Идет загрузка документа (13 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах, связанных с удовлетворением потребностей лиц с инвалидностью, в частности во время подготовки и проведения финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу в Украине

КМ Украины
Постановление КМ, План от 09.11.2011 № 1146
редакция действует с 21.07.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 листопада 2011 р. N 1146

Київ

Про заходи, пов'язані із задоволенням потреб осіб з інвалідністю, зокрема під час підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 8 липня 2015 року N 470

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити план заходів, пов'язаних із задоволенням потреб осіб з інвалідністю, зокрема під час підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, що додається.

2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

 

Прем'єр-міністр України

М. АЗАРОВ

Інд. 26

 

ПЛАН ЗАХОДІВ,
пов'язаних із задоволенням потреб осіб з інвалідністю, зокрема під час підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні

1. Створити на головній сторінці веб-сайту інформаційного центру "Україна - 2012" Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" розділ "Врахування потреб осіб з інвалідністю" та забезпечити розміщення у ньому інформаційних, фото- та відеоматеріалів з відповідної тематики.

2. Розробити та затвердити основи етики спілкування з особами з інвалідністю, порядок супроводження таких осіб та інших маломобільних груп населення, перелік жестів дактильно-жестової мови, рекомендованих для обов'язкового вивчення стюардами, волонтерами, працівниками сфери обслуговування, транспорту, медичними працівниками та працівниками правоохоронних органів.

3. Забезпечити відповідно до компетенції створення на пунктах пропуску через державний кордон максимально зручних умов для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення згідно з вимогами ДБН В.2.2-17:2006 "Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення".

4. Внести зміни до:

1) Типової програми підготовки та підвищення кваліфікації фахівців, діяльність яких пов'язана з наданням послуг пасажирського автомобільного транспорту, затвердженої наказом Мінтрансу та Міносвіти від 7 травня 1998 р. N 172/244, та інших відповідних актів щодо деталізації правил обслуговування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення з використанням відповідних транспортних засобів.

2) Правил користування Харківським метрополітеном, затверджених наказом Мінтрансу від 10 серпня 2004 р. N 712, та Правил користування Дніпропетровським метрополітеном, затверджених наказом Мінтрансзв'язку від 22 грудня 2004 р. N 1119, щодо деталізації правил обслуговування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення з використанням зазначених метрополітенів.

3) Типових положень про професійно-технічні та вищі навчальні заклади, їх гуртожитки і відокремлені підрозділи щодо пристосування їх будівель та приміщень до потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

4) Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених наказом МОЗ від 2 лютого 2011 р. N 49, щодо відмови у наданні ліцензії у разі, коли будівля відповідного закладу та його приміщення не пристосовані для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

5) усіх типових положень про заклади охорони здоров'я щодо пристосування їх будівель та приміщень для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

5. Утворити робочі групи за участю представників громадських організацій інвалідів, у тому числі членів місцевих комітетів доступності, з метою вироблення спільних дій щодо створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, зокрема проведення моніторингу об'єктів будівництва, що споруджуються в рамках підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, налагодження партнерських відносин з відповідальними за виконання завдань і заходів Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2010 р. N 357 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 39, ст. 1297), інформування їх про потреби та можливості осіб з інвалідністю, а також залучення підприємств громадських організацій інвалідів до виконання завдань і заходів зазначеної Програми.

6. Забезпечити виконання робіт з пониження бортового каменю на вулицях, дорогах (краю проїзної частини, укріпленої смуги узбіччя) в місцях перетину пішохідних шляхів (тротуарів) та із дорогами для проїзду автотранспортних засобів (до 2,5 сантиметра), встановлення бортового каменю на зупинках на рівні підлоги транспортного засобу загального користування та звукових сигналів на світлофорах згідно із затвердженими відповідними планами-графіками.

 

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

1. Розділ "Очікувані результати, ефективність Програми" Державної цільової програми реформування залізничного транспорту на 2010 - 2019 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2009 р. N 1390 (Офіційний вісник України, 2009 р., N 101, ст. 3523), в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. N 1106, доповнити абзацом такого змісту:

"зробити доступними рухомий склад та об'єкти залізничного транспорту для осіб з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення.".

2. Абзац третій розділу "Завдання і заходи" Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2010 р. N 357 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 39, ст. 1297), викласти в такій редакції:

"Під час виконання завдань і заходів, передбачених Програмою, відповідальні за їх виконання враховують потреби осіб з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, для чого залучають, зокрема, громадські організації інвалідів та їх підприємства.".

3. Пункт 3 втратив чинність

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 08.07.2015 р. N 470)

4. Пункт 4 Порядку використання у 2011 році коштів для здійснення м. Києвом функцій столиці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2011 р. N 45 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 6, ст. 279, N 45, ст. 1858, N 47, ст. 1913, N 51, ст. 2018, N 68, ст. 2609), після підпункту 28 доповнити абзацом такого змісту:

"Під час планування зазначених робіт обов'язково враховуються потреби осіб з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення відповідно до встановлених нормативів.".

5. Пункт 11 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 січня 2011 р. N 97 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 11, ст. 487, N 73, ст. 2732), доповнити абзацом такого змісту:

"Під час планування зазначених робіт обов'язково враховуються потреби осіб з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення відповідно до встановлених нормативів.".

6. Абзац другий пункту 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Міністерству культури за деякими програмами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2011 р. N 247 (Офіційний вісник України, 2011 р., N 20, ст. 825), після слів "зміцнення матеріально-технічної бази національних театрів" доповнити словами ", створення умов для безперешкодного доступу до них осіб з інвалідністю з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення, зокрема всередині приміщень".

____________

Опрос