Идет загрузка документа (401 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Вопросы принятия в эксплуатацию завершенных строительством объектов

КМ Украины
Постановление КМ, Порядок от 13.04.2011 № 461
редакция действует с 04.07.2020

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 13 квітня 2011 р. N 461

Київ

Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановами Кабінету Міністрів України
від 28 грудня 2011 року N 1390
,
 від 18 січня 2012 року N 43
,
 від 15 серпня 2012 року N 757
,
 від 30 жовтня 2013 року N 918
,
від 1 жовтня 2014 року N 512
,
від 8 вересня 2015 року N 750
,
від 21 жовтня 2015 року N 880
,
від 16 грудня 2016 року N 1060
,
 від 7 червня 2017 року N 409
,
від 25 квітня 2018 року N 327
,
від 27 березня 2019 року N 367
,
від 13 березня 2020 року N 218
,
від 1 липня 2020 року N 559

Відповідно до статті 39 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;

Порядок внесення плати за видачу сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, та її розмір.

2. У додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2001 р. N 702 "Про порядок використання коштів, отриманих органами державної влади від надання ними послуг відповідно до законодавства, та їх розміри" (Офіційний вісник України, 2001 р., N 26, ст. 1178; 2009 р., N 88, ст. 2972) позицію "Мінрегіонбуд" замінити такою позицією:

 

"Державна архітектурно-будівельна інспекція 

витрати, пов'язані з видачею сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта 

100 відсотків надходжень, одержаних як плата за видачу сертифіката". 

3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

 

Прем'єр-міністр України 

М. АЗАРОВ 

Інд. 70

 

ПОРЯДОК
прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів

(У тексті Порядку слова "державні стандарти" в усіх відмінках замінено словом "стандарти" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року N 409)

(У тексті Порядку слова "через електрону систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві" замінено словами "через електронний кабінет" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року N 367)

(У тексті Порядку слово "Держархбудінспекція" у всіх відмінках замінено словом "Держсервісбуд" у відповідному відмінку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 року N 218)

Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів (далі - об'єкти).

Під час дії експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється з урахуванням особливостей, встановлених Порядком ведення першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва під час реалізації експериментального проекту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2020 р. N 559.

(пункт 1 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 р. N 559)

2. У цьому порядку терміни вживаються у такому значенні:

абзац другий пункту 2 виключено

(абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 27.03.2019 р. N 367
,
виключено згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 13.03.2020 р. N 218)

повнота даних - інформація, зазначена замовником у поданих за встановленою формою документах, що за змістом достатня для прийняття рішення про реєстрацію декларації;

реєстрація - внесення даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів (далі - реєстр). Під час дії експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва функції реєстру покладаються на Реєстр будівельної діяльності першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;

(абзац четвертий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 р. N 559)

технічне обстеження - комплекс заходів, спрямованих на встановлення технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з метою визначення можливості або неможливості його надійної та безпечної експлуатації.

Виконання функцій електронного кабінету, які передбачені цим Порядком, забезпечує електронний кабінет користувача Єдиного державного веб-порталу електронних послуг "Портал Дія" який інтегровано з першою чергою Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

(пункт 2 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 р. N 218
,
абзац шостий пункту 2 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 р. N 559)

Абзац сьомий пункту 2 виключено

(пункт 2 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 р. N 218
,
абзац сьомий пункту 2 виключено згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 р. N 559)

3. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації (далі - декларація).

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, а також комплексів (будов), до складу яких входять об'єкти з різними класами наслідків (відповідальності), здійснюється на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації шляхом видачі відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката.

(пункт 3 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

4. Надання (реєстрація), повернення (відмова у видачі) чи скасування реєстрації документів, що підтверджують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю, визначеними статтею 7 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Дія цього Порядку не поширюється на прийняття в експлуатацію технічних засобів телекомунікацій та антенних споруд зв'язку для кріплення антенно-фідерних пристроїв на будівлях, спорудах, у вбудовано-прибудованих приміщеннях, у/на приміщеннях контейнерного типу, а також на існуючих наземних щоглах з відтяжками та на баштах.

