Идет загрузка документа (84 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О форменной одежде работников милиции

КМ Украины
Постановление КМ от 14.08.2013 № 594
редакция действует с 17.10.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 14 серпня 2013 р. N 594

Київ

Про формений одяг працівників міліції

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 18 червня 2014 року N 184
,
від 22 жовтня 2014 року N 594
,
від 24 червня 2015 року N 458

(Дію цієї постанови поширено на поліцейських до забезпечення їх одностроєм, опис і зразки предметів якого затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року N 823)

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити опис і зразки форменого одягу та знаків розрізнення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, що додаються.

2. Міністерству внутрішніх справ:

1) розробити та затвердити:

за погодженням з Міністерством фінансів норми забезпечення форменим одягом (у мирний час) осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції;

правила носіння форменого одягу та знаків розрізнення особами начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції;

порядок забезпечення форменим одягом осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції;

2) здійснювати забезпечення форменим одягом (у мирний час) осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, у межах бюджетних призначень на відповідний рік.

3. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2001 р. N 1515 "Про формений одяг осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців спеціальних моторизованих військових частин міліції внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу податкової міліції" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 47, ст. 2082) у частині, що стосується осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців спеціальних моторизованих військових частин міліції внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ;

постанову Кабінету Міністрів України від 11 березня 2013 р. N 184 "Про внесення зміни до опису і зразків форменого одягу та знаків розрізнення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців спеціальних моторизованих військових частин міліції внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, осіб начальницького складу податкової міліції" (Офіційний вісник України, 2013 р., N 23, ст. 784).

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

 

ОПИС І ЗРАЗКИ
форменого одягу та знаків розрізнення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Розділ 1. Опис і зразки форменого одягу та знаків розрізнення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Папаха парадно-вихідна

Папаха складається з високої стінки у вигляді зрізаного конуса з натурального каракулю сірого кольору, чотириклинного сукняного ковпака, який виступає над верхнім краєм стінки, з пампасного сукна малинового кольору для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, із шапкового сукна сірого кольору - для полковників. На шви верхньої частини ковпака нашито галун завширшки 0,4 - 0,6 сантиметра сріблястого кольору.

Спереду, по центру стінки папахи, прикріплено кокарду сріблястого кольору для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції (для полковників міліції - кокарда з амінопласту сріблястого кольору).

  

Кубанка жіноча для полковників міліції

Кубанка циліндричної форми, з натурального каракулю чорного кольору. Підкладка простьобана на ватині.

По центру передньої стінки - кокарда з амінопласту.

  

Шапка-вушанка

Шапка-вушанка складається з чотириклинного ковпака, козирка і напотиличника з навушниками з натурального каракулю сірого кольору (для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції). Для інших категорій шапка-вушанка за конструкцією така сама, ковпак із шапкового сукна чорного кольору, козирок і напотиличник з навушниками із штучного хутра чорного кольору.

По центру козирка - кокарда сріблястого кольору.

  

Кашкет зимовий

Кашкет складається з денця, стінки, козирка з натуральної шкіри чорного кольору та напотиличника з навушниками з натуральної овчини чорного кольору - для полковників міліції; із штучної шкіри чорного кольору та з напотиличником з навушниками із штучного хутра чорного кольору - для осіб старшого (крім полковників міліції), середнього та молодшого начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції.

Кінці навушників зав'язуються тасьмою. По низу стінки нашито оздоблювальну смужку, поверх якої над козирком розташована кіска з натуральної або штучної шкіри (тип А).

На кашкетах типу Б по низу стінки - світлоповертальна стрічка завширшки 2,5 сантиметра, поверх якої філігранний ремінець сріблястого кольору, прикріплений двома форменими ґудзиками сріблястого кольору.

Спереду, по центру стінки, прикріплено кокарду сріблястого кольору.

Кашкет на підкладці з налобником.

  

  

Тип А

Тип Б

Шапка флісова

Шапка з флісового полотна чорного кольору або кольору хакі. Ковпак з виточками та пришивною бейкою.

  

Кашкет парадно-вихідний, парадно-вихідний літній, повсякденний та повсякденний літній для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції

Кашкет складається з денця овальної форми, стінок з напіввовняної тканини, околиша та кантів із сукна малинового кольору, козирка, обтягнутого лаковою шкірою чорного кольору, філігранного ремінця, який прикріплюється двома форменими ґудзиками.

Кашкети парадно-вихідний та повсякденний - темно-синього кольору, кашкет повсякденний літній - світло-сірого кольору. Кокарда, філігранний ремінець та ґудзики сріблястого кольору.

Кашкет парадно-вихідний літній - світло-сірого кольору. Кокарда, філігранний ремінець та ґудзики золотистого кольору.

Спереду на околишах кашкетів парадно-вихідного, повсякденного та повсякденного літнього - гаптування сріблястого кольору у вигляді листків калини та кокарда в обрамленні вигаптуваного вінка з листків калини сріблястого кольору; на околиші кашкета парадно-вихідного літнього - гаптування золотистого кольору.

Для генерал-полковників міліції по краю козирка - гаптування сріблястого або золотистого кольору у вигляді листків калини та шнура (тип А).

Для генерал-лейтенантів міліції та генерал-майорів міліції по краю козирка - гаптування сріблястого або золотистого кольору у вигляді шнура (тип Б).

  

  

Тип А

Тип Б

Кашкет парадно-вихідний, повсякденний та повсякденний літній

Кашкет складається з денця овальної форми, стінок, околиша та канта з напіввовняної тканини темно-синього кольору, козирка пластмасового, філігранного ремінця сріблястого кольору, який прикріплюється двома форменими ґудзиками сріблястого кольору. На стінках кашкета по два вентиляційні отвори з обох боків.

Спереду на околиші кашкета - кокарда сріблястого кольору.

Кашкет повсякденний літній для осіб старшого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, - з напіввовняної тканини світло-сірого кольору, за конструкцією такий самий.

  

Кашкет повсякденний з кантами

Кашкет складається з денця овальної форми, околиша та стінок з напіввовняної тканини темно-синього кольору, двох кантів із сукна малинового кольору, пластмасового козирка та філігранного ремінця сріблястого кольору, який прикріплюється двома форменими ґудзиками сріблястого кольору.

Спереду на околиші кашкета - кокарда.

  

Капелюшок жіночий

Капелюшок з фетру чорного кольору, з крисами та ремінцем із штучної шкіри чорного кольору. Краї крис оброблені бейкою чорного кольору.

Спереду в центрі - кокарда з амінопласту.

  

Берет

Берет типу А трикотажний, суцільновикроєний, формований, чорного кольору (або шитий із сукняної тканини чорного кольору), з бейкою із штучної шкіри чорного кольору. Посередині бокових частин у центрі по два вентиляційні отвори з металевими блочками. Берет на підкладці.

Кокарда вишита, нашита на передню стінку по центру.

