадицію (Коск) застосовується:

у разі оскарження адвокатом рішення щодо обрання особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - згідно із значеннями, наведеними в таблиці 2;

Таблиця 2

Значення коефіцієнта Коск у разі оскарження адвокатом рішення щодо обрання особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою*

Процесуальна дія

Результат

Значення коефіцієнта

 

Клопотання слідчого, прокурора про обрання затриманій особі запобіжного заходу не подавалося або стосувалося більш м'якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою

1

Розгляд клопотання слідчого, прокурора про обрання затриманій особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

1

обрано більш м'який запобіжний захід або постановлено ухвалу про відмову в застосуванні запобіжного заходу

3

Розгляд апеляційної скарги адвоката на судове рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

запобіжний захід у вигляді тримання під вартою залишено без змін

1,5

запобіжний захід у вигляді тримання під вартою змінено на більш м'який

2,25

Розгляд апеляційної скарги сторони обвинувачення на судове рішення про обрання запобіжного заходу більш м'якого, ніж тримання під вартою, або ухвалу про відмову в застосуванні запобіжного заходу

запобіжний захід чи ухвалу про відмову в застосуванні запобіжного заходу залишено без змін

3

обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

1

(таблиця 2 підпункту 3.3 пункту 3 із змінами, внесеними
 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

____________
* Застосовується одне значення коефіцієнта за результатом останньої процесуальної дії.

у разі апеляційного оскарження тимчасового арешту - із значенням 1,25;

(абзац третій підпункту 3.3 пункту 3 із змінами, внесеними
 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

у разі апеляційного оскарження рішення про екстрадицію - із значенням 1,5;

(абзац четвертий підпункту 3.3 пункту 3 із змінами, внесеними
 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

в усіх інших випадках - із значенням 1.

3.4. Коефіцієнт припинення участі адвоката до завершення строку дії доручення для надання правової допомоги (Кприп) застосовується у разі:

коли під час першого конфіденційного побачення з адвокатом особа, якій надається правова допомога, заявила про відмову від його послуг у письмовій формі або ж адвокат внаслідок конфлікту інтересів чи з інших причин прийняв рішення про відмову від надання правової допомоги особі, - із значенням 0,5. У такому разі коефіцієнти Квиїздів, Кос. кат, Кдій, Коск застосовуються із значенням 1;

коли адвокат припинив надання правової допомоги до завершення строку дії доручення в інший час після конфіденційного побачення з будь-яких інших підстав, визначених законом, - із значенням 0,5.

В усіх інших випадках коефіцієнт застосовується із значенням 1.

3.5. Коефіцієнт особливого часу надання правової допомоги (Кос. час) застосовується у разі, коли дії адвоката з надання правової допомоги повністю або частково припадали на нічний час, вихідні, святкові та неробочі дні, із значеннями, наведеними у таблиці 3.

Таблиця 3

Значення коефіцієнта особливого часу надання правової допомоги (Кос. час)

(таблиця 3 підпункту 3.5 пункту 3 із змінами, внесеними
 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

____________
* У разі коли дія, участь у якій взяв адвокат, частково припала на вихідний, святковий чи неробочий день або нічний час, така дія враховується як дія адвоката з надання правової допомоги у нічний час, вихідний, святковий чи неробочий день.

Часом складення процесуального документа вважається час його реєстрації органом (службовою особою), якому він адресований.

3.6. Коефіцієнт подання адвокатом акта (К звіт) застосовується згідно з умовами контракту (договору) між центром та адвокатом, який надає правову допомогу, із значеннями, наведеними в таблиці 4.

Таблиця 4

Значення коефіцієнта подання адвокатом акта (Кзвіт)

Строк подання акта визначається починаючи з дня, що настає за днем завершення надання адвокатом правової допомоги за дорученням центру, а в разі, коли цією Методикою передбачено обчислення розміру винагороди адвоката за надання правової допомоги на окремій стадії провадження чи процесу, - з дня, що настає за днем завершення відповідної стадії провадження чи процесу.

