Идет загрузка документа (791 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О размере компенсации за незаконную добычу, уничтожение или повреждение видов животного и растительного мира, занесенных в Красную книгу Украины, а также за уничтожение или ухудшение среды их обитанияния (роста)

КМ Украины
Постановление КМ, Перечень от 07.11.2012 № 1030
редакция действует с 10.10.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 7 листопада 2012 р. N 1030

Київ

Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 3 жовтня 2018 року N 796

Відповідно до статті 20 Закону України "Про Червону книгу України" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання) згідно з додатками 1 - 3.

2. Установити, що загальна сума компенсації обчислюється виходячи із затвердженого цією постановою розміру компенсації посадовими особами Державної екологічної інспекції, її територіальних органів та інших органів виконавчої влади, що уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення.

3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

 

РОЗМІР КОМПЕНСАЦІЇ
за незаконне добування, знищення або пошкодження тварин із числа видів, занесених до Червоної книги України, які постійно або тимчасово перебувають у природних умовах у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони

Назва видів тварин та їх таксономічний ранг

Розмір компенсації за категоріями тварин, гривень за один екземпляр

зниклі

зниклі у природі

зникаючі

вразливі

рідкісні

неоцінені

недостатньо відомі

Тип Кільчасті черви

 

 

 

 

 

 

 

Клас Малощетинкові черви

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Дощовики:

 

 

 

 

 

 

 

ейзенія Гордєєва

 

 

12

 

 

 

 

Клас П'явки

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Безхоботні п'явки:

 

 

 

 

 

 

 

п'явка медична

 

 

8

 

 

 

 

Тип Членистоногі

 

 

 

 

 

 

 

Клас Павукоподібні

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Скорпіони:

 

 

 

 

 

 

 

скорпіон кримський

 

 

 

10

 

 

 

Ряд Сольпуги:

 

 

 

 

 

 

 

сольпуга звичайна

 

 

 

10

 

 

 

Клас Багатоніжки

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Двопарноногі:

 

 

 

 

 

 

 

багатозв'яз гірський

 

 

 

 

6

 

 

лептоюлюс Семенкевича

 

 

 

 

6

 

 

Ряд Губоногі:

 

 

 

 

 

 

 

мухоловка звичайна

 

 

66

 

 

 

 

Клас Ногохвістки

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Подуроморфи:

 

 

 

 

 

 

 

тетрадонтофора блакитна

 

 

 

10

 

 

 

моруліна пухирчаста

 

 

 

10

 

 

 

Клас Комахи

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Одноденки:

 

 

 

 

 

 

 

екдіонурус єдиний

 

 

10

 

 

 

 

гептагенія Самоха

 

 

10

 

 

 

 

Ряд Веснянки:

 

 

 

 

 

 

 

палінгенія довгохвоста

 

 

41

 

 

 

 

Ряд Бабки:

 

 

 

 

 

 

 

красуня блискуча кримська

 

 

 

21

 

 

 

красуня-діва

 

 

 

21

 

 

 

стрілка Ліндена

 

 

 

 

41

 

 

дозорець-імператор

 

 

 

21

 

 

 

кордулегастер кільчастий

 

 

 

21

 

 

 

кордулегастер двозубчастий

 

 

21

 

 

 

 

офіогомфус Цецилія

 

 

 

21

 

 

 

левкоринія білолоба

 

 

21

 

 

 

 

бабка перев'язана

 

 

 

21

 

 

 

Ряд Богомоли:

 

 

 

 

 

 

 

емпуза смугаста

 

 

 

33

 

 

 

емпуза піщана

 

 

 

33

 

 

 

ірис плямистий

 

 

 

 

25

 

 

боліварія короткокрила

 

 

 

33

 

 

 

Ряд Прямокрилі:

 

 

 

 

 

 

 

пилкохвіст Болдирева

 

 

41

 

 

 

 

пилкохвіст лісовий

 

 

 

25

 

 

 

пилкохвіст Плігінського

 

 

33

 

 

 

 

пилкохвіст український

 

 

 

21

 

 

 

дибка степова

 

 

 

 

25

 

 

коник-товстун

 

 

41

 

 

 

 

анадримадуза Ретовського

 

 

 

33

 

 

 

цвіркун візантійський

 

 

 

33

 

 

 

тріскачка ширококрила

 

 

41

 

 

 

 

Ряд Ембії:

 

 

 

 

 

 

 

ембія реліктова

 

 

 

 

25

 

 

Ряд Рівнокрилі:

 

 

 

 

 

 

 

кошеніль польська

 

 

 

 

 

 

23

Ряд Напівтвердокрилі:

 

 

 

 

 

 

 

коранус сірий

 

 

 

 

27

 

 

онкоцефал кримський

 

 

 

 

 

 

27

Ряд Твердокрилі:

 

 

 

 

 

 

 

стрибун Бессера

 

 

 

 

27

 

 

красотіл пахучий

 

 

 

133

 

 

 

слимакоїд кримський, турун кримський

 

 

 

154

 

 

 

турун угорський

 

 

 

154

 

 

 

турун бесарабський

 

 

 

154

 

 

 

турун Ештрайхера

 

 

 

154

 

 

 

турун Менетріє

 

 

 

154

 

 

 

турун Щеглова

 

 

 

 

144

 

 

жужелиця Шевролата

 

 

 

 

144

 

 

жужелиця дама

 

 

 

 

144

 

 

псевдофенопс Якобсона

 

 

 

54

 

 

 

турун печерний Дублянського

 

 

 

 

144

 

 

плавунець широкий

 

 

 

 

 

 

30

плавунець дволінійний

 

 

 

 

 

 

30

стафілін волохатий

 

 

 

 

12

 

 

бистрик короткокрилий

 

 

 

20

 

 

 

стафілін Плігінського

 

 

 

20

 

 

 

кведій карпатський

 

 

 

20

 

 

 

скарабей священний

 

 

33

 

 

 

 

цератофій багаторогий

 

 

 

12

 

 

 

больбелязм однорогий

 

 

 

12

 

 

 

бронзівка особлива

 

 

 

12

 

 

 

жук-самітник

 

 

 

62

 

 

 

жук-олень, рогач звичайний

 

 

 

 

250

 

 

вусач великий дубовий західний

 

 

 

33

 

 

 

вусач альпійський

 

 

 

33

 

 

 

морімус темний

 

 

 

41

 

 

 

вусач-червонокрил Келера

 

 

 

12

 

 

 

вусач земляний хрестоносець (коренеїд хрестоносець)

 

 

 

41

 

 

 

земляний вусач Мокржецького

 

 

 

 

33

 

 

вусач мускусний

 

 

 

12

 

 

 

златка блискуча

70

 

 

 

 

 

 

плоскотілка червона

 

 

 

41

 

 

 

ковалик Паррейса

 

 

54

 

 

 

 

ковалик сплощений

 

 

 

 

41

 

 

евритірея золота

 

 

 

 

41

 

 

чекініола пластисцелідина

 

 

33

 

 

 

 

хризоліна карпатська

 

 

33

 

 

 

 

ореїна плагіата

 

 

 

 

41

 

 

ореїна зелена

 

 

 

 

41

 

 

левкомігус білосніжний

 

 

 

 

12

 

 

брахіцерус зморшкуватий

 

 

 

 

 

 

6

ліксус катрановий

 

 

 

 

12

 

 

жиряк гладенький

 

 

 

 

 

10

 

Ряд Сітчастокрилі:

 

 

 

 

 

 

 

аскалаф строкатий

 

 

 

25

 

 

 

велетенський мурашиний лев західний

 

 

30

 

 

 

 

мантіспа штирійська

 

 

 

 

20

 

 

Ряд Скорпіонові мухи:

 

 

 

 

 

 

 

комарівка італійська

 

 

 

33

 

 

 

льодовичник Вествуда

 

 

 

54

 

 

 

Ряд Волохокрилі:

 

 

 

 

 

 

 

оксиєтира жовтовуса

 

 

 

17

 

 

 

Ряд Лускокрилі:

 

 

 

 

 

 

 

махаон

 

 

 

133

 

 

 

подалірій

 

 

 

133

 

 

 

поліксена

 

 

 

133

 

 

 

аполлон

 

 

133

 

 

 

 

мнемозина

 

 

 

133

 

 

 

зегрис Евфема

 

 

83

 

 

 

 

аврора біла

 

 

 

74

 

 

 

жовтянка торф'яна

 

 

83

 

 

 

 

носатка листоподібна

 

 

 

 

62

 

 

люцина

 

 

 

33

 

 

 

стрічкарка тополева

 

 

 

33

 

 

 

райдужниця велика

 

 

 

33

 

 

 

сонцевик фау-біле

 

 

 

 

 

15

 

сатир залізний

 

 

 

 

21

 

 

сатир евксинський

 

 

 

 

62

 

 

клімена

 

 

 

33

 

 

 

чорнушка Манто

 

 

 

 

21

 

 

чорнушка Фегея

 

 

 

21

 

 

 

трифіза Фрина

 

 

 

21

 

 

 

сінниця Геро

 

 

 

33

 

 

 

томарес Ногеля

 

 

 

33

 

 

 

томарес Каллімах

 

 

 

33

 

 

 

синявець піренейський

 

 

 

33

 

 

 

синявець Римнус

 

 

 

 

 

83

 

синявець Пилаон

 

 

 

33

 

 

 

синявець Буадюваля (синявець ероїдес)

 

 

83

 

 

 

 

синявець Бавій

 

 

 

33

 

 

 

бражник мертва голова

 

 

 

 

320

 

 

бражник дубовий

 

 

 

 

250

 

 

бражник хорватський

 

 

 

 

250

 

 

бражник скабіозовий

 

 

 

 

250

 

 

бражник карликовий

 

 

 

 

250

 

 

бражник Прозерпіна

 

 

 

 

250

 

 

бражник південний молочайний

 

 

 

 

250

 

 

сатурнія велика

 

 

 

250

 

 

 

сатурнія мала

 

 

 

 

250

 

 

сатурнія середня

 

 

250

 

 

 

 

сатурнія руда

 

 

 

250

 

 

 

шовкопряд кульбабовий

 

 

 

74

 

 

 

шовкопряд белліона

 

 

 

 

62

 

 

ендроміс березовий

 

 

 

74

 

 

 

стрічкарка велика червона

 

 

 

 

250

 

 

стрічкарка диз'юнктивна

 

 

 

 

250

 

 

стрічкарка червоно-жовта

 

 

 

 

250

 

 

стрічкарка блакитна

 

 

 

250

 

 

 

стрічкарка орденська малинова

 

 

 

 

250

 

 

каптурниця пишна

 

 

 

 

29

 

 

каптурниця блискуча

 

 

 

 

29

 

 

каптурниця срібляста

 

 

 

 

29

 

 

каптурниця срібна

 

 

 

 

29

 

 

совка Гайварда

 

 

 

 

29

 

 

совка розкішна

 

 

 

 

29

 

 

евхальція різнобарвна

 

 

 

 

29

 

 

совка Трейчке

 

 

 

 

29

 

 

совка сокиркова

 

 

 

41

 

 

 

красик (пістрянка) веселий

 

 

41

 

 

 

 

красик (пістрянка) понтійський

 

 

 

 

29

 

 

ведмедиця велика

 

 

 

100

 

 

 

ведмедиця-господиня

 

 

 

100

 

 

 

Ряд Перетинчастокрилі:

 

 

 

 

 

 

 

плероневра хвойна

 

 

62

 

 

 

 

бластикотома папоротева

 

 

 

 

124

 

 

рогохвіст-авгур

 

 

 

 

124

 

 

ксифідрія строката

 

 

 

58

 

 

 

коновія Маркевича

 

 

144

 

 

 

 

орусус паразитичний

 

 

 

58

 

 

 

пахіцефус степовий

 

 

62

 

 

 

 

янус червононогий

 

 

 

58

 

 

 

каламеута жовта

 

 

 

54

 

 

 

цефус Загайкевича

 

 

 

58

 

 

 

харакопіг скіфський

 

 

62

 

 

 

 

ценеліда сітчаста

 

 

 

58

 

 

 

мегалодонт середній

 

 

 

 

54

 

 

абія виблискуюча

 

 

 

 

58

 

 

абія блискуча

 

 

 

 

54

 

 

агре Беккера

 

 

 

 

54

 

 

сіобла бальзамінова

 

 

 

 

54

 

 

трач схожий

 

 

 

 

 

54

 

долерус степовий

 

 

 

 

54

 

 

долерус короткокрилий

 

 

 

54

 

 

 

мегариса рогохвостова

 

 

 

 

54

 

 

мегариса перлата

 

 

 

 

54

 

 

доліхомітус головастий

 

 

 

 

54

 

 

архірилея чорна

 

 

 

 

54

 

 

тетрамеза пунктирована

 

 

 

 

54

 

 

горіхотворка велетенська

 

 

 

54

 

 

 

сапіга-полохрум

 

 

 

103

 

 

 

сколія-гігант

 

 

 

 

 

41

 

сколія односмугова

 

 

 

103

 

 

 

кампсосколія жовтоволоса

 

 

110

 

 

 

 

дисцелія зональна

 

 

 

 

33

 

 

целонітес кримський

 

 

 

103

 

 

 

евмен трикрапковий

 

 

 

103

 

 

 

оніхоптерохеілюс Паласа

 

 

110

 

 

 

 

паравеспа царська

 

 

 

103

 

 

 

криптохіл кільчастий

 

 

 

 

33

 

 

криптохіл червонуватий

 

 

