Идет загрузка документа (54 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О форменной одежде работников милиции (продолжение)

КМ Украины
Постановление КМ от 14.08.2013 № 594
редакция действует с 15.07.2015

Продовження опису і зразків форменого одягу та знаків розрізнення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

("Костюм (сорочка, брюки)" Розділу 1 див. окремо в базі)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 24 червня 2015 року N 458

Брюки літні

Брюки із змішаної тканини, прямої форми по всій довжині, з пришивним поясом, який застібається на дві петлі та ґудзики, із застібкою в середньому шві передніх половинок на петлі та ґудзики.

На передніх половинках - складки (по одній на кожній половинці), застрочені вздовж згину до низу. Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені.

Задні половинки з виточками. На поясі шість хомутиків.

Брюки типу А чорного кольору, із знімними штрипками, які прикріплюються ґудзиками на обох кінцях.

Брюки світло-сірого кольору за конструкцією такі самі, як і брюки типу А, без штрипок.

Брюки типу Б темно-синього кольору, з лампасами із змішаної тканини малинового кольору завширшки 1,5 сантиметра уздовж бокових швів. На правій задній половинці - прорізна кишеня "у рамку", яка застібається на петлю і ґудзик. Низ брюк без штрипок.

  

  

Тип А

Тип Б

Комбінезон тактичний зимовий

Комбінезон із синтетичної тканини чорного кольору, відрізний по лінії талії, з центральною застібкою на тасьму "блискавка", з капюшоном.

Пілочки з кокетками, накладними нагрудними кишенями з клапанами. На нижній частині - бокові прорізні кишені із застібкою на тасьму "блискавка" і захисними клапанами. У ділянці колін - підсилювальні накладки.

Спинка з кокеткою, з двома складками у шві пришивання кокетки. По лінії талії спинка стягнута еластичною стрічкою. Над правою нагрудною кишенею та на спинці під кокеткою - напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору.

Комір-стійка, з потайною кишенею на застібці "блискавка" для капюшона.

Рукави вшивні, з пришивними манжетами, які застібаються на текстильну застібку "велькро". У ділянці ліктя - підсилювальні накладки.

Нижні частини брюк - з мабутами. Низ брюк стягнутий еластичною стрічкою.

По лінії талії комбінезона - хомутики для спорядження.

  

Комбінезон тактичний літній

Комбінезон із змішаної тканини чорного кольору, відрізний по лінії талії, з центральною застібкою на тасьму "блискавка", з коміром-стійкою.

Пілочки з накладними нагрудними кишенями з клапанами, які застібаються на текстильну застібку. На передніх половинках нижньої частини - бокові прорізні кишені із застібкою на тасьму "блискавка". У ділянці колін - зміцнювальні накладки.

Спинка по лінії талії стягнута еластичною стрічкою. У ділянці сидіння задніх половинок - підсилювальні накладки. Над правою нагрудною кишенею та на спинці, під кокеткою, - напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору.

Рукави вшивні, двошовні. У ділянці ліктя - підсилювальні накладки. Низ рукавів, низ брюк стягнуто еластичною стрічкою.

По лінії талії комбінезона - хомутики для спорядження.

  

Костюм (мундир, брюки) парадно-вихідний, парадно-вихідний літній для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Костюм (мундир, брюки) парадно-вихідний із напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Мундир на підкладці, двобортний, з відкладним коміром і лацканами, із застібкою на три формені ґудзики сріблястого кольору.

Пілочки з відрізними бочками та виточками, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка посередині із швом, який закінчується шліцом.

Рукави вшивні, двошовні, з обшлагами. По краю обшлагів та коміра - кант малинового кольору.

У мундирах генерал-лейтенантів міліції та генерал-майорів міліції (тип А) на комірі гаптування сріблястого кольору у вигляді шнура уздовж уступів та відльоту, у кутиках коміра - листки калини з трьома ягодами. Обшлаги з гаптуванням у вигляді шнура та листків калини уздовж верхнього краю.