(абзац третій підпункту 3.6 пункту 3 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 р. N 1049)

4. Розмір винагороди адвоката за надання правової допомоги у кримінальних провадженнях щодо продовження, зміни або припинення застосування примусових заходів медичного характеру (Рмед) на окремій стадії провадження обчислюється за такою формулою:

(абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 р. N 1049)

Рмед = (2 х Кзас + 2 х Кмед х Кос. кат х Кприп) х Огод х Крез х Кзвіт,

(формула абзацу першого пункту 4 у редакції
постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

де 2 - розрахунковий час (у годинах), що витрачається адвокатом на проїзд до місця проведення судового засідання та у зворотному напрямку;

Кзас - кількість днів, коли адвокат брав участь у судових засіданнях;

2 - мінімальний розрахунковий час (у годинах), що витрачається адвокатом на надання правової допомоги у провадженні;

(абзац четвертий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Кмед - коефіцієнт, значення якого без доведення необхідності припинення застосування примусових заходів медичного характеру або їх зміни за допомогою доказів (висновку фахівця в галузі судової психіатрії тощо) становить 1, з доведенням - 2;

(абзац п'ятий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Кос. кат - коефіцієнт особливої категорії особи, якій надається правова допомога, що застосовується у випадках та із значеннями, наведеними в підпункті 3.1 пункту 3 цієї Методики;

Кприп - коефіцієнт припинення участі адвоката до завершення строку дії доручення для надання правової допомоги, що застосовується у випадках та із значеннями, наведеними в підпункті 3.4 пункту 3 цієї Методики;

Огод - розмір оплати за годину роботи адвоката з надання правової допомоги, що наведений у пункті 2 цієї Методики;

Крез - заохочувальний коефіцієнт, значення якого у разі зміни примусового заходу медичного характеру з більш суворого на менш суворий становить 1,25, скасування призначеного примусового заходу медичного характеру - 1,38, в інших випадках - 1;

(абзац дев'ятий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Кзвіт - коефіцієнт подання адвокатом акта, значення якого наведені у таблиці 4 в підпункті 3.6 пункту 3 цієї Методики.

5. Розмір винагороди адвоката за надання правової допомоги на окремій стадії кримінального провадження (Рк) обчислюється за такою формулою:

Рк = 20 ґ Огод ґ Ксп ґ Кскл ґ Кос ґ Ке рез ґ Кзвіт,

де 20 - мінімальний розрахунковий час (у годинах), що витрачається адвокатом на надання правової допомоги в одному кримінальному провадженні;

Огод - розмір оплати за годину роботи адвоката з надання правової допомоги, що наведений у пункті 2 цієї Методики;

Ксп - коефіцієнт стадії кримінального провадження, що розраховується відповідно до підпункту 5.1 пункту 5 цієї Методики;

Кскл - коефіцієнт складності кримінального провадження, що розраховується відповідно до підпункту 5.2 пункту 5 цієї Методики;

Кос - коефіцієнт особливої складності кримінального провадження, що розраховується відповідно до підпункту 5.3 пункту 5 цієї Методики;

Ке рез - сумарний заохочувальний коефіцієнт, що розраховується відповідно до підпункту 5.4 пункту 5 цієї Методики;

Кзвіт - коефіцієнт подання адвокатом акта, значення якого наведені у таблиці 4 підпункту 3.6 пункту 3 цієї Методики.

5.1. Коефіцієнт стадії кримінального провадження (Ксп), протягом якої адвокат здійснював захист особи, застосовується з метою врахування таких особливостей:

повнота участі адвоката у процесуальних діях;

наявність або відсутність факту припинення надання адвокатом правової допомоги з будь-яких підстав, визначених законом, до завершення поточної стадії кримінального провадження;

повнота розгляду доказів у суді першої інстанції;

тривалість стадії кримінального провадження;

наявність або відсутність факту участі адвоката у попередніх стадіях кримінального провадження.

Коефіцієнт Ксп розраховується:

для стадії досудового розслідування - за такою формулою:

Ксп = Ксп баз + Ке от досуд,

де Ксп баз - відповідне базове значення коефіцієнта стадії кримінального провадження, наведене у таблиці 5 цієї Методики;

Ке от досуд - сумарний коефіцієнт особливої тривалості стадії кримінального провадження, що застосовується наростаючим підсумком у разі кожного продовження строку досудового розслідування відповідно до частини другої статті 294 Кримінального процесуального кодексу України, та становить:

- до трьох місяців - 0,125;

- до шести місяців, але понад три місяці - 0,175;

- до 12 місяців, але понад шість місяців - 0,25;

- в інших випадках - 0;

для стадії розгляду у суді першої інстанції - за такою формулою:

