Идет загрузка документа (41 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О форменной одежде работников милиции (продолжение)

КМ Украины
Постановление КМ от 14.08.2013 № 594
редакция действует с 15.07.2015

Продовження опису і зразків форменого одягу та знаків розрізнення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

("Рукавички штурмові" Розділу 1 див. окремо в базі)

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 22 жовтня 2014 року N 594
,
від 24 червня 2015 року N 458

Жилет спеціальний

Жилет з трикотажного полотна типу "сітка" яскраво-лимонного кольору, із світлоповертальними смугами завширшки 5 сантиметрів на пілочках та спинці. Центральна та бокові застібки - на текстильну стрічку "велькро".

На спинці жилета - напис "ДАІ" із світлоповертальної стрічки завширшки 2,5 сантиметра.

  

Жилет розвантажувальний

Жилет із синтетичного апретованого сітчастого трикотажного полотна підвищеної жорсткості чорного кольору, з центральною застібкою на тасьму "блискавка" та три застібки "фастекс".

На пілочках та спинці нашито горизонтальні смуги із синтетичної тасьми. У спинці розташована внутрішня кишеня. Нашивання смуг виконано строчками, прокладеними перпендикулярно горизонтальним смугам. Зрізи пілочок та спинки обкантовано синтетичною тасьмою.

Пілочки та спинка по бокових зрізах з'єднуються за допомогою тканої тасьми для регулювання щільності облягання. У ділянці плечових зрізів - підсилювальні накладки з текстильного матеріалу. Плечові зрізи з'єднуються за допомогою текстильної синтетичної тасьми з пряжками (по дві на кожному плечовому зрізі для регулювання щільності облягання). У верхній частині спинки, у ділянці горловини, нашито синтетичну тасьму, яка утворює петлю. На правій пілочці та на спинці - знімний планшет з написом "МІЛІЦІЯ" білого кольору, який кріпиться до виробу за допомогою текстильної застібки "велькро". До комплекту розвантажувального жилета входить ремінь тактичний триточковий.

  

Жилет комплектується кобурою та підсумками:

підсумок для двох пістолетних магазинів (1) - 1 шт.;

підсумок для одного пістолетного магазина (2) - 2 шт.;

підсумок для двох автоматних магазинів (3) - 1 шт.;

підсумок для одного автоматного магазина штурмовий з кліпсою та еспандерним утримувачем (4) - 2 шт.;

підсумок для однієї гранати різних типів (5) - 2 шт.;

підсумок для тактичного ліхтарика (6) - 1 шт.;

підсумок для наручників, одноразових наручників (7) - 1 шт.;

підсумок для газового балончика (8) - 1 шт.;

тактична кобура на платформі до спецзасобу Форт-12Р з тактичною ремінь-пружиною з кевларовою ниткою (9) - 1 шт.;

підсумок для панорамного протигаза (10) - 1 шт.;

підсумок для індивідуальної аптечки (11) - 1 шт.;

підсумок для радіостанції (12) - 1 шт.;

підсумок для патронів розсипом (13) - 1 шт.;

підсумок для скидання магазинів (14) - 1 шт.;

підсумок для спецнабору Мультітул (15) - 1 шт.;

підсумок для документів, запасних батарей до радіостанції (16) - 1 шт.;

підсумок для особистих речей, сухого пайка (17) - 1 шт.;

платформа для тактичної кобури (18) - 1 шт.

  

Напівчеревики

Напівчеревики з натуральної шкіри чорного або світло-сірого кольору, з потайними гумовими вставками вздовж переднього краю берців та союзки. По верхньому краю берців та задньому зовнішньому ременю розташовано амортизатор. Союзка, берці, задній зовнішній ремінь із шкіри хромового методу дублення.

Підкладка з натуральної підкладкової шкіри чорного або світло-сірого кольору. Основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Підошва формована, з термоеластопласту.

Метод кріплення низу - клейовий.

  

Напівчеревики літні

Напівчеревики типу А з натуральної шкіри світло-сірого кольору, з потайними вставками з еластичної стрічки вздовж переднього краю берців та союзки. Союзка з перфорацією, берці, задинка із шкіри хромового методу дублення.

Підкладка з натуральної підкладкової шкіри сірого кольору, основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Напівчеревики оздоблені декоративними строчками. Підошва формована, з термоеластопласту.

Метод кріплення низу - клейовий.

  

Тип А

Напівчеревики типу Б з натуральної шкіри чорного кольору, за конструкцією такі ж, як і напівчеревики типу А. Берці з наскрізним вирізом у формі трикутника.