Берет типу Б трикотажний, суцільновикроєний, формований, малинового кольору, з пластиковим підкокардником на місці кріплення кокарди, з бейкою із штучної шкіри чорного кольору. У середину бейки протягнуто синтетичний шнур чорного кольору для регулювання розміру виробу. Посередині бокових частин у центрі по два вентиляційні отвори з металевими блочками. Берет на підкладці.

Кокарда вишита, кріпиться на передній стінці ліворуч від центру.

  

  

Тип А

Тип Б

Кепі

Кепі типу А із змішаної тканини темно-синього кольору. Складається з денця з вісьмома виточками, які утворюють стінки, козирка, обтягнутого тканиною, і налобника. На передній стінці, у центрі, нашито кокарду, з лівого і правого боків кепі розташовано по два вентиляційні отвори з металевими блочками. По низу кепі розташовано світлоповертальну стрічку завширшки 2,5 сантиметра, яка кріпиться до виробу за допомогою текстильної стрічки "велькро".

Кепі типу Б із змішаної тканини чорного кольору, кольору хакі або в колористиці "камуфляж". Складається з денця, стінки та козирка, обтягнутого тканиною, і налобника. Стінка з двома швами (переднім та заднім), по низу стінки нашито смужку з тканини верху. На бокових ділянках стінки над нашитою смужкою розташовано по два вентиляційні отвори з металевими блочками.

Кепі типу В із змішаної тканини світло-сірого кольору складається з п'яти клинів, козирка, обтягнутого тканиною, і налобника, з філігранним ремінцем сріблястого кольору над козирком, який прикріплюється двома форменими ґудзиками сріблястого кольору. Передній клин з виточкою та з нашитою кокардою. На бокових та задніх клинах розташовано по одному вентиляційному отвору. Ззаду, по низу кепі, - пластикова застібка для регулювання щільності облягання. Угорі, у точці з'єднання клинів, - декоративний ґудзик.

Кепі типу Г із змішаної тканини чорного кольору. Передній клин з виточкою та з металевою блочкою.

(абзац четвертий підрозділу із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 р. N 184)

Кепі типу Д із змішаної тканини темно-синього кольору. По низу кепі нашито світлоповертальну смугу завширшки 2,5 сантиметра, над козирком - філігранний ремінець сріблястого кольору, який прикріплюється двома металевими форменими ґудзиками сріблястого кольору.

Кепі з напіввовняної тканини темно-синього кольору за зовнішнім виглядом та конструкцією таке саме, як і кепі типу Д, на підкладці.

  

  

Тип А

Тип Б

  

  

  

Тип В

Тип Г

Тип Д

Кепі типу Е із змішаної тканини темно-синього кольору складається із шести клинів, козирка і налобника. На кожному клину розташовано по одному вентиляційному отвору. Козирок формований, обтягнутий тканиною. Уздовж контура козирка та паралельно йому прокладено сім строчок. Ззаду, по низу кепі, - застібка на текстильну стрічку "велькро" для регулювання щільності облягання. Угорі, у точці з'єднання клинів, - декоративний ґудзик.

Тип Е

(підрозділ доповнено описом та малюнком згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2015 р. N 458)

Шапка-маска зимова

Шапка-маска з трикотажного напіввовняного полотна з еластаном чорного кольору, з прорізами для очей та рота.

  

Шапка-маска літня

Шапка-маска з трикотажного бавовняного полотна з еластаном чорного кольору, з рухомою передньою частиною для маскування нижньої частини обличчя.

  

Пальто сукняне

Пальто із сукняної тканини світло-сірого кольору, прямого силуету, двобортне, із застібкою на три формені ґудзики сріблястого кольору, з відкладним коміром з натурального каракулю сірого кольору та лацканами.

Пілочки з боковими прорізними кишенями з клапанами. Спинка із швом посередині, який закінчується шліцом. На рівні лінії талії - нашивні пати та хлястик, який кріпиться до пат форменими ґудзиками сріблястого кольору.

Рукави вшивні, двошовні, з прямими обшлагами.

Пальто має один шар утеплювача на підкладці. Уздовж уступів лацканів, уздовж краю борту, обшлагів, по хлястику та клапанам - канти із сукна малинового кольору.

  

Пальто зимове

Пальто з плащової тканини темно-синього кольору, прямого силуету, з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики (верхня петля наскрізна, застібається на формений ґудзик темно-синього кольору), з поясом по лінії талії. У бокових швах хомутики для пояса, який застібається на пряжку.

Пілочки з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, з обшивними складками та із швом посередині, який закінчується шліцом.

Комір відкладний, із знімним коміром з натурального каракулю сірого кольору - для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, з натуральної овчини чорного кольору - для полковників міліції, із штучного хутра чорного кольору - для інших категорій. Рукави вшивні, двошовні.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Пальто на підкладці до низу має один шар утеплювача та знімне підстібання з натурального хутра - для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, із штучного хутра - для інших категорій.

  

Плащ

Плащ з плащової тканини темно-синього кольору, прямого силуету, двобортний, із застібкою на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору, з відкладним коміром і поясом по лінії талії. У бокових швах - хомутики для пояса, який застібається на пряжку.

Пілочки з відлітними кокетками, з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка з відлітною кокеткою, із швом посередині, який закінчується шліцом.

Рукави вшивні, двошовні, у нижній частині з патами, які прикріплюються до рукавів ґудзиками.

Плащ до низу на підкладці, із знімним підстібанням із вовняної пальтової тканини.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

  

Плащ жіночий

Плащ з плащової тканини темно-синього кольору, з центральною потайною застібкою на петлі і ґудзики (верхня петля наскрізна, застібається на формений ґудзик), з поясом.

Пілочки на кокетках, з пришивними планками та з боковими прорізними кишенями з листочками. Спинка на кокетці, із швом посередині, який закінчується шліцом. У бокових швах - хомутики для пояса, який застібається на пряжку.

Комір відкладний.

Рукави вшивні, двошовні, у нижній частині з патами, які прикріплюються до рукавів ґудзиками.

Плащ до низу на підкладці, із знімним підстібанням з вовняної пальтової тканини.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

  

Куртка зимова

Куртка з плащової тканини темно-синього кольору, подовжена, із застібкою на тасьму "блискавка" з двома бігунками.

Пілочки складаються з двох частин - верхньої та нижньої. На нижніх частинах пілочок розташовані накладні кишені з клапанами, що застібаються на текстильну застібку, на верхніх частинах - прорізні кишені з листочками, які також застібаються на текстильну застібку. Спинка із швом посередині, з обшивними складками, на кокетці. У бокових швах куртки - хомутики для спорядження.

Комір відкладний, із знімним коміром з натурального каракулю сірого кольору - для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, з натуральної овчини чорного кольору - для полковників міліції, із штучного хутра чорного кольору - для інших категорій. Рукави вшивні, двошовні, з підсилювальними накладками в ділянці ліктів, з пришивними манжетами, частково стягнутими двома рядами еластичної стрічки.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Куртка на підкладці має один шар утеплювача та знімне підстібання (з натурального хутра - для осіб вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, із штучного хутра чорного кольору - для інших категорій), яке пристібається до куртки уздовж бортів та по горловині на тасьму "блискавка". На лівій пілочці підкладки та знімного підстібання - внутрішні накладні кишені, які застібаються на текстильну застібку або петлю та ґудзик.