Ксп = (Ксп баз ґ Кос. пров) + Кзмін + Кпов + Ксуд,

де Ксп баз - відповідне базове значення коефіцієнта стадії кримінального провадження, наведене у таблиці 5 цієї Методики;

Кос. пров - коефіцієнт повноти розгляду доказів судом, що застосовується із значенням 0,5 у разі, коли за всіма епізодами кримінального провадження суд відповідно до статті 349 Кримінального процесуального кодексу України розглядає лише частину доказів; в інших випадках - із значенням 1;

Кзмін - коефіцієнт зміни складу суду, значення якого становить:

- у разі, коли під час судового розгляду суд працював одним складом, - 0;

(абзац дев'ятнадцятий підпункту 5.1 пункту 5 із змінами, внесеними
 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

- у разі, коли під час судового розгляду склад суду змінювався, що призвело до розгляду справи спочатку, - 0,33, помножене на кількість змін складу суду;

(абзац двадцятий підпункту 5.1 пункту 5 у редакції
 постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Кпов - коефіцієнт, що застосовується у разі, коли на підготовчому судовому засіданні прийнято рішення про повернення обвинувального акта на доопрацювання внаслідок задоволення клопотання, поданого адвокатом, або повернення обвинувального акта на доопрацювання сталося внаслідок апеляційного оскарження такого акта адвокатом, значення якого становить 0,1, помножене на кількість таких повернень;

(абзац двадцять перший підпункту 5.1 пункту 5 у редакції
 постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Ксуд - коефіцієнт кількості днів, протягом яких адвокат брав участь у судовому засіданні, що застосовується у разі, коли на даній стадії провадження було понад п'ять таких днів, і розраховується за такою формулою:

Ксуд = 0,017 ґ n,

де n - кількість днів, протягом яких адвокат брав участь у судових засіданнях;

для стадії розгляду у суді апеляційної інстанції - за такою формулою:

Ксп = Ксп баз + Кзмін + Ксуд,

де Ксп баз - відповідне базове значення коефіцієнта стадії кримінального провадження, наведене у таблиці 5 цієї Методики;

Кзмін - коефіцієнт зміни складу суду;

Ксуд - коефіцієнт кількості днів, протягом яких адвокат брав участь у судовому засіданні;

для стадії розгляду в суді касаційної інстанції / Верховним Судом України - за такою формулою:

Ксп = Ксп баз + Ксуд,

де Ксп баз - відповідне базове значення коефіцієнта стадії кримінального провадження, наведене у таблиці 5 цієї Методики;

Ксуд - коефіцієнт кількості днів, протягом яких адвокат брав участь у судовому засіданні.

Таблиця 5

Базові значення коефіцієнта стадії кримінального провадження (Ксп баз)*

____________

* У разі коли внаслідок відмови підозрюваного, обвинуваченого від призначеного адвоката під час першого конфіденційного побачення правова допомога не надавалася, відповідний коефіцієнт Ксп приймається рівним 0,2 та не розраховується. При цьому коефіцієнти Кскл, Кос, Ке рез приймаються рівними 1.

** У разі коли адвокат не брав участі у судовому провадженні судом відповідної інстанції.

5.2. Коефіцієнт складності кримінального провадження (Кскл) застосовується з метою врахування таких факторів:

ступінь тяжкості злочину, за вчинення якого особа може бути притягнута або притягнута до кримінальної відповідальності;

кількість епізодів злочинної діяльності особи;

кількість підозрюваних, обвинувачених у кримінальному провадженні;

обрання особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою;

належність особи, захист якої здійснює адвокат, до особливої категорії, та розраховується за такою формулою:

Кскл = Ке ст. тяж ґ Кспів ґ Кзз ґ Кос. кат,

де Ке ст. тяж - сумарний коефіцієнт складності кримінального провадження за ступенем тяжкості злочину, що розраховується відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5 цієї Методики;

Кспів - коефіцієнт складності кримінального провадження за кількістю підозрюваних, обвинувачених у кримінальному провадженні, значення якого наведено в підпункті 5.2.2 пункту 5 цієї Методики;

Кзз - коефіцієнт складності кримінального провадження за видом запобіжного заходу, значення якого наведено в підпункті 5.2.3 пункту 5 цієї Методики;

Кос. кат - коефіцієнт особливої категорії особи, якій надається правова допомога, значення якого наведено в підпункті 3.1 пункту 3 цієї Методики.

