Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О неотложных мерах по реформированию системы управления Единой газотранспортной системой Украины

КМ Украины
Постановление КМ от 04.06.2014 № 172
действует с 13.06.2014

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 4 червня 2014 р. N 172

Київ

Про невідкладні заходи щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України

З метою підвищення рівня енергетичної безпеки держави та приведення функціонування газотранспортної системи України у відповідність з вимогами Директиви 2009/73/ЄС (третього енергетичного пакета) Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо створення публічних акціонерних товариств "Магістральні газопроводи України" і "Підземні газові сховища України", 100 відсотків акцій яких перебуває в державній власності України.

2. Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Фонду державного майна разом з Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", публічним акціонерним товариством "Укртрансгаз":

розробити проекти статутів акціонерних товариств, зазначених у пункті 1 цієї постанови, та подати їх на затвердження Кабінету Міністрів України;

забезпечити в установленому законодавством порядку передачу зазначеним акціонерним товариствам майна, яке використовується для забезпечення транспортування та зберігання природного газу, не підлягає приватизації та обліковується на балансі публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз".

3. Міністерству енергетики та вугільної промисловості вжити заходів до припинення виконання Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" функцій оператора Єдиної газотранспортної системи України та покладення їх на публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз".

4. Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Фонду державного майна разом з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" підготувати законопроект про внесення змін до законодавчих актів щодо функціонування ринку природного газу в Україні, спрямований на виконання зобов'язань, узятих Україною відповідно до Закону України "Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства".

5. Рекомендувати Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України", публічному акціонерному товариству "Укртрансгаз" невідкладно вжити заходів до приведення договірних відносин з питань транзиту природного газу територією України у відповідність з узятими Україною зобов'язаннями згідно з Договором про заснування Енергетичного Співтовариства, зокрема щодо вимог Директиви 2009/73/ЄС (третього енергетичного пакета) про спільні правила внутрішнього ринку природного газу.

 

Прем'єр-міністр України

А. ЯЦЕНЮК

Інд. 70

Опрос