Идет загрузка документа (33 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка предоставления льгот водителям с инвалидностью, водителям, перевозящим лиц с инвалидностью, в том числе транспортными средствами, принадлежащими общественным организациям лиц с инвалидностью, предприятиям, учреждениям, организациям, осуществляющим деятельность в сфере социальной защиты населения, на безоплатную парковку и хранение транспортных средств

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 25.05.2011 № 585
редакция действует с 17.02.2018

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 25 травня 2011 р. N 585

Київ

Про затвердження Порядку надання пільг водіям з інвалідністю, водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у тому числі транспортними засобами, що належать громадським організаціям осіб з інвалідністю, підприємствам, установам, організаціям, які провадять діяльність у сфері соціального захисту населення, на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів

(назва у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

Із змінами і доповненнями, внесеними
 постановою Кабінету Міністрів України
 від 31 січня 2018 року N 53

Відповідно до статті 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" Кабінет Міністрів України постановляє:

(вступна частина із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

Затвердити Порядок надання пільг водіям з інвалідністю, водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у тому числі транспортними засобами, що належать громадським організаціям осіб з інвалідністю, підприємствам, установам, організаціям, які провадять діяльність у сфері соціального захисту населення, на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів, що додається.

(постановляюча частина у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

 

Прем'єр-міністр України 

М. АЗАРОВ 

Інд. 26

 

ПОРЯДОК
надання пільг водіям з інвалідністю, водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у тому числі транспортними засобами, що належать громадським організаціям осіб з інвалідністю, підприємствам, установам, організаціям, які провадять діяльність у сфері соціального захисту населення, на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів

(назва Порядку у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

Загальні питання

1. Цей Порядок визначає механізм надання пільг власникам транспортних засобів, зазначеним у частині шостій статті 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", на безоплатне паркування на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування (далі - безоплатне паркування) і на безоплатне зберігання на автостоянках, на яких надаються послуги із зберігання транспортних засобів (крім гаражних кооперативів) (далі - безоплатне зберігання).

(пункт 1 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

2. Право на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів надається:

водіям з інвалідністю, водіям, які перевозять осіб з інвалідністю (далі - водії);

громадським організаціям осіб з інвалідністю, підприємствам, установам, організаціям, які провадять діяльність у сфері соціального захисту населення, що є власниками транспортних засобів і перевозять осіб з інвалідністю (далі - організації).

Не мають права на безоплатне зберігання транспортних засобів згідно з цим Порядком фізичні та юридичні особи, зазначені в абзацах другому і третьому цього пункту, що є власниками гаражів, розташованих на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, де зареєстровані такі особи.

(пункт 2 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

3. Належність організацій до громадських організацій осіб з інвалідністю регулюється законодавством та статутами таких організацій.

До установ сфери соціального захисту населення належать:

реабілітаційні центри для осіб з інвалідністю;

орган виконавчої влади в Автономній Республіці Крим з питань соціального захисту населення, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій;

структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах у разі їх утворення (крім мм. Києва та Севастополя) рад (далі - районні органи соціального захисту населення);

будинки-інтернати;

територіальні центри соціального обслуговування;

інші державні та комунальні установи, статутами (положеннями) яких передбачено надання послуг особам з інвалідністю.

До транспортних засобів, власникам яких може надаватися право на безоплатне паркування та зберігання, належать легкові автомобілі і автобуси, що вважаються такими відповідно до Закону України "Про автомобільний транспорт".

(пункт 3 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

Безоплатне паркування транспортних засобів

4. Документом, що посвідчує право на безоплатне паркування транспортного засобу, є пенсійне посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, або посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, в яких міститься запис про інвалідність.

(пункт 4 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

5. Безоплатне паркування здійснюється шляхом розташування транспортного засобу на місці для безоплатного паркування з урахуванням дорожніх знаків та дорожньої розмітки, а також з дотриманням Правил паркування транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. N 1342 (Офіційний вісник України, 2009 р., N 96, ст. 3314), і Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. N 1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., N 41, ст. 1852). При цьому в лівому нижньому куті лобового скла транспортного засобу розміщується розпізнавальний знак "Водій з інвалідністю".

