Идет загрузка документа (16 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об исполнении резолюций Совета Безопасности ООН относительно Великой Социалистической Народной Ливийской Арабской Джамахирией

КМ Украины
Постановление КМ от 21.03.2011 № 544
Утратил силу

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 21 березня 2011 р. N 544

Київ

Про виконання резолюцій Ради Безпеки ООН щодо Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 18 квітня 2012 року N 302)

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Міністерству оборони, Міністерству фінансів, Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству закордонних справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству надзвичайних ситуацій, Міністерству юстиції, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній митній службі, Державній авіаційній службі, Державній службі фінансового моніторингу, Державній службі експортного контролю, Державній компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення "Укрспецекспорт", Раді міністрів Автономної Республіки Крим, іншим органам виконавчої влади за участю Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки та Національного банку забезпечити відповідно до компетенції виконання положень резолюцій Ради Безпеки ООН щодо Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії від 26 лютого 2011 р. N 1970 і від 17 березня 2011 р. N 1973, а підприємствам, установам та організаціям, іншим юридичним та фізичним особам у своїй діяльності дотримуватися вимог зазначених резолюцій, зокрема стосовно заборони:

1) прямих чи непрямих поставок, продажу або передачі до Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії усіх видів озброєння та пов'язаних з ними матеріальних засобів усіх типів, включаючи зброю та боєприпаси, військові машини та техніку, напіввійськове спорядження та запасні частини для них, а також технічної допомоги, навчання, фінансової та іншої допомоги, пов'язаної з провадженням військової діяльності або наданням, технічним обслуговуванням чи використанням озброєння та пов'язаних з ним матеріальних засобів, у тому числі надання озброєного найманого персоналу.

Дія цього підпункту не поширюється на:

поставки несмертоносного військового майна, призначеного виключно для використання у гуманітарних цілях чи забезпечення захисту, та технічну допомогу або технічне навчання, що попередньо санкціоновані Комітетом Ради Безпеки ООН, заснованим відповідно до пункту 24 резолюції Ради Безпеки ООН щодо Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії від 26 лютого 2011 р. N 1970 (далі - Комітет);

захисне спорядження, у тому числі бронежилети та каски, що тимчасово ввозяться до Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії виключно для особистого використання персоналом ООН, представниками засобів масової інформації, працівниками гуманітарних організацій та організацій, що вирішують питання розвитку, та пов'язаним з ними персоналом;

продаж або поставки іншого озброєння та пов'язаних з ним матеріальних засобів і надання допомоги або персоналу, що попередньо санкціоновані Комітетом;

2) придбання (у тому числі перевезення з використанням морських чи повітряних суден під прапором України) фізичними та юридичними особами, що перебувають під юрисдикцією України, у Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії будь-якого виду озброєння та пов'язаних з ним матеріальних засобів незалежно від країни їх походження.

2. Державній митній службі, Адміністрації Державної прикордонної служби, Міністерству оборони та Службі безпеки відповідно до компетенції:

1) проводити у разі наявності інформації про предмети, поставка, продаж, передача та експорт яких заборонені згідно з пунктом 1 цієї постанови, відповідно до законодавства України, міжнародного права та резолюції Ради Безпеки ООН щодо Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії від 17 березня 2011 р. N 1973 (далі - резолюція від 17 березня 2011 р. N 1973) огляд усіх вантажів, що надходять до Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії або з неї.

Дія цього підпункту також поширюється на морські та повітряні судна, коли є розумні підстави вважати, що на них перебувають озброєні найманці;

2) інформувати у разі проведення відповідно до підпункту 1 цього пункту огляду Міністерство закордонних справ про підстави для проведення такого огляду та його результати.

3. Міністерству оборони та Міністерству надзвичайних ситуацій:

1) забезпечити за запитом Державної митної служби, Адміністрації Державної прикордонної служби та Служби безпеки у разі виявлення ними предметів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, знищення таких предметів, приведення їх у непридатність, розміщення на складі або передачі державі, яка не є державою їх походження або призначення для утилізації, а також співробітництво з даних питань з іншими державами;

2) інформувати Міністерство закордонних справ про вжиті відповідно до пункту 1 цієї постанови заходи.

4. Адміністрації Державної прикордонної служби, Міністерству оборони, Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству закордонних справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству надзвичайних ситуацій, Державній митній службі, Державній компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення "Укрспецекспорт", Раді міністрів Автономної Республіки Крим, іншим органам виконавчої влади за участю Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, інших державних органів, установ та організацій відповідно до компетенції вжити заходів для запобігання в'їзду на територію України або транзитному проїзду через її територію фізичних осіб, зазначених у додатку I до резолюції Ради Безпеки ООН щодо Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії від 26 лютого 2011 р. N 1970 (далі - резолюція від 26 лютого 2011 р. N 1970) і додатку I до резолюції від 17 березня 2011 р. N 1973 чи визначених Комітетом.

Дія цього пункту не поширюється на в'їзд на територію України її громадян, а також на випадки, передбачені пунктом 16 резолюції від 26 лютого 2011 р. N 1970.

5. Міністерству інфраструктури, Міністерству оборони, Міністерству закордонних справ, Міністерству надзвичайних ситуацій, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній митній службі, Державній авіаційній службі, іншим органам виконавчої влади за участю Служби безпеки відповідно до компетенції вжити заходів для:

1) запобігання наданню дозволів повітряним суднам, що зареєстровані у Великій Соціалістичній Народній Лівійській Арабській Джамагирії, належать або перебувають під управлінням її громадян чи компаній, на здійснення зльоту, посадки або прольоту над територією України.