У мундирах генерал-полковників міліції (тип Б) на комірі гаптування у вигляді шнура уздовж уступів та відльоту, у кутиках коміра - листки калини з трьома ягодами. Обшлаги з гаптуванням у вигляді шнура та листків калини з ягодами уздовж верхнього краю.

На підкладці пілочок дві прорізні кишені з листочками, які застібаються на петлю та ґудзик.

Брюки навипуск, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві ґачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з прорізними боковими кишенями "у рамку". Уздовж бокових швів - кант (завширшки 0,2 сантиметра) та два лампаси (завширшки 2,5 сантиметра кожний) малинового кольору. На поясі шість хомутиків для ременя.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

Костюм (мундир, брюки) парадно-вихідний літній із напіввовняної тканини світло-сірого кольору зі конструкцією такий самий, як і костюм (мундир, брюки) парадно-вихідний.

Мундир для генерал-лейтенантів міліції та генерал-майорів міліції за конструкцією та зовнішнім виглядом такий самий, як і мундир парадно-вихідний типу А, з гаптуванням та ґудзиками золотистого кольору; мундир для генерал-полковників міліції за конструкцією та зовнішнім виглядом такий самий, як і мундир парадно-вихідний типу Б, з гаптуванням та ґудзиками золотистого кольору.

Брюки за зовнішнім виглядом та конструкцією такі самі, як і брюки парадно-вихідні темно-синього кольору.

  

  

Тип А

Тип Б

 

  

Костюм (мундир, брюки) парадно-вихідний

Костюм з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Мундир на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, з центральною бортовою застібкою на чотири петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі і ґудзики сріблястого кольору, і двома боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Нагрудні кишені з бантовими складками, на підкладці.

Спинка посередині із швом, який закінчується шліцом.

Рукави вшивні, двошовні, з фігурними обшлагами. По краю обшлагів - кант малинового кольору та оздоблювальна стрічка сріблястого кольору.

По краю коміра - кант малинового кольору. У кутиках коміра вишивка сріблястого кольору у вигляді семи листків калини (тип А), для полковників міліції - у вигляді двох листків (тип Б).

На підкладці пілочок - дві прорізні кишені з листочками, які застібаються на петлю та ґудзик.

Брюки навипуск, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві ґачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з відрізними бочками, що утворюють бокові кишені. На поясі шість хомутиків для ременя.

На брюках для осіб старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, у бокові шви вшито лампаси завширшки 1,5 сантиметра із сукна малинового кольору, у брюках для інших категорій - канти завширшки 0,2 сантиметра із сукна малинового кольору.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

  

  

Тип А

Тип Б

  

  

Костюм (мундир, спідниця) парадно-вихідний жіночий

Костюм з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Мундир на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, з центральною бортовою застібкою на чотири петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка із швом посередині.

Рукави вшивні, двошовні, з фігурними обшлагами. По краю обшлагів - кант із сукна малинового кольору та оздоблювальна стрічка сріблястого кольору.

У кутиках коміра вишивка сріблястого кольору у вигляді семи листків калини (тип А), для полковників міліції - у вигляді двох листків (тип Б). По краю коміра - кант із сукна малинового кольору.

На підкладці правої пілочки - внутрішня прорізна кишеня з листочкою, яка застібається на петлю та ґудзик.

  

  

Тип А

Тип Б

Спідниця на підкладці, пряма, тришовна, з пришивним поясом, який застібається на петлю і ґудзик.

Переднє та заднє полотнища з виточками. Заднє полотнище із швом посередині, який закінчується шліцом. У шві заднього полотнища оброблено застібку на тасьму "блискавка".

У шві з'єднання пояса із спідницею в ділянці бокових швів вшито вішалки.

  

Костюм (кітель, брюки) повсякденний для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Костюм з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Кітель на підкладці, двобортний, з відкладним коміром та лацканами, із застібкою на три петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Пілочки з відрізними бочками та виточками, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка посередині із швом, з двома шліцами.

Рукави вшивні, двошовні, з обшлагами. По краю обшлагів - кант малинового кольору.