(пункт 4 доповнено новим абзацом другим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2016 р. N 1060,
у зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом третім)

Повноваження Держсервісбуду здійснюються її апаратом. При цьому реєстрація (повернення, скасування реєстрації) декларації щодо об'єктів, які розміщено на території кількох адміністративно-територіальних одиниць та вплив (відповідно до проектної документації) від діяльності яких після прийняття в експлуатацію буде поширюватися на дві і більше адміністративно-територіальні одиниці, здійснюється безпосередньо апаратом Держсервісбуду, а щодо інших об'єктів - її територіальними органами за місцезнаходженням таких об'єктів.

(пункт 4 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880)

5. Особливості прийняття в експлуатацію об'єктів, що розташовані на території іноземних держав і є власністю України, визначаються МЗС за погодженням з Мінрегіоном відповідно до вимог законодавства щодо місцезнаходження об'єкта будівництва.

6. Прийняття в експлуатацію об'єктів, що розташовані на території України і є власністю іноземних держав, міжнародних організацій, іноземних юридичних і фізичних осіб, здійснюється відповідно до цього Порядку.

7. У разі прийняття об'єкта в експлуатацію в I або IV кварталі строки виконання окремих видів робіт з оздоблення фасадів та благоустрою території можуть бути перенесені, але тільки у зв'язку з несприятливими погодними умовами, що не дають змоги виконати роботи з оздоблення фасадів та благоустрою території до закінчення несприятливих погодних умов.

У разі настання несприятливих погодних умов замовник будівництва робить відповідний запис в декларації або акті готовності об'єкта до експлуатації, зокрема зазначає види робіт з оздоблення фасадів та благоустрою території, які переносяться до закінчення несприятливих погодних умов.

8. Проектною документацією можуть бути визначені черги та/або пускові комплекси, кожен з яких може бути прийнятий в експлуатацію окремо. При цьому черга та/або пусковий комплекс повинні відповідати вимогам щодо його безпечної експлуатації.

У разі потреби замовник може до прийняття об'єкта в експлуатацію вносити до проекту будівництва погоджені з автором такого проекту зміни щодо черги та/або пускового комплексу в межах затверджених проектних рішень.

(абзац другий пункту 8 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

Якщо згідно з будівельним паспортом передбачено будівництво декількох об'єктів, кожен з них може бути прийнятий в експлуатацію окремо.

9. На об'єкті повинні бути виконані всі передбачені проектною документацією згідно з будівельними нормами, стандартами і правилами роботи, а також змонтоване і випробуване обладнання з дотриманням таких особливостей:

житлові будинки, побудовані за кошти юридичних і фізичних осіб, можуть прийматися в експлуатацію без виконання внутрішніх опоряджувальних робіт у квартирах та вбудовано-прибудованих приміщеннях, які не впливають на експлуатацію будинків, якщо це обумовлено договором, за умови відповідності їх санітарним, протипожежним і технічним вимогам. Перелік внутрішніх опоряджувальних робіт, без виконання яких можливе прийняття в експлуатацію житлових будинків, визначається Мінрегіоном;

(абзац другий пункту 9 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880)

житлові будинки, в яких є побудовані за кошти державного та місцевих бюджетів квартири, що призначені, зокрема, для соціально незахищених верств населення (інвалідів, ветеранів війни, багатодітних сімей, громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших), приймаються в експлуатацію за умови виконання у повному обсязі внутрішніх опоряджувальних робіт в таких квартирах;

багатоквартирні житлові будинки приймаються в експлуатацію за умови дотримання вимог державних будівельних норм щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;

(абзац четвертий пункту 9 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

на об'єкті виробничого призначення, на якому встановлено технологічне обладнання, повинні бути проведені пусконалагоджувальні роботи згідно з технологічним регламентом, передбаченим проектом будівництва, створено безпечні умови для роботи виробничого персоналу та перебування людей відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, пожежної та техногенної безпеки, екологічних і санітарних норм.

10. У випадку визнання права власності на самочинно збудований об'єкт за рішенням суду він приймається в експлуатацію згідно з цим Порядком за умови можливості його надійної та безпечної експлуатації за результатами проведення технічного обстеження такого об'єкта.

