Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка пересечения судами государственной границы при осуществлении поиска и спасения на море

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 28.11.2012 № 1090
редакция действует с 09.03.2022

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 листопада 2012 р. N 1090

Київ

Про затвердження Порядку перетинання суднами державного кордону під час здійснення пошуку і рятування на морі

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 6 березня 2022 року N 227

З метою підвищення ефективності функціонування національної системи пошуку і рятування на морі та забезпечення реалізації положень Міжнародної конвенції про пошук і рятування на морі 1979 року Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок перетинання суднами державного кордону під час здійснення пошуку і рятування на морі, що додається.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

 

ПОРЯДОК
перетинання суднами державного кордону під час здійснення пошуку і рятування на морі

(У тексті Порядку слова "рятувальна одиниця" у всіх відмінках і формах числа замінено словами "пошуково-рятувальна одиниця" у відповідному відмінку і числі згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року N 227)

1. Цей Порядок визначає процедуру перетинання державного кордону морськими суднами, що укомплектовані пошуково-рятувальними командами для здійснення пошуку і рятування на морі (далі - пошуково-рятувальні одиниці).

(пункт 1 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 06.03.2022 р. N 227)

2. Перетинання державного кордону пошуково-рятувальними одиницями здійснюється:

у пунктах пропуску через державний кордон протягом часу роботи такого пункту;

у пунктах пропуску через державний кордон у неробочий час - за рішенням начальника підрозділу охорони державного кордону та за погодженням з керівником митного органу, у зоні відповідальності яких перебуває ділянка державного кордону;

поза пунктами пропуску через державний кордон - у випадках, передбачених законом, за рішенням начальника органу охорони державного кордону.

3. Для прискорення здійснення формальностей, пов'язаних з перетинанням державного кордону:

Державний морський рятувально-координаційний центр казенного підприємства "Морська пошуково-рятувальна служба" (далі - Державний морський рятувально-координаційний центр) подає відповідним підрозділам органів охорони державного кордону та митним органам інформацію про пошуково-рятувальні одиниці (назву пошуково-рятувальної одиниці, прізвище, ім'я та по батькові капітана, список членів екіпажу, список членів групи екстреного медико-санітарного реагування, перелік обладнання, придатного для швидкого здійснення пошуково-рятувальних операцій), а також своєчасно інформує про зміни в зазначеній інформації;

(абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 р. N 227)

оформлення дозволу на вихід пошуково-рятувальної одиниці з морського порту здійснюється в службі капітана морського порту один раз на рік. Пошуково-рятувальні одиниці, які в установленому порядку оформили зазначений дозвіл, мають право на багаторазовий вихід у море за умови відсутності змін в судновій ролі та отримання такого дозволу в службі капітана морського порту за допомогою засобів радіозв'язку під час кожного виходу.

(абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 р. N 227)

4. З отриманням сигналу лиха Державний морський рятувально-координаційний центр:

1) приймає рішення про необхідність направлення до пошуково-рятувального району пошуково-рятувальних одиниць та визначає їх кількість із зазначенням назви;

2) невідкладно повідомляє про прийняте рішення Мінінфраструктури та Адміністрацію судноплавства (через оперативних чергових), відповідні підрозділ органу охорони державного кордону та митний орган, у зоні відповідальності яких перебуває ділянка державного кордону, для здійснення формальностей, пов'язаних з перетинанням державного кордону, у першочерговому порядку та у максимально стислий час, але не пізніше ніж за 20 хвилин з моменту повідомлення таким органам.

(підпункт 2 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 р. N 227)

5. Капітан пошуково-рятувальної одиниці завчасно подає Державному морському рятувально-координаційному центру, відповідним підрозділу органу охорони державного кордону та митному органу інформацію про місце та очікуваний час приходу пошуково-рятувальної одиниці в морський порт, попередні відомості про врятованих осіб та майно, підняте на борт судна.

6. Під час повернення пошуково-рятувальної одиниці в морський порт формальності, пов'язані з перетинанням державного кордону, здійснюються в загальному порядку в пункті пропуску через державний кордон.

____________

Опрос