У кутиках коміра гаптування сріблястого кольору у вигляді листків калини з трьома ягодами. Уздовж уступу та відльоту коміра - кант малинового кольору та гаптування у вигляді шнура сріблястого кольору.

На підкладці пілочок дві прорізні кишені з листочками, які застібаються на петлю та ґудзик.

Брюки навипуск, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві ґачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки - на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з прорізними боковими кишенями "у рамку". Уздовж бокових швів - кант (завширшки 0,2 сантиметра) та два лампаси (завширшки 2,5 сантиметра кожний) малинового кольору. На поясі шість хомутиків для ременя.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

  

Костюм (кітель, брюки) повсякденний

Костюм з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Кітель на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, з центральною бортовою застібкою на чотири петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору, і двома боковими прорізними кишенями з обшивками та фігурними клапанами. Нагрудні кишені з бантовими складками, на підкладці. Спинка із середнім швом та шліцом.

Рукави вшивні, двошовні, з фігурними обшлагами. По краю обшлагів кант малинового кольору. Комір з відрізною стійкою. На підкладці пілочок дві прорізні кишені з листочками, які застібаються на петлю та плоский ґудзик.

Брюки навипуск, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві ґачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки - на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з відрізними бочками, що утворюють бокові кишені. На поясі шість хомутиків для ременя.

На брюках для осіб старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, у бокові шви вшито лампаси завширшки 1,5 сантиметра із сукна малинового кольору, у брюках для інших категорій - канти завширшки 0,2 сантиметра із сукна малинового кольору.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

  

Костюм (кітель, спідниця) повсякденний жіночий

Костюм з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Кітель на підкладці, з відкладним коміром та лацканами, з центральною бортовою застібкою на чотири петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Пілочки з відрізними бочками, виточками по лінії талії, боковими прорізними кишенями з фігурними клапанами. Спинка із швом посередині.

Рукави вшивні, двошовні, з фігурними обшлагами. По краю обшлагів - кант із сукна малинового кольору.

На підкладці правої пілочки - внутрішня прорізна кишеня з листочкою, яка застібається на петлю та ґудзик.

Спідниця на підкладці, пряма, тришовна, з пришивним поясом, який застібається на петлю і ґудзик.

Переднє та заднє полотнища з виточками. Заднє полотнище - із швом посередині, який закінчується шліцом. У шві заднього полотнища оброблено застібку на тасьму "блискавка".

У шві з'єднання пояса із спідницею в ділянці бокових швів вшито вішалки.

  

Костюм (куртка, брюки) повсякденний для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Костюм (куртка, брюки) повсякденний типу А з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Куртка з центральною застібкою на тасьму "блискавка" до низу, з відкладним коміром на відрізній стійці, пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті трьома рядами еластичної стрічки.

Пілочки з нагрудними прорізними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору та з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на дві петлі та формені ґудзики сріблястого кольору, внизу - із шліцом та трьома складками на горішній частині рукава.

У кутиках коміра - гаптування сріблястого кольору у вигляді листків калини з трьома ягодами. Для кріплення погонів у ділянці плечових швів - два хомутики і дві обметані петлі. Куртка на підкладці.

Брюки навипуск, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві ґачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки - на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з прорізними боковими кишенями "у рамку". Уздовж бокових швів - кант (завширшки 0,2 сантиметра) та два лампаси (завширшки 2,5 сантиметра кожний) малинового кольору. На поясі шість хомутиків для ременя.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

  

Тип А

Костюм (куртка, брюки) повсякденний типу Б з напіввовняної тканини світло-сірого кольору.

Куртка з центральною застібкою на тасьму "блискавка" до низу, з відкладним коміром, пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті еластичною стрічкою.

Пілочки з нагрудними накладними кишенями з клапанами, що застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. Нагрудні кишені з бантовими складками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. Унизу, на горішній частині рукава, по дві складки, спрямовані в бік ліктьового шва.