Технічне обстеження проводиться суб'єктом господарювання, який має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із Законом України "Про архітектурну діяльність" одержали кваліфікаційний сертифікат, або фізичною особою - підприємцем, яка згідно із зазначеним Законом має кваліфікаційний сертифікат (далі - виконавці).

Технічне обстеження включає такі етапи:

попереднє (візуальне) обстеження об'єкта, у тому числі огляд і фотографування об'єкта та його конструктивних елементів, виконання обмірів, визначення класу наслідків (відповідальності) об'єкта, аналіз проектної та іншої технічної документації (за наявності);

(абзац четвертий пункту 10 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

детальне (інструментальне) обстеження об'єкта, у тому числі визначення параметрів і характеристик матеріалів, виробів та конструкцій, із залученням фахівців відповідної спеціалізації та атестованих лабораторій (за необхідності).

Якщо етапи технічного обстеження об'єкта, що проводилося, не збігаються з названими етапами, зазначаються фактично пройдені етапи технічного обстеження.

Не дозволяється проведення технічного обстеження виключно за фотографіями, відеозаписами, кресленнями чи іншими документами без візуального огляду об'єкта.

На підставі інформації, отриманої під час технічного обстеження, з урахуванням виду, складності, технічних та інших особливостей об'єкта, проведених заходів, передбачених цим пунктом, а також даних технічного паспорта, проектної та іншої технічної документації на об'єкт (за наявності) виконавець проводить оцінку технічного стану об'єкта та складає звіт про проведення технічного обстеження за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.

Пронумерований, прошнурований звіт підписується та скріплюється особистою печаткою виконавця і затверджується суб'єктом господарювання, який проводив технічне обстеження (для юридичних осіб).

101. Під час дії експериментального проекту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва перед прийняттям в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта замовник забезпечує проведення контрольного геодезичного знімання такого об'єкта та внесення результатів такого знімання до Реєстру будівельної діяльності першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва згідно з Порядком ведення першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва під час реалізації експериментального проекту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2020 р. N 559.

(Порядок доповнено пунктом 101 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 р. N 559)

11. Датою прийняття в експлуатацію об'єкта є дата реєстрації декларації або видачі сертифіката.

12. Експлуатація об'єктів, не прийнятих (якщо таке прийняття передбачене законодавством) в експлуатацію, забороняється.

13. Зареєстрована декларація або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.

Підключення об'єкта, прийнятого в експлуатацію, до інженерних мереж здійснюється відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" протягом десяти днів з дня відповідного звернення замовника до осіб, які є власниками відповідних елементів інженерної інфраструктури або здійснюють їх експлуатацію.

14. Пункт 14 виключено

(пункт 14 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880
,
виключено згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

15. Дані щодо зареєстрованих декларацій, внесених змін до них, повернення на доопрацювання для усунення виявлених недоліків та скасування їх реєстрації, а також виданих сертифікатів та відмов у їх видачі вносяться Держсервісбудом до реєстру на підставі інформації, поданої органами державного архітектурно-будівельного контролю, автоматично за допомогою програмних засобів ведення реєстру в день її надходження.

(абзац перший пункту 15 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 р. N 367)

Реєстрація декларації або видача сертифіката здійснюється шляхом внесення даних до реєстру з дотриманням вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та "Про адміністративні послуги".

(абзац другий пункту 15 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

(пункт 15 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880)

Доступ користувачів до даних реєстру (зокрема до інформації про зазначену в декларації та сертифікаті адресу об'єкта будівництва, присвоєну під час реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна, дату і номер наказу про її присвоєння, найменування органу, який прийняв наказ) здійснюється безоплатно через офіційний веб-сайт Держсервісбуду.

(пункт 15 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 р. N 367)

16. Замовник несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених у поданій ним декларації чи акті готовності об'єкта до експлуатації, за експлуатацію об'єкта без зареєстрованої декларації або сертифіката.