(пункт 5 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

Безоплатне зберігання транспортних засобів

6. Органи місцевого самоврядування:

встановлюють з урахуванням потреби кількість місць для безоплатного зберігання транспортних засобів водіїв та організацій (далі - місця для безоплатного зберігання транспортних засобів) на всіх автостоянках незалежно від форми власності, що є суб'єктами господарської діяльності або належать зазначеним суб'єктам, які надають послуги із зберігання транспортних засобів, що належать громадянам (крім автостоянок - гаражних кооперативів), і охороняються;

(абзац другий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

визначають обсяг видатків місцевого бюджету на відповідний рік, необхідний для облаштування місць для безоплатного зберігання транспортних засобів, та передбачають компенсаційні виплати власникам автостоянок, на яких згідно з рішенням органу місцевого самоврядування виділено зазначені місця, сума яких обчислюється з урахуванням їх кількості, фактичного часу зберігання таких транспортних засобів на автостоянці та економічно обґрунтованих тарифів на послуги з їх зберігання протягом року.

7. Виконавчі органи сільських, селищних і міських рад визначають порядок компенсаційних виплат власникам автостоянок вартості послуг із зберігання транспортних засобів водіїв та організацій, що надані безкоштовно, а також їх звітування.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

8. Власник автостоянки, на якій відповідно до рішення органу місцевого самоврядування надаються місця для безоплатного зберігання транспортних засобів, зобов'язаний розмістити зазначене рішення та інформацію про кількість таких місць у службовому приміщенні, в якому обладнане робоче місце чергового, та на інформаційному стенді автостоянки.

9. Підставою для надання на автостоянці місця для безоплатного зберігання транспортних засобів водіїв та організацій є видане органом місцевого самоврядування направлення, адресоване її власникові, у якому, зокрема, зазначаються марка і номерний знак такого транспортного засобу.

(пункт 9 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

10. Для отримання права на користування місцем для безоплатного зберігання транспортного засобу на автостоянці водії подають до районного органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання такі документи:

заяву, заповнену водієм із зазначенням місця розташування автостоянки, на якій заявник виявив намір отримати місце для безоплатного зберігання транспортного засобу;

копію паспорта водія (з пред'явленням оригіналу);

копію пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, або посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", або довідку для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, в яких міститься запис про інвалідність (з пред'явленням оригіналу);

копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (з пред'явленням оригіналу);

копію посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії (з пред'явленням оригіналу).

(пункт 10 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

11. Для отримання права на користування місцем для безоплатного зберігання транспортного засобу на автостоянці організація подає до районного органу соціального захисту населення за місцем її державної реєстрації:

(абзац перший пункту 11 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

заяву за підписом керівника із зазначенням місця розташування автостоянки, на якій заявник виявив намір отримати місце для безоплатного зберігання транспортного засобу;

(абзац другий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

копію статуту (положення) організації, що засвідчена підписом керівника;

(абзац третій пункту 11 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

копію свідоцтва про реєстрацію організації, що засвідчена підписом керівника;

(абзац четвертий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (з пред'явленням оригіналу);

(абзац п'ятий пункту 11 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

копію посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії (з пред'явленням оригіналу);

(абзац шостий пункту 11 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

абзац сьомий пункту 11 виключено

(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

інформаційну довідку про надання послуг особам з інвалідністю (кількість перевезень, їх маршрут, мета, кілометраж, періодичність протягом року (місяця), прізвище, ім'я, по батькові, підписи та номери телефонів осіб з інвалідністю, яким надавалися послуги з перевезення), засвідчену підписом керівника. Зазначена вимога поширюється тільки на організації недержавної форми власності.

(абзац восьмий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

12. Оригінали документів, зазначених у пунктах 10 - 11 цього Порядку, повертаються заявникові після проведення перевірки достовірності відомостей, що в них містяться.