У кутиках коміра - гаптування сріблястого кольору у вигляді листків калини з трьома ягодами, для кріплення погонів у ділянці плечових швів вшито два хомутики та обметано дві петлі. Куртка на підкладці типу "сітка".

Брюки навипуск, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві ґачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки - на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з прорізними боковими кишенями "у рамку". Уздовж бокових швів - кант (завширшки 0,2 сантиметра) та два лампаси (завширшки 2,5 сантиметра кожний) малинового кольору. На поясі шість хомутиків для ременя.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

  

Тип Б

Костюм (куртка, брюки) повсякденний

Костюм (куртка, брюки) повсякденний типу А з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Куртка з центральною застібкою на тасьму "блискавка" до низу, з відкладним коміром на відрізній стійці, пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті трьома рядами еластичної стрічки.

Пілочки з нагрудними прорізними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору, та з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на дві петлі та формені ґудзики сріблястого кольору, внизу - із шліцом та трьома складками на горішній частині рукава.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. Куртка на підкладці.

Брюки навипуск, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві ґачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки - на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з відрізними бочками, що утворюють бокові кишені. На поясі шість хомутиків для ременя.

На брюках для осіб старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, у бокові шви вшито лампаси завширшки 1,5 сантиметра із сукна малинового кольору, у брюках для інших категорій - канти завширшки 0,2 сантиметра із сукна малинового кольору.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

  

Тип А

Костюм (куртка, брюки) повсякденний типу Б з напіввовняної тканини світло-сірого кольору.

Куртка з центральною застібкою на тасьму "блискавка" до низу, з відкладним коміром, пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті еластичною стрічкою.

Пілочки з нагрудними накладними кишенями з клапанами, що застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. Нагрудні кишені з бантовими складками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. Унизу, на горішній частині рукава, - по дві складки, спрямовані в бік ліктьового шва. У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору. Куртка на підкладці типу "сітка".

Брюки навипуск, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві ґачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки - на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці), з відрізними бочками, що утворюють бокові кишені. На поясі шість хомутиків для ременя.

На брюках для осіб старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, у бокові шви вшито лампаси завширшки 1,5 сантиметра із сукна малинового кольору, у брюках для інших категорій - канти завширшки 0,2 сантиметра із сукна малинового кольору.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці - прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

  

  

Тип Б

Костюм (куртка, брюки) повсякденний типу В з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Куртка з центральною бортовою застібкою на тасьму "блискавка", з вітрозахисним клапаном, який застібається на дві наскрізні кнопки (вгорі та внизу) і три потайні кнопки, розташовані між верхньою та нижньою наскрізними кнопками, з відкладним коміром на відрізній стійці.

Пілочки з відлітними планками на рівні лінії грудей, з двома нагрудними прорізними кишенями "у рамку", які застібаються на тасьму "блискавка", та двома боковими прорізними кишенями з листочками. Відлітні планки у вигляді смуг із світлоповертальних стрічок завширшки 5 сантиметрів. Нагрудна кишеня на лівій пілочці розташована над відлітною планкою, нагрудна кишеня на правій пілочці потайна, прикрита відлітною планкою. На відлітній планці лівої пілочки пришито хомутик для кріплення нагрудного знака. Під відлітними планками на пілочки нашито по одній смузі завширшки 5 сантиметрів із світлоповертального матеріалу.

Спинка з написом "ДАІ" у формі прямокутника 12 х 21 сантиметр із світлоповертальної стрічки завширшки 2,5 сантиметра. Під написом нашито дві смуги фігурної форми завширшки 5 сантиметрів із світлоповертального матеріалу. Низ куртки оброблено відрізним поясом, бокові частини якого стягнуто трьома рядами еластичної стрічки. На пояс нашито п'ять хомутиків для носіння спорядження.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на кнопки. На рукавах, у нижніх їх частинах, нашито по дві світлоповертальні стрічки завширшки 5 сантиметрів. У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. Куртка на підкладці.