Підкладка з натуральної підкладкової шкіри чорного кольору, основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Напівчеревики оздоблені декоративними строчками. Підошва формована, з термоеластопласту.

Метод кріплення низу - клейовий.

  

Тип Б

Напівчоботи утеплені

Напівчоботи з натуральної шкіри чорного кольору, із застібкою "блискавка" з внутрішнього боку берців. Суцільна союзка та розрізні берці із шкіри хромового методу дублення.

Підкладка із штучного хутра, основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Підошва формована, з термоеластопласту.

Метод кріплення низу - клейовий.

  

Черевики з високими берцями, черевики з високими берцями утеплені

Черевики з високими берцями типу А з натуральної шкіри чорного кольору, конструкція типу "конверт" з глухим клапаном, на шнурках, та двома глухими клапанами із застібкою "блискавка" на кожній берці. Деталі верху із шкіри хромового методу дублення, підкладка під берцями з підкладкової шкіри чорного кольору, основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу.

Підошва формована, з монолітної гуми. Метод кріплення низу - клеєбортовий.

Черевики з високими берцями утеплені за зовнішнім виглядом та конструкцією такі самі, як і черевики з високими берцями типу А, з підкладкою з натурального хутра.

  

Тип А

Черевики з високими берцями типу Б з натуральної шкіри чорного кольору, із суцільною шкіряною союзкою, високими комбінованими берцями з мембраною, напівглухим клапаном, м'яким кантом, амортизуючими накладками на гомілках та ортопедичними устілками. Черевики на шнурках. Метод кріплення низу - литтєвий.

  

Тип Б

Черевики з високими берцями полегшені

Черевики з високими берцями з натуральної шкіри чорного кольору, конструкція типу "конверт" з глухим клапаном, на шнурках, з м'яким кантом та двома текстильними синтетичними вставками на зовнішній і внутрішній деталях берець і текстильним заднім зовнішнім ременем.

Деталі верху із шкіри хромового методу дублення, із суцільною текстильною підкладкою, основна устілка з натуральної шкіри.

Метод кріплення низу - литтєвий.

  

Черевики тренувальні

Черевики типу А з натуральної шкіри чорного кольору, із суцільною шкіряною союзкою, комбінованими берцями з мембраною, напівглухим клапаном, м'яким кантом, амортизуючими накладками на гомілках та ортопедичними устілками. Черевики на шнурках. Метод кріплення низу - лиття.

Черевики типу Б за зовнішнім виглядом та конструкцією такі самі, як черевики типу А, із застібкою на тасьму "блискавка" із внутрішнього боку берців.

Черевики типу В із замші, комбінованої з синтетичною трикотажною сіткою, з водонепроникною мембраною. Черевики на шнурках, з настрочним носком і м'яким язичком, з розрізними берцями та фігурними задніми ременями, з амортизуючою та антибактеріальною підкладкою під союзку і вкладною устілкою. Основна устілка синтетична.

Підошва двокомпонентна, метод кріплення низу - лиття під високим тиском.

(підрозділ у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 24.06.2015 р. N 458)

Туфлі жіночі

Туфлі типу А з натуральної шкіри хромового методу дублення чорного кольору, типу "човник" з коловими союзками та відрізними бочками. Зовнішні краї деталей оброблено в загин.

Підкладка з підкладкової шкіри, основна устілка з устілково-целюлозного матеріалу. Підошва із шкірваллона. Підбори заввишки 50 міліметрів. Метод кріплення низу - клейовий або комбінований.

 

Тип А

Туфлі типу Б з натуральної шкіри хромового методу дублення чорного кольору, з настрочною фігурною союзкою, потайними вставками з еластичної стрічки вздовж берців.

Туфлі клейового методу кріплення, на формованій підошві з термоеластопласту. Підбори заввишки 35 міліметрів.

  

Тип Б

Чобітки жіночі

Чобітки з натуральної шкіри хромового методу дублення чорного кольору, на застібці "блискавка", з настрочними передами та розрізними халявами. Підкладка із штучного хутра.

Метод кріплення низу - клейовий. Підошва формована з термоеластопласту або із шкірваллона. Підбори заввишки 30 - 50 міліметрів.

  

Ремінь для брюк

Ремінь з натуральної шкіри чорного або світло-сірого кольору завширшки 3,5 сантиметра. Уздовж верхнього та нижнього країв ременя прокладено оздоблювальні строчки.

На ремені металева пряжка сріблястого кольору та два хомутики, вільний кінець - з отворами для шпенька пряжки.