 

 

33

 

 

аноплій самарський

 

 

 

 

29

 

 

амофіла сарептська

 

 

 

 

29

 

 

церцеріс горбкуватий

 

 

 

 

33

 

 

сфекс жовтокрилий

 

 

 

 

33

 

 

сфекс рудуватий

 

 

 

 

 

41

 

лярра анафемська

 

 

 

 

 

33

 

стиз двокрапковий

 

 

 

 

33

 

 

стиз смугастий

 

 

 

 

33

 

 

стизоїд тризубий

 

 

 

 

29

 

 

мелітурга булавовуса

 

 

 

33

 

 

 

андрена червоноплямиста

 

 

 

 

29

 

 

андрена велика

 

 

 

 

29

 

 

андрена золотонога

 

 

 

 

29

 

 

андрена ошатна

 

 

 

 

29

 

 

андрена степова

 

 

 

 

29

 

 

мелітта Ванковича

 

 

110

 

 

 

 

дазипода (мохнонога бджола) шипоносна

 

 

 

 

29

 

 

галикт луганський

 

 

 

 

29

 

 

бджола-муляр (бджола-ліпниця)

 

 

110

 

 

 

 

Лефебвра

 

 

 

 

 

 

 

мегахіла Жіро (бджола-листоріз Жіро)

 

 

 

 

29

 

 

гоплітіс рудий

 

 

 

 

29

 

 

трахуза мохната

 

 

 

 

29

 

 

стеліс кільчастий

 

 

 

 

29

 

 

антофора чорновійчаста

 

 

 

 

29

 

 

ксилокопа фіолетова (бджола-тесляр фіолетова)

 

 

 

 

33

 

 

ксилокопа звичайна (бджола-тесляр звичайна)

 

 

 

 

33

 

 

ксилокопа райдужна (бджола-тесляр райдужна)

 

 

110

 

 

 

 

кубіталія чорна

 

 

 

 

33

 

 

евцера армянська

 

 

 

 

33

 

 

антофора коренаста

 

 

 

 

33

 

 

джміль моховий

 

 

 

 

33

 

 

джміль пахучий

 

 

33

 

 

 

 

джміль глинистий

 

 

 

33

 

 

 

джміль вірменський

 

 

41

 

 

 

 

джміль яскравий

 

 

 

41

 

 

 

джміль лезус

 

 

 

41

 

 

 

джміль червонуватий

 

 

 

 

33

 

 

джміль оперезаний

 

 

 

 

33

 

 

ліометопум звичайний

 

 

 

 

29

 

 

тапінома кінбурнська

 

 

 

 

29

 

 

Ряд Двокрилі:

 

 

 

 

 

 

 

ктенофора прикрашена

 

 

 

21

 

 

 

ктир велетенський

 

 

 

19

 

 

 

ктир шершенеподібний

 

 

 

17

 

 

 

пилкоротиця південна

 

 

 

17

 

 

 

зубарик стегнуватий

 

 

 

17

 

 

 

зубарик грубоклубий

 

 

30

 

 

 

 

зубарик чорнолапий

 

 

 

 

15

 

 

пелекоцера широколоба

 

 

 

17

 

 

 

красновуска Маккара

 

 

30

 

 

 

 

псарус черевастий

 

 

30

 

 

 

 

урофора Дзєдушицького

 

 

 

 

15

 

 

Тип Молюски

 

 

 

 

 

 

 

Клас Двостулкові

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Устриці:

 

 

 

 

 

 

 

устриця їстівна

 

 

8

 

 

 

 

Тип Хордові

 

 

 

 

 

 

 

Клас Міноги

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Міногоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

мінога карпатська

 

 

74

 

 

 

 

мінога українська

 

 

74

 

 

 

 

Клас Променепері риби

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Осетроподібні:

 

 

 

 

 

 

 

осетер шип

110000

 

 

 

 

 

 

стерлядь прісноводна

 

 

48000

 

 

 

 

осетер атлантичний

110000

 

 

 

 

 

 

осетер російський

 

 

 

48000

 

 

 

севрюга звичайна

 

 

 

48000

 

 

 

білуга звичайна

 

 

100000

 

 

 

 

Ряд Коропоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

ялець звичайний

 

 

 

330

 

 

 

ялець Данилевського

 

 

820

 

 

 

 

ялець-андруга європейський

 

 

 

820

 

 

 

вирезуб причорноморський

 

 

10000

 

 

 

 

підуст волзький

 

 

 

330

 

 

 

бистрянка російська

 

 

660

 

 

 

 

шемая азовська

 

 

 

330

 

 

 

шемая чорноморська

 

 

 

330

 

 

 

шемая кримська

 

 

660

 

 

 

 

гольян озерний

 

 

660

 

 

 

 

рибець малий

348

 

 

 

 

 

 

пічкур дунайський

 

 

205

 

 

 

 

білоперий пічкур дністровський

 

 

 

330

 

 

 

марена звичайна

 

 

 

330

 

 

 

марена дніпровська

 

 

820

 

 

 

 

марена кримська

 

 

205

 

 

 

 

марена Валецького

 

 

 

330

 

 

 

марена дунайсько-дністровська

 

 

 

330

 

 

 

карась звичайний, карась золотий

 

 

 

330

 

 

 

щипавка сибірська

 

 

 

330

 

 

 

Ряд Щукоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

умбра звичайна

 

 

 

 

140

 

 

Ряд Лососеподібні:

 

 

 

 

 

 

 

лосось чорноморський

 

 

14000

 

 

 

 

лосось дунайський, головатиця

 

 

14000

 

 

 

 

харіус європейський

 

 

 

14000

 

 

 

Ряд Тріскоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

минь річковий

 

 

 

330

 

 

 

Ряд Кефалеподібні:

 

 

 

 

 

 

 

кефаль рамада

 

 

 

 

165

 

 

Ряд Вудильникоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

морський чорт європейський

 

 

 

144

 

 

 

Ряд Зеусоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

зеус звичайний, сонцевик звичайний

 

 

 

 

165

 

 

Ряд Колючкоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

морська голка товсторила

 

 

 

330

 

 

 

морська голка тонкорила

 

 

 

330

 

 

 

морський коник довгорилий

 

 

 

41

 

 

 

Ряд Скорпеноподібні:

 

 

 

 

 

 

 

тригла жовта, морський півень жовтий

 

 

 

 

123

 

 

Ряд Окунеподібні:

 

 

 

 

 

 

 

лаврак європейський

 

 

 

 

 

205

 

кам'яний окунь зебра

 

 

 

 

165

 

 

судак морський, судак буговець

 

 

700

 

 

 

 

судак волзький, Берш

 

 

660

 

 

 

 

чоп звичайний, чоп великий

 

 

 

 

246

 

 

чоп малий

 

 

 

 

246

 

 

перкарина чорноморська

 

 

 

 

165

 

 

йорж Балона

 

 

 

 

 

165

 

йорж носар

 

 

165

 

 

 

 

йорж смугастий

 

 

 

348

 

 

 

зубарик звичайний

 

 

 

 

 

123

 

пагель червоний

 

 

 

 

 

 

165

бопс смугастий

 

 

 

 

 

 

165

горбань темний

 

 

 

 

165

 

 

умбріна світла, горбань світлий

 

 

 

 

205

 

 

хроміс звичайний, морська ластівка

 

 

 

 

 

165

 

гребінчастий губань золотистий

 

 

 

 

165

 

 

зеленушка носата

 

 

 

330

 

 

 

губань зелений

 

 

 

 

205

 

 

трьохперка чорноголова

 

 

 

330

 

 

 

риба-присосок європейська

 

 

 

 

165

 

 

риба-присосок товсторила

 

 

 

 

165

 

 

короткопера риба-присосок двоплямиста

 

 

 

 

165

 

 

піскара сіра

 

 

 

 

123

 

 

піскара бура

 

 

 

 

123

 

 

бичок паганель

 

 

 

 

165

 

 

бичок Букчича, бичок-рись

 

 

 

 

165

 

 

бичок-каспіосома каспійський

 

 

 

 

165

 

 

бичок-пуголовочок Браунера

 

 

 

 

165

 

 

бичок-пуголовок зірчастий

 

 

 

 

165

 

 

Ряд Камбалоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

арноглось середземноморська, камбала Кесслера

 

 

 

206

 

 

 

Клас Земноводні

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Хвостаті земноводні:

 

 

 

 

 

 

 

саламандра плямиста

 

 

 

248

 

 

 

тритон дунайський

 

 

 

248

 

 

 

тритон Кареліна

 

 

 

248

 

 

 

тритон альпійський

 

 

 

248

 

 

 

тритон карпатський

 

 

 

248

 

 

 

Ряд Безхвості земноводні:

 

 

 

 

 

 

 

ропуха очеретяна

 

 

 

206

 

 

 

кумка жовточерева

 

 

 

206

 

 

 

прудка жаба

 

 

165

 

 

 

 

Клас Плазуни

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Ящірки:

 

 

 

 

 

 

 

гекон середземноморський

 

 

165

 

 

 

 

жовтопуз безногий, жовтопузик

 

 

 

1403

 

 

 

ящірка зелена

 

 

 

1403

 

 

 

Ряд Змії:

 

 

 

 

 

 

 

мідянка звичайна

 

 

 

4000

 

 

 

полоз жовточеревий, каспійський

 

 

 

4000

 

 

 

полоз візерунковий

 

 

5000

 

 

 

 

полоз сарматський, палласів

 

 

 

4000

 

 

 

полоз лісовий, ескулапів

 

 

5000

 

 

 

 

полоз леопардовий

 

 

5000

 

 

 

 

гадюка Нікольського

 

 

 

4000

 

 

 

гадюка степова

 

 

 

4000

 

 

 

Клас Птахи

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Пеліканоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

пелікан рожевий

 

 

10000

 

 

 

 

пелікан кучерявий

 

 

10000

 

 

 

 

баклан чубатий

 

 

2063

 

 

 

 

баклан малий

 

 

2063

 

 

 

 

Ряд Лелекоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

чапля жовта

 

 

 

 

12063

 

 

косар

 

 

 

12063

 

 

 

коровайка

 

 

 

12063

 

 

 

лелека чорний

 

 

 

 

14540

 

 

Ряд Гусеподібні:

 

 

 

 

 

 

 

казарка червоновола

 

 

 

10000

 

 

 

гуска мала

 

 

 

10000

 

 

 

лебідь малий

 

 

 

 

5000

 

 

огар

 

 

 

2476

 

 

 

нерозень

 

 

 

 

2300

 

 

чернь червонодзьоба

 

 

 

 

2300

 

 

чернь білоока

 

 

 

10000

 

 

 

гоголь

 

 

 

 

2300

 

 

пухівка

 

 

 

2063

 

 

 

савка

 

 

5000

 

 

 

 

крех середній

 

 

 

2476

 

 

 

Ряд Соколоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

скопа

 

 

120000

 

 

 

 

шуліка рудий

 

 

120000

 

 

 

 

шуліка чорний

 

 

 

120000

 

 

 

лунь польовий

 

 

 

 

80000

 

 

лунь степовий

 

 

80000

 

 

 

 

лунь лучний

 

 

 

80000

 

 

 

яструб коротконогий

 

 

80000

 

 

 

 

канюк степовий

 

 

 

 

48000

 

 

змієїд

 

 

 

 

56000

 

 

орел-карлик

 

 

 

 

120000

 

 

орел степовий

 

 

120000

 

 

 

 

підорлик великий

 

 

 

 

56000

 

 

підорлик малий

 

 

 

 

56000

 

 

могильник

 

 

 

 

112000

 

 

беркут

 

 

 

100000

 

 

 

орлан-білохвіст

 

 

 

 

112000

 

 

стерв'ятник

 

 

120000

 

 

 

 

гриф чорний

 

 

 

112000

 

 

 

сип білоголовий

 

 

 

112000

 

 

 

балабан

 

 

 

112000

 

 

 

сапсан

 

 

 

 

112000

 

 

боривітер степовий

 

 

72000

 

 

 

 

Ряд Куроподібні:

 

 

 

 

 

 

 

тетерук

 

 

3000

 

 

 

 

глушець

 

 

10000

 

 

 

 

орябок

 

 

 

2800

 

 

 

Ряд Журавлеподібні:

 

 

 

 

 

 

 

журавель сірий

 

 

 

 

15000

 

 

журавель степовий

 

 

6190

 

 

 

 

дрохва

 

 

20000

 

 

 

 

хохітва

 

 

25000

 

 

 

 

Ряд Сивкоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

лежень

 

 

 

 

 

1000

 

пісочник великий

 

 

 

 

400

 

 

пісочник морський

 

 

 

371

 

 

 

кулик-довгоніг

 

 

 

413

 

 

 

чоботар

 

 

 

 

400

 

 

кулик-сорока

 

 

 

371

 

 

 

коловодник ставковий

 

 

413

 

 

 

 

баранець великий

 

 

413

 

 

 

 

кульон тонкодзьобий

 

 

10000

 

 

 

 

кульон великий

 

 

5000

 

 

 

 

кульон середній

 

 

5000

 

 

 

 

дерихвіст лучний

 

 

 

 

413

 

 

дерихвіст степовий

 

 

495

 

 

 

 

мартин каспійський

 

 

413

 

 

 

 

крячок каспійський

 

 

 

371

 

 

 

крячок малий

 

 

 

 

350

 

 

Ряд Голубоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

голуб-синяк

 

 

 

371

 

 

 

Ряд Совоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

пугач

 

 

 

 

10500

 

 

сова болотяна

 

