Идет загрузка документа (18 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка использования средств, предусмотренных в государственном бюджете для государственной поддержки деятелей культуры и искусства

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 20.03.2013 № 178
редакция действует с 04.04.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 20 березня 2013 р. N 178

Київ

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки діячів культури і мистецтва

(назва із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. N 217)

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
 від 18 червня 2014 року N 185
,
від 19 квітня 2017 року N 274
,
від 28 березня 2018 року N 217

Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки діячів культури і мистецтва, що додається.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. N 217)

2. Міністерству культури разом з Міністерством фінансів у шестимісячний строк провести аналіз нормативно-правової бази з питань присудження премій за видатні досягнення у галузі культури, літератури та мистецтва та розробити порядок визначення їх розміру.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

 

ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки діячів культури і мистецтва

(назва Порядку із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. N 217)

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Державна підтримка діячів культури і мистецтва" (далі - бюджетні кошти).

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. N 217)

2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем програми є Мінкультури.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня можуть бути:

установи, організації, заклади, що зобов'язуються забезпечити реалізацію творчих проектів за грантами у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, а також молодим письменникам і майстрам народного мистецтва (далі - гранти);

(абзац третій пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 р. N 185)

установи, організації, заклади, що уповноважені забезпечувати виплату дворічних державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва, довічних державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва.

(абзац четвертий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 
постановами Кабінету Міністрів України від 19.04.2017 р. N 274,
від 28.03.2018 р. N 217)

Одержувачами бюджетних коштів можуть бути:

підприємства, організації, заклади, що зобов'язуються забезпечити реалізацію творчих проектів за грантами;

підприємства, організації, заклади, що уповноважені забезпечувати виплату дворічних державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва, довічних державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва, стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (далі - стипендії).

(абзац сьомий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. N 217)

21. Бюджетні кошти спрямовуються на виплату:

грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, а також молодим письменникам і майстрам народного мистецтва;

премій за досягнення у сфері культури і мистецтва;

дворічних державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва;

довічних державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва;

стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва;

стипендій Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва.

(Порядок доповнено пунктом 21 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. N 217)

3. Підставою залучення одержувачів бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня до виконання бюджетної програми є:

договір про створення і реалізацію творчого проекту (далі - договір), який укладається між Мінкультури, володарем гранту та одержувачем бюджетних коштів або розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, - для отримання гранту;

заява про виплату стипендії із зазначенням способу виплати, яку стипендіати подають Мінкультури разом з копією сторінок паспорта, - для отримання стипендії;

(абзац третій пункту 3 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. N 217)

Виплата стипендій здійснюється шляхом перерахування коштів на особові рахунки стипендіатів в установах банків та/або через відділення поштового зв'язку, та/або шляхом відкриття асигнувань одержувачам бюджетних коштів або розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня.

(абзац четвертий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. N 217)

Виплата стипендій Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва, а також премій за досягнення у сфері культури і мистецтва (далі - премії) згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. N 841 "Про премії за досягнення у сфері культури і мистецтва" (Офіційний вісник України, 2016 р., N 94, ст. 3075) здійснюється шляхом перерахування коштів на особові рахунки стипендіатів (лауреатів) в установах банків.

(пункт 3 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. N 217)

4. Бюджетні кошти використовуються з метою підтримки державою молодих митців для створення і реалізації соціально значущих, масштабних творчих проектів, стимулювання праці діячів культури України, засвідчення їх видатних особистих досягнень, підтримки видатних діячів культури, літератури та мистецтва, відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів і спрямовуються на виплату грантів, премій, стипендій та оплату послуг поштового зв'язку, банків, пов'язаних з виплатою стипендій.

5. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:

придбання товарів, робіт і послуг, що не пов'язані з напрямами, зазначеними у пункті 4 цього Порядку;

оплату посередницьких послуг;

здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку;

утримання громадських організацій.

6. Бюджетні кошти використовуються з урахуванням виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік в органах Казначейства, у разі їх відповідності паспорту бюджетної програми.

7. Гранти надаються згідно з Указами Президента України від 20 жовтня 1998 р. N 1152 "Про державну підтримку культури і мистецтва в Україні" та від 6 лютого 1999 р. N 127 "Про затвердження Положення про порядок надання грантів Президента України молодим діячам у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва та кінематографії, молодим письменникам, майстрам народного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів".

(абзац перший пункту 7 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 р. N 185)

Мінкультури здійснює оплату витрат з реалізації творчих проектів за грантами згідно з укладеними договорами.

Надані володарю гранту кошти перераховуються поетапно частками, визначеними у договорі, на рахунок одержувача бюджетних коштів або розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня.

Попередня оплата товарів, робіт і послуг проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.

8. Премії присуджуються Мінкультури на підставі відповідних нормативно-правових актів.

Виплата премій здійснюється згідно з наказом Мінкультури.

9. Присудження стипендій здійснюється відповідно до Указів Президента України від 10 вересня 2011 р. N 906 "Про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров'я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери", від 27 вересня 2011 р. N 928 "Про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва", від 23 січня 2018 р. N 13 "Про стипендії Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва".

(пункт 9 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. N 217)

10. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов'язань в органах Казначейства та операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

11. Одержувачі бюджетних коштів та розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня подають щомісяця до 15 числа Мінкультури за встановленою ним формою реєстри виплат (перерахування) грантів, премій, стипендій з метою контролю за здійсненням відповідних видатків.

12. Мінкультури подає щокварталу Мінфіну інформацію про виплату (перерахування) грантів, премій, стипендій у розрізі видів виплат.

(пункт 12 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 р. N 217)

13. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

14. У разі коли під час виконання бюджетної програми допущено порушення бюджетного законодавства, до головного розпорядника, одержувачів бюджетних коштів та розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня застосовуються заходи впливу відповідно до законодавства.

 

ПЕРЕЛІК
премій за видатні досягнення у галузі культури, літератури та мистецтва

Додаток виключено
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 19 квітня 2017 року N 274)

____________

Опрос