Идет загрузка документа (35 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О форменной одежде работников милиции (продолжение)

КМ Украины
Постановление КМ от 14.08.2013 № 594
действует с 13.09.2013

Продовження опису і зразків форменого одягу та знаків розрізнення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

("Погони для осіб старшого, середнього, молодшого начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції" Розділу 1 див. окремо в базі)

Розділ 2. Опис і зразки форменого одягу осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, включених до складу національного персоналу, які направляються до іншої держави для участі в міжнародній операції з підтримання миру і безпеки

Шапка-вушанка

Шапка-вушанка складається з чотириклинного ковпака з натуральної шкіри чорного кольору, козирка і напотиличника з навушниками з натуральної овчини чорного кольору.

По центру козирка - кокарда сріблястого кольору з амінопласту.

  

Берет

Берет трикотажний, суцільновикроєний, формований, чорного кольору (або шитий із сукняної тканини чорного кольору), з бейкою із штучної шкіри чорного кольору. Посередині бокових частин у центрі по два вентиляційні отвори з металевими блочками. Берет на підкладці.

Кокарда вишита, нашита на передню стінку по центру.

  

Кепі

Кепі із змішаної тканини, складається з п'яти клинів, козирка і налобника. Передній клин з виточкою та нашитою кокардою. На бокових та задніх клинах розташовано по одному вентиляційному отвору. Ззаду по низу кепі - пластикова застібка для регулювання щільності облягання. Угорі в точці з'єднання клинів - декоративний ґудзик.

Кепі типу А - бежевого кольору, над козирком - філігранний ремінець сріблястого кольору, який прикріплюється двома форменими ґудзиками сріблястого кольору. Кепі типу Б - чорного кольору та в колористиці "міський камуфляж", кепі типу В - блакитного кольору, з кокардою ООН.

  

  

  

Тип А

Тип Б

Тип В

Шапка-маска

Шапка-маска чорного кольору. Шапка-маска зимова (тип А) - з трикотажного напіввовняного полотна з еластаном, з прорізами для очей та рота. Шапка-маска літня (тип Б) - з бавовняного трикотажного полотна з еластаном, з прорізом для очей.

  

  

Тип А

Тип Б

Панама

Панама із змішаної тканини в колористиці "міський камуфляж", із знімною протимоскітною сіткою. Складається з денця, стінки, крис, сітки з дрібними чарунками та шнура з фіксатором для фіксації панами під підборіддям.

Криси панами жорсткі, вистьобані паралельними строчками. На стінці панами з лівого та правого боків розташовано по два вентиляційні отвори, оформлені металевими блочками.

  

Костюм (куртка, напівкомбінезон) зимовий

Костюм з плащової тканини чорного кольору або в колористиці "міський камуфляж".

Куртка укорочена, з центральною застібкою на тасьму "блискавка" донизу і три кнопки, розташовані на нашивній планці, з відкладним коміром, капюшоном та пришивним поясом. Бокові частини пояса стягнуті еластичною стрічкою. На поясі настрочені хомутики для спорядження.

Пілочки з нагрудними та боковими прорізними кишенями "у рамку", які застібаються на тасьму "блискавка".

Спинка на кокетці, з обшивними складками та знімним планшетом з написом "POLICE" білого кольору. У шві вшивання коміра оброблено потайну кишеню для капюшона.

Комір знімний, із штучного хутра чорного кольору. Рукави вшивні, двошовні, з поглибленою проймою та пришивними манжетами. Манжети частково стягнуті еластичною стрічкою. На лівому рукаві - прорізна кишеня "у рамку", яка застібається на тасьму "блискавка". На рукавах у ділянці ліктів - підсилювальні накладки.

Куртка має один шар утеплювача та знімне підстібання із штучного хутра.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Напівкомбінезон утеплений, відрізний по лінії талії, із застібкою в середньому шві передніх половинок на петлі та ґудзики, з шаром утеплювача, на підкладці.

Передні половинки та ліва нагрудна частина з прорізними кишенями, які застібаються на тасьму "блискавка", на рівні лінії колін передніх половинок настрочені підсилювальні накладки.

Задні половинки з підсилювальними накладками в ділянці сідниць.

По лінії талії куліска з еластичною тасьмою і хомутики для ременя.

Бретелі одним кінцем пришиті до спинки, а іншим кріпляться до нагрудних частин за допомогою петель та ґудзиків.