 

 

 

10500

 

 

совка

 

 

 

 

10500

 

 

сич волохатий

 

 

 

 

10500

 

 

сичик-горобець

 

 

 

12500

 

 

 

сова довгохвоста

 

 

 

 

 

 

9000

сова бородата

 

 

 

 

10500

 

 

сипуха

 

 

15000

 

 

 

 

Ряд Сиворакшеподібні:

 

 

 

 

 

 

 

сиворакша

 

 

15000

 

 

 

 

Ряд Дятлоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

жовна зелена

 

 

 

2000

 

 

 

дятел білоспинний

 

 

 

 

1500

 

 

дятел трипалий

 

 

 

2000

 

 

 

Ряд Горобцеподібні:

 

 

 

 

 

 

 

жайворонок сірий

 

 

 

 

 

371

 

сорокопуд червоноголовий

 

 

 

 

413

 

 

сорокопуд сірий

 

 

 

 

413

 

 

шпак рожевий

 

 

 

 

413

 

 

тинівка альпійська

 

 

 

571

 

 

 

очеретянка прудка

 

 

700

 

 

 

 

золотомушка червоночуба

 

 

 

 

 

371

 

скеляр строкатий

 

 

 

 

413

 

 

синиця біла

 

 

 

 

413

 

 

вівсянка чорноголова

 

 

 

 

413

 

 

Клас Ссавці

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Комахоїдні:

 

 

 

 

 

 

 

їжак вухатий

 

 

1238

 

 

 

 

хохуля руська

 

 

1238

 

 

 

 

білозубка велика

 

 

 

 

 

 

200

бурозубка альпійська

 

 

 

 

600

 

 

кутора мала

 

 

 

 

350

 

 

Ряд Кажани:

 

 

 

 

 

 

 

підковоніс малий

 

 

 

825

 

 

 

підковоніс великий

 

 

 

825

 

 

 

довгокрил звичайний

1000

 

 

 

 

 

 

нічниця гостровуха

 

 

 

743

 

 

 

нічниця велика

 

 

 

743

 

 

 

нічниця довговуха

 

 

 

743

 

 

 

нічниця Наттерера

 

 

 

743

 

 

 

нічниця триколірна

 

 

843

 

 

 

 

нічниця ставкова

 

 

843

 

 

 

 

нічниця Брандта

 

 

 

 

700

 

 

нічниця вусата

 

 

 

743

 

 

 

нічниця водяна

 

 

 

743

 

 

 

вухань звичайний

 

 

 

743

 

 

 

вухань австрійський

 

 

 

 

700

 

 

широковух європейський

 

 

843

 

 

 

 

вечірниця руда

 

 

 

743

 

 

 

вечірниця мала

 

 

 

 

743

 

 

вечірниця велетенська

 

 

843

 

 

 

 

нетопир звичайний

 

 

 

743

 

 

 

нетопир-карлик

 

 

 

 

 

650

 

нетопир середземноморський

 

 

 

743

 

 

 

нетопир Натузіуса

 

 

 

 

 

650

 

нетопир кажановидний

 

 

 

 

743

 

 

лилик двоколірний

 

 

 

743

 

 

 

кажан пізній

 

 

 

743

 

 

 

кажан північний

 

 

 

 

743

 

 

Ряд Зайцеподібні:

 

 

 

 

 

 

 

заєць білий

 

 

 

 

6000

 

 

Ряд Гризуни:

 

 

 

 

 

 

 

ховрах європейський

9000

 

 

 

 

 

 

ховрах крапчастий

 

 

7000

 

 

 

 

ховрах одеський

 

 

 

 

 

3500

 

сліпак білозубий

 

 

 

 

 

 

300

сліпак подільський

 

 

 

 

 

 

300

сліпак піщаний

 

 

 

 

 

500

 

сліпак буковинський

 

 

 

 

 

 

300

соня садова

 

 

619

 

 

 

 

тушканчик великий

 

 

 

 

825

 

 

ємуранчик звичайний

 

 

 

825

 

 

 

мишівка лісова

 

 

 

 

825

 

 

мишівка Штранда

 

 

 

825

 

 

 

мишівка степова

 

 

743

 

 

 

 

мишівка темна

 

 

 

825

 

 

 

хом'як звичайний

 

 

 

 

 

1000

 

хом'ячок сірий

 

 

 

 

 

 

950

полівка татранська

 

 

 

 

150

 

 

полівка снігова

 

 

 

165

 

 

 

строкатка степова

 

 

200

 

 

 

 

сліпачок звичайний

 

 

200

 

 

 

 

Ряд Хижі:

 

 

 

 

 

 

 

ведмідь бурий

 

 

130000

 

 

 

 

перегузня

 

 

 

 

2806

 

 

горностай

 

 

 

 

 

701

 

норка європейська

 

 

5000

 

 

 

 

тхір степовий

 

 

5000

 

 

 

 

тхір лісовий

 

 

 

 

 

3000

 

видра річкова

 

 

 

 

 

10317

 

корсак

 

 

 

 

15000

 

 

кіт лісовий

 

 

 

8000

 

 

 

рись

 

 

 

 

20000

 

 

Ряд Ластоногі:

 

 

 

 

 

 

 

тюлень-монах

120000

 

 

 

 

 

 

Ряд Китоподібні:

 

 

 

 

 

 

 

афаліна

 

 

 

 

100000

 

 

морська свиня

 

 

 

100000

 

 

 

дельфін звичайний

 

 

 

 

 

100000

 

Ряд Парнокопитні:

 

 

 

 

 

 

 

зубр

 

130000

 

 

 

 

 

лось європейський

 

 

 

130000

 

 

 

Ряд Непарнокопитні:

 

 

 

 

 

 

 

кінь дикий

 

70000

 

 

 

 

 

Примітка.

За кожне знищене чи пошкоджене гніздо, нору, інше житло тварин з числа видів, занесених до Червоної книги України, компенсація здійснюється у трикратному розмірі.

За кожне вилучене яйце, а також за кожний ембріон у незаконно здобутої хребетної тварини розмір компенсації становить 50 відсотків розміру компенсації за один екземпляр даного виду тварин.

За шкоду, заподіяну внаслідок незаконної заготівлі ікри осетрових і лососевих риб з числа видів, занесених до Червоної книги України, розмір компенсації становить двадцятикратну вартість заготовленої ікри згідно з діючими роздрібними цінами на ікру вищого сорту.

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 р. N 796)

 

РОЗМІР КОМПЕНСАЦІЇ
за знищення або погіршення середовища перебування тварин з числа видів, занесених до Червоної книги України, у випадках, коли неможливо підрахувати абсолютну кількість загиблих тварин

Назва видів тварин та їх таксономічний ранг

Розмір компенсації за категоріями тварин, гривень за знищення або погіршення одного гектара середовища перебування тварин

зниклі

зниклі у природі

зникаючі

вразливі

рідкісні

неоцінені

недостатньо відомі

Тип Кишковопорожнинні

 

 

 

 

 

 

 

Клас Гідроїди

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Атекати:

 

 

 

 

 

 

 

меризія азовська

 

 

30950

 

 

 

 

Ряд Лімномедузи:

 

 

 

 

 

 

 

оліндіас несподіваний

 

 

 

20635

 

 

 

Тип Круглі черви

 

 

 

 

 

 

 

Клас Нематоди

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Арелайміди:

 

 

 

 

 

 

 

аксонолайм замковий

 

 

 

20635

 

 

 

Ряд Хромадориди:

 

 

 

 

 

 

 

хромадорина двоока

 

 

30950

 

 

 

 

Тип Кільчасті черви

 

 

 

 

 

 

 

Клас Малощетинкові черви

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Дощовики:

 

 

 

 

 

 

 

ейзенія Гордєєва

 

 

51585

 

 

 

 

Клас П'явки

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Безхоботні п'явки:

 

 

 

 

 

 

 

археобдела каспійська

 

 

 

20635

 

 

 

жабоп'явка алжирська

 

 

20635

 

 

 

 

глотківка Щоголева

 

 

 

20635

 

 

 

псевдотрохета п'ятикільчаста

 

 

 

30950

 

 

 

п'явка медична

 

 

30950

 

 

 

 

п'явка аптечна

 

 

30950

 

 

 

 

трохета потайна

 

 

35080

 

 

 

 

трохета Биковського

 

 

 

35080

 

 

 

Тип Членистоногі

 

 

 

 

 

 

 

Клас Ракоподібні

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Голі зяброноги:

 

 

 

 

 

 

 

бранхінекта лякаючи

 

 

 

 

35080

 

 

бранхінекта маленька

 

 

 

41270

 

 

 

бранхінекта східна

 

 

51585

 

 

 

 

бранхіпус шаффера

 

 

51585

 

 

 

 

танімастикс ставковий

 

 

51585

 

 

 

 

бранхінела колюча

 

 

51585

 

 

 

 

бранхінектела середня

 

 

51585

 

 

 

 

дрепанозурус дволикий

 

 

 

 

35080

 

 

Ряд Мізиди:

 

 

 

 

 

 

 

мізида аномальна

 

 

55715

 

 

 

 

мізида зубчаста

 

 

55715

 

 

 

 

мізида Варпаховського

 

 

55715

 

 

 

 

Ряд Амфіподи:

 

 

 

 

 

 

 

гмеліна Кузнецова

 

 

 

30950

 

 

 

гмеліна маленька

 

 

 

30950

 

 

 

ніфарг середній

 

 

 

30950

 

 

 

іфігенела шаблінська

 

 

 

30950

 

 

 

іфігенела колючконога

 

 

35080

 

 

 

 

іфігенела Андрусова

 

 

 

30950

 

 

 

Ряд Десятиногі:

 

 

 

 

 

 

 

широкопалий рак

 

 

 

51585

 

 

 

морський кріт

 

 

55715

 

 

 

 

трав'яний краб

 

 

55715

 

 

 

 

волохатий краб

 

 

55715

 

 

 

 

кам'яний краб

 

 

55715

 

 

 

 

ксанто пореса

 

 

55715

 

 

 

 

мармуровий краб

 

 

55715

 

 

 

 

прісноводний краб

 

 

55715

 

 

 

 

лісмата щетинконога

 

 

 

51585

 

 

 

Ряд Веслоногі:

 

 

 

 

 

 

 

смірновіелла редукована

 

 

 

51585

 

 

 

кольпоциклоп прісноводний

 

 

 

51585

 

 

 

кольпоциклоп шипуватий

 

 

 

51585

 

 

 

гемідіаптом Рилова

 

 

51585

 

 

 

 

спеодіаптомус Бірштейна

 

 

 

51585

 

 

 

Тип Молюски

 

 

 

 

 

 

 

Клас Черевоногі

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Легеневі:

 

 

 

 

 

 

 

ставковик булавоподібний

 

 

 

18570

 

 

 

ставковик потовщений

 

 

 

18570

 

 

 

оксихілюс Кобельта

 

 

20635

 

 

 

 

гранарія зернова

 

 

30950

 

 

 

 

серуліна зубчаста

 

 

30950

 

 

 

 

хондрина вівсяна

 

 

 

18570

 

 

 

перистома мердвенева

 

 

30950

 

 

 

 

простеномфалія карпатська

 

 

20635

 

 

 

 

трохулюс опушений

 

 

 

18570

 

 

 

дробація банатська

 

 

20635

 

 

 

 

слимак великий строкатий

 

 

 

20635

 

 

 

трохулюс Більца

 

 

 

20635

 

 

 

плікутерія Любомирського

 

 

 

20635

 

 

 

аріанта ефіопська

 

 

 

20635

 

 

 

хондруля Більца

 

 

 

20635

 

 

 

Ряд Передньозяберні:

 

 

 

 

 

 

 

равлик кришечковий струмковий

 

 

 

20635

 

 

 

Клас Двостулкові

 

 

 

 

 

 

 

Ряд Устриці:

 

 

 

 

 

 

 

устриця їстівна

 

 

20635

 

 

 

 

Ряд Венериди:

 

 

 

 

 

 

 

гіпаніс левіускула

 

 

 

20635

 

 

 

гіпаніс складчастий

 

 

 

20635

 

 

 

 

РОЗМІР КОМПЕНСАЦІЇ
за незаконне добування, знищення або пошкодження рослин і грибів з числа видів, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх зростання

Назва видів рослин і грибів та їх таксономічний ранг

Розмір компенсації за категоріями видів рослин і грибів, гривень за один екземпляр

зниклі

зниклі у природі

зникаючі

вразливі

рідкісні

неоцінені

недостатньо відомі

Відділ Плауноподібні

 

 

 

 

 

 

 

Родина Молодильникові

 

 

 

 

 

 

 

Молодильник озерний

 

 

 

49

 

 

 

Родина Плаунові

 

 

 

 

 

 

 

зелениця альпійська (дифазіаструм альпійський)

 

 

 

 

37

 

 

зелениця сплюснута (дифазіаструм сплюснутий)

 

 

 

 

37

 

 

зелениця Ісслера (дифазіаструм Ісслера)

 

 

 

49

 

 

 

зелениця триколоскова (дифазіаструм триколосковий)

 

 

62

 

 

 

 

зелениця Цайллера (дифазіаструм Цайллера)

 

 

62

 

 

 

 

плаунець заплавний (лікоподієлла заплавна)

 

 

 

49

 

 

 

плаун річний

 

 

 

 

 

62

 

Родина Баранцеві

 

 

 

 

 

 

 

баранець звичайний

 

 

 

 

 

62

 

Родина Плаункові

 

 

 

 

 