  

Костюм зимовий

Костюм зимовий (куртка, брюки) типу А з плащової тканини темно-синього кольору.

Куртка подовжена із застібкою на тасьму "блискавка" з двома бігунками.

Пілочки складаються з двох частин - верхньої та нижньої. На нижніх частинах пілочок розташовані накладні кишені з клапанами, що застібаються на текстильну застібку, на верхніх частинах - прорізні кишені з листочками, які також застібаються на текстильну застібку. Спинка із швом посередині з обшивними складками на кокетці. У бокових швах куртки - хомутики для спорядження.

Комір відкладний із знімним коміром із штучного хутра чорного кольору. Рукави вшивні, двошовні, з підсилювальними накладками у ділянці ліктів, з пришивними манжетами, частково стягнутими двома рядами еластичної стрічки.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Куртка на підкладці має один шар утеплювача та знімне підстібання (з натурального хутра - для вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають спеціальні звання міліції, із штучного хутра чорного кольору - для інших категорій), яке пристібається до куртки уздовж бортів та по горловині на тасьму "блискавка". На лівій пілочці підкладки та знімного підстібання - внутрішні накладні кишені, які застібаються на текстильну застібку або петлю та ґудзик.

Брюки на підкладці з шаром утеплювача, з пришивним поясом, який складається з трьох частин. Середня частина пояса стягнута трьома рядами еластичної стрічки. На пояс нашито чотири хомутики.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені, з підсилювальними накладками на рівні лінії колін. У середньому шві передніх половинок оброблено застібку на петлі та ґудзики (два ґудзики на поясі та три, чотири на відкоску). Бретелі знімні з петлями на кінцях, з уставленою всередину еластичною стрічкою. На поясі брюк розташовано плоскі ґудзики для пристібання бретелей. Низ із штрипками, що пристібаються на петлі та ґудзики.

  

Тип А

Костюм зимовий (куртка, напівкомбінезон) типу Б з плащової тканини темно-синього кольору.

Куртка укорочена з центральною застібкою на тасьму "блискавка" донизу і три кнопки, розташовані на нашивній планці, з відкладним коміром на відрізному стояку, з капюшоном та пришивним поясом. Бокові частини пояса стягнуто двома рядами еластичної стрічки. На поясі нашито п'ять хомутиків для спорядження. Пілочки з нагрудними та боковими прорізними кишенями "у рамку", які застібаються на тасьму "блискавка". Над нагрудною кишенею правої пілочки розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника (3,5 х 14 сантиметрів), який виконується промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками. На відстані 1 сантиметра від напису "МІЛІЦІЯ" зверху і знизу нашито світлоповертальні стрічки завширшки 1,5 сантиметра.

Спинка на кокетці, з обшивними складками. На спинці під кокеткою розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника (6,5 х 34 сантиметри), який виконується промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками. На відстані 1 сантиметра від напису "МІЛІЦІЯ" зверху і знизу нашито світлоповертальні стрічки завширшки 2,5 сантиметра. У шві вшивання коміра - потайна кишеня для капюшона.

Комір відкладний, із знімним коміром із штучного хутра чорного кольору. Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами. Манжети частково стягнуті двома рядами еластичної стрічки. На лівому рукаві - вертикальна прорізна кишеня "у рамку", яка застібається на тасьму "блискавка". На передній частині рукавів у ділянці ліктів - підсилювальні накладки. У нижніх частинах рукавів нашито дві сигнальні смуги із світлоповертальних стрічок завширшки 2,5 сантиметра кожна. У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Куртка на підкладці, має один шар утеплювача та знімне підстібання із штучного хутра чорного кольору. На підкладці лівої пілочки оброблено внутрішню прорізну кишеню "у рамку", яка застібається на тасьму "блискавка".

Напівкомбінезон на підкладці з шаром утеплювача, відрізний по лінії талії, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" та три петлі і ґудзики на нагрудній частині.

Передні половинки з прорізними кишенями, які застібаються на тасьму "блискавка", на рівні лінії колін передніх половинок нашито підсилювальні накладки. Задні половинки з підсилювальними накладками в ділянці сидіння та відрізними клинами.

Спинка із середнім швом. По лінії талії - куліска з еластичною тасьмою і п'ять хомутиків для ременя. Бретелі одним кінцем пришиті до спинки, а іншим кріпляться до нагрудних частин за допомогою петель та ґудзиків. Бретелі стягнуті еластичною тасьмою.

Низ напівкомбінезона із штрипками, які прикріплюються ґудзиками на обох кінцях. По низу напівкомбінезон стягується шнуром.

  

Тип Б

Костюм зимовий (куртка, напівкомбінезон) типу В з плащової тканини чорного кольору.

(абзац вісімнадцятий підрозділу із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 р. N 184)

Куртка укорочена з центральною застібкою на тасьму "блискавка" до низу та три кнопки, розташовані на нашивній планці, з відкладним коміром на відрізній стійці, з капюшоном та пришивним поясом. Бокові частини пояса стягнуто двома рядами еластичної стрічки. На поясі нашито п'ять хомутиків для спорядження.

Пілочки з нагрудними та боковими прорізними кишенями "у рамку", які застібаються на тасьму "блискавка". Спинка на кокетці, з обшивними складками. У шві вшивання коміра оброблено потайну кишеню для капюшона. Над нагрудною кишенею правої пілочки розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 3,5 х 14 сантиметрів, на спинці під кокеткою - напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 6,5 х 34 сантиметри. Написи виконані промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками.

Комір відкладний, із знімним коміром із штучного хутра чорного кольору. Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами. Манжети частково стягнуті двома рядами еластичної стрічки. На лівому рукаві - вертикальна прорізна кишеня "у рамку", яка застібається на тасьму "блискавка". На передній частині рукавів у ділянці ліктів - підсилювальні накладки. У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Куртка на підкладці, має один шар утеплювача та знімне підстібання із штучного хутра чорного кольору. На підкладці лівої пілочки оброблено внутрішню прорізну кишеню "у рамку", яка застібається на тасьму "блискавка".

Напівкомбінезон на підкладці з шаром утеплювача, відрізний по лінії талії, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" та три петлі і ґудзики на нагрудній частині.

Передні половинки з прорізними кишенями, які застібаються на тасьму "блискавка", на рівні лінії колін передніх половинок нашито підсилювальні накладки. Задні половинки з підсилювальними накладками в ділянці сидіння та відрізними клинами.