Брюки навипуск, з пришивним поясом, який застібається на петлю та ґудзик, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка", м'якими складками на передніх половинках (по одній на кожній половинці). На поясі шість хомутиків для ременя.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. Уздовж бокових швів вшито лампаси малинового кольору завширшки 1,5 сантиметра. Задні половинки з виточками. На правій задній половинці - прорізна кишеня "у рамку", яка застібається на петлю і ґудзик.

  

Тип В

Костюм (куртка, брюки) повсякденний жіночий

Костюм з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Куртка на підкладці, з відкладним коміром на відрізній стійці, з центральною застібкою на тасьму "блискавка" до низу, пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті трьома рядами еластичної стрічки.

Пілочки з нагрудними прорізними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору та з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на дві петлі та формені ґудзики сріблястого кольору, унизу із шліцом та трьома складками на горішній частині рукава.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Брюки навипуск, з пришивним поясом, який застібається на петлю та ґудзик, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка", виточками на передніх та задніх половинках.

Уздовж бокових швів на брюках для осіб молодшого, середнього начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - канти малинового кольору (завширшки 0,2 сантиметра), на брюках для осіб старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - лампаси малинового кольору завширшки 1,5 сантиметра.

На поясі є хомутики для ременя. Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

  

Костюм літній (куртка, спідниця) повсякденний жіночий для осіб старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Костюм з напіввовняної тканини світло-сірого кольору.

Куртка з відкладним коміром, центральною застібкою на тасьму "блискавка" до низу, пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті еластичною стрічкою.

Пілочки з нагрудними накладними кишенями з клапанами, що застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. Нагрудні кишені з бантовими складками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. Унизу на горішній частині рукава є по дві складки, спрямовані в бік ліктьового шва.

Куртка на підкладці типу "сітка".

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Спідниця на підкладці, пряма, тришовна, з пришивним поясом, який застібається на петлю і ґудзик.

Переднє та заднє полотнища з виточками. Заднє полотнище із швом посередині, який закінчується шліцом. У шві заднього полотнища оброблено застібку на тасьму "блискавка".

У шві з'єднання пояса із спідницею в ділянці бокових швів вшито вішалки.

  

Брюки літні повсякденні

Брюки навипуск з полегшеної напіввовняної або синтетичної тканини темно-синього кольору, з пришивним поясом з перехідником (на правій частині), який застібається на дві петлі та два ґудзики (або на один ґудзик і петлю та металеві ґачок і петлю), із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" (або петлі і ґудзики), з леєю.

Передні половинки на підкладці, з м'якими складками (по одній на кожній половинці). На поясі є шість хомутиків для ременя.

У брюках для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції (тип А), передні половинки з прорізними кишенями "у рамку", уздовж бокових швів - кант (завширшки 0,2 сантиметра) та два лампаси (завширшки 2,5 сантиметра) малинового кольору. У брюках для осіб старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції (тип Б), передні половинки з відрізними бочками, що утворюють бокові кишені, з лампасами (завширшки 1,5 сантиметра) із сукна малинового кольору в бокових швах. У брюках для осіб середнього, молодшого начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції (тип В), передні половинки з відрізними бочками, що утворюють бокові кишені, з кантами (завширшки 0,2 сантиметра) із сукна малинового кольору в бокових швах.

Задні половинки з виточками (по дві на кожній). На правій задній половинці прорізна кишеня з клапаном і обшивкою, яка застібається на начіпну петлю і ґудзик.

Низ брюк оброблено швом упідгин з брючною тасьмою.

  

  

  

Тип А

Тип Б

Тип В

Спідниця літня

Спідниця з полегшеної напіввовняної або синтетичної тканини темно-синього кольору, на підкладці, пряма, тришовна, з пришивним поясом, який застібається на петлю і ґудзик.

Передні та задні полотнища з виточками. Заднє полотнище із швом посередині, який закінчується шліцом. У шві заднього полотнища оброблено застібку на тасьму "блискавка".

У шві з'єднання пояса із спідницею в ділянці бокових швів вшито вішалки.