 

 

плаунчик швейцарський (плаунок швейцарський)

 

62

 

 

 

 

 

плаунок плауноподібний

 

 

 

49

 

 

 

Відділ Папоротеподібні

 

 

 

 

 

 

 

Родина Адіантові

 

 

 

 

 

 

 

адіант венерин-волос

 

 

62

 

 

 

 

Родина Аспленієві

 

 

 

 

 

 

 

аспленій чорний

 

 

 

 

37

 

 

аспленій Білло

 

 

62

 

 

 

 

аспленій Гейфлера

 

 

62

 

 

 

 

Родина Міхурницеві

 

 

 

 

 

 

 

міхурниця альпійська (пухирник альпійський)

 

 

 

 

37

 

 

міхурниця гірська (пухирник гірський)

 

 

 

 

37

 

 

міхурниця судетська (пухирник судетський)

 

 

62

 

 

 

 

Родина Вудсієві

 

 

 

 

 

 

 

вудсія альпійська

 

 

62

 

 

 

 

вудсія ельбська

 

 

62

 

 

 

 

Родина Геміонітидові

 

 

 

 

 

 

 

анограмма тонколиста

 

 

62

 

 

 

 

Родина Марсилеєві

 

 

 

 

 

 

 

марсилея чотирилиста

 

 

 

49

 

 

 

пілюльниця куленосна

 

 

62

 

 

 

 

Родина Вужачкові

 

 

 

 

 

 

 

гронянка півмісяцева

 

 

 

49

 

 

 

гронянка ромашколиста

 

 

62

 

 

 

 

гронянка багатороздільна

 

 

 

 

37

 

 

гронянка віргінська

 

 

62

 

 

 

 

Родина Сальвінієві

 

 

 

 

 

 

 

сальвінія плаваюча

 

 

 

 

 

62

 

Родина Синоптерисові

 

 

 

 

 

 

 

краєкучник верхівковий

 

 

62

 

 

 

 

краєкучник персидський

 

 

62

 

 

 

 

лусківниця марантова (нотолена марантова)

 

 

62

 

 

 

 

Відділ Голонасінні

 

 

 

 

 

 

 

Родина Кипарисові

 

 

 

 

 

 

 

яловець високий

 

 

 

164 - 61500*

 

 

 

яловець смердючий

 

 

 

 

82 - 57400*

 

 

Родина Соснові

 

 

 

 

 

 

 

модрина польська

 

 

287 - 69700*

 

 

 

 

сосна кедрова (сосна кедрова європейська)

 

 

 

164 - 61500*

 

 

 

сосна крейдова

 

 

 

164 - 61500*

 

 

 

сосна Станкевича (сосна піцундська різновид Станкевича)

 

 

 

164 - 61500*

 

 

 

Родина Тисові

 

 

 

 

 

 

 

тис ягідний (негній-дерево)

 

 

 

164 - 61500*

 

 

 

Відділ Покритонасінні

 

 

 

 

 

 

 

Родина Частухові

 

 

 

 

 

 

 

кальдезія білозоролиста

 

 

62

 

 

 

 

зіркоплідник частуховий

 

 

62

 

 

 

 

Родина Цибулеві

 

 

 

 

 

 

 

цибуля білувата

 

 

62

 

 

 

 

цибуля лінійна

 

 

 

49

 

 

 

цибуля коса

 

 

62

 

 

 

 

цибуля перевдягнена

 

 

62

 

 

 

 

цибуля Регеля

 

 

 

 

37

 

 

цибуля савранська

 

 

 

49

 

 

 

цибуля скіфська

 

 

 

49

 

 

 

цибуля круглонога

 

 

 

49

 

 

 

цибуля пряма

 

 

 

 

37

 

 

цибуля ведмежа (черемша)

 

 

 

 

 

62

 

нектароскордій болгарський

 

 

 

 

37

 

 

Родина Амарилісові

 

 

 

 

 

 

 

підсніжник Ельвеза

 

 

 

49

 

 

 

підсніжник білосніжний (підсніжник звичайний)

 

 

 

 

 

62

 

підсніжник складчастий

 

 

 

49

 

 

 

білоцвіт літній

 

 

 

49

 

 

 

білоцвіт весняний

 

 

 

 

 

62

 

нарцис вузьколистий

 

 

 

49

 

 

 

осінник пізньоцвітовий (штернбергія пізньоцвітова)

 

 

 

49

 

 

 

Родина Ароїдні (Кліщинцеві)

 

 

 

 

 

 

 

кліщинець білокрилий (аройник білокрилий)

 

 

62

 

 

 

 

кліщинець східний (аройник східний)

 

 

 

 

37

 

 

Родина Холодкові

 

 

 

 

 

 

 

холодок Палласа (холодок коротколистий)

 

 

 

49

 

 

 

Родина Асфоделові

 

 

 

 

 

 

 

золотень жовтий (асфоделіна жовта)

 

 

 

 

 

62

 

еремур показний

 

 

62

 

 

 

 

еремур кримський

 

 

62

 

 

 

 

Родина Пізньоцвітові

 

 

 

 

 

 

 

брандушка різнобарвна (пізньоцвіт різнобарвний)

 

 

 

49

 

 

 

пізньоцвіт анкарський

 

 

 

49

 

 

 

пізньоцвіт осінній

 

 

 

 

 

62

 

пізньоцвіт Фоміна

 

 

 

49

 

 

 

пізньоцвіт тіньовий

 

 

 

49

 

 

 

Родина Осокові

 

 

 

 

 

 

 

осока біла

 

 

62

 

 

 

 

осока двоколірна

 

 

62

 

 

 

 

осока богемська

 

 

 

49

 

 

 

осока буріюча

 

 

62

 

 

 

 

осока Буксбаума

 

 

 

49

 

 

 

осока тонкокореневищна

 

 

 

49

 

 

 

осока Девелла

 

 

 

49

 

 

 

осока збіднена

 

 

 

 

37

 

 

осока дводомна

 

 

 

49

 

 

 

осока темно-бура

 

 

 

 

37

 

 

осока кулястоподібна

 

 

62

 

 

 

 

осока торфова

 

 

62

 

 

 

 

осока Хоста

 

 

 

49

 

 

 

осока Лахеналя

 

 

62

 

 

 

 

осока блискуча

 

 

62

 

 

 

 

осока пажитницеподібна

 

 

62

 

 

 

 

осока притуплена

 

 

 

 

37

 

 

осока малоквіткова

 

 

 

49

 

 

 

осока лапкоподібна

 

 

 

 

37

 

 

осока скельна

 

 

 

 

37

 

 

осока житня

 

 

 

49

 

 

 

осока щетиниста

 

 

62

 

 

 

 

осока затінкова

 

 

 

 

 

62

 

осока піхвова

 

 

62

 

 

 

 

меч-трава болотна

 

 

 

49

 

 

 

ситняг карніолійський

 

 

 

62

 

 

 

ситняг сосочкоподібний

 

 

 

62

 

 

 

ситняг багатостебловий

 

62

 

 

 

 

 

ситняг гостролусковий

 

 

62

 

 

 

 

комишник двороздільний (комишник двозонтиковий)

 

 

62

 

 

 

 

куга гострокінцева

 

 

 

49

 

 

 

сашник іржавий

 

 

 

49

 

 

 

Родина Гіацинтові

 

 

 

 

 

 

 

гіацинтик Палласів

 

 

 

49

 

 

 

рястка двозначна

 

 

62

 

 

 

 

рястка Буше

 

 

 

 

 

62

 

рястка гірська

 

 

 

49

 

 

 

рястка відігнута

 

 

 

49

 

 

 

Родина Півникові

 

 

 

 

 

 

 

шафран вузьколистий (шафран сузький)

 

 

 

 

 

62

 

шафран банатський

 

 

 

49

 

 

 

шафран Гейфелів

 

 

 

 

 

62

 

шафран Палласа

 

 

 

49

 

 

 

шафран сітчастий

 

 

 

 

 

62

 

шафран гарний

 

 

 

49

 

 

 

шафран кримський

 

 

 

49

 

 

 

косарики черепитчасті

 

 

 

49

 

 

 

косарики італійські

 

 

62

 

 

 

 

косарики болотні

 

 

62

 

 

 

 

косарики тонкі

 

 

 

49

 

 

 

півники рогаті

 

 

62

 

 

 

 

півники борові

 

 

 

49

 

 

 

півники понтичні

 

 

 

49

 

 

 

півники несправжньосмикавцеві

 

 

 

 

37

 

 

півники сибірські

 

 

 

49

 

 

 

Родина Ситникові

 

 

 

 

 

 

 

ситник бульбистий

 

 

 

49

 

 

 

ситник кулястоплодий

 

 

62

 

 

 

 

ситник тупопелюстковий

 

 

62

 

 

 

 

Родина Лілійні

 

 

 

 

 

 

 

еритроній собачий зуб

 

 

 

 

37

 

 

рябчик шаховий

 

 

 

49

 

 

 

рябчик малий

 

 

 

49

 

 

 

рябчик гірський

 

 

62

 

 

 

 

рябчик руський

 

 

 

49

 

 

 

лілія лісова

 

 

 

 

 

62

 

лілійка пізня (лойдія пізня)

 

 

 

 

37

 

 

гадюча цибулька гроноподібна

 

 

62

 

 

 

 

тюльпан двоквітковий

 

 

 

49

 

 

 

тюльпан гранітний

 

 

 

49

 

 

 

тюльпан бузький

 

 

 

49

 

 

 

тюльпан змієлистий

 

 

 

49

 

 

 

тюльпан дібровний

 

 

 

49

 

 

 

тюльпан Шренка

 

 

 

49

 

 

 

тюльпан скіфський

 

 

62

 

 

 

 

Родина Зозулинцеві (Орхідні)

 

 

 

 

 

 

 

плодоріжка блощична (зозулинець блощичний)

 

 

 

49

 

 

 

плодоріжка запашна (зозулинець запашний)

 

 

 

49

 

 

 

плодоріжка рідкоквіткова (зозулинець рідкоквітковий)

 

 

 

49

 

 

 

плодоріжка салепова (зозулинець салеповий)

 

 

 

49

 

 

 

плодоріжка болотна (зозулинець болотний)

 

 

 

49

 

 

 

плодоріжка розмальована (зозулинець розмальований)

 

 

 

49

 

 

 

плодоріжка пірамідальна (анакампт пірамідальний)

 

 

 

49

 

 

 

булатка великоквіткова

 

 

 

 

37

 

 

булатка довголиста

 

 

 

 

37

 

 

булатка червона

 

 

 

 

37

 

 

язичок зелений

 

 

 

 

37

 

 

комперія кримська

 

 

62

 

 

 

 

коральковець тричінадрізаний

 

 

 

 

37

 

 

зозулині черевички справжні

 

 

 

49

 

 

 

зозульки серценосні (пальчатокорінник серценосний)

 

 

 

49

 

 

 

зозульки Фукса (пальчатокорінник Фукса)

 

 

 

 

 

62

 

зозульки іберійські (пальчатокорінник іберійський)

 

 

 

 

37

 

 

зозульки м'ясочервоні (пальчатокорінник м'ясочервоний)

 

 

 

49

 

 

 

зозульки плямисті (пальчатокорінник плямистий)

 

 

 

49

 

 

 

зозульки травневі (пальчатокорінник травневий)

 

 

 

 

37

 

 

зозульки римські (пальчатокорінник римський)

 

 

 

49

 

 

 

зозульки бузинові (пальчатокорінник бузиновий)

 

 

 

49

 

 

 

зозульки трансильванські (пальчатокорінник трансильванський)

 

 

62

 

 

 

 

зозульки Траунштейнера (пальчатокорінник Траунштейнера)

 

 

 

 

37

 

 

коручка ельбська

 

 

 

 

37

 

 

коручка темно-червона

 

 

 

49

 

 

 

коручка чемерникоподібна (коручка широколиста)

 

 

 

 

 

62

 

коручка дрібнолиста

 

 

 

 

37

 

 

коручка болотна

 

 

 

49

 

 

 

коручка пурпурова

 

 

 

 

37

 

 

надбородник безлистий

 

 

62

 

 

 

 

гудієра повзуча

 

 

 

49

 

 

 

билинець довгорогий

 

 

 

49

 

 

 

билинець щільноквітковий

 

 

 

49

 

 

 

билинець найзапашніший

 

 

62

 

 

 

 

м'якух болотний (гамарбія болотна)

 

 

62

 

 

 

 

бровник однобульбовий (герміній однобульбовий)

 

 

62

 

 

 

 

ремнепелюстник козячий

 

 

 

49

 

 

 

лімодор недорозвинений

 

 

 

 

 

62

 

жировик Льозеля

 

 

 

49

 

 

 

зозулині сльози серцелисті

 

 

 

49

 

 

 

зозулині сльози яйцеподібні

 

 

 

 

 

62

 

глевчак однолистий (малаксис однолистий)

 

 

 

49

 

 

 

неотінея тризубчаста (зозулинець тризубчастий)

 

 

62

 

 

 

 

неотінея обпалена (зозулинець обпалений)

 

 

62

 

 

 

 

гніздівка звичайна

 

 

 

 

 

62

 

неотіанта каптурувата

 

 

62

 

 

 

 

чорнянка карпатська (нігрітеля карпатська)

 

 

62

 

 

 

 

офрис бджолоносна

 

 

62

 

 

 

 

офрис комахоносна

 

 

62

 

 

 

 

офрис оводоносна

 

 

62

 

 

 

 

офрис кримська

 