  

Ремінь для поясного спорядження

Ремінь з натуральної шкіри чорного кольору, завширшки 5 сантиметрів, з фігурними строчками. На ремені металева двошпенькова пряжка сріблястого кольору та хомутик, вільний кінець з отворами для шпеньків пряжки.

  

Ремінь для брюк синтетичний

Ремінь із синтетичної тасьми чорного кольору завширшки 5 сантиметрів. На ремені пластикова пряжка чорного кольору. Вільний кінець ременя фіксується за допомогою текстильної стрічки.

  

Спорядження поясне

Спорядження поясне типу А з натуральної шкіри чорного або білого кольору. Ремінь завширшки 5 сантиметрів, з кобурою закритого (або відкритого) типу, ємностями для газового балончика, магазина пістолета, радіостанції, гумового кийка, наручників.

  

Тип А

Спорядження поясне типу Б з натуральної шкіри білого кольору, із смугою (завширшки 2,5 сантиметра) із світлоповертального матеріалу вздовж ременя. Ремінь завширшки 5 сантиметрів, з кобурою, ємностями для газового балончика, магазина пістолета, наручників. На ремені металева двошпенькова пряжка сріблястого кольору та хомутик. Вільний кінець ременя - з отворами для шпеньків пряжки.

  

Тип Б

Спорядження поясне типу В із синтетичного матеріалу чорного кольору. Ремінь завширшки 5 сантиметрів з кобурою поясного носіння, ємностями для газового балончика, магазина пістолета, радіостанції, гумового кийка, наручників. На ремені пластикова пряжка з подвійною фіксацією та два пластикові хомутики.

  

Тип В

Ремінь парадно-вихідний

Ремінь із штучної (для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - з натуральної) шкіри білого кольору завширшки 5 сантиметрів. Уздовж верхнього та нижнього країв ременя нашито оздоблювальну тасьму сріблястого кольору завширшки 5 міліметрів (на ременях для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - посередині ще одна тасьма завширшки 1,2 сантиметра).

На ремені металева пряжка сріблястого кольору та два хомутики.

До парадно-вихідного мундира світло-сірого кольору для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, ремінь з оздоблювальною тасьмою та пряжкою золотистого кольору.

  

Нарукавний знак "Україна МВС"

Нарукавний знак вишитий, темно-синього, чорного або світло-сірого кольору, заввишки 12,5 сантиметра. Має форму щита із зображенням малого Державного Герба України, Державного Прапора України, щита на тлі двох перехрещених мечів та стилізованого символу МВС. У верхній частині знака - напис "УКРАЇНА", у нижній - "МВС".

  

Ідентифікаційний жетон

Ідентифікаційний жетон виготовляється із сплавів міді (латунь) з частковим покриттям нікелем у формі восьмикутної 48-променевої зірки діаметром 65 міліметрів.

У центральній частині ідентифікаційного жетона - зображення малого Державного Герба України.

У верхній частині по колу на синьому тлі опуклими літерами розміщено напис "МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ" (висота літер - 2,5 міліметра), нижній частині на опуклій планці - особистий номер, що складається з шести цифр синього кольору (висота цифр - 6 міліметрів).

Кріплення з фіксацією карабінного типу виготовляється із сплавів міді (латунь) та з'єднується з ідентифікаційним жетоном контактною зваркою. На зворотному боці нанесено напис "Власність МВС України".

(розділ 1 доповнено підрозділом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 р. N 594)

Зразок вишивки на околиші кашкета для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Вишивка сріблястого або золотистого кольору у вигляді листків калини із шістьма ягодами та вінка з листків калини для обрамлення кокарди.

  

Зразок вишивки на козирку кашкета для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Вишивка сріблястого або золотистого кольору:

для генерал-полковників міліції - у вигляді листків калини та шнура по краю козирка (тип А);

для генерал-лейтенантів міліції та генерал-майорів міліції - у вигляді шнура (тип Б).

  

Тип А

  

Тип Б

Зразок вишивки на комірі мундира парадно-вихідного, парадно-вихідного літнього та кітеля повсякденного для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Вишивка сріблястого або золотистого кольору у вигляді шнура вздовж уступів і відльоту та листків калини з трьома ягодами в кутах коміра.

  

Зразок вишивки на обшлагах мундира парадно-вихідного, парадно-вихідного літнього для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Вишивка сріблястого або золотистого кольору:

на мундирах генерал-полковників міліції - у вигляді шнура та листків калини вздовж верхнього краю (тип А);

на мундирах генерал-лейтенантів міліції та генерал-майорів міліції - у вигляді шнура вздовж верхнього краю (тип Б).