Спинка із середнім швом. По лінії талії куліска з еластичною тасьмою і п'ять хомутиків для ременя. Бретелі одним кінцем пришиті до спинки, а іншим кріпляться до нагрудних частин за допомогою петель та ґудзиків. Бретелі стягнуті еластичною тасьмою. Низ напівкомбінезона - із знімними штрипками, які прикріплюються ґудзиками на обох кінцях, з внутрішніми захисними манжетами з підкладкової тканини, з тасьмою.

По низу напівкомбінезон стягується шнуром.

  

Тип В

Костюм зимовий (куртка, напівкомбінезон) типу Г з плащової тканини темно-синього кольору з мембранним покриттям.

Куртка укорочена, з центральною бортовою застібкою на тасьму "блискавка", з вітрозахисним клапаном, який застібається на дві наскрізні кнопки (вгорі та внизу) і три потайні кнопки, розташовані між верхньою та нижньою наскрізними кнопками. Пілочки з відлітними планками із сигнальних матеріалів на рівні лінії грудей, з двома нагрудними прорізними кишенями "у рамку", які застібаються на тасьму "блискавка", та двома боковими прорізними кишенями з листочками. Відлітні планки у вигляді смуг завширшки 5 сантиметрів із світлоповертального матеріалу. Нагрудна кишеня на лівій пілочці розташована над відлітною планкою, нагрудна кишеня на правій пілочці потайна, прикрита відлітною планкою. На відлітній планці лівої пілочки пришито хомутик для кріплення нагрудного знака. Під відлітними планками на пілочки нашито по одній смузі завширшки 5 сантиметрів із світлоповертального матеріалу.

Спинка з написом "ДАІ" у формі прямокутника (12 х 21 сантиметр) із світлоповертальної стрічки завширшки 2,5 сантиметра. Під написом нашито дві смуги фігурної форми завширшки 5 сантиметрів із світлоповертального матеріалу. У верхній частині спинки оброблено прорізну кишеню "у рамку", яка застібається на тасьму "блискавка", для капюшона. Капюшон складається з двох стінок, нижнім зрізом пришитий до входу в кишеню, по лицьовому вирізу стягується шнуром.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами. Нижня частина манжет стягнута двома рядами еластичної стрічки, на верхній частині манжет нашито хлястики, які застібаються на дві кнопки (одна з яких робоча, друга - для регулювання щільності облягання манжет). На рукавах, у їх нижній частині, нашито по дві сигнальні смуги із світлоповертального матеріалу завширшки 5 сантиметрів.

Низ куртки з відрізним поясом, бокові частини якого стягнуто двома рядами еластичної стрічки. На пояс нашито сім хомутиків для носіння спорядження.

Комір відкладний, із знімним коміром із штучного хутра чорного кольору. У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Куртка на підкладці з шаром утеплювача та знімним підстібанням із штучного хутра чорного кольору, яке пристібається до куртки уздовж бортів та по горловині на тасьму "блискавка".

Напівкомбінезон на підкладці з шаром утеплювача, з потайною застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" та одну наскрізну петлю і ґудзик вгорі.

Спинка відрізна, з куліскою з еластичною стрічкою по лінії талії. Напівкомбінезон з бретелями з еластичної стрічки, які одним кінцем пришито до верхнього краю спинки. Довжина бретелей регулюється пряжками-карабінами, які пристібаються до верхнього краю передньої частини напівкомбінезона ґудзиками-заклепками.

Внизу бокових швів напівкомбінезона оброблено застібки з тасьмою "блискавка" і пришито хлястики, які застібаються на текстильну застібку. У нижній частині напівкомбінезона, нижче рівня колін, нашито по дві світлоповертальні смуги завширшки 5 сантиметрів.

  

Тип Г

Куртка зимова з натуральної шкіри

Куртка з натуральної шкіри чорного кольору, укорочена, із застібкою на тасьму "блискавка" і нашивну планку, яка застібається на три металеві кнопки.

Пілочки з пришивними бочками, з кокетками, з боковими прорізними кишенями "у рамку", які застібаються на тасьму "блискавка". На правій пілочці оброблено нагрудну прорізну кишеню "у рамку", яка теж застібається на тасьму "блискавка", на лівій пілочці - два отвори з металевими блочками для кріплення нагрудного знака. На підборті лівої пілочки - внутрішня кишеня для пістолета, яка застібається на текстильну застібку. У підкладку кишені вшито шнур з карабіном. Спинка з кокеткою, із швом посередині. Куртка з пришивним поясом, бокові частини якого стягнуто еластичною стрічкою. На поясі п'ять хомутиків для спорядження.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на дві металеві кнопки (для регулювання щільності облягання). Передня частина рукава складається з двох частин - верхньої і нижньої.

Комір відкладний, із знімним коміром із штучного хутра чорного кольору.

Куртка на підкладці з шаром утеплювача та знімним підстібанням із штучного хутра чорного кольору.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на металеві кнопки.

  

Напівкомбінезон зимовий з натуральної шкіри

Напівкомбінезон з натуральної шкіри чорного кольору, утеплений, відрізний по лінії талії, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка" і одну металеву кнопку, з бретелями та боковими кишенями. На лівій нагрудній частині - прорізна кишеня "у рамку", яка застібається на тасьму "блискавка".

На передніх половинках напівкомбінезона на рівні лінії колін нашито підсилювальні накладки, на бокових частинах пояса розташовано хлястики для регулювання щільності облягання.

Низ напівкомбінезона із штрипками, що закріплюються ґудзиками. По низу напівкомбінезон стягується шнуром.

Напівкомбінезон на підкладці з шаром утеплювача.

  

Куртка демісезонна

Куртка подовжена, з плащової тканини чорного кольору з мембранним покриттям, із знімним капюшоном, з центральною застібкою на тасьму "блискавка" та дві кнопки, розташовані на нашивній планці.

Пілочки з відрізними кокетками, у шві пришивання яких розташовано нагрудні потайні кишені, які застібаються на тасьму "блискавка", з накладними деталями, у шві пришивання яких оброблено вертикальні потайні кишені, що застібаються на тасьму "блискавка", з боковими кишенями із застібкою на тасьму "блискавка".

Спинка з двох деталей - верхньої та нижньої. У шві з'єднання верхньої та нижньої частин спинки (ліворуч та праворуч) оброблено наскрізні отвори. На нижній частині спинки оброблено отвір з листочкою, який застібається на тасьму "блискавка".

Рукави комбіновані, із суцільновикроєними кокетками спинки та пілочок. У шві з'єднання кокетки спинки з верхньою частиною спинки оброблено кишеню, у якій кріпиться планшет з написом "МІЛІЦІЯ". Кишеня застібається на тасьму "блискавка". На верхніх частинах рукавів оброблено потайні кишені, які застібаються на тасьму "блискавка". Низ рукавів з пришивними манжетами, частково стягнутими еластичною стрічкою, та клапанами для регулювання щільності облягання, які застібаються на текстильну застібку.

Комір - стійка. У комірі оброблено кишеню для капюшона, який прикріплюється до горловини за допомогою застібки "блискавка".

По низу куртки в ділянці бокових швів - хлястики, які пристібаються на кнопки. У рукавно-бокові шви куртки вшито тасьму "блискавка".