 

62

 

 

 

 

зозулинець чоловічий

 

 

 

49

 

 

 

зозулинець шоломоносний

 

 

 

49

 

 

 

зозулинець блідий

 

 

62

 

 

 

 

зозулинець прованський

 

 

62

 

 

 

 

зозулинець дрібнокрапчастий

 

 

62

 

 

 

 

зозулинець пурпуровий

 

 

 

49

 

 

 

зозулинець прикрашений

 

 

62

 

 

 

 

зозулинець мавп'ячий

 

 

 

49

 

 

 

зозулинець Ванькова

 

 

 

 

 

 

62

любка дволиста

 

 

 

 

 

62

 

любка зеленоквіткова

 

 

 

 

 

62

 

псевдорхіс білуватий (лейкорхіс білуватий)

 

 

 

49

 

 

 

скрученик приємний

 

 

62

 

 

 

 

скрученик спіральний

 

 

62

 

 

 

 

стевеніела сатирієподібна

 

 

62

 

 

 

 

траунштейнера куляста

 

 

 

49

 

 

 

Родина Тонконогові

 

 

 

 

 

 

 

мітлиця альпійська

 

 

 

 

 

 

62

мітлиця скельна

 

 

62

 

 

 

 

зеленоплідниця фіолетова

 

 

 

 

37

 

 

золотобородник цикадовий

 

 

 

37

 

 

 

пирій ковилолистий

 

 

 

 

 

62

 

костриця крейдова

 

 

 

 

 

62

 

костриця гірська

 

 

 

49

 

 

 

костриця різнолиста

 

 

 

49

 

 

 

костриця блідувата

 

 

 

 

37

 

 

костриця Порціуса

 

 

 

49

 

 

 

костриця скельна

 

 

 

 

 

62

 

келерія Талієва

 

 

 

 

 

62

 

горянка дворядна

 

 

62

 

 

 

 

дволусківниця зігнута

 

 

 

 

 

 

62

тонконіг Ремана

 

 

 

 

37

 

 

тонконіг кримський

 

 

 

 

 

 

62

ламкоколосник ситниковий

 

 

 

 

37

 

 

регнерія палермська

 

 

62

 

 

 

 

сеслерія голуба

 

 

62

 

 

 

 

ковила дивна

 

 

 

 

 

 

62

ковила відмінна

 

 

62

 

 

 

 

ковила шорстка

 

 

 

 

 

 

62

ковила дніпровська

 

 

 

49

 

 

 

ковила короткокрила

 

 

 

 

 

 

62

ковила Браунера

 

 

 

 

 

62

 

ковила волосиста

 

 

 

 

 

62

 

ковила пухнастолиста

 

 

 

49

 

 

 

ковила відокремлена

 

 

 

49

 

 

 

ковила донецька

 

 

 

 

 

 

62

ковила облудна

 

 

 

 

 

 

62

ковила гранітна

 

 

 

 

 

 

62

ковила різнолиста

 

 

 

 

 

 

62

ковила Лессінга

 

 

 

 

 

62

 

ковила каменелюбна

 

 

 

 

 

62

 

ковила азовська

 

 

 

 

 

 

62

ковила травнева

 

 

 

 

 

 

62

ковила Мартиновського

 

 

 

 

 

 

62

ковила гірська

 

 

 

 

 

 

62

ковила пірчаста

 

 

 

49

 

 

 

ковила поетична

 

 

 

49

 

 

 

ковила найкрасивіша

 

 

 

49

 

 

 

ковила Сирейщикова

 

 

 

49

 

 

 

ковила вузьколиста

 

 

 

49

 

 

 

ковила закарпатська

 

 

62

 

 

 

 

ковила українська

 

 

 

 

 

62

 

ковила Залеського

 

 

 

49

 

 

 

пшениця дика однозернянка

 

 

 

 

 

62

 

цингерія Біберштейна

 

62

 

 

 

 

 

Родина Рускусові

 

 

 

 

 

 

 

рускус під'язиковий (голчатка під'язикова)

 

 

 

 

287

 

 

Родина Шейхцерієві

 

 

 

 

 

 

 

шейхцерія болотна

 

 

 

49

 

 

 

Родина Їжачоголівкові

 

 

 

 

 

 

 

їжача голівка вузьколиста

 

 

62

 

 

 

 

Родина Тофільдієві

 

 

 

 

 

 

 

тофільдія чашечкова

 

 

 

49

 

 

 

Родина Рогозові

 

 

 

 

 

 

 

рогіз малий

 

 

62

 

 

 

 

Родина Фісташкові

 

 

 

 

 

 

 

фісташка туполиста

 

 

 

 

 

287 - 69700*

 

щитолисник звичайний

 

 

 

 

37

 

 

Родина Селерові (Зонтичні)

 

 

 

 

 

 

 

морківниця прибережна (зореморквиця прибережна)

 

 

 

49

 

 

 

ласкавець жовтецевий

 

 

62

 

 

 

 

ласкавець тонкий

 

 

 

49

 

 

 

свистуля татарська

 

 

 

 

37

 

 

критмій морський (критм морський)

 

 

 

 

 

615

 

колючконос Сібторпа

 

62

 

 

 

 

 

борщівник лігустиколистий

 

 

 

 

37

 

 

борщівник пухнастий

 

 

 

 

 

 

62

палімбія солончакова

 

 

 

49

 

 

 

палімбія тургайська

 

 

62

 

 

 

 

прангос трироздільний

 

 

 

 

37

 

 

румія критмолиста

 

 

 

 

 

62

 

жабриця Лемана

 

 

 

 

37

 

 

тринія Біберштейна

 

 

 

 

37

 

 

Родина Барвінкові

 

 

 

 

 

 

 

кендир венеційський

 

 

 

49

 

 

 

Родина Айстрові (Складноцвіті)

 

 

 

 

 

 

 

деревій голий

 

 

 

 

37

 

 

котячі лапки карпатські

 

 

 

 

287

 

 

роман карпатський

 

 

62

 

 

 

 

полин Дзевановського

 

 

 

 

 

615

 

полин суцільнобілий

 

 

 

 

 

615

 

айстра альпійська

 

 

 

 

37

 

 

будяк пагорбовий

 

 

62

 

 

 

 

відкасник осотоподібний

 

 

 

49

 

 

 

відкасник татарниколистий

 

 

 

49

 

 

 

волошка великопридаткова

 

 

62

 

 

 

 

волошка короткоголова

 

 

 

49

 

 

 

волошка козяча

 

 

 

 

 

62

 

волошка Компера

 

 

 

49

 

 

 

волошка донецька

 

 

 

49

 

 

 

волошка Конки

 

 

62

 

 

 

 

волошка перлиста

 

 

62

 

 

 

 

волошка білоперлинна

 

 

62

 

 

 

 

волошка Пачоського

 

 

62

 

 

 

 

волошка первинногерберова

 

 

62

 

 

 

 

волошка первинноперлинна

 

 

62

 

 

 

 

волошка несправжньоблідолускова

 

 

 

 

37

 

 

волошка верболиста

 

 

62

 

 

 

 

волошка Сарандінакі

 

 

 

49

 

 

 

волошка напівзаконна

 

 

 

 

 

 

62

волошка Стевена

 

 

 

 

 

62

 

волошка Талієва

 

 

 

49

 

 

 

волошка Ванькова

 

 

 

 

 

62

 

осот різнолистий

 

 

 

 

 

 

62

скереда Жакена

 

 

 

 

37

 

 

сугайник угорський

 

 

 

 

37

 

 

сугайник штирійський

 

 

 

 

37

 

 

головатень високий

 

 

 

 

 

62

 

злинка альпійська

 

 

 

 

37

 

 

злинка залозиста

 

 

62

 

 

 

 

юринея Талієва

 

 

 

 

 

 

62

серпій донецький (клязея донецька)

 

 

 

 

37

 

 

серпій донський (клязея донська)

 

 

 

 

37

 

 

лагозерис пурпуровий

 

 

 

49

 

 

 

короличка пізня

 

 

62

 

 

 

 

білотка альпійська

 

 

62

 

 

 

 

язичник сивий

 

 

62

 

 

 

 

язичник сибірський (язичник буковинський, язичник український)

 

 

 

49

 

 

 

чихавка язичкова (деревій язичковий)

 

 

 

 

37

 

 

чихавка тонколиста (деревій Шура)

 

 

 

 

37

 

 

соссюрея альпійська

 

 

 

 

37

 

 

соссюрея різноколірна

 

 

62

 

 

 

 

соссюрея Порціуса

 

 

 

 

37

 

 

зміячка австрійська (скорзонера австрійська)

 

 

62

 

 

 

 

жовтозілля карпатське

 

 

 

 

37

 

 

жовтозілля Бессера

 

 

 

49

 

 

 

жовтозілля кримське

 

 

 

 

37

 

 

козельці донецькі

 

 

 

 

 

62

 

Родина Барбарисові

 

 

 

 

 

 

 

оставник одеський (гімноспермій одеський)

 

 

 

49

 

 

 

Родина Березові

 

 

 

 

 

 

 

береза дніпровська

 

 

 

 

 

287 - 69700*

 

береза низька

 

 

 

164 - 61500*

 

 

 

береза Клокова

 

 

287 - 69700*

 

 

 

 

береза темна

 

 

 

 

82 - 57400*

 

 

Родина Шорстколисті

 

 

 

 

 

 

 

громовик гранітний

 

 

62

 

 

 

 

громовик багатолистий

 

 

 

410

 

 

 

громовик донський

 

 

 

 

 

615

 

трубкоцвіт Біберштейна

 

 

 

 

37

 

 

Родина Капустяні (Хрестоцвіті)

 

 

 

 

 

 

 

бурачок Борзи

 

 

 

410

 

 

 

бурачок голоніжковий

 

 

 

410

 

 

 

бурачок савранський

 

 

615

 

 

 

 

очки гладенькі

 

 

 

 

37

 

 

капуста кримська

 

 

615

 

 

 

 

жеруха грецька

 

 

 

49

 

 

 

жеруха ніжна

 

 

62

 

 

 

 

ложечниця польська (ложечниця піренейська)

 

 

62

 

 

 

 

катран шершавий

 

 

 

49

 

 

 

катран великоквітковий

 

 

 

49

 

 

 

катран коктебельський

 

 

 

 

37

 

 

катран морський

 

 

 

49

 

 

 

катран мітридатський

 

 

 

49

 

 

 

катран пірчастонадрізаний

 

 

 

49

 

 

 

катран Стевена

 

 

 

49

 

 

 

катран татарський

 

 

 

49

 

 

 

дворядник крейдовий

 

 

 

49

 

 

 

крупка аїзоподібна

 

 

615

 

 

 

 

жовтушник кринкський

 

 

62

 

 

 

 

жовтушник український

 

 

 

49

 

 

 

вайда прибережна

 

 

 

49

 

 

 

хрінниця сиваська

 

 

 

49

 

 

 

хрінниця Турчанінова

 

 

615

 

 

 

 

місячниця оживаюча (лунарія оживаюча)

 

 

 

 

 

62

 

левкой запашний

 

 

 

 

37

 

 

редька приморська

 

 

 

49

 

 

 

шиверекія подільська

 

 

 

 

 

62

 

соболевськія сибірська

 

 

 

 

37

 

 

шильник водяний

 

62

 

 

 

 

 

жовтушниця Талієва (сиренія Талієва)

 

 

 

49

 

 

 

Родина Дзвоникові

 

 

 

 

 

 

 

дзвінка кримська (аденофора кримська)

 

 

 

 

37

 

 

дзвоники карпатські

 

 

 

 

37

 

 

дзвоники Кладни

 

 

 

 

287

 

 

Родина Каперцеві

 

 

 

 

 

 

 

клеома птахоніжкоподібна (клеома сива, клеома донецька)

 

 

62

 

 

 

 

Родина Жимолостеві

 

 

 

 

 

 

 

ліннея північна

 

 

615

 

 

 

 

жимолость голуба (жимолость синя)

 

 

 

 

287

 

 

Родина Гвоздичні

 

 

 

 

 

 

 

роговик Біберштейна

 

 

 

 

 

615

 

гвоздика бессарабська

 

 

62

 

 

 

 

гвоздика гренобльська (гвоздика граціанопольська)

 

62

 

 

 

 

 

гвоздика бузька

 

 

 

410

 

 

 

гвоздика несправжньопізня

 

 

 

49

 

 

 

гвоздика гарна

 

 

 

 

37

 

 

роговиця роговикова

 

 

 

 

37

 

 

пустельниця головчаста

 

 

 

 

37

 

 

лещиця скупчена

 

 

 

49

 

 

 

лещиця дністровська

 

 

 

49

 

 

 

сонценасінник таємний

62

 

 

 

 

 

 

мінуарція рідкоквіткова

 

 

 

 

287

 

 

мінуарція гостропелюсткова

 

 

 

 

37

 

 

мерингія бузька

 

 

 

 

287

 

 

смілкоквітка Завадського (смілка Завадського)

 

 

 

 

37

 

 

смілка крейдова

 

 

 

49

 

 

 

смілка бузька

 

 

 

49

 

 

 

смілка яйлинська

 

 

615

 

 

 

 

смілка литовська

 

 

 

 

 

62

 

смілка Ситника

 

 

 

49

 

 

 

смілка зеленоквіткова

 

 

 

 

37

 

 

Родина Бруслинові

 

 

 

 

 

 

 

бруслина карликова

 

 

 

410

 

 

 

Родина Лободові

 

 

 

 

 

 

 