Низ напівкомбінезона - із штрипками, що закріплюються ґудзиками на обох кінцях, з внутрішніми захисними манжетами з підкладкової тканини. По низу напівкомбінезон стягується шнуром.

  

Куртка полегшена

Куртка із змішаної тканини бежевого кольору або в колористиці "міський камуфляж".

Куртка з відкладним коміром, пришивним поясом і центральною застібкою на тасьму "блискавка" донизу.

Пілочки з боковими прорізними кишенями з листочками. Угорі на лівій пілочці обметано дві петлі для кріплення нагрудного знака.

Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки, із знімним планшетом з написом "POLICE" білого кольору.

Рукави вшивні, з пришивними манжетами, які застібаються на петлі та формені ґудзики в тон кольору тканини.

У ділянці плеча у шви вшивання рукавів вшито погони, які пристібаються на петлі і металеві формені ґудзики сріблястого кольору.

Куртка без підкладки.

  

Костюм (сорочка та брюки) парадно-вихідний

Костюм з напіввовняної тканини чорного кольору.

Сорочка з відкладним коміром на стійці, з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики, з двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, що застібаються на петлі та металеві формені ґудзики сріблястого кольору. Нагрудні кишені з бантовими складками.

На лівій пілочці над кишенею обметано дві петлі для кріплення нагрудного знака.

Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на петлі та металеві формені ґудзики сріблястого кольору. Унизу на горішній частині рукава по дві складки, спрямовані в бік ліктьового шва.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Кокетка спинки на підкладці.

Брюки навипуск, з пришивним поясом, який застібається на дві петлі та два ґудзики, із застібкою в середньому шві передніх половинок на петлі і ґудзики (або тасьму "блискавка"), м'якими складками на передніх половинках (по одній на кожній половинці), застроченими донизу.

У бокових швах оброблено кишені. Уздовж бокових швів - лампаси малинового кольору завширшки 1,5 сантиметра.

На поясі - хомутики для спорядження. Задні половинки з виточками.

  

Костюм (сорочка і брюки)

Костюм із змішаної тканини.

Сорочка з відкладним коміром на відрізній стійці та лацканами, з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики.

Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з клапанами, які застібаються на потайну застібку на дві петлі та ґудзики. Нагрудні кишені з двома складками. На лівій пілочці над клапаном кишені обметано дві петлі для кріплення нагрудного знака.

Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки, із знімним планшетом з написом "POLICE" білого кольору.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі та металеві формені ґудзики сріблястого кольору.

Сорочка типу А чорного, бежевого кольору або в колористиці "міський камуфляж". У сорочці типу А рукави вшивні, двошовні, довгі, з підсилювальними накладками в ділянці ліктів, з пришивними манжетами, які застібаються на петлі та формені ґудзики в тон кольору тканини. Унизу на горішній частині рукава по дві складки, спрямовані в бік ліктьового шва.

Сорочка типу Б - у колористиці "міський камуфляж". У сорочці типу Б рукави вшивні, двошовні, короткі, з манжетами.

  

  

Тип А

Тип Б

Брюки чорного, бежевого кольору або в колористиці "міський камуфляж", із суцільновикроєним поясом, який застібається на петлю та ґудзик, із застібкою в середньому шві передніх половинок на петлі і ґудзики (або тасьму "блискавка").

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці стегон - накладні кишені з клапанами, які застібаються на потайну застібку на дві петлі та ґудзики. Кишені з двома складками. У ділянці колін нашито підсилювальні накладки із запрасованими складками для свободи руху.

Задні половинки з прорізними кишенями з клапанами, які застібаються на потайну застібку на дві петлі та ґудзики, з підсилювальними накладками в ділянці сідниць.

На поясі - хлястики для регулювання щільності облягання та хомутики для спорядження.

Низ брюк стягується шнуром.

  

Брюки парадно-вихідні та повсякденні

Брюки парадно-вихідні із змішаної тканини бежевого кольору, прямої форми по всій довжині, з пришивним поясом, який застібається на дві петлі та два ґудзики, із застібкою в середньому шві передніх половинок на петлі та ґудзики. На передніх половинках складки (по одній на кожній половинці), застрочені вздовж згину до низу.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. Задні половинки з виточками. На пояс нашито шість хомутиків.

Низ брюк із знімними штрипками, які прикріпляються ґудзиками на обох кінцях.