Реєстрація декларації

17. Замовник (його уповноважена особа) заповнює і подає до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю через центр надання адміністративних послуг чи через електронний кабінет шляхом подання засобами програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг або заповнює та надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до центру надання адміністративних послуг один примірник декларації:

(абзац перший пункту 17 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 13.03.2020 р. N 218)

щодо об'єктів, будівництво яких здійснено на підставі будівельного паспорта, за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку;

щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку;

(абзац третій пункту 17 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

щодо самочинно збудованого об'єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду, за формою, наведеною у додатку 5 до цього Порядку.

(пункт 17 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880)

18. Орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дня надходження декларації перевіряє повноту даних, зазначених у декларації, та забезпечує внесення інформації, зазначеної у декларації, до реєстру.

(абзац перший пункту 18 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880)

Абзац другий пункту 18 виключено

(абзац другий пункту 18 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880
,
виключено згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

У разі подання декларації через електронний кабінет перевірка повноти даних, зазначених у декларації, здійснюється автоматично за допомогою програмних засобів ведення реєстру під час її заповнення замовником. У випадках, встановлених у Порядку ведення першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва під час реалізації експериментального проекту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2020 р. N 559, реєстрація декларації шляхом внесення до реєстру даних, зазначених у декларації, здійснюється автоматично у день її надходження.

(пункт 18 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 р. N 367
,
абзац третій пункту 18 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 р. N 559)

19. У разі подання чи оформлення декларації з порушенням установлених вимог орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає її замовнику (його уповноваженій особі) у спосіб, відповідно до якого були подані документи, з письмовим обґрунтуванням причин повернення у строк, передбачений для її реєстрації.

(абзац перший пункту 19 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
від 27.03.2019 р. N 367)

Копія декларації зберігається в органі державного архітектурно-будівельного контролю.

(пункт 19 доповнено абзацом згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

20. Після усунення недоліків, що спричинили повернення декларації, замовник (уповноважена ним особа) може повторно звернутися до органу державного архітектурно-будівельного контролю для реєстрації декларації.

21. Рішення про реєстрацію або повернення декларації може бути розглянуто у порядку адміністративного оскарження Мінрегіоном або оскаржено до суду.

(пункт 21 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 13.03.2020 р. N 218)

22. У разі виявлення органом державного архітектурно-будівельного контролю наведених у декларації недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у декларації), які не є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом відповідно до статті 391 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", орган державного архітектурно-будівельного контролю письмово в паперовій або електронній формі через електронний кабінет повідомляє замовнику (його уповноваженій особі) протягом одного робочого дня з дня такого виявлення.

(абзац перший пункту 22 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 р. N 367)

Замовник зобов'язаний протягом трьох робочих днів з дня самостійного виявлення технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) в зареєстрованій декларації або отримання відомостей про виявлення недостовірних даних подати достовірні дані щодо інформації, яка потребує змін, для внесення їх органом державного архітектурно-будівельного контролю до реєстру шляхом подання особисто або надсилання відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронний кабінет заяви за формою згідно з додатком 6 до цього Порядку, декларації, в якій враховано зміни, за формою згідно з додатками 2, 3 і 5 до цього Порядку.

(абзац другий пункту 22 із змінами, внесеними згідно з
 
постановами Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
 від 07.06.2017 р. N 409)

Орган державного архітектурно-будівельного контролю забезпечує подання до реєстру зазначеної у декларації інформації, в якій враховано зміни, згідно з цим Порядком. У разі подання декларації, в якій враховано зміни, через електронний кабінет, перевірка повноти даних, зазначених у декларації, здійснюється автоматично за допомогою програмних засобів ведення реєстру під час її заповнення замовником. У випадках, встановлених у Порядку ведення першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва під час реалізації експериментального проекту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2020 р. N 559, реєстрація декларації, в якій враховано зміни, шляхом внесення до реєстру даних, зазначених у декларації, здійснюється автоматично у день її надходження.

(абзац третій пункту 22 у редакції постанов
 Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
від 27.03.2019 р. N 367
,
із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 01.07.2020 р. N 559)

У разі наявності підстав, зазначених в абзацах першому і другому цього пункту, для внесення змін у зареєстровану в установленому порядку декларацію щодо об'єкта, який належить до III категорії складності (клас наслідків (відповідальності) СС2), замовник подає особисто або надсилає відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронний кабінет заяву в довільній формі, до якої додаються засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують зміни.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає подані документи протягом десяти робочих днів з дня їх надходження та вносить відповідну інформацію до реєстру.