Водії, керівники організацій несуть персональну відповідальність за достовірність відомостей, що містяться у поданих документах.

(абзац другий пункту 12 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

13. Районний орган соціального захисту населення на підставі заяви про надання права на користування місцем для безоплатного зберігання транспортного засобу на автостоянці:

(абзац перший пункту 13 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

реєструє заяву у спеціальному журналі;

перевіряє достовірність відомостей, що містяться у поданих документах;

перевіряє наявність у пенсійному посвідченні або посвідченні отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, або посвідченні особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", або довідці для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, запису про інвалідність особи з інвалідністю - для водіїв;

(абзац четвертий пункту 13 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

перевіряє наявність у статутах (положеннях) організацій інформації про провадження діяльності з надання послуг особам з інвалідністю - для організацій;

(абзац п'ятий пункту 13 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

проводить вибіркову перевірку належності осіб, яким надавалися послуги з перевезення, до водіїв на підставі використання відомостей Централізованого банку даних з проблем інвалідності та з урахуванням потреби зазначеної категорії осіб у реабілітаційних заходах, а також телефонне опитування таких осіб;

(абзац шостий пункту 13 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

подає у двотижневий строк з дати находження всіх належним чином оформлених документів органові місцевого самоврядування інформацію про наявність підстав для видачі заявникові направлення на безоплатне зберігання транспортного засобу на автостоянці або надсилає мотивовану відмову.

14. Орган місцевого самоврядування на основі поданої районним органом соціального захисту населення інформації приймає у місячний строк рішення щодо видачі водіям та організаціям направлення на безоплатне зберігання транспортного засобу на автостоянці, місце розташування якої задовольняє заявника. У направленні обов'язково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові заявника та місце розташування автостоянки.

(абзац перший пункту 14 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

У разі обмеженої кількості місць для зберігання транспортних засобів на автостоянці під час прийняття такого рішення орган місцевого самоврядування надає перевагу водіям.

(абзац другий пункту 14 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

15. Власник автостоянки зобов'язаний у місячний строк після видачі водію та організації направлення на безоплатне зберігання транспортного засобу на автостоянці надати місце на строк, зазначений у направленні, про що повідомити у тижневий строк заявника, орган місцевого самоврядування і районний орган соціального захисту населення.

(пункт 15 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

16. Строк безоплатного зберігання транспортного засобу за умови його наявності в користуванні водіїв відповідає строку, на який встановлено інвалідність згідно із записом у пенсійному посвідченні або посвідченні отримувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, або посвідченні особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю", або довідці для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу. Для організацій такий строк становить один рік.

(абзац перший пункту 16 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

Після закінчення зазначеного строку, якщо його не було продовжено протягом одного місяця, водії та організації позбавляються права на безоплатне зберігання транспортного засобу та зобов'язані звільнити надане їм місце.

(абзац другий пункту 16 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

Кількість місць для безоплатного зберігання транспортних засобів, які надаються організації, не перевищує кількості транспортних засобів, що перебувають у власності організації або використовуються її представниками для перевезення осіб з інвалідністю.

(абзац третій пункту 16 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

17. Водії або організації, які набули права на безоплатне зберігання транспортного засобу на автостоянці, повинні дотримуватися Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р. N 115 (ЗП України, 1996 р., N 6, ст. 191).

(пункт 17 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

18. Водії або організації, яким надано місця для безоплатного зберігання транспортних засобів, а також власники автостоянок не мають права розміщувати на таких місцях інші транспортні засоби, ніж ті, що зазначені у направленні.

(пункт 18 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

19. Підставою для анулювання направлення на безоплатне зберігання транспортного засобу на автостоянці є реорганізація, ліквідація організації, смерть водія, дострокове зняття інвалідності.

(абзац перший пункту 19 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 р. N 53)

У такому разі подальша видача направлень здійснюється в порядку загальної черги, що складається з усіх осіб та організацій, узятих на облік згідно з пунктами 10 - 14 цього Порядку.

____________

Опрос