Дія цього підпункту не поширюється на рейси, що заздалегідь схвалені Комітетом, та екстрені посадки;

2) запобігання наданню дозволів повітряним суднам на здійснення зльоту, посадки або прольоту над територією України у разі наявності інформації про перебування на таких суднах предметів, поставка, продаж, передача та експорт яких заборонені згідно з пунктом 1 цієї постанови, або озброєних найманців.

Дія цього підпункту не поширюється на екстрені посадки.

6. Міністерству інфраструктури, Міністерству оборони, Міністерству закордонних справ, Міністерству надзвичайних ситуацій, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній митній службі, Державній авіаційній службі, іншим органам виконавчої влади за участю Служби безпеки, інших державних органів, установ та організацій відповідно до компетенції забезпечити виконання положень резолюції від 17 березня 2011 р. N 1973 щодо заборони польотів у повітряному просторі Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії.

Дія цього пункту не поширюється на польоти, що здійснюються виключно у гуманітарних цілях, зокрема для надання або сприяння наданню гуманітарної допомоги, у тому числі доставку медичних вантажів, продовольства та гуманітарного персоналу, а також рейси, що здійснюються з метою евакуації з території Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії громадян іноземних держав.

7. Міністерству оборони, Міністерству фінансів, Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству закордонних справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству надзвичайних ситуацій, Міністерству юстиції, Адміністрації Державної прикордонної служби, Державній митній службі, Державній службі фінансового моніторингу, Державній службі експортного контролю, Державній компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення "Укрспецекспорт", Раді міністрів Автономної Республіки Крим, іншим органам виконавчої влади за участю Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Національного банку, інших державних органів, установ та організацій відповідно до компетенції вжити заходів для:

1) накладення арешту (зупинення видаткових операцій на рахунках) на кошти, інші фінансові активи та економічні ресурси, що перебувають на території України прямо або опосередковано у власності чи під контролем фізичних або юридичних осіб, зазначених у додатку II до резолюції від 26 лютого 2011 р. N 1970 і додатку II до резолюції від 17 березня 2011 р. N 1973 чи визначених Комітетом, або тих, що діють від їх імені чи за їх дорученням, або юридичних осіб, що їм належать чи ними контролюються;

2) запобігання наданню коштів, фінансових активів або економічних ресурсів громадянами, фізичними або юридичними особами на території України фізичним або юридичним особам, зазначеним у додатку II до резолюції від 26 лютого 2011 р. N 1970 і додатку I до резолюції від 17 березня 2011 р. N 1973, чи фізичним особам, визначеним Комітетом, або на їх користь.

Дія підпунктів 1 - 2 цього пункту не поширюється на випадки, передбачені пунктом 17 резолюції від 26 лютого 2011 р. N 1970, щодо коштів, інших фінансових активів або економічних ресурсів, які:

необхідні для здійснення основних видатків, у тому числі оплату продуктів харчування, оренди житла, іпотечного кредиту, ліків та медичної допомоги, сплату податків, страхових внесків, комунальних послуг, чи видатків з оплати послуг спеціалістів та відшкодування витрат, пов'язаних з наданням юридичних послуг, або сплати зборів чи внесення плати за поточне обслуговування коштів, інших фінансових активів та економічних ресурсів, після того як відповідна держава повідомить Комітетові про свій намір дати у визначених випадках доступ до таких коштів, активів або ресурсів у разі відсутності негативного рішення Комітету протягом п'яти робочих днів з моменту повідомлення;

необхідні для здійснення надзвичайних видатків у разі, коли Комітетом прийнято відповідне рішення;

є предметом стягнення згідно із судовим, адміністративним або арбітражним рішенням і можуть використовуватися для виконання такого рішення за умови, що рішення про це прийняте до 26 лютого 2011 р. та не спрямоване на задоволення інтересів фізичних або юридичних осіб, визначених на виконання пункту 17 резолюції від 26 лютого 2011 р. N 1970, та Комітетові повідомлено про це через Міністерство закордонних справ.

Положення пункту 17 резолюції від 26 лютого 2011 р. N 1970 виконуються з урахуванням пункту 20 зазначеної резолюції, згідно з яким держави можуть давати дозвіл на поповнення рахунків, банківські операції з якими зупинено відповідно до пункту 17, за рахунок відсотків чи інших надходжень, належних за такими рахунками, або виплат за контрактами, угодами чи зобов'язаннями, що виникли до дати поширення на такі рахунки дії даних положень, за умови, що на такі відсотки, інші надходження або виплати поширюється дія зазначених положень та на них буде накладено арешт (зупинено видаткові операції на рахунках).

Заходи, передбачені пунктом 17 резолюції від 26 лютого 2011 р. N 1970, не повинні перешкоджати здійсненню фізичними або юридичними особами виплат за контрактами, укладеними до включення таких осіб до додатку II до зазначеної резолюції, в разі, коли оплата не отримана безпосередньо чи опосередковано фізичними або юридичними особами, визначеними на підставі даного пункту, та повідомлення Комітету про намір здійснити чи отримати таку оплату.

8. Міністерству закордонних справ:

1) надіслати центральним та місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам резолюції Ради Безпеки ООН щодо Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії від 26 лютого 2011 р. N 1970 і від 17 березня 2011 р. N 1973;

2) забезпечити оперативний обмін інформацією між Комітетом та державними органами.

 

Прем'єр-міністр України 

М. АЗАРОВ 

Інд. 27

Опрос