  

Сорочка для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Сорочка типу А з гладкофарбованої сорочкової тканини білого або блакитного кольору, з відкладним коміром на відрізній стійці, із застібкою до низу на петлі і ґудзики, з пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті еластичною стрічкою.

Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі і ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими складками. Спинка на кокетці, з двома складками у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, довгі, на манжетах, що застібаються на петлю та ґудзик, або короткі з манжетами.

На сорочках білого кольору в кутиках коміра - вишивка металізованою ниткою люрекс сріблястого або золотистого кольору у вигляді чотирьох листків калини з трьома ягодами, на сорочках блакитного кольору - вишивка сріблястого кольору.

Для кріплення погонів у ділянці плечових швів - два хомутики і дві обметані петлі.

  

Тип А

Сорочка типу Б із гладкофарбованої сорочкової тканини світло-сірого кольору, з відкладним коміром та лацканами.

Рукави вшивні, короткі, з манжетами.

У кутиках коміра - вишивка металізованою ниткою люрекс сріблястого кольору у вигляді чотирьох листків калини з трьома ягодами.

  

Тип Б

Сорочка

Сорочка типу А для полковників міліції з гладкофарбованої сорочкової тканини білого або блакитного кольору, з відкладним коміром на відрізній стійці, із застібкою до низу на петлі і ґудзики, з пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті еластичною стрічкою.

Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на петлі і ґудзики. Накладні кишені з двома застроченими складками. Спинка на кокетці, з двома складками у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, довгі, на манжетах, що застібаються на петлю та ґудзик, або короткі з манжетами.

У кутиках коміра сорочки - вишивка металізованою ниткою люрекс сріблястого кольору у вигляді двох листків калини.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

  

Тип А

Сорочка типу Б для полковників міліції, з гладкофарбованої сорочкової тканини світло-сірого кольору, з відкладним коміром та лацканами, із застібкою до низу на петлі і ґудзики, з пришивним поясом, бокові частини якого стягнуті еластичною стрічкою.

Рукави вшивні, короткі, з манжетами.

  

Тип Б

Сорочка типу В для осіб старшого (крім полковників міліції), середнього, молодшого та рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, з гладкофарбованої сорочкової тканини білого, блакитного, світло-сірого або чорного кольору, із застібкою до низу на петлі і ґудзики.

  

Тип В

Сорочка типу Г з гладкофарбованої сорочкової тканини білого або блакитного кольору, із застібкою до низу на петлі і ґудзики.

На лівій пілочці над кишенею обметано дві петлі для кріплення нагрудного знака.

  

Тип Г

Сорочка типу Д для осіб старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції (крім полковників міліції), з гладкофарбованої сорочкової тканини світло-сірого кольору, з відкладним коміром та лацканами, із застібкою до низу на петлі і ґудзики.

Рукави вшивні, короткі, з манжетами.

  

Тип Д

Сорочка трикотажна з короткими рукавами

Сорочка із гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна дрібновізерункового плетіння темно-синього або білого кольору.

Пілочка суцільна із застібкою "поло" на три петлі та плоскі ґудзики в тон кольору трикотажного полотна. Комір трикотажний, вшивний, відкладний.

Рукави вшивні, короткі. У шви вшивання рукавів ушито погони, які застібаються на петлі та металеві формені ґудзики сріблястого кольору.

Низ сорочки та рукавів оброблено швом упідгин.

(розділ доповнено підрозділом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 24.06.2015 р. N 458)

Джемпер

Джемпер з напіввовняної пряжі.

Рукави довгі, вшивні, на манжетах. У ділянці плечових швів та ліктів нашито підсилювальні накладки фігурної форми із змішаної тканини темно-синього кольору.

У шви вшивання рукавів вшито погони із змішаної тканини темно-синього кольору, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Джемпер типу А темно-синього кольору, з V-подібним вирізом горловини, джемпер типу Б чорного кольору, з O-подібним вирізом горловини.

  

  

Тип А

Тип Б

Светр

Светр з напіввовняної пряжі темно-синього або чорного кольору. Рукави довгі, вшивні, на манжетах. Стійка горловини вшивна.