5.2.1. Сумарний коефіцієнт складності кримінального провадження за ступенем тяжкості злочину (Ке ст. тяж) враховує ступінь тяжкості злочину, за скоєння якого особа може бути притягнута або притягнута до кримінальної відповідальності, за кожним епізодом злочинної діяльності і розраховується за такою формулою:

Ке ст. тяж = Кст. тяж. осн + Кст. тяж. дод,

де Кст. тяж. осн - основний коефіцієнт складності кримінального провадження за ступенем тяжкості злочину;

Кст. тяж. дод - додатковий коефіцієнт складності кримінального провадження за ступенем тяжкості злочину.

Основний коефіцієнт складності кримінального провадження за ступенем тяжкості злочину (Кст. тяж. осн) застосовується для епізоду (групи епізодів) злочинної діяльності з найвищим ступенем тяжкості із відповідним значенням, наведеним у таблиці 6 цієї Методики.

При цьому злочини, у вчиненні яких підозрюється, обвинувачується особа, враховуються як епізоди злочинної діяльності у разі, коли:

особа підозрюється, обвинувачується у скоєнні двох чи більше злочинів, кожен з яких передбачений різними статтями (частинами статті) Особливої частини Кримінального кодексу України;

особа підозрюється, обвинувачується у скоєнні двох чи більше злочинів, передбачених тією самою статтею (частиною статті) Особливої частини Кримінального кодексу України, що характеризуються повторністю;

диспозиція відповідної статті Кримінального кодексу України не передбачає повторності, однак обвинувачення встановлює кілька злочинів, що характеризуються повторністю.

Якщо в матеріалах кримінального провадження (повідомлення про підозру, обвинувальний акт, вирок, ухвала тощо) злочин трактується як продовжуваний, під час здійснення розрахунку розміру винагороди адвоката за надання правової допомоги він приймається як злочин з одним епізодом.

Абзац десятий підпункту 5.2.1 підпункту 5.2 пункту 5 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Таблиця 6

Значення основного коефіцієнта складності кримінального провадження за ступенем тяжкості злочину (Кст. тяж. осн)

____________
* Злочини, передбачені
статтями 112 і 115, частиною третьою статті 258, статтями 348, 379, 400 і 443 Кримінального кодексу України.

** У разі здійснення провадження судом колегіально.

У разі коли кримінальне провадження містить один епізод злочинної діяльності, значення додаткового коефіцієнта складності кримінального провадження за ступенем тяжкості злочину (Кст. тяж. дод) становить 0, в інших випадках розраховується за такою формулою:

Кст. тяж. дод =

Кст. тяж. i х Кепі. i,

де N - кількість груп епізодів злочинної діяльності особи з однаковим ступенем тяжкості злочину;

i - змінна, що означає поточну розрахункову групу епізодів злочинної діяльності, початкове значення якої становить 1, кінцеве - N;

Кст. тяж. i - коефіцієнт складності кримінального провадження за ступенем тяжкості злочину для поточної розрахункової (i-тої) групи епізодів злочинної діяльності з однаковим ступенем тяжкості, значення якого визначаються відповідно до таблиці 6 залежно від ступеня тяжкості епізодів такої групи;

Кепі. i - коефіцієнт складності кримінального провадження за кількістю епізодів злочинної діяльності особи, що розраховується для поточної розрахункової (i-тої) групи епізодів з однаковим ступенем тяжкості.

Розрахунок розпочинається і ведеться від групи епізодів з найвищим ступенем тяжкості до групи епізодів з найнижчим ступенем тяжкості.

Коефіцієнт Кепі. i для групи епізодів злочинної діяльності з найвищим ступенем тяжкості застосовується із значенням, наведеним у таблиці 7, відповідно до кількості епізодів у межах цієї групи.

Таблиця 7

Значення коефіцієнта складності кримінального провадження за кількістю епізодів злочинної діяльності особи (Кепі. i)

Для кожної групи епізодів злочинної діяльності з меншим ступенем тяжкості коефіцієнт Кепі. i розраховується за такою формулою:

Кепі. i = Кепі. k - Кепі. j,

де Кепі. k - значення коефіцієнта Кепі. i, наведене в таблиці 7, для сумарної кількості епізодів злочинної діяльності поточної розрахункової групи епізодів та всіх груп, що мають вищий ступінь тяжкості;

Кепі. j - значення коефіцієнта К епі. i, наведене в таблиці 7, для сумарної кількості епізодів злочинної діяльності всіх груп епізодів, що мають вищий ступінь тяжкості, ніж поточна розрахункова.