Брюки повсякденні із змішаної тканини чорного кольору або в колористиці "міський камуфляж" за конструкцією та зовнішнім виглядом такі самі.

  

Брюки спеціальні

Брюки із змішаної тканини бежевого кольору або в колористиці "міський камуфляж", із суцільновикроєним поясом, який застібається на петлю та ґудзик, із застібкою в середньому шві передніх половинок на петлі і ґудзики (або тасьму "блискавка").

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці стегон - накладні кишені з клапанами, які застібаються на потайну застібку на дві петлі та ґудзики. Кишені з двома складками. У ділянці колін нашито підсилювальні накладки із запрасованими складками для свободи руху.

Задні половинки з прорізними кишенями з клапанами, які застібаються на потайну застібку на дві петлі та ґудзики, з підсилювальними накладками в ділянці сідниць.

На поясі - хлястики для регулювання щільності облягання та хомутики для спорядження.

Низ брюк стягується шнуром.

  

Шорти

Шорти із змішаної тканини бежевого кольору, з пришивним поясом, який застібається на дві петлі та два ґудзики, із застібкою в середньому шві передніх половинок на петлі і ґудзики (або тасьму "блискавка"), м'якими складками на передніх половинках (по одній на кожній половинці), застроченими донизу. Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. З правого боку шортів нижче бокової кишені в ділянці стегна нашито накладну кишеню з клапаном, який застібається на петлю та ґудзик.

На поясі - хомутики для ременя. Задні половинки з виточками.

  

Светр

Светр з напіввовняної пряжі чорного кольору. Рукави довгі, вшивні, на манжетах. Низ светра, манжети рукавів та стійка вив'язані "резинкою". Стійка горловини вшивна.

У ділянці плеча та ліктів нашито підсилювальні накладки фігурної форми із змішаної тканини чорного кольору. У шви вшивання рукавів вшито погони із змішаної тканини чорного кольору, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

  

Костюм-дощовик (куртка та брюки)

Костюм-дощовик із синтетичної тканини темно-синього кольору з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність 100 відсотків).

Куртка подовжена, з центральною застібкою на тасьму "блискавка" донизу і чотири текстильні застібки, розташовані на нашивній планці. Пілочки та спинка розрізні, складаються з трьох частин: верхньої частини з суцільновикроєними рукавами, нижньої частини та центральної частини. Спинка у верхній частині з написом "POLICE" із світлоповертального матеріалу. На пілочках, спинці та рукавах нашито світлоповертальні стрічки. У нижній частині бокових швів оброблено розрізи, у підгин низу рукавів прокладено еластичну стрічку. У швах з'єднання верхніх частин спинки та пілочок з центральними частинами оброблено прорізи для вентиляції. Куртка з пришивним капюшоном, лицьовий виріз якого стягується шнуром. На потиличній частині капюшона пришито хлястик для регулювання об'єму капюшона, який пристібається текстильною застібкою, та настрочено світлоповертальну стрічку.

  

Брюки прямої форми по всій довжині. У середньому шві передніх половинок оброблено гульфік. На нижні частини брюк настрочено по дві світлоповертальні стрічки. У бокові шви брюк від ділянки стегон до низу вшито застібки на тасьму "блискавка" та вставки. У нижній частині бокових швів до передніх половинок брюк пришито хлястики, які застібаються на текстильну застібку. Брюки з пришивним поясом, у якому протягнуто ряд еластичної стрічки та шнур.

Костюм у складеному вигляді зберігається в чохлі темно-синього кольору прямокутної форми з пришивним клапаном, який застібається на текстильні застібки. У шов пришивання клапана вшито два хлястики, які протягуються через два хомутики, нашиті на задню стінку чохла, і застібаються на текстильну застібку для носіння костюма в чохлі на поясному ремені.

  

Комбінезон тактичний літній

Комбінезон із змішаної тканини чорного кольору, відрізний по лінії талії, з центральною застібкою на тасьму "блискавка" та коміром-стійкою.

Пілочки з накладними нагрудними кишенями з клапанами, які застібаються на текстильну застібку. Передні половинки нижньої частини комбінезона складаються з двох частин, які з'єднуються між собою тасьмою "блискавка". На нижній частині бокові прорізні кишені із застібкою на тасьму "блискавка".

На лівій половинці брюк у ділянці стегна накладна кишеня з клапаном. У ділянці колін - підсилювальні накладки.