У ділянці плечових швів та ліктів нашито підсилювальні накладки фігурної форми із змішаної тканини темно-синього або чорного кольору відповідно. У шви вшивання рукавів вшито погони із змішаної тканини темно-синього або чорного кольору відповідно, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

  

Фуфайка з короткими рукавами

Фуфайка з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна чорного кольору. Рукави вшивні, короткі. Горловину оброблено трикотажною бейкою.

Низ рукавів та фуфайки оброблено швом упідгин.

  

Фуфайка без рукавів

Фуфайка з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна білого кольору, без рукавів.

Горловину фуфайки та пройми оброблено трикотажною бейкою.

Низ фуфайки оброблено швом упідгин.

  

Костюм флісовий (сорочка, штани)

Костюм з флісового полотна чорного кольору або кольору хакі.

Сорочка прямого силуету. Пілочка із вшивною нагрудною вставкою із застібкою на тасьму "блискавка" та суцільновикроєним коміром-стійкою.

Спинка із вшивним коміром-стійкою.

Рукави вшивні, одношовні, з пришивними манжетами по низу, які стягуються еластичною стрічкою.

Штани прямої форми по всій довжині. Верх та низ штанів підшитий, у підгин прокладено еластичну тасьму.

  

Термобілизна (фуфайка, кальсони)

Термобілизна з трикотажного полотна з термоволокон чорного кольору.

Фуфайка прямого силуету. Рукави вшивні (або реглан), довгі, з пришивними манжетами з трикотажного полотна. Горловина оброблена трикотажною бейкою. Низ фуфайки підшитий.

Кальсони прямої форми по всій довжині. Верх кальсонів підшитий, у підгин прокладено еластичну тасьму. Низ з пришивними манжетами з трикотажного полотна.

  

Галстук

Галстук із синтетичної тканини чорного кольору, складається з основної деталі, вузла і шийки. Широкий кінець основної деталі закінчується кутом.

Шийка виготовлена з основної тканини, тасьма еластична, фурнітура металева.

Галстуки для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, із синтетичної тканини темно-синього та чорного кольору, з вишивкою. На галстуках темно-синього кольору - вишивка металізованою ниткою люрекс сріблястого кольору, на галстуках чорного кольору - вишивка металізованою ниткою люрекс золотистого кольору. Розташування вишивки верхнє та нижнє (тип А).

На галстуках для полковників міліції - вишивка металізованою ниткою люрекс сріблястого кольору, з верхнім та нижнім розташуванням (тип Б).

Галстук для інших категорій без вишивки (тип В).

  

Тип А

  

Тип Б

Тип В

Галстук жіночий

Галстук із синтетичної тканини чорного кольору, складається з двох основних деталей (більшої та меншої) і шийки. Широкі кінці основних деталей закінчуються кутом. Шийка виготовляється з основної тканини, тасьма еластична, фурнітура металева.

Галстук типу А для полковників міліції, з вишивкою сріблястого кольору у формі восьмикутника - стилізованого символу МВС. У центрі - зображення малого Державного Герба України.

Галстук типу Б - для інших категорій.

  

  

Тип А

Тип Б

Кашне

Кашне трикотажне, з напіввовняної пряжі чорного або білого кольору, прямокутної форми, з китицями на кінцях.

  

Рукавички

Рукавички трикотажні, п'ятипалі, з напіввовняної пряжі чорного або білого кольору, з прямокутними напульсниками.

Рукавички з гладкофарбованого трикотажного бавовняного полотна білого кольору можуть виготовлятися без напульсників.

Рукавички для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, п'ятипалі, з натуральної шкіри чорного кольору.

  

Рукавички штурмові

Рукавички п'ятипалі, з трикотажного полотна, комбінованого з деталями із шкіри. Напульсник з еластичної тасьми, яка застібається на текстильну стрічку "велькро" для регулювання щільності облягання.

  

Жилет спеціальний

(див. окремо в базі)

Опрос