5.2.2. Значення коефіцієнта складності кримінального провадження за кількістю підозрюваних, обвинувачених у кримінальному провадженні (Кспів) наведені у таблиці 8.

Таблиця 8

Значення коефіцієнта складності кримінального провадження за кількістю підозрюваних, обвинувачених у кримінальному провадженні (Кспів)

5.2.3. Значення коефіцієнта складності кримінального провадження за видом запобіжного заходу (Кзз) у разі обрання особі запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою становить 1,1, в інших випадках - 1.

5.3. Коефіцієнт особливої складності стадії кримінального провадження (Кос) застосовується у разі оскарження адвокатом у судовому порядку в інтересах захисту особи у кримінальному провадженні незаконних рішень, дій чи бездіяльності органу, що провадить оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора та/або підготовки та подання адвокатом заяви про вчинений щодо особи злочин і розраховується за такою формулою:

Кос = (1 + 0,1 ґ n),

де n - кількість окремих проваджень, відкритих у результаті відповідних дій адвоката.

5.4. Сумарний заохочувальний коефіцієнт (К е рез) розраховується за такою формулою:

,

де Кi - окремий заохочувальний коефіцієнт за результатами здійснення адвокатом захисту на відповідній стадії кримінального провадження, значення якого наведені в таблиці 9;

N - кількість окремих заохочувальних коефіцієнтів Кi.

Таблиця 9

Значення окремих заохочувальних коефіцієнтів за результатами здійснення адвокатом захисту на відповідній стадії кримінального провадження (Кi)

Результат

Значення Кi

Примітка

1.

Відмова у задоволенні клопотання прокурора, слідчого щодо обрання особі, яка підозрюється, обвинувачується у вчиненні злочину, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, зокрема:

0,2

застосовується на будь-якій стадії кримінального провадження у разі, коли такий результат досягнутий після розгляду слідчим суддею, судом подання прокурора, слідчого. Не може одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними в пункті 2 цієї таблиці

із обранням іншого запобіжного заходу

0,13

2.

Заміна або скасування обраного підозрюваному, обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою:

 

застосовується на будь-якій стадії кримінального провадження у разі, коли такий результат досягнутий внаслідок розгляду клопотання, поданого адвокатом. Не може одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними в пункті 1 цієї таблиці

у разі скасування запобіжного заходу

0,2

з обранням іншого запобіжного заходу

0,13

3.

Ухвалення виправдувального вироку або скасування обвинувального вироку та закриття провадження судом апеляційної, касаційної інстанції, Верховним Судом щодо:

 

застосовується на стадіях провадження в суді першої, апеляційної, касаційної інстанції та у Верховному Суді у разі виправдання особи за всіма епізодами обвинувачення; у разі, коли особа виправдана у вчиненні кількох злочинів різного ступеня тяжкості, застосовується один коефіцієнт для максимального ступеня тяжкості злочину. Не може одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними в пунктах 4 - 12 цієї таблиці

злочину з посягання на життя*

1,7

особливо тяжкого злочину

1

тяжкого злочину

0,7

злочину середньої тяжкості

0,5

злочину невеликої тяжкості

0,33

4.

Закриття провадження за відсутності складу злочину, події злочину, у разі невстановлення доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпання можливостей їх отримання щодо:

 

застосовується на будь-якій стадії кримінального провадження. У разі, коли провадження закрито щодо кількох злочинів, застосовується один коефіцієнт для максимального ступеня тяжкості злочину. Не може одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними в пунктах 3, 5 - 12 цієї таблиці

злочину з посягання на життя*

1

особливо тяжкого злочину

0,7

тяжкого злочину

0,5

злочину середньої тяжкості

0,33

злочину невеликої тяжкості

0,17

5.

Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із дійовим каяттям (стаття 45 Кримінального кодексу України), примиренням винного з потерпілим (стаття 46 Кримінального кодексу України), передачею особи на поруки (стаття 47 Кримінального кодексу України), зміною обстановки (стаття 48 Кримінального кодексу України), закінченням строків давності (стаття 49 Кримінального кодексу України)

0,17

застосовується на будь-якій стадії кримінального провадження. Не може одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними в пунктах 3, 4, 6 - 12 цієї таблиці

6.