Спинка із знімним планшетом з написом "POLICE" білого кольору, по лінії талії стягнута еластичною стрічкою. На правій половинці брюк - накладна кишеня з клапаном. По лінії талії комбінезона - хомутики для спорядження.

Рукави вшивні, двошовні. У ділянці ліктя - підсилювальні накладки. На лівому рукаві - накладна кишеня з клапаном. Низ рукавів стягнутий еластичною стрічкою.

По низу комбінезон стягується еластичною стрічкою.

  

Сорочка

Сорочка з гладкофарбованої сорочкової тканини.

Пілочки із застібкою донизу на петлі і ґудзики, з двома нагрудними накладними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі і ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими складками. На лівій пілочці над кишенею обметано дві петлі для кріплення нагрудного знака.

Спинка на кокетці, з двома складками у шві пришивання кокетки. Рукави вшивні, двошовні.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Сорочка типу А білого та бежевого кольору, з відкладним коміром на відрізній стійці. Рукави довгі, на манжетах, що застібаються на петлю та ґудзик. У сорочках типу А бежевого кольору на верхніх половинках рукавів з внутрішнього боку нашито хлястики для регулювання довжини рукавів.

Сорочка типу Б чорного кольору, з відкладним коміром на відрізній стійці. Рукави короткі, з манжетами.

Сорочка типу В бежевого кольору, з відкладним коміром та лацканами, на поясі, бокові частини якого стягнуті еластичною стрічкою.

  

  

Тип А

Тип Б

  

Тип В

Сорочка трикотажна з короткими рукавами

Сорочка з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна дрібновізерункового плетіння білого або бежевого кольору.

Пілочка суцільна, із застібкою "поло" на три петлі та плоскі ґудзики в тон кольору трикотажного полотна. На пілочці з правого боку грудей та на спинці - напис "POLICE" чорного кольору. Комір трикотажний, вшивний, відкладний.

Рукави вшивні, короткі. У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі та металеві формені ґудзики сріблястого кольору.

Низ сорочки та рукавів оброблено швом упідгин.

  

Фуфайка трикотажна

Фуфайка з трикотажного гладкофарбованого полотна, трьох типів - А, Б та В.

Фуфайка типу А білого або чорного кольору. На пілочці фуфайки з лівого боку нашито нагрудну нашивку у формі кола. На спинці фуфайки білого кольору - напис "POLICE" чорного кольору, на спинці фуфайки чорного кольору - напис "POLICE" білого кольору. У ділянці плеча - підсилювальні накладки із змішаної тканини, у шви вшивання рукавів вшито погони з такої ж тканини, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. На фуфайці білого кольору підсилювальні накладки та погони бежевого кольору, на фуфайці чорного кольору підсилювальні накладки та погони в колористиці "міський камуфляж".

Фуфайка типу Б - чорного або білого кольору, з нагрудною нашивкою у формі кола з лівого боку. На спинці фуфайки білого кольору - напис "POLICE" чорного кольору, на спинці фуфайки чорного кольору - напис "POLICE" білого кольору.

Фуфайка типу В - чорного або білого кольору.

У фуфайках усіх типів горловина оброблена бейкою, вив'язаною "резинкою". Рукави вшивні, короткі.

  

  

  

Тип А

Тип Б

Тип В

Галстук

Галстук із синтетичної тканини чорного кольору, складається з основної деталі, вузла і шийки. Широкий кінець основної деталі закінчується кутом.

Шийка виготовлена з основної тканини, тасьма еластична, фурнітура металева.

  

Рукавички

Рукавички трикотажні, п'ятипалі, з напіввовняної пряжі чорного кольору, з прямокутними напульсниками.

  

Напівчеревики

Напівчеревики з натуральної шкіри чорного кольору, з потайними гумовими вставками уздовж переднього краю берців та союзки. По верхньому краю берців та задньому зовнішньому ременю розташовано амортизатор. Союзка, берці, задній зовнішній ремінь із шкіри хромового методу дублення.

Підкладка з натуральної підкладкової шкіри чорного кольору. Основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Підошва формована, з термоеластопласту. Метод кріплення низу - клейовий.

  

Напівчеревики літні

Напівчеревики з натуральної шкіри бежевого кольору, з потайними вставками з еластичної стрічки уздовж переднього краю берців та союзки. Союзка з перфорацією, берці, задинка із шкіри хромового методу дублення.