У разі подання документів через електронний кабінет розгляд поданих документів та внесення відповідної інформації до реєстру здійснюється протягом п'яти робочих днів з дня їх надходження.

(пункт 22 доповнено новим абзацом шостим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 р. N 367,
у зв'язку з цим абзаци шостий - дванадцятий
 вважати відповідно абзацами сьомим - тринадцятим)

Відомості щодо внесення даних, зазначених у декларації, в якій виявлено технічну помилку або недостовірні дані, підлягають виключенню з реєстру в установленому порядку.

До замовника, який самостійно виявив допущену технічну помилку і в порядку, передбаченому цим пунктом, подав відповідну заяву, штрафні санкції за раніше подану з помилками декларацію або виявлені в ній недостовірні дані не застосовуються.

У разі виявлення відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю наведених у зареєстрованій декларації недостовірних даних (встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у декларації), які є підставою вважати об'єкт самочинним будівництвом, зокрема, якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи без затвердженого в установленому порядку проекту або будівельного паспорта, а також у разі скасування містобудівних умов та обмежень, реєстрація такої декларації підлягає скасуванню органом державного архітектурно-будівельного контролю.

(абзаци п'ятий - восьмий пункту 22 замінено абзацами
п'ятим - дев'ятим згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409,
у зв'язку з цим абзаци
дев'ятий - дванадцятий
 вважати відповідно абзацами десятим - тринадцятим)

Орган державного архітектурно-будівельного контролю скасовує реєстрацію декларації шляхом видачі відповідного розпорядчого акта. Держсервісбуд не пізніше наступного робочого дня з дня повідомлення органом державного архітектурно-будівельного контролю про скасування реєстрації декларації вносить до реєстру відповідний запис.

(абзац десятий пункту 22 із змінами, внесеними згідно з
постановами Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
від 27.03.2019 р. N 367)

Орган державного архітектурно-будівельного контролю також скасовує реєстрацію декларації за рішенням суду про скасування реєстрації декларації, що набрало законної сили.

Про скасування реєстрації декларації замовнику письмово в паперовій або електронній формі через електронний кабінет повідомляється протягом трьох робочих днів з дня її скасування.

(абзац дванадцятий пункту 22 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 р. N 367)

Після скасування реєстрації декларації замовник має право повторно подати її згідно з вимогами, встановленими пунктом 17 цього розділу.

(абзац тринадцятий пункту 22 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880)

Видача сертифіката

23. Сертифікат видається органом державного архітектурно-будівельного контролю за формою, наведеною у додатку 7 до цього Порядку.

24. Для отримання сертифіката замовник (його уповноважена особа) подає до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю через центр надання адміністративних послуг чи через електронний кабінет шляхом подання засобами програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг або заповнює та надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до центру надання адміністративних послуг заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта та видачу сертифіката за формою згідно з додатком 8 до цього Порядку, до якої додається акт готовності об'єкта до експлуатації за формою згідно з додатком 9 до цього Порядку.

(пункт 24 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 13.03.2020 р. N 218)

25. Орган державного архітектурно-будівельного контролю приймає подані замовником заяву, акт готовності об'єкта до експлуатації та вчиняє дії у межах чинного законодавства щодо з'ясування питання достовірності відомостей у поданих документах, відповідності об'єкта проектній документації, вимогам будівельних норм, стандартів і правил на основі чек-листа за формою згідно з додатком 91 до цього Порядку, за результатами яких складається довідка за формою, наведеною у додатку 10 до цього Порядку.

(абзац перший пункту 25 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 р. N 218)

Під час розгляду питання прийняття в експлуатацію об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, орган державного архітектурно-будівельного контролю здійснює огляд об'єкта. Під час такого огляду посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю з'ясовує наявність виконавчої документації в обсязі, передбаченому державними будівельними нормами, та матеріалів технічної інвентаризації згідно з додатком 91 до цього Порядку, а також здійснює фото- та відеофіксацію.