Зміна правової кваліфікації злочину:

 

застосовується на будь-якій стадії кримінального провадження. Коефіцієнти, зазначені в підпункті 1 цього пункту, не можуть одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними у підпункті 2 цього пункту. Коефіцієнти, зазначені в підпункті 1 цього пункту, можуть застосовуватися у разі наявності часткового виправдувального вироку, яким особу виправдано за всіма епізодами найвищого ступеня тяжкості. Не може одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними в пунктах 3 - 5, 7 цієї таблиці

1) у разі зниження найвищого ступеня тяжкості злочину (за всіма епізодами), у вчиненні якого підозрюється (обвинувачується) особа:

 

із злочину з посягання на життя* на особливо тяжкий

0,24

із злочину з посягання на життя* на тяжкий

0,54

із злочину з посягання на життя* на середньої тяжкості

0,67

із злочину з посягання на життя* на невеликої тяжкості

0,8

з особливо тяжкого на тяжкий

0,2

з особливо тяжкого на середньої тяжкості

0,47

з особливо тяжкого на невеликої тяжкості

0,67

з тяжкого на середньої тяжкості

0,17

з тяжкого на невеликої тяжкості

0,33

із середньої тяжкості на невеликої тяжкості

0,13

2) у разі зниження максимальної санкції, передбаченої відповідною статтею Особливої частини Кримінального кодексу України, в межах епізоду (групи епізодів) найвищого ступеня тяжкості щодо:

 

злочину з посягання на життя*

0,16

особливо тяжкого злочину

0,1

тяжкого злочину

0,07

злочину середньої тяжкості

0,05

злочину невеликої тяжкості

0,03

7.

Зменшення кількості епізодів обвинувачення (за кожен епізод):

 

застосовується на будь-якій стадії кримінального провадження. Не може одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними в
пунктах 3 - 6 цієї таблиці. Максимальне значення коефіцієнта не може перевищувати для:
злочину з посягання на життя - 0,8;
особливо тяжкого злочину - 0,5;
тяжкого злочину - 0,35;
злочину середньої тяжкості - 0,25;
злочину невеликої тяжкості - 0,15.
При цьому застосовується лише одне з наведених максимальних значень для найвищого ступеня тяжкості, за яким зменшено хоча б один епізод

злочину з посягання на життя*

0,16

особливо тяжкого злочину

0,1

тяжкого злочину

0,07

злочину середньої тяжкості

0,05

злочину невеликої тяжкості

0,03

8.

Звільнення від відбування покарання з випробуванням
(
статті 75, 79, 104 Кримінального кодексу України) за умови:

 

застосовується на стадіях провадження в суді першої, апеляційної, касаційної інстанції у разі наявності більше ніж одного епізоду злочинної діяльності. Не може одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними в пунктах 3 - 5 цієї таблиці

відсутності судимості

0,13

наявності судимості

0,2

9.

Призначення найменш суворого з передбачених відповідною статтею Особливої частини Кримінального кодексу України альтернативних покарань або більш м'якого покарання, ніж передбачено законом (стаття 69 зазначеного Кодексу)

0,27

застосовується на стадіях провадження в суді першої, апеляційної, касаційної інстанції у разі призначення такого покарання за всіма епізодами найвищого ступеня тяжкості злочину, у скоєнні якого підозрюється, обвинувачується особа.
Не може одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними в пунктах 3 - 5, 10 цієї таблиці

10.

Призначення мінімального строку (розміру) покарання:

 

застосовується на стадіях провадження в суді першої, апеляційної, касаційної інстанції у разі призначення такого строку (розміру) покарання за всіма епізодами найвищого ступеня тяжкості злочину, у скоєнні якого підозрюється, обвинувачується особа. Не може одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними в пунктах 3 - 5, 9 цієї таблиці

за відсутності судимості

0,07

за наявності судимості

0,1

11.

Застосування примусових заходів виховного характеру, не пов'язаних з направленням неповнолітнього до спеціальної навчальної установи, у разі вчинення ним тяжкого злочину або злочину середньої тяжкості:

 

не може одночасно застосовуватися з коефіцієнтами, зазначеними в пунктах 3 - 5 цієї таблиці. Може застосовуватися на стадіях
провадження в суді першої, апеляційної, касаційної інстанції

вперше

0,1

в іншому випадку

0,2

12.

