Идет загрузка документа (42 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка определения степени локализации производства предприятиями отечественного машиностроения для агропромышленного комплекса отечественной техники и оборудования для агропромышленного комплекса и установлении показателей степени локализации производства тракторов и других самоходных энергетических средств сельскохозяйственного назначения, специальных автомобилей сельскохозяйственного назначения, самоходных и прицепных комбайнов

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 27.05.2013 № 369
редакция действует с 14.11.2019

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 травня 2013 р. N 369

Київ

Про затвердження Порядку визначення ступеня локалізації виробництва підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу та встановлення показників ступеня локалізації виробництва тракторів та інших самохідних енергетичних засобів сільськогосподарського призначення, спеціальних автомобілів сільськогосподарського призначення, самохідних та причіпних комбайнів

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 16 березня 2017 року N 147
,
від 13 вересня 2017 року N 693
,
від 21 серпня 2019 року N 825
,
від 6 листопада 2019 року N 916

Відповідно до пункту 3 статті 1 і пункту 6 статті 6 Закону України "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок визначення ступеня локалізації виробництва підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу, що додається.

2. Встановити показники ступеня локалізації виробництва підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу тракторів та інших самохідних енергетичних засобів сільськогосподарського призначення, спеціальних автомобілів сільськогосподарського призначення, самохідних та причіпних комбайнів згідно з додатком.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

 

ПОРЯДОК
визначення ступеня локалізації виробництва підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу

1. Цей Порядок встановлює механізм визначення ступеня локалізації виробництва підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу (далі - ступінь локалізації).

(пункт 1 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. N 147)

2. Дія цього Порядку поширюється на техніку і обладнання, визначені у пункті 1 статті 1 Закону України "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу".

3. Ступінь локалізації визначається за такою формулою:

,

де L% - ступінь локалізації (питома вага вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей і комплектувальних виробів (далі - компоненти) вітчизняного виробництва у собівартості вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу, відсотків;

С - собівартість вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу, виготовлених підприємством вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу, гривень;

МВ - митна вартість компонентів, що імпортовані в Україну підприємством вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу (далі - імпортні компоненти), для виробництва техніки і обладнання, гривень;

(абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 р. N 693)

ІВ - вартість імпортних компонентів, придбаних окремо та/або у складі товару підприємством вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу для виробництва техніки і обладнання у постачальника, який є резидентом України, без урахування податку на додану вартість, гривень.

(абзац п'ятий пункту 3 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 р. N 693)

Разом з перевіркою ступеня локалізації виробництва техніки і обладнання проводиться аналіз здійснення на території України підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу технологічних операцій згідно з переліком, наведеним у додатку, або використання ними комплектувальних виробів, під час виробництва яких здійснюються на території України зазначені технологічні операції.

(абзац шостий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 р. N 693)

(пункт 3 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. N 147)

4. Ступінь локалізації та здійснення основних технологічних операцій підтверджується комісією, завданнями якої є формування переліку вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету (далі - комісія), на підставі поданої підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу калькуляції собівартості техніки і обладнання із зазначенням вартості імпортних компонентів (імпортованих підприємством та/або придбаних у постачальників, які є резидентами України) та довідки про здійснення технологічних операцій відповідно до вимог положення про комісію. Комісія утворюється Мінекономіки.

(пункт 4 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. N 147
,
із змінами, внесеними згідно з
постановами
 Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 р. N 693,
від 06.11.2019 р. N 916)

5. Мінекономіки на підставі підтвердженого комісією ступеня локалізації вносить не рідше ніж один раз на три роки Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо підвищення показників ступеня локалізації виробництва підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу тракторів та інших самохідних енергетичних засобів сільськогосподарського призначення, спеціальних автомобілів сільськогосподарського призначення, самохідних та причіпних комбайнів.

(пункт 5 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. N 147,
від 06.11.2019 р. N 916)

 

ПЕРЕЛІК
технологічних операцій, необхідних для виробництва техніки і обладнання для агропромислового комплексу, що здійснюються на території України підприємствами вітчизняного машинобудування

____________
* Починаючи з 2019 року або першого року для техніки і обладнання, включених у перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси, що закуплені у вітчизняних виробників, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету (далі - перелік), з 1 січня 2020 року.

** Починаючи з 2020 року або другого року для техніки і обладнання, включених у перелік з 1 січня 2020 року.

*** Починаючи з 2021 року або третього року для техніки і обладнання, включених у перелік з 1 січня 2020 року.

(Порядок доповнено додатком згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. N 147
,
додаток у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 21.08.2019 р. N 825)

 

ПОКАЗНИКИ
ступеня локалізації виробництва підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу тракторів та інших самохідних енергетичних засобів сільськогосподарського призначення, спеціальних автомобілів сільськогосподарського призначення, самохідних та причіпних комбайнів

Найменування вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу

Показник ступеня локалізації, відсотків

для тракторів та інших самохідних енергетичних засобів сільськогосподарського призначення, спеціальних автомобілів сільськогосподарського призначення, самохідних та причіпних комбайнів, включених у перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси, що закуплені у вітчизняних виробників, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету (далі - перелік), до 31 грудня 2019 р.

2019 рік

2020 рік

2021 рік

для тракторів та інших самохідних енергетичних засобів сільськогосподарського призначення, спеціальних автомобілів сільськогосподарського призначення, самохідних та причіпних комбайнів, включених у перелік з 1 січня 2020 р.

перший рік включення у перелік

другий рік включення у перелік

третій рік включення у перелік

1. Трактори з потужністю двигуна:

 

 

 

не більше 59 кВт

45

50

55

більше 59 кВт, але не більше 114 кВт

45

50

55

більше 114 кВт, але не більше 189 кВт

55

60

60

більше 189 кВт

45

50

55

2. Інші самохідні енергетичні засоби сільськогосподарського призначення - самохідні обприскувачі

40

45

50

3. Спеціальні автомобілі сільськогосподарського призначення

50

55

60

4. Комбайни:

 

 

 

самохідні

40

45

50

причіпні

45

50

55

(додаток у редакції постанов
 Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. N 147,
від 21.08.2019 р. N 825)

____________

Опрос