курай туполистий

 

 

 

49

 

 

 

Родина Чистові

 

 

 

 

 

 

 

чист кримський

 

 

 

 

 

615

 

сонянчик гладкий

 

 

615

 

 

 

 

сонцецвіт (сонянка сива)

 

 

 

 

287

 

 

Родина Березкові

 

 

 

 

 

 

 

плетуха сольданелова

 

62

 

 

 

 

 

Родина Товстолисті

 

 

 

 

 

 

 

борідник шерстистоволосистий

 

 

 

 

37

 

 

борідник паростковий

 

 

 

 

37

 

 

родіола рожева

 

 

 

49

 

 

 

очиток застарілий

 

 

 

 

37

 

 

молодило мармурове

 

 

62

 

 

 

 

молодило гірське

 

 

 

 

37

 

 

Родина Черсакові

 

 

 

 

 

 

 

головачка Дмитра

 

 

615

 

 

 

 

головачка Литвинова

 

 

62

 

 

 

 

коломонночок зігнутий

 

 

 

 

37

 

 

Родина Росичкові

 

 

 

 

 

 

 

альдрованда пухирчаста

 

 

 

 

37

 

 

росичка середня

 

 

 

49

 

 

 

росичка довголиста

 

 

 

49

 

 

 

Родина Руслицеві

 

 

 

 

 

 

 

руслиця угорська

 

 

 

49

 

 

 

Родина Вересові

 

 

 

 

 

 

 

суничник дрібноплодий

 

 

 

 

82 - 57400*

 

 

хамедафна чашкова (торфяниця чашкова)

 

 

 

410

 

 

 

наскельниця лежача

 

 

 

 

287

 

 

журавлина дрібноплода

 

 

 

410

 

 

 

рододендрон східнокарпатський (рододендрон миртолистий)

 

 

 

 

 

615

 

Родина Молочайні

 

 

 

 

 

 

 

молочай прибережний

 

 

 

49

 

 

 

молочай густоволохатоплодий

 

 

62

 

 

 

 

молочай волинський

 

 

 

 

37

 

 

Родина Бобові

 

 

 

 

 

 

 

астраканта арнакантова

 

 

 

410

 

 

 

астрагал піщаний

 

 

 

49

 

 

 

астрагал дніпровський

 

 

 

 

37

 

 

астрагал крейдолюбний

 

 

 

 

287

 

 

астрагал шерстистоквітковий

 

 

 

49

 

 

 

астрагал безстрілковий

 

 

 

 

37

 

 

астрагал сизий

 

 

 

410

 

 

 

астрагал Геннінга

 

 

 

 

37

 

 

астрагал Крайни

 

 

 

 

287

 

 

астрагал монпелійський

 

 

 

410

 

 

 

астрагал одеський

 

 

 

 

287

 

 

астрагал понтійський

 

 

 

49

 

 

 

астрагал зігнутий

 

 

62

 

 

 

 

астрагал сарептський

 

 

 

 

37

 

 

астрагал щетинистий

 

 

62

 

 

 

 

астрагал подібний

 

 

 

 

37

 

 

астрагал донський

 

 

 

 

37

 

 

астрагал яйцеплідний

 

 

 

 

37

 

 

астрагал Цингера

 

 

615

 

 

 

 

калофака волзька

 

 

 

410

 

 

 

карагана скіфська

 

 

 

410

 

 

 

зіновать біла

 

 

 

410

 

 

 

зіновать Блоцького

 

 

 

 

287

 

 

зіновать гранітна

 

 

 

410

 

 

 

зіновать Пачоського

 

 

 

 

287

 

 

зіновать подільська

 

 

 

410

 

 

 

зіновать Рошеля

 

 

 

 

287

 

 

зіновать Вульфа

 

 

 

410

 

 

 

дрік малонасінний

 

615

 

 

 

 

 

дрік скіфський

 

 

 

 

 

615

 

дрік чотиригранний

 

 

615

 

 

 

 

дрочок крилатий

 

 

 

 

287

 

 

солодка гола

 

 

 

 

 

62

 

солодушка крейдова

 

 

62

 

 

 

 

солодушка солодушкова

 

 

62

 

 

 

 

солодушка українська

 

 

62

 

 

 

 

підковка чубата (гіпокрепіс чубатий)

 

 

 

 

37

 

 

чина гладенька

 

 

 

 

37

 

 

чина трансильванська

 

 

62

 

 

 

 

чина ряба

 

 

 

49

 

 

 

сочевиця східна

 

 

62

 

 

 

 

люцерна приморська

 

 

 

49

 

 

 

люцерна щебениста

 

 

 

 

 

62

 

еспарцет Палласа

 

 

 

49

 

 

 

еспарцет Васильченка

 

 

62

 

 

 

 

пташник крихітний

 

 

 

49

 

 

 

горох високий

 

 

 

 

 

62

 

сокироносиця струнка (в'язіль стрункий)

 

 

 

49

 

 

 

софора китникоподібна

 

 

62

 

 

 

 

конюшина темно-каштанова

 

 

 

 

37

 

 

конюшина червонувата

 

 

 

 

37

 

 

Родина Букові

 

 

 

 

 

 

 

дуб кошенільний (дуб австрійський)

 

 

 

 

82 - 57400*

 

 

Родина Франкенієві

 

 

 

 

 

 

 

франкенія припорошена

 

 

 

49

 

 

 

Родина Тирличові

 

 

 

 

 

 

 

тирлич безстебловий

 

 

 

 

37

 

 

тирлич роздільний

 

 

 

 

287

 

 

тирлич жовтий

 

 

 

49

 

 

 

тирлич сніговий

 

 

62

 

 

 

 

тирлич крапчастий

 

 

 

49

 

 

 

тирлич мішкоподібний

 

 

62

 

 

 

 

тирлич весняний

 

 

62

 

 

 

 

сверція багаторічна (бешишниця багаторічна)

 

 

 

49

 

 

 

Родина Геранієві

 

 

 

 

 

 

 

грабельки Бекетова

 

 

 

 

37

 

 

Родина Кулівницеві

 

 

 

 

 

 

 

кулівниця вузькопелюсткова

 

 

 

 

37

 

 

Родина Губоцвіті

 

 

 

 

 

 

 

змієголовник австрійський

 

 

 

49

 

 

 

змієголовник Рюйша

 

 

 

 

 

62

 

гісоп крейдовий

 

 

 

 

 

615

 

глуха кропива гола

 

 

 

 

37

 

 

мікромерія чебрецелиста

 

 

 

 

287

 

 

залізняк скіфський

 

 

 

 

 

62

 

шавлія кременецька

 

 

 

 

37

 

 

шавлія скабіозолиста

 

 

 

 

 

62

 

шоломниця крейдова

 

 

 

 

 

615

 

шоломниця весняна

 

 

 

 

287

 

 

чистець вузьколистий

 

 

 

 

287

 

 

чебрець кальміуський

 

 

 

 

 

 

615

чебрець прибережний

 

 

 

410

 

 

 

Родина Пухирникові

 

 

 

 

 

 

 

товстянка альпійська

 

 

 

 

37

 

 

товстянка двоколірна

 

 

62

 

 

 

 

товстянка звичайна

 

 

 

49

 

 

 

пухирник південний

 

 

 

49

 

 

 

пухирник Брема

 

62

 

 

 

 

 

пухирник середній

 

 

 

49

 

 

 

пухирник малий

 

 

 

49

 

 

 

Родина Кермекові

 

 

 

 

 

 

 

армерія покутська

62

 

 

 

 

 

 

кермечник злаколистий

 

 

 

49

 

 

 

кермечник червонуватий

 

 

 

49

 

 

 

кермек чурюкський

 

 

 

49

 

 

 

Родина Льонові

 

 

 

 

 

 

 

льон бессарабський

 

 

 

 

 

615

 

льон Палласів

 

 

 

 

287

 

 

Родина Плакунові

 

 

 

 

 

 

 

плакун чебрецелистий

 

 

 

49

 

 

 

Родина Бобівникові

 

 

 

 

 

 

 

плавун щитолистий

 

 

 

49

 

 

 

Родина Селітрянкові

 

 

 

 

 

 

 

селітрянка Шобера

 

 

615

 

 

 

 

Родина Маслинові

 

 

 

 

 

 

 

ясен білоцвітий

 

 

 

 

82 - 57400*

 

 

бузок угорський

 

 

 

164 - 61500*

 

 

 

Родина Онагрові

 

 

 

 

 

 

 

людвігія болотна

 

62

 

 

 

 

 

Родина Вочкові

 

 

 

 

 

 

 

повстянка дніпровська (цимбохазма дніпровська)

 

 

 

 

287

 

 

накорінниця червона (дифеліпея червона)

 

 

62

 

 

 

 

шолудивник високий

 

62

 

 

 

 

 

шолудивник Едера

 

 

62

 

 

 

 

шолудивник королівський

 

 

 

49

 

 

 

шолудивник лісовий

 

 

 

49

 

 

 

дзвінець крейдовий

 

 

 

 

 

 

62

Родина Півонієві

 

 

 

 

 

 

 

півонія кримська

 

 

 

49

 

 

 

півонія тонколиста

 

 

 

49

 

 

 

Родина Макові

 

 

 

 

 

 

 

мачок жовтий

 

 

 

49

 

 

 

Родина Гречкові

 

 

 

 

 

 

 

кучерявка кущова

 

 

615

 

 

 

 

кучерявка відігнута

 

 

 

 

287

 

 

кисличник двостовпчиковий

 

 

 

 

37

 

 

Родина Первоцвіті

 

 

 

 

 

 

 

переломник Козо-Полянського

 

 

62

 

 

 

 

вовна гірська пухнаста (кортуза Маттіолі підвид пухнаста)

 

 

62

 

 

 

 

цикламен Кузнецова

 

 

62

 

 

 

 

первоцвіт борошнистий

 

62

 

 

 

 

 

первоцвіт Галлера

 

 

 

 

37

 

 

первоцвіт дрібний

 

 

 

 

37

 

 

Родина Жовтецеві

 

 

 

 

 

 

 

горицвіт весняний

 

 

 

 

 

62

 

горицвіт волзький

 

 

 

 

 

62

 

аконіт Бессера

 

 

 

49

 

 

 

аконіт Жакена

 

 

 

 

37

 

 

аконіт опушеноплодий

 

 

 

49

 

 

 

аконіт несправжньопротиотруйний

 

 

 

 

37

 

 

вітеринка нарцисоквіткова (анемона нарцисоквіткова)

 

 

 

49

 

 

 

орлики чорніючі

 

 

 

 

37

 

 

орлики трансильванські

 

 

62

 

 

 

 

водяний жовтець плаваючий

 

 

 

49

 

 

 

рутовик коріандролистий

 

 

62

 

 

 

 

дельфіній високий

 

 

 

 

37

 

 

дельфіній Палласа

 

 

 

 

37

 

 

дельфіній яскраво-червоний

 

 

 

 

37

 

 

дельфіній руський

 

 

 

49

 

 

 

дельфіній Сергія

 

 

 

49

 

 

 

сон великий

 

 

 

49

 

 

 

сон розкритий

 

 

 

 

 

62

 

сон лучний (сон чорніючий, сон богемський)

 

 

 

 

 

62

 

сон Шерфеля (сон білий)

 

 

 

 

37

 

 

сон кримський

 

 

 

 

 

62

 

жовтець Тора (жовтець татранський)

 

 

 

 

37

 

 

рутвиця смердюча

 

 

62

 

 

 

 

рутвиця гачкувата

 

 

 

 

37

 

 

Родина Жостерові

 

 

 

 

 

 

 

жостір фарбувальний

 

 

 

 

287

 

 

Родина Розові

 

 

 

 

 

 

 

вишня Клокова

 

 

 

164 - 61500*

 

 

 

глід Пояркової

 

 

 

164 - 61500*

 

 

 

глід Турнефора

 

 

 

164 - 61500*

 

 

 

дріада восьмипелюсткова

 

 

 

 

287

 

 

шипшина Чацького

 

 

 

 

 

615

 

шипшина донецька

 

 

 

 

 

 

615

берека

 

 

 

 

 

287 - 69700*

 

таволга польська

 

 

615

 

 

 

 

вальдштейнія гравілатоподібна

 

 

 

49

 

 

 

Родина Рутові

 

 

 

 

 

 

 

ясенець білий

 

 

 

 

37

 

 

Родина Вербові

 

 

 

 

 

 

 

верба альпійська

 

 

615

 

 

 

 

верба трав'яна

 

 

 

 

287

 

 

верба лапландська

 

 

 

410

 

 

 

верба чорнична

 

 

 

410

 

 

 

верба туполиста

 

 

 

 

287

 

 

верба Старке

 

 

 

410

 

 

 

Родина Ломикаменеві

 

 

 

 

 

 

 

ломикамінь аїзоподібний

 

 

62

 

 

 

 

ломикамінь переломниковий

 

 

 

 

37

 

 

ломикамінь мохоподібний

 

 

 

 

37

 

 

ломикамінь бульбистий

 

 

62

 

 

 

 

ломикамінь карпатський

 

 

 

 

37

 

 

ломикамінь зернистий

 

 

62

 

 

 

 

ломикамінь болотний

 

 

 

49

 

 

 

ломикамінь жовто-зелений

 

 

 

 

37

 

 

ломикамінь супротивнолистий

 

62

 

 

 

 

 

ломикамінь напівзонтиковий

 

 

62

 

 

 

 

Родина Ранникові

 

 

 

 

 

 

 

