Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка предоставления кредитов заемщикам Государственного специализированного финансового учреждения "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву"

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 30.11.2011 № 1231
редакция действует с 20.11.2012

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 30 листопада 2011 р. N 1231

Київ

Про затвердження Порядку надання кредитів позичальникам Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву"

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 19 вересня 2012 року N 868

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок надання кредитів позичальникам Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву", що додається.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 70

 

ПОРЯДОК
надання кредитів позичальникам Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву"

1. Цей Порядок визначає механізм надання кредитів на будівництво (придбання) житла (далі - кредити) Державною спеціалізованою фінансовою установою "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" (далі - Фонд) особам, які є її позичальниками відповідно до:

Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 2001 р. N 584 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 22, ст. 996; 2003 р., N 9, ст. 390);

Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для державного пільгового кредитування будівництва (придбання) житла для окремих категорій громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2007 р. N 519 (Офіційний вісник України, 2007 р., N 22, ст. 879);

Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання кредитів на будівництво (придбання) житла для науково-педагогічних та педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2008 р. N 453 (Офіційний вісник України, 2008 р., N 35, ст. 1177; 2011 р., N 26, ст. 1071).

2. Дія цього Порядку поширюється на позичальників Фонду, які уклали договори про будівництво житла із забудовниками до 1 липня 2011 р. та кошти яких інвестовані в об'єкти, будівництво яких в порушення умов таких договорів не розпочато або порушено строки прийняття об'єктів в експлуатацію не менше ніж на дев'ять місяців (далі - позичальники).

Перелік зазначених об'єктів затверджується Міжвідомчою комісією з вирішення проблемних питань виконання Державної програми забезпечення молоді житлом на 2002 - 2012 роки, утвореною Мінрегіоном, за поданням Фонду.

3. Список позичальників, які мають намір отримати кредити відповідно до цього Порядку, а також перелік об'єктів інвестування затверджуються правлінням Фонду. Під час формування переліку об'єктів інвестування перевага надається об'єктам з рівнем готовності 70 і більше відсотків.

4. Кредити надаються за рахунок коштів:

1) передбачених у державному бюджеті для надання:

пільгових довготермінових кредитів на будівництво (реконструкцію) та придбання житла (в межах 30 відсотків видатків на відповідний рік) - позичальникам, які отримали кредити відповідно до Положення, зазначеного в абзаці другому пункту 1 цього Порядку;

кредитів на будівництво (придбання) житла для науково-педагогічних та педагогічних працівників (в межах 30 відсотків видатків на відповідний рік) - позичальникам, які отримали кредити відповідно до порядків, зазначених в абзацах третьому і четвертому пункту 1 цього Порядку;

2) статутного капіталу Фонду в межах 30 відсотків обсягу коштів, передбачених для пільгового кредитування будівництва (реконструкції) та придбання житла на поточний рік, із встановленням плати за користування кредитом у розмірі 3 відсотків річних - позичальникам, які отримали кредити відповідно до порядків, зазначених в абзацах третьому і четвертому пункту 1 цього Порядку.

5. Забезпечення позичальників житлом здійснюється в установленому порядку з урахуванням таких особливостей:

1) обмеження щодо надання Фондом кредиту один раз, а також вікові обмеження не поширюються на позичальників;

2) після затвердження відповідно до пункту 3 цього Порядку списку позичальників між регіональним управлінням Фонду та позичальником укладається договір про порядок забезпечення житлом, у якому передбачаються:

зобов'язання регіонального управління Фонду та позичальника здійснити необхідні дії для отримання страхового відшкодування відповідно до умов договору страхування ризиків Фонду та позичальників у період будівництва житла (у разі наявності);

право позичальника на:

- самостійну організацію позовної роботи щодо виконання забудовником, зазначеним у пункті 2 цього Порядку, своїх зобов'язань з обов'язковим залученням регіонального управління Фонду до участі у справі як третьої особи;

- відступлення регіональному управлінню Фонду права вимоги до забудовника, зазначеного в пункті 2 цього Порядку;

3) черговість надання кредитів визначається за датою укладення договору, зазначеного в пункті 2 цього Порядку, з урахуванням сплати позичальниками власних внесків та основної суми боргу. Перевага надається позичальникам, які відповідно до кримінального процесуального законодавства є потерпілими у кримінальних провадженнях щодо будівництва об'єктів, зазначених у пункті 2 цього Порядку;

(підпункт 3 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 р. N 868)

4) розрахунок розміру кредиту здійснюється виходячи із складу сім'ї позичальника на момент надання Фондом попереднього кредиту (якщо у складі сім'ї позичальника відбулися зміни, які є підставою для зменшення розміру кредиту, - нового складу сім'ї), а також граничної вартості 1 кв. метра загальної площі житла, що визначається в порядку, встановленому Мінрегіоном;

5) для сплати особистого внеску позичальникові може бути надана в установленому порядку державна підтримка за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для будівництва (придбання) доступного житла.

6. Рішення про надання позичальникові кредиту приймається регіональним управлінням Фонду і підлягає погодженню його правлінням.

7. За заявою позичальника та/або поданням регіонального управління Фонду виконання зобов'язань позичальника перед Фондом за попереднім кредитом зупиняється на період до стягнення у встановленому законодавством порядку коштів із забудовника, зазначеного в пункті 2 цього Порядку.

8. Використання отриманих від забудовника, зазначеного в пункті 2 цього Порядку, коштів здійснюється у такій черговості:

повернення позичальникові внеску на будівництво житла;

повернення позичальникові коштів, сплачених ним у рахунок погашення попереднього кредиту, наданого Фондом;

спрямування коштів до відповідного бюджету в рахунок погашення зобов'язань позичальника за зазначеним кредитом.

____________

Опрос