Залишення без змін рішення суду попередньої інстанції у разі його оскарження стороною обвинувачення в суді апеляційної, касаційної інстанції, Верховному Суді

0,33

застосовується у разі, коли за підсумками розгляду в суді попередньої інстанції досягнуто результати, передбачені пунктами 3 - 11 цієї таблиці, та за підсумками провадження в суді поточної інстанції такі результати не погіршені

(таблиця 9 підпункту 5.4 пункту 5 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511
,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 15.11.2019 р. N 945)

____________
* Злочини, передбачені
статтями 112 і 115, частиною третьою статті 258, статтями 348, 379, 400 і 443 Кримінального кодексу України.

6. Розмір винагороди адвоката за надання правової допомоги, передбаченої пунктом 2 частини другої статті 13 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (крім випадків надання такої допомоги особам, визначеним пунктами 3 і 4 частини першої статті 14 Закону), а також у разі здійснення представництва інтересів осіб в державних органах (крім судів), органах місцевого самоврядування, перед іншими особами пред), на окремій стадії процесу (провадження) обчислюється за такою формулою:

(абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 р. N 1049)

Рпред = (6 + 8 х Кпд + 6 х Ксуд 1/п.дій + 10 х Ксуд 2 + 26 х Ксуд 3) х Кос. кат х О год х К звіт,

(формула абзацу першого пункту 6 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

де 6 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на побачення з клієнтом, проведення попереднього аналізу справи, у тому числі ознайомлення з матеріалами справи, опитування осіб, збір інформації та документів на відповідній стадії процесу (провадження). Застосовується також у разі, коли адвокатом проведено попередній аналіз справи, але судове провадження не відкривалось;

8 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на підготовку кожного процесуального документа з переліку, наведеного в абзаці четвертому цього пункту;

Кпд - кількість підготовлених та поданих позовних заяв або заяв у порядку окремого провадження (за умови відкриття провадження), зустрічних позовів або відзивів на позовну заяву (відзив), заперечень проти позову, відповідей на відзив, заперечень, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, апеляційних скарг, касаційних скарг, заяв про перегляд судового рішення Верховним Судом чи за нововиявленими або виключними обставинами (за умови відкриття провадження), відзивів на них, відповідних заперечень;

(абзац четвертий пункту 6 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

абзац п'ятий пункту 6 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

абзац шостий пункту 6 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

6 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на підготовку до участі та участь у судовому засіданні (в тому числі складення та подання необхідних процесуальних та інших документів, крім документів, зазначених в абзаці четвертому цього пункту) в межах району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката, а у разі представництва інтересів свідка, потерпілого чи заявника у кримінальному провадженні - на участь в іншій процесуальній дії;

(абзац сьомий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 р. N 1049
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Ксуд 1 / п. дій - кількість судових засідань та/або процесуальних дій, зазначених в абзаці сьомому цього пункту;

10 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на участь у судовому засіданні за межами району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката, але у межах відповідного регіону;

(абзац дев'ятий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановами Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 р. N 1049,
від 20.06.2018 р. N 511)

Ксуд 2 - кількість судових засідань, зазначених в абзаці дев'ятому цього пункту;

26 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на участь у судовому засіданні за межами регіону, де розташоване робоче місце адвоката;

(абзац одинадцятий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 
постановами Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 р. N 1049,
від 20.06.2018 р. N 511)

Ксуд 3 - кількість судових засідань, зазначених в абзаці одинадцятому цього пункту;

Кос. кат - коефіцієнт особливої категорії особи, якій надається правова допомога, значення якого наведено в підпункті 3.1 пункту 3 цієї Методики;

Огод - розмір оплати за годину роботи адвоката з надання правової допомоги, що наведений у пункті 2 цієї Методики;

Кзвіт - коефіцієнт подання адвокатом акта, значення якого наведені в підпункті 3.6 пункту 3 цієї Методики.

Під час обчислення розміру винагороди адвоката за надання правової допомоги за одним дорученням даний пункт не може застосовуватися одночасно із пунктами 3, 4, 5 (крім випадків, коли особа, якій надається правова допомога, має різний процесуальний статус - обвинувачений/ потерпілий), 7, 8 цієї Методики.