Куртка комплектується утеплювальною вітровкою з флісу, комбінованою з тканиною верху.

  

Костюм (куртка, брюки) спеціального призначення

Костюм із змішаної тканини чорного кольору, кольору хакі та у колористиці "камуфляж".

Куртка з капюшоном, з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики. Пілочки з двома нагрудними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі та пластмасові ґудзики. Спинка на кокетці, кокетка із швом посередині.

Рукави вшивні, одношовні, з пришивними подвійними манжетами, які по низу стягнуто еластичною стрічкою. На рукавах нашито накладні кишені з клапанами, які застібаються на текстильну стрічку "велькро", у ділянці ліктів - підсилювальні накладки. У передній частині рукавів нижче лінії ліктя рукав стягнуто еластичною стрічкою, протягнутою в куліску. Бокові зрізи куліски вшито в нижній шов рукава та шов нашивання підсилювальної накладки.

Капюшон вшивний, складається з трьох частин та козирка. Бокові частини капюшона по краю борта застібаються на три петлі та ґудзики. По лицьовому вирізу капюшон стягується шнуром, на кінцях якого фіксатори для регулювання щільності облягання. У ділянці потилиці капюшон стягується шнуром з фіксатором, протягнутим у куліску, для регулювання об'єму. Капюшон на підкладці з тканини верху.

Кокетка спинки на підкладці з тканини верху, суцільновикроєна з кокеткою пілочок. На лівій пілочці із зворотного боку у шві нашивання кокетки - потайна кишеня, яка застібається на петлю та ґудзик. По лінії талії куртки - куліска, у яку протягнуто шнур з фіксатором. Із зворотного боку пілочок у ділянці бокових кишень нашито накладки з тканини верху.

По низу куртки - пришивна куліска, у яку протягнуто шнур з фіксатором.

  

Брюки прямої форми по всій довжині, із суцільновикроєним поясом, який стягується двома рядами еластичної стрічки та еластичним шнуром між ними. У ділянці бокових швів у шов оброблення верхнього зрізу пояса вшито пластикові рамки для кріплення підтяжок. На пояс нашито шість хомутиків (завдовжки 6,5 сантиметра, завширшки 4 сантиметри).

У середньому шві передніх половинок застібка на три петлі та ґудзики, у верхній частині застібки гульфік застібається на текстильну стрічку "велькро".

Передні половинки з боковими кишенями, які застібаються на петлю та ґудзик. У ділянці стегон на обох передніх половинках нашито накладні кишені з фігурними клапанами, які застібаються на петлі та ґудзики. Передні половинки з підсилювальними накладками та двома м'якими складками у ділянці колін (по одній в боковому та кроковому шві).

Задні половинки з накладними кишенями, які застібаються на петлі та ґудзики, з підсилювальними накладками у верхній частині половинок та вздовж крокових швів. Нижче лінії колін задні половинки стягнуто еластичною стрічкою, протягнутою в куліску. Бокові зрізи куліски вшито в боковий шов та шов нашивання підсилювальної накладки. Низ брюк з пришивними нижніми частинами, які по низу стягнуто еластичною стрічкою, та з мабутами, до яких пришито штрипки з еластичної тасьми.

Брюки із знімними підтяжками з еластичної стрічки чорного кольору завширшки 4 сантиметри. Кріплення підтяжок до брюк здійснюється за допомогою текстильної застібки "велькро", пришитої до кінців еластичної стрічки.

  

Плащ-накидка

Плащ-накидка типу А із синтетичної тканини з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність 100 відсотків) темно-синього кольору, з центральною потайною застібкою на п'ять петель та ґудзиків, з відкладним коміром та капюшоном.

На пілочках поздовжні прорізи з листочками, які застібаються на два ґудзики. З внутрішнього боку листочок - утримувачі для рук.

У згорнутому вигляді плащ-накидка носиться або зберігається в чохлі прямокутної форми, із застібкою на тасьму "блискавка", ручкою для носіння в руках, хомутиками для носіння на ремені та з петлею для підвішування.

  

Тип А

Плащ-накидка типу Б із синтетичної тканини кольору хакі з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність 100 відсотків).

Плащ-накидка з капюшоном, лицьовий виріз якого стягується шнуром з фіксатором. Капюшон із швом посередині. Шви плащ-накидки проклеєні спеціальною стрічкою.

Уздовж бокових сторін розташовано подвійні металеві кнопки, між якими посередині встановлено по одному металевому люверсу з кожного боку, уздовж низу плащ-накидки в кутах і посередині пілочки та спинки - металеві люверси.

  

Тип Б

Костюм-дощовик (куртка, брюки)

Костюм-дощовик типу А із синтетичної тканини темно-синього кольору з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність 100 відсотків).

Куртка подовжена, з центральною застібкою на тасьму "блискавка" до низу і чотири текстильні застібки, розташовані на нашивній планці. Пілочки та спинка розрізні, складаються з трьох частин: верхньої частини із суцільновикроєними рукавами, нижньої частини та центральної.

На спинці нашито напис "ДАІ" із світлоповертальної стрічки завширшки 2,5 сантиметра. Під написом на відстані 2 сантиметрів від нижнього його краю нашито світлоповертальну смугу завширшки 5 сантиметрів.

На пілочках, спинці та рукавах нашито світлоповертальні стрічки завширшки 2,5 сантиметра. У нижній частині бокових швів оброблено розрізи, у підгин низу рукавів прокладено еластичну стрічку. У швах з'єднання верхніх частин спинки та пілочок із центральними частинами оброблено прорізи для вентиляції.

Куртка з пришивним капюшоном, лицьовий виріз якого стягується шнуром. На потиличній частині капюшона пришито хлястик для регулювання об'єму капюшона, який пристібається текстильною застібкою, та нашито світлоповертальну стрічку.

Брюки прямої форми по всій довжині. У середньому шві передніх половинок оброблено гульфік. На нижні частини брюк нашито по дві світлоповертальні стрічки завширшки 2,5 сантиметра. У бокові шви брюк від ділянки стегон до низу вшито тасьму "блискавка" та вставки. У нижній частині бокових швів до передніх половинок брюк пришито хлястики, які застібаються на текстильну застібку. Брюки з пришивним поясом, у якому протягнуто два ряди еластичної стрічки та шнур.

Костюм у складеному вигляді зберігається у чохлі із синтетичної тканини темно-синього кольору з полімерним плівковим покриттям або напиленням, прямокутної форми з пришивним клапаном, який застібається на текстильні застібки. У шов пришивання клапана вшито два хлястики, які протягуються через два хомутики, настрочені на задню стінку чохла, і застібаються на текстильну застібку для носіння костюма в чохлі на поясному ремені.

  

Тип А

Костюм-дощовик (куртка, брюки) типу Б із синтетичної тканини чорного кольору з полімерним плівковим покриттям або напиленням (водонепроникність 100 відсотків) за конструкцією такий самий, як і костюм-дощовик типу А, без напису "ДАІ" на спинці куртки та без світлоповертальних смуг.