Підкладка з натуральної підкладкової шкіри бежевого кольору, основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Напівчеревики оздоблені декоративними строчками. Підошва формована, з термоеластопласту.

Метод кріплення низу - клейовий.

  

Черевики з високими берцями та черевики з високими берцями утеплені

Черевики з високими берцями з натуральної шкіри чорного кольору, конструкція типу "конверт" з глухим клапаном, на шнурках, та двома глухими клапанами із застібкою на тасьму "блискавка" на кожній берці. Деталі верху із шкіри хромового методу дублення, підкладка під берцями з підкладкової шкіри чорного кольору, основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу.

Підошва формована, з монолітної гуми. Метод кріплення низу - клеєбортовий.

Черевики хромові з високими берцями утеплені, з підкладкою з натурального хутра за конструкцією такі самі.

  

Черевики з високими берцями полегшені

Черевики з високими берцями з натуральної шкіри чорного кольору, конструкція типу "конверт" з глухим клапаном, на шнурках, з м'яким кантом та двома текстильними вставками на зовнішній і внутрішній деталях берець та текстильним заднім зовнішнім ременем.

Деталі верху із шкіри хромового методу дублення, із суцільною текстильною підкладкою, основна устілка з натуральної шкіри.

Метод кріплення низу - комбінований або литтєвий.

  

Нарукавний знак

Нарукавний знак чорного, бежевого або темно-синього кольору, заввишки 12,5 сантиметра, вишитий, має форму щита із зображенням малого Державного Герба України, Державного Прапора України, щита на тлі двох перехрещених мечей та стилізованого символу МВС.

У верхній частині знака напис "UKRAINE", у нижній - "POLICE" білого кольору.

  

Нарукавна нашивка "Державний Прапор України"

Нарукавна нашивка вишита, має форму прямокутника (заввишки 7 сантиметрів, завширшки 9 сантиметрів) у вигляді Державного Прапора України, над яким розташовано напис "UKRAINE" на тлі блакитного кольору.

  

Нагрудна нашивка

Нагрудна нашивка чорного, бежевого або темно-синього кольору, у формі кола із зображенням малого Державного Герба України і щита на тлі двох перехрещених мечей та стилізованого символу МВС.

  

Спорядження поясне

Спорядження з натуральної шкіри чорного кольору (або із синтетичного матеріалу чорного кольору). Ремінь завширшки 50 міліметрів з кобурою, ємностями для газового балончика, магазина пістолета, радіостанції, гумового кийка, наручників.

  

Жилет розвантажувальний

Жилет із синтетичного апретованого сітчастого трикотажного полотна підвищеної жорсткості чорного кольору, з центральною застібкою на тасьму "блискавка". На пілочках та спинці нашито горизонтальні смуги із синтетичної тасьми для кріплення навісок. Нашивання смуг виконано строчками, прокладеними перпендикулярно горизонтальним смугам. Зрізи пілочок та спинки обкантовано синтетичною тасьмою.

Пілочки та спинка по бокових зрізах з'єднуються за допомогою двох рядів синтетичної тасьми з пряжками для регулювання щільності облягання. У ділянці плечових зрізів пілочки та спинка з'єднуються за допомогою текстильної застібки "велькро" та синтетичної тасьми з пряжкою. У верхній частині спинки розташовано тримач для гумового кийка, у ділянці горловини нашито синтетичну тасьму, яка утворює петлю. На правій пілочці та на спинці - знімні планшети з написом "POLICE" білого кольору.

По нижньому зрізу жилета пришито шість хомутиків для спорядження із синтетичної тасьми, які застібаються на текстильну застібку.

На жилет розвантажувальний кріпляться такі навіски:

навіска для автоматних магазинів;

навіска для пістолета "Форт-12" з пістолетним ременем;

навіска ляд пістолетного магазина;

навіска для наручників;

навіска для радіостанції;

навіска для ліхтарика;

навіска для індивідуального перев'язочного пакета;

навіска для особистих речей;

навіска для кріплення фляги;

тримач для гумового кийка;

евакуаційна петля для транспортування постраждалого;

світлоповертальні планшети з написом "POLICE".

  

Жилет спеціальний

Жилет з трикотажного полотна сітчастої структури яскраво-лимонного кольору, із світлоповертальними смугами на пілочках та спинці. Центральна та бокові застібки - на текстильну стрічку "велькро". На спинці - напис "POLICE" із світлоповертальної стрічки.

  

____________

Опрос