7. Розмір винагороди адвоката за надання правової допомоги, передбаченої пунктом 3 частини другої статті 13 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (крім випадків надання такої допомоги особам, визначеним пунктами 3 і 4 частини першої статті 14 Закону) (Рпр. док), обчислюється за фактом виконання відповідного доручення центру за такою формулою:

Рпр. док = (3 + 8 х Кпр. д + 3 х Кпр. д. ін) х Кос. кат х Огод х Кзвіт,

(формула абзацу першого пункту 7 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

3 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на побачення з клієнтом та збір інформації, необхідної для підготовки процесуальних документів;

(пункт 7 доповнено новим абзацом другим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511,
у зв'язку з цим абзаци другий - дев'ятий
 вважати відповідно абзацами третім - десятим)

8 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на підготовку кожного процесуального документа з переліку, наведеного в абзаці четвертому цього пункту;

Кпр. д - кількість підготовлених позовних заяв або заяв у порядку окремого провадження, зустрічних позовів або відзивів на позовну заяву (відзив), заперечень проти позову, відповідей на відзив, заперечень, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, апеляційних скарг, касаційних скарг, заяв про перегляд судового рішення Верховним Судом чи за нововиявленими або виключними обставинами, відзивів на них, відповідних заперечень;

(абзац четвертий пункту 7 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

3 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на підготовку кожного процесуального документа, наведеного в абзаці шостому цього пункту;

(абзац п'ятий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Кпр. д. інш - кількість підготовлених документів процесуального характеру, крім зазначених в абзаці четвертому цього пункту;

Кос. кат - коефіцієнт особливої категорії особи, якій надається правова допомога, значення якого наведено в підпункті 3.1 пункту 3 цієї Методики;

Огод - розмір оплати за годину роботи адвоката з надання правової допомоги, що наведений у пункті 2 цієї Методики;

Кзвіт - коефіцієнт подання адвокатом акта, значення якого наведені в підпункті 3.6 пункту 3 цієї Методики.

Під час обчислення розміру винагороди адвоката за надання правової допомоги цей пункт не може застосовуватися одночасно із пунктами 3 - 6, 8 цієї Методики.

8. Розмір винагороди адвоката за надання правової допомоги протягом одного дня відповідно до доручення, виданого на виконання постанови слідчого, прокурора, ухвали слідчого судді, суду, за зверненням особи, засудженої до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, в інших випадках, крім тих, що передбачені пунктами 3 - 7 цієї Методики, обчислюється за такою формулою:

Рінш = (4 ґ Кднів 1 + 8 ґ Кднів 2 + 24 ґ Кднів 3) ґ Кос. кат ґ Огод ґ Кзвіт,

де 4 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на надання правової допомоги у межах району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката, протягом одного дня;

(абзац другий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Кднів 1 - кількість днів, зазначених в абзаці другому цього пункту, коли адвокатом надавалась правова допомога;

8 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на надання правової допомоги за межами району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката, але у межах відповідного регіону, протягом одного дня;

(абзац четвертий пункту 8 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Кднів 2 - кількість днів, зазначених в абзаці четвертому цього пункту, коли адвокатом надавалась правова допомога;

24 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на надання правової допомоги за межами регіону, де розташоване робоче місце адвоката, протягом одного дня;

(абзац шостий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 р. N 511)

Кднів 3 - кількість днів, зазначених в абзаці шостому цього пункту, коли адвокатом надавалась правова допомога;

Кос. кат - коефіцієнт особливої категорії особи, якій надається правова допомога, значення якого наведено в підпункті 3.1 пункту 3 цієї Методики;

Огод - розмір оплати за годину роботи адвоката з надання правової допомоги, що наведений у пункті 2 цієї Методики;

Кзвіт - коефіцієнт подання адвокатом акта, значення якого наведені в підпункті 3.6 пункту 3 цієї Методики.

(Методика із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 11.03.2015 р. N 110
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 21.12.2016 р. N 1048)

 

ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2012 р. N 305 "Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу" (Офіційний вісник України, 2012 р., N 30, ст. 1114).

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 18 липня 2012 р. N 644 "Про внесення змін до Порядку оплати послуг адвокатів, які надають вторинну правову допомогу особам, затриманим в адміністративному або кримінально-процесуальному порядку, а також у кримінальних справах" (Офіційний вісник України, 2012 р., N 54, ст. 2171).

3. Пункт 72 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2012 р. N 868 (Офіційний вісник України, 2012 р., N 71, ст. 2870).

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 р. N 1215 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2012 р. N 305" (Офіційний вісник України, 2013 р., N 2, ст. 39).

____________

Опрос