(абзац восьмий підрозділу із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 р. N 184)

  

Тип Б

Костюм (сорочка, брюки)

Костюм (сорочка, брюки) типу А із змішаної тканини темно-синього кольору.

Сорочка з відкладним коміром на відрізній стійці, з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики.

Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі та пластмасові формені ґудзики темно-синього кольору. Нагрудні кишені з двома застроченими складками. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на петлі та пластмасові формені ґудзики темно-синього кольору. Унизу на горішній частині рукава по дві складки, спрямовані в бік ліктьового шва. На лівому рукаві накладна кишеня з клапаном, який застібається на текстильну застібку "велькро". На пілочках, спинці і рукавах у ділянці пройм та бокових швів обметано чотири вентиляційні отвори у вигляді петель.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Брюки прямої форми по всій довжині, з пришивним поясом, який застібається на дві петлі та два ґудзики, із застібкою в середньому шві передніх половинок на петлі та ґудзики. На передніх половинках складки (по одній на кожній половинці), застрочені вздовж згину до низу.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. Задні половинки з виточками. На пояс нашито шість хомутиків. Низ брюк зі знімними штрипками, які прикріплюються ґудзиками на обох кінцях.

  

Тип А

Костюм (сорочка, брюки) типу Б із змішаної тканини темно-синього кольору.

Сорочка з відкладним коміром на відрізній стійці, з центральною потайною застібкою на чотири петлі та ґудзики.

Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі та формені ґудзики темно-синього кольору. Нагрудні кишені з двома застроченими складками. Над нагрудною кишенею правої пілочки розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 3,5 х 14 сантиметрів, який виконано промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками. На відстані 1 сантиметра від напису "МІЛІЦІЯ" зверху і знизу нашито світлоповертальні стрічки завширшки 1,5 сантиметра. Спинка з подвійною кокеткою, з двома односторонніми складками, розташованими у шві пришивання кокетки і спрямованими в бік пройм. На спинці під кокеткою розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 6,5 х 34 сантиметри, який виконано промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками. На відстані 1 сантиметра від напису "МІЛІЦІЯ" зверху і знизу нашито світлоповертальні стрічки завширшки 2,5 сантиметра.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на петлі та формені ґудзики темно-синього кольору. У розріз застібки вшито вітрозахисну вставку. Унизу на верхній частині рукава по дві складки, спрямовані у бік ліктьового шва. На лівому рукаві накладна кишеня з клапаном, який застібається на текстильну застібку. На пілочках, спинці і рукавах у ділянці пройм та бокових швів обметано чотири вентиляційні отвори у вигляді петель.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Брюки прямої форми по всій довжині, з пришивним поясом, який застібається на дві петлі та два ґудзики, із застібкою в середньому шві передніх половинок на три петлі та три ґудзики. На пояс нашито шість хомутиків.

На передніх половинках складки (по одній на кожній половинці), застрочені вздовж згину до низу на відстані 0,2 сантиметра від згину. Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені.

Задні половинки брюк з виточками (по одній на кожній половинці). Виточки запрасовано в бік середнього шва. Низ брюк із знімними штрипками, які прикріплюються ґудзиками на обох кінцях.

Низ брюк оброблено швом упідгин із закритим зрізом.

  

Тип Б

Костюм (сорочка, брюки) типу В із змішаної тканини чорного кольору.

Сорочка з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики, з відкладним коміром на відрізній стійці.

Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі та пластмасові формені ґудзики чорного кольору. Нагрудні кишені з двома застроченими складками. Над нагрудною кишенею правої пілочки розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 3,5 х 14 сантиметрів. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки. Посередині спинки, під кокеткою розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 6,5 х 34 сантиметри. Написи "МІЛІЦІЯ" на пілочці та спинці виконано промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками. На пілочках, спинці і рукавах у ділянці пройм та бокових швів обметано чотири вентиляційні отвори у вигляді петель.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на петлю та пластмасовий формений ґудзик чорного кольору. Внизу, на горішній частині рукава, - по дві складки, спрямовані в бік ліктьового шва. У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Брюки прямої форми по всій довжині, з пришивним поясом, який застібається на дві петлі та ґудзики, із застібкою в середньому шві передніх половинок на петлі та ґудзики, з п'ятьма хомутиками для ременя, з хлястиками для регулювання щільності облягання, які застібаються металевими напівкільцями. Бокові частини пояса стягнуто двома рядами еластичної стрічки.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці колін передніх половинок нашито підсилювальні накладки. Задні половинки з виточками, з підсилювальними накладками в ділянці сидіння. Низ брюк стягнуто еластичною стрічкою, нижні частини брюк - з мабутами з підкладкової тканини.

  

Тип В

Костюм (сорочка, брюки) типу Г із змішаної тканини чорного кольору.

Сорочка з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики, з коміром-стійкою.

Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі та пластмасові формені ґудзики чорного кольору. Нагрудні кишені з двома застроченими складками. Над нагрудною кишенею правої пілочки розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 3,5 х 14 сантиметрів. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки. Посередині спинки, під кокеткою, розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 6,5 х 34 сантиметри. Написи "МІЛІЦІЯ" на пілочці та спинці виконано промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками. На пілочках, спинці і рукавах у ділянці пройм та бокових швів обметано чотири вентиляційні отвори у вигляді петель.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на петлю та пластмасовий формений ґудзик чорного кольору. Внизу, на горішній частині рукава, - по дві складки, спрямовані в бік ліктьового шва. У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і формені ґудзики сріблястого кольору.

Брюки прямої форми по всій довжині, з пришивним поясом, який застібається на дві петлі та ґудзики, із застібкою в середньому шві передніх половинок на петлі та ґудзики, з п'ятьма хомутиками для ременя, з хлястиками для регулювання щільності облягання, які застібаються металевими напівкільцями. Бокові частини пояса стягнуто двома рядами еластичної стрічки.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці колін передніх половинок нашито підсилювальні накладки. Задні половинки з виточками, з підсилювальними накладками в ділянці сидіння. Низ брюк стягнуто еластичною стрічкою, нижні частини брюк з мабутами з підкладкової тканини.

  

Тип Г

Костюм (сорочка, брюки) типу Д із змішаної тканини чорного кольору.

(абзац двадцять дев'ятий підрозділу із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 р. N 184)

Сорочка з відкладним коміром на відрізній стійці та лацканами, з центральною потайною застібкою на чотири петлі та чотири ґудзики.

Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з клапанами, які застібаються на потайну застібку на дві петлі та два плоскі ґудзики в тон кольору тканини. Нагрудні кишені з двома застроченими однобічними складками. Над нагрудною кишенею правої пілочки розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 3,5 х 14 сантиметрів. Спинка на подвійній кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки. На спинці, під кокеткою, розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 6,5 х 34 сантиметри. Написи виконано промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками.