  

Тип А

  

Тип Б

Зразок вишивки на комірі куртки повсякденної для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Вишивка сріблястого кольору у вигляді листків калини з трьома ягодами.

  

Зразок вишивки на комірі сорочки для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Вишивка у вигляді листків калини з трьома ягодами, сріблястого або золотистого кольору - для сорочки парадно-вихідної та повсякденної, сріблястого кольору - для сорочки літньої.

  

Зразок вишивки на комірі мундира парадно-вихідного для полковників міліції

Вишивка сріблястого кольору у вигляді двох листків калини.

  

Зразок вишивки на комірі сорочки для полковників міліції

Вишивка сріблястого кольору у вигляді двох листків калини.

  

Зразок вишивки на комірі мундира парадно-вихідного

Вишивка сріблястого кольору у вигляді семи листків калини (двох - уздовж уступу коміра та п'яти - уздовж його відльоту).

  

Зразок вишивки на галстуках

Вишивка на галстуках для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції (тип А), - сріблястого або золотистого кольору, у формі восьмикутника - стилізованого символу МВС. У центрі - зображення малого Державного Герба України. Під восьмикутником - дві лаврові гілки.

  

Тип А

Вишивка на галстуках для полковників міліції (тип Б) - сріблястого кольору, у формі восьмикутника - стилізованого символу МВС. У центрі - зображення малого Державного Герба України.

  

Тип Б

Затискач до галстука

Затискач металевий або з амінопласту, двох типів - А та Б. Затискач типу А у вигляді смужки сріблястого або золотистого кольору, із стилізованим символом МВС у формі восьмикутника, у центрі якого - зображення малого Державного Герба України.

Затискач типу Б у вигляді стилізованого символу МВС у формі восьмикутника, у центрі якого - зображення малого Державного Герба України. На нижньому боці - цанга для кріплення до галстука.

  

  

Тип А

Тип Б

Кокарда на головний убір для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Кокарда металева суцільноштампована (або з амінопласту суцільнолита) сріблястого або золотистого кольору, у формі випуклої овальної розетки блакитного кольору, у центрі якої розміщено тризуб.

Поле облямоване на зразок дрібного намиста. Від обідка до краю рельєфне зображення вінка з лаврового листя.

Кріплення - за допомогою клямера або гвинта з гайкою.

  

Кокарда

Кокарда вишита або з амінопласту, сріблястого кольору, у вигляді стилізованого восьмикутного кристала в обрамленні вінка з лаврового листя.

У центрі кристала - зображення малого Державного Герба України.

  

Кокарда на кепі та берет

Кокарда вишита у вигляді стилізованого восьмикутного кристала сріблястого кольору. У центрі кристала - зображення малого Державного Герба України.

  

Філігранний ремінець

Філігранний ремінець з плетеного шнура сріблястого або золотистого кольору, з'єднаного в кільце і складеного удвоє так, щоб утворилися петлі для прикріплення його ґудзиками до кашкета.

  

Аксельбант

Аксельбант у вигляді плетеної коси (однієї або двох) та шнурів, які з обох боків скріплені між собою. Коса закінчується вільним кінцем із шнура, на якому зав'язаний декоративний вузол, з металевим наконечником.

Для парадно-вихідної форми одягу осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - аксельбант сріблястого або золотистого кольору:

для генерал-полковників міліції (тип А):

  

Тип А

для генерал-лейтенантів міліції та генерал-майорів міліції (тип Б):

  

Тип Б

для осіб старшого, середнього та молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - білого кольору (тип В):

  

Тип В

для осіб рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - білого кольору (тип Г):

  

Тип Г

Ґудзики

Ґудзики формені металеві або з амінопласту, сріблястого, золотистого або темно-синього кольору, діаметром 23, 22 та 14 міліметрів.

Верхня частина випукла, з рельєфним зображенням стилізованого символу МВС та лаврового вінка. На ґудзиках для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, на символі МВС зображено малий Державний Герб України. На нижній частині ґудзика - вушко для прикріплення його до одягу.

  

Ґудзики на сорочку з амінопласту, білого, блакитного або світло-сірого кольору:

діаметром 14 міліметрів, з вушком для прикріплення до одягу;

діаметром 11 міліметрів плоскі, з двома отворами.

  

Лички

Лички для осіб молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - металеві або з амінопласту, сріблястого кольору.