(абзац другий пункту 25 із змінами, внесеними згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880
,
 у редакції
постанов Кабінету
 Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409
,
від 13.03.2020 р. N 218)

26. У разі потреби під час розгляду питань, пов'язаних з видачею сертифіката, орган державного архітектурно-будівельного контролю може звернутися до державних органів з метою отримання відповідних висновків, що стосуються об'єкта будівництва.

Неподання таких висновків у встановлений строк не є підставою для продовження строку видачі сертифіката або відмови в його видачі.

27. Орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дати реєстрації заяви приймає рішення про видачу сертифіката або про відмову в його видачі.

Сертифікат виготовляється в одному примірнику та видається замовнику (уповноваженій ним особі), який повинен зберігати його протягом всього періоду експлуатації об'єкта. Також орган державного архітектурно-будівельного контролю забезпечує розміщення сертифіката в електронному кабінеті користувача Єдиного державного веб-порталу електронних послуг та надсилає на адресу електронної пошти замовника будівництва скановані копії виготовленого сертифіката не пізніше одного робочого дня з дати його виготовлення.

(абзац другий пункту 27 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 р. N 218)

Підставою для відмови у видачі сертифіката є:

неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу сертифіката;

виявлення недостовірних відомостей у поданих документах;

невідповідність об'єкта проектній документації на будівництво такого об'єкта та/або вимогам будівельних норм, стандартів і правил.

(абзац шостий пункту 27 у редакції постанови
 Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

У разі прийняття рішення про відмову у видачі сертифіката орган державного архітектурно-будівельного контролю надсилає замовнику (уповноваженій ним особі) у спосіб, відповідно до якого були подані документи, протягом десяти робочих днів з дати реєстрації заяви рішення з обґрунтуванням причин відмови за формою згідно з додатком 11 до цього Порядку.

(абзац сьомий пункту 27 із змінами, внесеними згідно з
постановами Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
від 27.03.2019 р. N 367)

Рішення про відмову у видачі сертифіката оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю протягом одного робочого дня після його прийняття.

(пункт 27 доповнено новим абзацом восьмим згідно з
 постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 р. N 367,
у зв'язку з цим абзац восьмий вважати абзацом дев'ятим)

Після усунення недоліків, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у видачі сертифіката, замовник може повторно звернутися до органу державного архітектурно-будівельного контролю для видачі сертифіката.

28. Рішення про відмову у видачі сертифіката може бути розглянуто у порядку адміністративного оскарження Мінрегіоном або оскаржено до суду.

(пункт 28 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 13.03.2020 р. N 218)

 

ЗВІТ
про проведення технічного обстеження

Об'єкт ________________________________________________________________________________
(найменування, місцезнаходження об'єкта)

Замовник _____________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові або найменування замовника,
______________________________________________________________________________________
його місце проживання або місцезнаходження, номер телефону,
______________________________________________________________________________________
адреса електронної пошти, якщо така є)

____________________________
(місце та рік складення звіту)

1. ПІДСТАВИ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ПРОВЕДЕННЯ ТЕХНІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ

Роботи з технічного обстеження __________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
                                                                                       (найменування об'єкта)
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
проводяться з метою визначення можливості або неможливості його надійної та безпечної експлуатації.

Виконавець проводить роботи з технічного обстеження на підставі кваліфікаційного сертифіката відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єкта архітектури, - експерта (інженера) з технічного обстеження
______________________________________________________________________________________
                                                                       (серія і номер кваліфікаційного сертифіката,
______________________________________________________________________________________
                                                                                               ким та коли виданий)
_____________________________________________________________________________________.

2. ЗАГАЛЬНІ ДАНІ

Об'єкт, що обстежується, розміщений за адресою ___________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                                                       (місцезнаходження об'єкта)
_____________________________________________________________________________________.

Територія, на якій розташований об'єкт, належить до району _________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                              (за характерними значеннями ваги снігового покрову, вітрового тиску;
_____________________________________________________________________________________.
                                                             з підроблювальною або підтоплювальною територією)

Розрахункова сейсмічність - до ___ балів.