Рукави вшивні, двошовні, довгі, з підсилювальними накладками в ділянці ліктів, з пришивними манжетами, які застібаються на петлю та формений ґудзик у тон кольору тканини. Унизу на горішній частині рукава - по дві складки, спрямовані в бік ліктьового шва. У розріз застібки, на продовженні ліктьового шва вшито вітрозахисну вставку.

На пілочках, спинці і рукавах у ділянці пройм та бокових швів обметано чотири вентиляційні отвори у вигляді петель.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Брюки прямої форми по всій довжині, із суцільновикроєним поясом, який застібається на петлю та ґудзик, із застібкою в середньому шві передніх половинок на три петлі і три ґудзики. На поясі - хлястики для регулювання щільності облягання, які застібаються металевими напівкільцями, та сім хомутиків для спорядження.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці колін нашито підсилювальні накладки із запрасованими складками для вільного руху. Задні половинки з прорізними кишенями з клапанами, які застібаються на потайну застібку на дві петлі та два плоскі ґудзики в тон кольору тканини. Задні половинки з підсилювальними накладками в ділянці сидіння. Низ брюк оброблений швом упідгин із закритим зрізом та стягується шнуром.

  

Тип Д

Костюм (сорочка, брюки) типу Е із змішаної тканини чорного кольору.

(абзац тридцять сьомий підрозділу із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 р. N 184)

Сорочка з відкладним коміром на відрізній стійці та лацканами, з центральною потайною застібкою на чотири петлі та чотири ґудзики.

Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з клапанами, які застібаються на потайну застібку на дві петлі та два плоскі ґудзики в тон кольору тканини. Нагрудні кишені з двома застроченими однобічними складками. Над нагрудною кишенею правої пілочки розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 3,5 х 14 сантиметрів. Спинка на подвійній кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки. На спинці під кокеткою розташовано напис "МІЛІЦІЯ" білого кольору у формі прямокутника 6,5 х 34 сантиметри. Написи виконано промисловим методом шовкографії пластизолевими барвниками.

Рукави вшивні, двошовні, короткі, з манжетами.

На пілочках, спинці і рукавах у ділянці пройм та бокових швів обметано чотири вентиляційні отвори у вигляді петель.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Брюки прямої форми по всій довжині, з суцільновикроєним поясом, який застібається на петлю та ґудзик, із застібкою в середньому шві передніх половинок на три петлі і три ґудзики. На поясі - хлястики для регулювання щільності облягання, які застібаються металевими напівкільцями, та сім хомутиків для спорядження.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці колін нашито підсилювальні накладки із запрасованими складками для вільного руху. Задні половинки з прорізними кишенями з клапанами, які застібаються на потайну застібку на дві петлі та два плоскі ґудзики в тон кольору тканини. Задні половинки з підсилювальними накладками в ділянці сидіння. Низ брюк оброблений швом упідгин із закритим зрізом та стягується шнуром.

  

Тип Е

Костюм (сорочка, брюки) типу Є з напіввовняної тканини темно-синього кольору.

Сорочка з відкладним коміром на відрізній стійці, з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики.

Пілочки з двома нагрудними накладними кишенями з фігурними клапанами, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. Нагрудні кишені з бантовими складками. На лівій пілочці, над кишенею, обметано дві петлі для кріплення нагрудного знака. Спинка на кокетці, з двома складками, розташованими у шві пришивання кокетки. Кокетка спинки на підкладці.

Рукави вшивні, двошовні, з пришивними манжетами, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору. Унизу, на горішній частині рукава, по дві складки, спрямовані в бік ліктьового шва.

У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі та формені ґудзики сріблястого кольору.

Брюки навипуск, з пришивним поясом, який застібається на дві петлі та два ґудзики, із застібкою в середньому шві передніх половинок на тасьму "блискавка", м'якими складками на передніх половинках (по одній на кожній половинці), застроченими вздовж згину до низу.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. Уздовж бокових швів брюк вшито лампаси малинового кольору завширшки 1,5 сантиметра. На поясі - хомутики для спорядження.

Задні половинки з виточками. На правій задній половинці прорізна кишеня "у рамку", яка застібається на петлю і ґудзик.

  

Тип Є

Костюм (сорочка, брюки) типу Ж із змішаної тканини чорного кольору, кольору хакі або в колористиці "камуфляж".

Сорочка з центральною потайною застібкою на петлі та ґудзики та два наскрізні ґудзики, розташовані вгорі та внизу.

Пілочки з чотирма накладними нагрудними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на текстильну стрічку "велькро". Між нагрудними кишенями, на борті лівої пілочки, нашито погон, який застібається на текстильну стрічку "велькро". Спинка з відрізною кокеткою та вентиляційними каналами, розташованими під нею.

Рукави вшивні, двошовні, з хлястиками по низу, які вшито в ліктьові шви. Хлястики застібаються на текстильну стрічку "велькро". На рукавах - накладні кишені з платформою з текстильної стрічки "велькро" для кріплення знімних нарукавних знаків. Кишені з клапанами фігурної форми, які застібаються на текстильну стрічку "велькро". Рукави з підсилювальними накладками в ділянці ліктів, з отворами у швах нашивання для розташування протиударних вставок. На рукавах у ділянці пахв вшито вставки із синтетичної сітки.

Комір-стійка, кінці якого застібаються на текстильну стрічку "велькро".

Брюки із змішаної тканини чорного кольору, кольору хакі або в колористиці "камуфляж", прямої форми по всій довжині, із суцільновикроєним поясом, бокові частини якого стягнуто двома рядами еластичної стрічки. На пояс нашито п'ять хомутиків. У середньому шві передніх половинок є застібка на петлі та ґудзики.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. У ділянці стегон, на обох передніх половинках, нашито накладні кишені з клапанами фігурної форми, які застібаються на текстильну стрічку "велькро". На лівій передній половинці, над накладною кишенею, нашито ще одну накладну кишеню з клапаном фігурної форми, який застібається на текстильну стрічку "велькро". Передні половинки з підсилювальними накладками та чотирма м'якими складками в ділянці колін (по дві в боковому та кроковому швах).

Задні половинки з накладними кишенями, вхід у які застібається на текстильну стрічку "велькро", з підсилювальними накладками в ділянці сидіння. На правій задній половинці, у верхній її частині, над кишенею, закріплено ремінну стрічку. Низ брюк стягується шнуром, протягнутим у підгин низу, з виходом кінців на зовнішній бік.

  

  

Тип Ж

Костюм (сорочка, брюки) типу З із змішаної тканини темно-синього кольору.