ранник крейдовий

 

 

 

 

 

615

 

ранник донецький

 

 

 

 

 

615

 

ранник гранітний

 

 

 

 

 

 

615

ранник весняний

 

 

 

49

 

 

 

дивина розлога

 

 

62

 

 

 

 

Родина Веронікові

 

 

 

 

 

 

 

льонок бессарабський

 

 

 

 

 

 

62

льонок крейдовий

 

 

 

49

 

 

 

вероніка безлиста

 

 

 

 

287

 

 

вероніка стокроткова

 

 

62

 

 

 

 

вероніка кущикова

 

 

 

 

287

 

 

Родина Пасльонові

 

 

 

 

 

 

 

беладонна звичайна

 

 

 

49

 

 

 

скополія карніолійська

 

 

 

 

 

62

 

Родина Клокичкові

 

 

 

 

 

 

 

клокичка периста

 

 

 

 

287

 

 

Родина Тамариксові

 

 

 

 

 

 

 

тамарикс стрункий

 

 

 

410

 

 

 

Родина Тимелієві

 

 

 

 

 

 

 

вовче лико пахуче (боровик)

 

 

 

410

 

 

 

вовче лико Софії

 

 

615

 

 

 

 

вовче лико кримське

 

 

615

 

 

 

 

Родина Липові

 

 

 

 

 

 

 

липа пухнастостовпчикова

 

 

287 - 69700*

 

 

 

 

Родина Водяногоріхові

 

 

 

 

 

 

 

водяний горіх плаваючий

 

 

 

 

 

62

 

Родина Валеріанові

 

 

 

 

 

 

 

остіжник валеріаноподібний (центрантус валеріаноподібний)

 

 

62

 

 

 

 

Родина Фіалкові

 

 

 

 

 

 

 

фіалка біла

 

 

 

 

37

 

 

фіалка Джоя

 

 

 

49

 

 

 

фіалка кримська (фіалка скельна)

 

 

 

 

37

 

 

Відділ Жовтозелені водорості

 

 

 

 

 

 

 

Родина Вошерієві

 

 

 

 

 

 

 

вошерія прибережна

 

 

 

 

37

 

 

Відділ Бурі водорості

 

 

 

 

 

 

 

Родина Діктиотові

 

 

 

 

 

 

 

діктиота дихотомічна

 

 

 

49

 

 

 

Родина Ектокарпові

 

 

 

 

 

 

 

ектокарпус стручкуватий

 

 

 

49

 

 

 

пілайєла прибережна

 

 

 

 

37

 

 

Родина Кладостефові

 

 

 

 

 

 

 

кладостефус губчастий

 

 

 

 

37

 

 

кладостефус кільчастий

 

 

 

 

37

 

 

Родина Пунктарієві

 

 

 

 

 

 

 

пунктарія широколиста

 

 

 

 

37

 

 

пунктарія хвиляста

 

 

 

 

37

 

 

Родина Сперматохнові

 

 

 

 

 

 

 

сперматохнус особливий

 

 

 

49

 

 

 

стилофора ніжна

 

 

 

49

 

 

 

Родина Сфацелерієві

 

 

 

 

 

 

 

сфацелярія карликова

 

 

 

49

 

 

 

Родина Сцитосифонові

 

 

 

 

 

 

 

петалонія зостеролисна

 

 

 

49

 

 

 

Родина Акрохетові

 

 

 

 

 

 

 

родохортон пурпуровий

 

 

 

 

37

 

 

Родина Батрахоспермові

 

 

 

 

 

 

 

батрахоспермум зовнішньоплідний

 

 

 

49

 

 

 

батрахоспермум драглистий

 

 

 

 

37

 

 

Родина Дазієві

 

 

 

 

 

 

 

евпогодон короткогострокінцевий

 

 

 

49

 

 

 

Родина Гельмінтокладієві

 

 

 

 

 

 

 

гельмінтора розчепірена

 

 

 

49

 

 

 

Родина Гоніотрихієві

 

 

 

 

 

 

 

хроодактилон розгалужений

 

 

 

 

37

 

 

хроодактилон Волле

 

 

 

 

37

 

 

стілонема альсідії

 

 

 

 

37

 

 

Родина Немаліонові

 

 

 

 

 

 

 

немаліон глистоподібний

 

 

 

49

 

 

 

Родина Філофорові

 

 

 

 

 

 

 

філофора псевдорогата

 

 

70

 

 

 

 

Родина Родомелієві

 

 

 

 

 

 

 

осмундея гібридна

 

 

 

49

 

 

 

осмундея зрізана

 

 

 

49

 

 

 

полісифонія дрібношипова

 

 

 

49

 

 

 

лофосифонія повзуча

 

 

 

 

37

 

 

птеросифонія пірчаста

 

 

 

 

37

 

 

лорансія чашоподібна

 

 

 

 

37

 

 

Родина Тореєві

 

 

 

 

 

 

 

торея найрозгалуженіша

 

 

 

 

37

 

 

Родина Церамієві

 

 

 

 

 

 

 

калітамніон зернистий

 

 

 

49

 

 

 

Родина Бріопсієві

 

 

 

 

 

 

 

бріопсіс адріатичний

 

 

 

49

 

 

 

Родина Кодієві

 

 

 

 

 

 

 

кодіум черв'якуватий

 

 

 

 

37

 

 

Родина Ульвові

 

 

 

 

 

 

 

ентероморфа азовська

 

 

 

 

37

 

 

Родина Гідродікцієві

 

 

 

 

 

 

 

педіаструм Каврайського

 

 

 

49

 

 

 

евастропсіс Ріхтера

 

 

 

49

 

 

 

Родина Хетофорові

 

 

 

 

 

 

 

стигеоклоніум пучкуватий

 

 

 

49

 

 

 

Родина Едогонієві

 

 

 

 

 

 

 

бульбохета майже квадратна

 

 

 

49

 

 

 

едогоній косопоровий різновид донський

 

 

 

 

37

 

 

Родина Сифонокладові

 

 

 

 

 

 

 

сифонокладус маленький

 

 

 

 

37

 

 

Родина Кладофорові

 

 

 

 

 

 

 

хетоморфа Зернова

 

 

 

49

 

 

 

кладофора вадорська

 

 

 

 

37

 

 

кладофора далматська

 

 

 

 

37

 

 

кладофоропсис шкірястий

 

 

 

 

37

 

 

Родина Мужоцієві

 

 

 

 

 

 

 

роя англійська

 

 

 

49

 

 

 

Родина Спірогірові

 

 

 

 

 

 

 

спірогіра Рейнгарда

 

 

 

49

 

 

 

Родина Гонатозігові

 

 

 

 

 

 

 

гонатозігон волохатий

 

 

 

 

37

 

 

генікулярія спіротенієва

 

 

 

37

 

 

 

пеніум Борге

 

 

 

49

 

 

 

Родина Десмідієві

 

 

 

 

 

 

 

бамбузіна Бребіссона

 

 

 

 

37

 

 

десмідіум Бейлі

 

 

 

 

37

 

 

оокардіум простягнутий

 

 

 

49

 

 

 

Родина Нітелові

 

 

 

 

 

 

 

нітела струнка

 

 

 

49

 

 

 

нітела найтонша

 

 

 

 

37

 

 

толіпела проліферуюча

 

 

 

 

37

 

 

Родина Нітелопсидові

 

 

 

 

 

 

 

нітелопсис притуплений

 

 

 

 

37

 

 

Родина Харові

 

 

 

 

 

 

 

хара Брауна

 

 

 

49

 

 

 

хара сивіюча

 

 

 

 

37

 

 

хара витончена

 

 

 

 

37

 

 

хара мохувата

 

 

 

49

 

 

 

лампротамніум пухирчастий

 

 

 

49

 

 

 

Відділ Печіночники

 

 

 

 

 

 

 

Родина Таргіонієві

 

 

 

 

 

 

 

таргіонія підлиста

 

 

 

 

62

 

 

Родина Клевеєві

 

 

 

 

 

 

 

аталамія Спатиза

 

 

 

 

62

 

 

Родина Гапломітрієві

 

 

 

 

 

 

 

гапломітрій Гукера

 

 

103

 

 

 

 

Родина Скапанієві

 

 

 

 

 

 

 

скапанія компактна

 

 

 

 

62

 

 

скапанія швейцарська

 

 

 

 

62

 

 

Родина Цефалозієві

 

 

 

 

 

 

 

плеврокладула білувата

 

 

 

 

62

 

 

Родина Фруланієві

 

 

 

 

 

 

 

фруланія Яка

 

 

 

 

62

 

 

Родина Леженеєві

 

 

 

 

 

 

 

кололеженея Россетта

 

 

 

 

62

 

 

Відділ Мохи

 

 

 

 

 

 

 

Родина Сфагнові

 

 

 

 

 

 

 

сфагн балтійський

 

 

 

 

62

 

 

сфагн блискучий

 

 

103

 

 

 

 

сфагн Вульфа

 

 

103

 

 

 

 

сфагн м'який

 

 

 

82

 

 

 

сфагн тоненький

 

 

 

82

 

 

 

Родина Тимієві

 

 

 

 

 

 

 

тимія мекленбурзька

 

 

103

 

 

 

 

Родина Птихомітрієві

 

 

 

 

 

 

 

кампілостелій скельний

 

 

 

 

62

 

 

Родина Фісидентові

 

 

 

 

 

 

 

фісиденс джерельний

 

 

 

 

62

 

 

фісиденс рудуватий

 

 

 

 

62

 

 

фісиденс струмковий

 

 

 

 

62

 

 

Родина Дитрихові

 

 

 

 

 

 

 

селанія сизувата

 

 

 

 

62

 

 

Родина Левкобрієві

 

 

 

 

 

 

 

дикранодонцій шорсткий

 

 

 

 

62

 

 

Родина Потієві

 

 

 

 

 

 

 

анектангій Ганделя

 

 

 

 

62

 

 

генедієла Гайма

 

 

 

 

62

 

 

птеригоневр Козлова

 

 

 

 

62

 

 

тортела ламка

 

 

 

 

62

 

 

тортула Ранда

 

 

 

 

62

 

 

цинклідот водяний

 

 

 

 

62

 

 

Родина Сплахнові

 

 

 

 

 

 

 

тейлорія язичкова

 

 

 

 

62

 

 

Родина Меезієві

 

 

 

 

 

 

 

меезія багнова

 

 

 

82

 

 

 

меезія довгоніжкова

103

 

 

 

 

 

 

меезія тригранна

 

 

103

 

 

 

 

палудела відстовбурчена

 

 

103

 

 

 

 

Родина Плагіомнієві

 

 

 

 

 

 

 

псевдобрій цинклідієподібний

 

 

 

 

62

 

 

Родина Гукерієві

 

 

 

 

 

 

 

гукерія блискуча

 

 

 

 

62

 

 

Родина Амблістегієві

 

 

 

 

 

 

 

анакамтодон сплахноподібний

 

 

 

82

 

 

 

конардія компактна

 

 

 

 

62

 

 

псевдокаліергон плауноподібний

 

 

 

82

 

 

 

псевдокаліергон трирядний

 

 

103

 

 

 

 

Родина Каліергонові

 

 

 

 

 

 

 

скорпідій скорпіоноподібний

 

 

 

82

 

 

 

Родина Лескеєві

 

 

 

 

 

 

 

птиходій складчастий

 

 

 

 

62

 

 

Родина Туїдієві

 

 

 

 

 

 

 

гелодій Бландова

 

 

 

82

 

 

 

Родина Брахитецієві

 

 

 

 

 

 

 

паламокладій справжньозелений

 

 

 

 

62

 

 

Родина Плагіотецієві

 

 

 

 

 

 

 

ортотецій рудуватий

 

 

 

 

62

 

 

плагіотецій некероподібний

 

 

 

 

62

 

 

Родина Пілезіадельфові

 

 

 

 

 

 

 

гетерофіл споріднений

 

 

 

 

62

 

 

Родина Левкодонтові

 

 

 

 

 

 

 

птерогоній граціозний

 

 

 

 

62

 

 

Родина Некерові

 

 

 

 

 

 

 

некера Мензіса

 

 

 

 

62

 

 

Відділ Аскоміцети, Сумчасті гриби

 

 

 

 

 

 

 

Родина Веррукарієві

 

 

 

 

 

 

 

леукокарпія біаторова

 

 

103

 

 

 

 

Родина Кладонієві

 

 

 

 

 

 

 

кладонія зірчаста

 

 

 

 

62

 

 

Родина Коллемові

 

 

 

 

 

 

 

лептогіум черепицеподібний

 

 

 

82

 

 

 

лептогіум насічений

 

 

 

82

 

 

 

лептогій шредера

 

 

 

82

 

 

 

Родина Гіалектові

 

 

 

 

 

 

 

белонія геркулінська

 

 

 

82

 

 

 

гіалекта стовбурова

 

 

 

 

62

 

 

Родина Ікмадофільні

 

 

 

 

 

 

 

тамнолія щетиниста

 

 

 

82

 

 

 

Родина Мегаспорові

 

 

 

 

 

 

 

агрестія щетиниста (аспіцілія щетиниста)

 

 

 

82

 

 

 

аспіцілія кущиста

 

 

 

82

 

 

 

аспіцілія блукаюча

 

 

103

 

 

 

 

Родина Леканорові

 

 

 

 

 

 

 

ризоплака темноглазкова

 

 

 

 

62

 

 

леканора Реутера

 

 

 

 

62

 

 

Родина Лобарієві

 

 

 

 

 

 

 