Лички у вигляді кутоподібних смужок (однієї або кількох), які з'єднані між собою перемичками в центрі та з обох боків, з вершиною, спрямованою вгору:

для молодших сержантів міліції - дві вузькі смужки (завширшки 1 сантиметр кожна);

для сержантів міліції - три вузькі смужки (завширшки 1 сантиметр кожна);

для старших сержантів міліції - одна широка смужка (завширшки 2 сантиметри);

для старшин міліції - одна широка (завширшки 2 сантиметри) та одна вузька смужки (завширшки 1 сантиметр).

Кріплення - за допомогою клямера або гвинта з гайкою.

  

Зірка

Зірка металева або з амінопласту, сріблястого кольору, для осіб середнього начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - діаметром 13 міліметрів, для осіб старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - діаметром 20 міліметрів (для полковників міліції можуть бути вишиті металізованою ниткою люрекс).

Верхня частина випукла, з кругом у центрі, від якого розходяться промені. На нижньому боці - клямер або гвинт з гайкою для закріплення на погоні.

Для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, зірки діаметром 27 міліметрів, вишиті металізованою ниткою люрекс або канітеллю сріблястого (або золотистого) кольору.

  

Емблема МВС

Емблема металева або з амінопласту, сріблястого кольору, у формі восьмикутника - стилізованого символу МВС. У центрі - зображення малого Державного Герба України. На нижньому боці - клямер або гвинт з гайкою для закріплення на погоні.

  

Погони для вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Погони нашивні (тип А) у формі витягнутого шестикутника, на підложці із сукна малинового кольору.

Погони нашивні повсякденні з тканої стрічки темно-синього кольору з візерунком сріблястого кольору, парадно-вихідні - з тканої стрічки сріблястого або золотистого кольору.

Погони-муфти (тип Б) у формі витягнутого шестикутника, з тканої стрічки темно-синього або світло-сірого кольору з візерунком сріблястого кольору, на підложці з тканини в тон кольору стрічки, без виступаючого краю.

На зворотному боці погонів-муфт - хомутики для прикріплення їх до одягу.

Погони знімні (тип В) у формі витягнутого шестикутника, на підложці з тканини в тон кольору стрічки, без виступаючого краю.

Погони знімні повсякденні з тканої стрічки темно-синього, блакитного або світло-сірого кольору з візерунком сріблястого кольору, парадно-вихідні - з тканої стрічки білого кольору з візерунком сріблястого або золотистого кольору.

На зворотному боці знімних погонів - хлястики та хомутики для прикріплення їх до одягу.

На полі погонів розміщено п'ятипроменеві зірки діаметром 27 міліметрів, вишиті канітеллю або металізованою ниткою люрекс, згідно з присвоєним званням, вишита емблема у вигляді малого Державного Герба України та формений ґудзик.

  

  

Тип А

Тип Б, В

Погони для осіб старшого, середнього, молодшого начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Погони нашивні у формі витягнутого шестикутника, на пластиковій підложці малинового кольору.

Погони нашивні повсякденні (тип А) з тканої стрічки темно-синього кольору, парадно-вихідні (тип Б) - з тканої стрічки темно-синього кольору з візерунком сріблястого кольору.

Погони-муфти (тип В) у формі прямокутника, на пластиковій підложці малинового кольору.

Погони-муфти повсякденні з тканої стрічки темно-синього, блакитного, чорного, світло-сірого або бежевого кольору. Парадно-вихідні погони-муфти з тканої стрічки білого кольору та повсякденні погони-муфти з тканої стрічки бежевого кольору на пластиковій підложці білого кольору.

На зворотному боці погонів-муфт - хомутики для прикріплення їх до одягу.

На полі погонів типу А та типу Б розміщуються емблема та формений ґудзик, на полі погонів типу В розміщується емблема.

Відповідно до присвоєного спеціального звання поле погонів:

для осіб старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - з двома просвітами та зірками діаметром 20 міліметрів;

для осіб середнього начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - з одним просвітом та зірками діаметром 13 міліметрів;

для осіб молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - без просвітів з личками;

для осіб рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - без просвітів;

для курсантів навчальних закладів МВС на полі погонів уздовж бічних сторін розташовано ткані смужки білого кольору, на відстані 1,5 сантиметра від нижнього краю погона - ткана літера "К" білого кольору; у верхній частині погона кріпиться емблема. Лички на погонах курсантів кріпляться на рівні верхнього краю літери "К".

  

Тип А

  

Тип Б

  

Тип В

Розділ 2. Опис і зразки форменого одягу осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, включених до складу національного персоналу, які направляються до іншої держави для участі в міжнародній операції з підтримання миру і безпеки

(див. окремо в базі)

Опрос