Сорочка із застібкою до низу. Пілочки із складками, застроченими з верху до низу вздовж згину посередині пілочок, з накладними нагрудними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на текстильну стрічку "велькро". У швах нашивання клапанів на пілочки з боку бортів пілочок утворено отвори для швидкого вкладання олівця в кишені. У нижньому куті клапанів обметано по одній декоративній петлі та пришито по одному ґудзику (імітація застібки). Накладні кишені із складкою, застроченою посередині від верху до низу. При нашиванні кишень на пілочки застрочені складки пілочок і кишень утворюють одну лінію. На лівій пілочці над кишенею нашито накладну деталь у формі прямокутника з двома металевими блочками, розташованими одна над одною. Із зворотного боку лівої пілочки в місці нашивання такої накладної деталі розташовано посилювальну деталь у вигляді смужки з основної тканини, один кінець якої вшито в плечовий шов, а інший закріплено швом нашивання клапана.

Застібка на потайну тасьму "блискавка" та три наскрізні петлі та ґудзики, одна з яких розташована вгорі на пришивній планці лівої пілочки, та дві - унизу такої планки. Між наскрізними петлями планки обметано три декоративні петлі, на які нашито по одному ґудзику (імітація застібки).

Спинка з подвійною кокеткою, двома обшивними складками у шві пришивання кокетки та трьома складками, застроченими від верху до низу (одна з них посередині спинки, дві інші розташовані по обидва боки від неї). У бокових швах у ділянці лінії талії оброблено отвори (по одному з кожного боку).

Рукави вшивні, сорочкового крою, одношовні, довгі, з пришивними манжетами та двома складками по низу у шві пришивання манжет. Манжети застібаються на петлю та ґудзик (на манжеті розташовано два ґудзики для регулювання щільності облягання). Розрізи по низу рукавів оброблено із шліцами, які посередині застібаються на петлю та ґудзик. У верхній частині рукавів у ділянці пахв біля середнього шва з кожного боку оброблено по одному вентиляційному отвору. У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і металеві формені ґудзики сріблястого кольору.

Комір відкладний на відрізному стояку, нижня частина якого виготовлена із синтетичного матеріалу темно-синього кольору. Комір застібається на петлю та ґудзик, розташовані по краях стояка. У шов вшивання коміра із зворотного боку сорочки вшито вішалку.

Низ сорочки оброблено швом упідгин із закритим зрізом.

Брюки прямої форми по всій довжині, із застібкою на тасьму "блискавка" у середньому шві передніх половинок та петлю, розташовану на відкоску, і ґудзик, пришитий до обшивки гульфика.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. На підкладці правої бокової кишені нашито потайну накладну кишеню.

Задні половинки з виточками та прорізними кишенями "у рамку", які застібаються на петлю і ґудзик. У бокових швах у ділянці стегон оброблено потайні кишені, які застібаються на тасьму "блискавка". Брюки з ластовицею.

Пояс пришивний, застібається на металеву кнопку. Конструкція пояса із системою саморегуляції щільності облягання (частини пояса передніх і задніх половинок сполучені між собою за допомогою еластичної тасьми, закріпленої стаціонарно і протягнутої в куліски, утворені деталями пояса). Пояс задніх половинок із зворотного боку підсилений жорсткою еластичною стрічкою з антиковзальним рифленням. На поясі брюк нашито сім хомутиків.

Передні та задні половинки запрасовані уздовж середніх ліній.

Низ брюк оброблено швом упідгин із закритим зрізом.

Тип. З

(підрозділ доповнено описом та малюнком згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2015 р. N 458)

Костюм (сорочка, брюки) жіночий

Костюм із змішаної тканини темно-синього кольору.

Сорочка із застібкою до низу, приталена. Пілочки з рельєфними швами з оздоблювальними строчками, накладними нагрудними кишенями з клапанами фігурної форми, які застібаються на текстильну стрічку "велькро". У швах нашивання клапанів на пілочки з боку бортів пілочок утворено отвори для швидкого вкладання олівця в кишені. У нижньому куті клапанів обметано по одній декоративній петлі та пришито по одному ґудзику (імітація застібки). Накладні кишені із складкою, застроченою посередині від верху до низу. При нашиванні кишень на пілочки рельєфні шви пілочок і застрочені складки кишень утворюють одну лінію. На лівій пілочці над кишенею нашито накладну деталь у формі прямокутника з двома металевими блочками, розташованими одна над одною. Із зворотного боку лівої пілочки в місці нашивання такої накладної деталі розташовано посилювальну деталь у вигляді смужки з основної тканини, один кінець якої вшито у плечовий шов, а інший закріплено швом нашивання клапана.

Застібка на потайну тасьму "блискавка" і три наскрізні петлі та ґудзики, одна з яких розташована вгорі на пришивній планці правої пілочки, а дві - унизу такої планки. Між наскрізними петлями планки обметано три декоративні петлі, на які нашито по одному ґудзику (імітація застібки).

Спинка з подвійною кокеткою, з двома обшивними складками у шві пришивання кокетки, з однією складкою посередині, застроченою від верху до низу. По обидва боки від застроченої складки розташовано по одному рельєфному шву з оздоблювальною строчкою. У бокових швах у ділянці лінії талії оброблено отвори (по одному з кожного боку).

Рукави вшивні, сорочкового крою, одношовні, довгі, з пришивними манжетами та з двома складками по низу у шві пришивання манжет. Манжети застібаються на петлю та ґудзик (на манжеті розташовано два ґудзики для регулювання щільності облягання). Розрізи по низу рукавів оброблено із шліцами, які посередині застібаються на петлю та ґудзик. У верхній частині рукавів у ділянці пахв біля середнього шва з кожного боку оброблено по одному вентиляційному отвору. У шви вшивання рукавів вшито погони, які застібаються на петлі і металеві формені ґудзики сріблястого кольору.

Комір відкладний на відрізному стояку, нижня частина якого виготовлена із синтетичного матеріалу темно-синього кольору. Комір застібається на петлю та ґудзик, розташовані по краях стояка. У шов вшивання коміра із зворотного боку сорочки вшито вішалку.

Низ сорочки оброблено швом упідгин із закритим зрізом.

Брюки прямої форми по всій довжині, із застібкою на тасьму "блискавка" у середньому шві передніх половинок та петлю, розташовану на відкоску, і ґудзик, пришитий до обшивки гульфика.

Передні половинки з відрізними бочками, які утворюють бокові кишені. На підкладці правої бокової кишені нашито потайну накладну кишеню.

Задні половинки з виточками та прорізними кишенями "у рамку", які застібаються на петлю і ґудзик. У бокових швах у ділянці стегон оброблено потайні кишені, які застібаються на тасьму "блискавка". Брюки з ластовицею.

Пояс пришивний застібається на металеву кнопку. Конструкція пояса із системою саморегуляції щільності облягання (частини пояса передніх і задніх половинок сполучені між собою за допомогою еластичної тасьми, закріпленої стаціонарно і протягнутої в куліски, утворені деталями пояса). Пояс задніх половинок із зворотного боку підсилений жорсткою еластичною стрічкою з антиковзальним рифленням. На поясі брюк нашито сім хомутиків.

Передні та задні половинки запрасовані уздовж середніх ліній.

Низ брюк оброблено швом упідгин із закритим зрізом.

(розділ доповнено підрозділом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 24.06.2015 р. N 458)

Брюки літні

(див. окремо в базі)

Опрос