лобарія широка

 

 

 

82

 

 

 

лобарія легенеподібна

 

 

 

82

 

 

 

стікта закопчена

 

 

 

82

 

 

 

стікта лісова

 

 

 

82

 

 

 

Родина Нефромові

 

 

 

 

 

 

 

нефрома рівна

 

 

 

82

 

 

 

нефрома загорнута

 

 

 

82

 

 

 

Родина Паннарієві

 

 

 

 

 

 

 

паннарія шерстиста

 

 

 

82

 

 

 

пармелієла щетинистолиста

 

 

 

 

62

 

 

Родина Пармелієві

 

 

 

 

 

 

 

алекторія паросткова

 

 

 

82

 

 

 

аллоцетрарія Океза

 

 

 

 

62

 

 

цетрарія степова (целокаулон степовий)

 

 

 

82

 

 

 

дактиліна мадрепорова

 

 

 

 

62

 

 

летарієла переплутана

 

 

103

 

 

 

 

меланохалеа елегантна (меланелія елегантна)

 

 

 

 

62

 

 

ксантопармелія грубозморшкувата (пармелія грубозморшкувата, неофусцелія грубозморшкувата)

 

 

 

82

 

 

 

пармотрема перлинова (пармотрема китайська)

 

 

 

 

62

 

 

тукнерарія Лаурера (тукерманопсис лаурера)

 

 

 

 

62

 

 

уснея квітуча, бородач квітучий

 

 

 

82

 

 

 

доліхоуснея найдовша (уснея найдовша, бородач найдовший)

 

 

 

82

 

 

 

ксантопармелія загорнута (ксантопармелія камчадальська)

 

 

 

82

 

 

 

Родина Пельтигерові

 

 

 

 

 

 

 

солоріна мішкувата

 

 

 

82

 

 

 

солоріна двоспорова

 

 

 

82

 

 

 

Родина Рамалінові

 

 

 

 

 

 

 

рамаліна канарська

 

 

 

 

62

 

 

рамаліна рвана

 

 

 

 

62

 

 

рамаліна понтійська

 

 

103

 

 

 

 

Родина Роччелові

 

 

 

 

 

 

 

роччела водоростеподібна

 

 

 

 

62

 

 

Родина Стереокаулонові

 

 

 

 

 

 

 

сквамарина щетиниста

 

 

 

 

62

 

 

сквамарина сочевиценосна

 

 

 

82

 

 

 

сквамарина небезпечна

 

 

 

82

 

 

 

Родина Телосхістові

 

 

 

 

 

 

 

фульгензія пустельна

 

 

103

 

 

 

 

русавскія долоненосна

 

 

103

 

 

 

 

сейрофора ямчаста (телосхістес ямчастий, ксантоанаптіхія ямчаста)

 

 

 

82

 

 

 

сейрофора загадкова (ксантоанаптіхія загадкова)

 

 

 

 

62

 

 

Родина Умбілікарієві

 

 

 

 

 

 

 

ласалія пухирчаста

 

 

 

 

62

 

 

ласалія російська

 

 

 

 

62

 

 

умбілікарія багатолистоподібна

 

 

 

 

62

 

 

Родина Фісцієві

 

 

 

 

 

 

 

гетеродермія прекрасна

 

 

 

 

62

 

 

торнабея щитоподібна

 

 

 

 

62

 

 

Відділ Базидіоміцети, Базидіальні гриби

 

 

 

 

 

 

 

Родина Трихоломові

 

 

 

 

 

 

 

ліхеномфалія Гудсонова (омфаліна гудсонова, ботридина зелена)

 

 

 

 

62

 

 

Відділ Сумчасті гриби

 

 

 

 

 

 

 

Родина Дісцинові

 

 

 

 

 

 

 

строчок Слоневського

 

 

 

 

62

 

 

Родина Гельвелові

 

 

 

 

 

 

 

гельвела монашка

 

 

 

 

62

 

 

Родина Зморшкові

 

 

 

 

 

 

 

зморшок товстоногий

 

 

 

 

62

 

 

зморшок степовий

 

 

 

 

62

 

 

Родина Саркосомові

 

 

 

 

 

 

 

саркосома куляста

 

 

 

 

62

 

 

Родина Трюфелеві

 

 

 

 

 

 

 

трюфель літній

 

 

2500

 

 

 

 

Відділ Базидієві гриби

 

 

 

 

 

 

 

Родина Печерицеві

 

 

 

 

 

 

 

печериця мухомороподібна

 

 

62

 

 

 

 

печериця Романьєзі

 

 

62

 

 

 

 

печериця таблитчаста

 

 

62

 

 

 

 

білопечериця довгокоренева

 

 

62

 

 

 

 

білопечериця Мозера

 

 

 

 

37

 

 

білопечериця дівоча

 

 

 

 

37

 

 

білогнойовик Богуша

 

 

62

 

 

 

 

Родина Мухоморові

 

 

 

 

 

 

 

мухомор Цезаря

 

 

62

 

 

 

 

мухомор щетинистий

 

 

62

 

 

 

 

лімацела степова

 

 

 

 

 

 

62

Родина Болбітієві

 

 

 

 

 

 

 

галеропсис пустельний

 

 

62

 

 

 

 

Родина Боровикові

 

 

 

 

 

 

 

боровик бронзовий

 

 

 

49

 

 

 

моховик паразитний

 

 

 

 

37

 

 

боровик королівський

 

 

62

 

 

 

 

філопор рожево-золотистий

 

 

62

 

 

 

 

шишкогриб лускатий

 

 

62

 

 

 

 

Родина Катателазмові

 

 

 

 

 

 

 

катателазма царська

 

 

 

 

37

 

 

Родина Решіточникові

 

 

 

 

 

 

 

решіточник червоний

 

 

 

 

37

 

 

квітохвісник Архера

 

 

62

 

 

 

 

кальмарник веретеноподібний

 

 

 

 

37

 

 

Родина Клаварієві

 

 

 

 

 

 

 

клаваріадельф товкачиковий

 

 

 

 

37

 

 

Родина Павутинникові

 

 

 

 

 

 

 

крепідот македонський

 

 

 

49

 

 

 

білопавутинник бульбистий

 

 

 

 

37

 

 

Родина Ентоломові

 

 

 

 

 

 

 

ентолома смердюча (рожевопластинник смердючий)

 

 

 

 

37

 

 

Родина Фомітопсисові

 

 

 

 

 

 

 

модринофомес лікарський (модринова губка)

62

 

 

 

 

 

 

Родина Геастрові

 

 

 

 

 

 

 

міріостома шийкова (міріостома дірчаста, міріостома стрижневидна)

 

 

 

 

37

 

 

Родина Гомфові

 

 

 

 

 

 

 

гомф булавоподібний

 

 

62

 

 

 

 

Родина Герицієві

 

 

 

 

 

 

 

герицій коралоподібний

 

 

 

49

 

 

 

Родина Гігрофорові

 

 

 

 

 

 

 

гігроцибе ковпакоподібна

 

 

 

 

37

 

 

Родина Дощовикові

 

 

 

 

 

 

 

порхавка болотяна

 

 

62

 

 

 

 

дощовик соскоподібний

 

 

 

49

 

 

 

Родина Меріпілові

 

 

 

 

 

 

 

грифола листувата

 

 

 

49

 

 

 

Родина Свинухові

 

 

 

 

 

 

 

свинуха Зерової

 

 

62

 

 

 

 

Родина Веселкові

 

 

 

 

 

 

 

мутин собачий

 

 

 

 

37

 

 

мутин малиновий

 

 

 

 

37

 

 

веселка подвоєна (диктіофора подвоєна)

 

 

62

 

 

 

 

Родина Фелоринієві

 

 

 

 

 

 

 

фелоринія Геркулесова

 

 

 

 

 

 

62

Родина Пізолітові

 

 

 

 

 

 

 

пізоліт безкореневий

 

 

 

 

37

 

 

Родина Трутовикові

 

 

 

 

 

 

 

трутовик коренелюбний

 

 

 

 

37

 

 

трутовик зонтичний

 

 

 

 

37

 

 

Родина Сироїжкові

 

 

 

 

 

 

 

хрящ-молочник золотисто-жовтий

 

 

 

49

 

 

 

хрящ-молочник криваво-червоний

 

 

 

49

 

 

 

хрящ-молочник чорний

 

 

 

 

37

 

 

сироїжка синювата

 

 

 

49

 

 

 

Родина Склеродермові

 

 

 

 

 

 

 

склеродерма зірчаста

 

 

 

 

 

 

62

Родина Листочневі

 

 

 

 

 

 

 

листочня кучерява

 

 

62

 

 

 

 

Родина Рядовкові

 

 

 

 

 

 

 

флокулярія Рікена

 

 

 

49

 

 

 

ліофіл Фавре

 

 

62

 

 

 

 

феолепіота золотиста

 

 

 

49

 

 

 

рядовка величезна

 

 

 

 

37

 

 

рядовка опенькоподібна

 

 

 

49

 

 

 

____________
Примітки:

1. * Розмір компенсації за незаконне добування видів дерев залежно від їх діаметру:

Діаметр дерева біля шийки кореня, сантиметрів

Розмір компенсації за категоріями видів дерев
(за кожне знищене дерево залежно від його діаметра, гривень за один екземпляр)

зниклі

зниклі в природі

зникаючі

вразливі

рідкісні

неоцінені

недостатньо відомі

до 6

287

287

287

164

82

287

287

6,1 - 10

492

492

492

287

123

492

492

10,1 - 14

574

574

574

369

205

574

574

14,1 - 18

656

656

656

451

287

656

656

18,1 - 22

11070

11070

11070

9020

7380

11070

11070

22,1 - 26

15580

15580

15580

13530

11890

15580

15580

26,1 - 30

20090

20090

20090

18040

20500

20090

20090

30,1 - 34

28490

28490

28490

26445

25420

28490

28490

34,1 - 38

36900

36900

36900

34850

32800

36900

36900

38,1 - 42

45305

45305

45305

43255

38950

45305

45305

42,1 - 46

61500

61500

61500

53300

45100

61500

61500

46,1 - 50

69700

69700

69700

61500

57400

69700

69700

2. За знищення або пошкодження дерев до ступеня припинення росту з діаметром стовбура понад 50 сантиметрів розмір компенсації збільшується на 1640 гривень за кожний сантиметр діаметра.

За пошкодження дерев до ступеня неприпинення росту з діаметром стовбура понад 50 сантиметрів розмір компенсації збільшується на 820 гривень за кожний сантиметр діаметра.

За знищення чи пошкодження кущів або ліан віком до трьох років включно розмір компенсації зменшується вдвічі за цілу рослину.

До категорії пошкоджених дерев до ступеня припинення росту належать дерева з переломом стовбура, понад 30 відсотками обдертої кори периметра дерева незалежно від довжини за висотою стовбура, обшморгом крони більше половини її довжини, обдертими та обламаними скелетними коренями понад половину периметра стовбура, а також повалені дерева та ті, що мають спричинений дією антропогенних факторів нахил більше як 30 відсотків вертикальної осі, та зрубані, викорчувані чагарники.

До категорії пошкоджених дерев до ступеня неприпинення росту належать дерева з обламаними вершинами або обшморганою кроною від 1/3 до 1/2 її довжини, обдертою корою від 10 до 30 відсотків периметра стовбура незалежно від його довжини за висотою стовбура, обдертими та обламаними скелетними коренями від 1/4 до 1/2 периметра стовбура, обламаними, обрубаними, обрізаними боковими гілками, а також дерева, що мають спричинений дією антропогенних факторів нахил менш як 30 відсотків вертикальної осі, без відриву коренів.

За збирання плодів, насіння, квіток відшкодовується 20 відсотків розміру компенсації за цілу рослину. За збирання бруньок, кори, частин кореня, інших частин рослини, якщо такий збір не призводить до її загибелі, відшкодовується 50 відсотків розміру компенсації за цілу рослину.

За знищення природних луків, сіножатей, пасовищ, боліт та інших місцезростань рослин, занесених до Червоної книги України, унаслідок переорювання, затоплення, відведення під забудову, розробку корисних копалин, використання під садово-городні ділянки, залісення, а також у разі різкої зміни гідрологічного режиму чи забруднення хімічними речовинами, яке призвело до загибелі рослин, відшкодування нараховується в сумі 6150 гривень за один гектар для видів рослин, які є зникаючими і вразливими, 4100 гривень за один гектар - для видів рослин, які є рідкісними, неоціненими і недостатньо відомими. Додатково сплачується компенсація за кожний екземпляр виду згідно із встановленими розмірами.

Компенсація не надається за знищення або пошкодження рослин, які ростуть на присадибних та садово-городніх ділянках.

Розмір компенсації за кожний квадратний сантиметр субстрату незалежно від їх категорії (ґрунту, каменів, дерева тощо), на якому ростуть мохи, лишайники, водорості, гриби, становить 82 гривні.

Розмір компенсації за кожні 100 грамів плодових тіл грибів незалежно від їх категорії, крім гриба трюфеля літнього.

 

ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 1 червня 1993 р. N 399 "Про розміри компенсації за добування (збирання) та шкоду, заподіяну видам тварин і рослин, занесеним до Червоної книги України" (ЗП України, 1993 р., N 11, ст. 226).

2. Пункт 8 змін, що вносяться до деяких рішень Уряду України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1996 р. N 621 (ЗП України, 1996 р., N 13, ст. 361).

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 1999 р. N 398 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 1993 р. N 399" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 11, ст. 442).

____________

Опрос