Рельєф ділянки (рівний, горбистий) із значним (незначним) падінням відміток поверхні землі в бік _____________________________________________________________________________________
                                                                  (прив'язка до суміжних земельних ділянок або вулиць)

Об'єкт розташований в _____________________________________________________________ зоні.
                                                                                                          (лісистій, рівнинній)

На підставі поданих документів __________________________________________________________
                                                                                                          (зазначаються документи, які були
_____________________________________________________________________________________
                                                                               подані під час технічного обстеження)
встановлено, що об'єкт був збудований у період з _______ по ___________.

Вогнестійкість об'єкта - ______________________________ (згідно з додатком В ДБН В.1.1.-7-2002 "Захист від пожежі. Пожежна безпека об'єктів будівництва").

Клас наслідків (відповідальності) об'єкта - ______________________________________________.

Площа забудови земельної ділянки - ________________ кв. метрів.

Проектна та робоча документація в замовника _____________________________________________
                                                                                                                                                           (у наявності,
_____________________________________________________________________________________.
                                                                                        частково в наявності, відсутня)

Попередні обстеження об'єкта ___________________________________________________________
                                                                                                                            (коли і ким проводилися
_____________________________________________________________________________________
                                                                                                 або не проводилися)
_____________________________________________________________________________________.

Дані про геологічні умови на даний час ___________________________________________________.
                                                                                                                                       (наявні, відсутні)

Відомості про наявні на земельній ділянці будівлі та споруди (сарай, гараж, сауна, вбиральні тощо) _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.

Інформація щодо відповідності місця розташування об'єкта вимогам державних будівельних норм, отримана виконавцем від місцевого органу містобудування та архітектури, - _____________________________________________________________________________________
                                                                   (найменування місцевого органу містобудування та
_____________________________________________________________________________________.
                                                                       архітектури, дата та реєстраційний номер листа)

3. ОБ'ЄМНО-ПЛАНУВАЛЬНІ ТА КОНСТРУКТИВНІ РІШЕННЯ*

Об'єкт - ___________, поверхова споруда/будівля __________________________________________
___________________________________________________ форми з розмірами (прямокутна тощо)
в плані _____ х _____ метрів.

Висота поверхів - ___________ метрів.

Будівельний об'єм - _________ куб. метрів.

Конструктивна система споруди/будівлі - стінова з несучими зовнішніми стінами (тощо) _____________________________________________________________________________________

Фундаменти - _________________________________________________________________________
                                                                                        (стрічкові із збірних залізобетонних блоків,
_____________________________________________________________________________________,
                                                           з паль, стовпчасті цегляні, бетонні, залізобетонні, бутові тощо)
глибина закладання - ________ метрів, ширина - ________ метрів.

Цокольний, підвальний, підземний поверхи - ______________________________________________
_____________________________________________________________________________________
________________, ___________ розташування відносно частин будинку, висота - ________ метрів.

Стіни - ______________________________________________________________________________
                                                                    (цегляні, з керамічних блоків, штучного чи природного
_____________________________________________________________________________________
                                                                                     каменю, з несучих панелей тощо)
__________________________ товщиною _____________ метрів, зовнішнє оздоблення - _____________________________________________________________________________________
                                                                                         (облицювальна плитка,
_____________________________________________________________________________________,
                                                                            сайдинг, облицювальна цегла тощо)
внутрішнє оздоблення - ________________________________________________________________,
                                                                                                       (штукатурка, гіпсокартон тощо)
утеплювач - __________________________________________________________________________.
                                                                              (мінераловатні плити, пінопласт, базальтові мати тощо)

Перекриття (покриття) - ________________________________________________________________
                                                                                                           (із збірних монолітних плит,
_____________________________________________________________________________________
                                                                           монолітні залізобетонні, дерев'яні тощо)
_________________________________________________ товщиною ___________________ метрів.

Підлога - ____________________________________________________________________________.
                                                                          (дерев'яна, паркетна, кахельна, мозаїчна тощо)

Перегородки - _______________________________________________________________________
                                                                (цегляні, гіпсобетонні, шлакобетонні, дерев'яні, гіпсокартонні тощо)
________________________________________________ товщиною ____________________ метрів.

Сходи - _____________________________________________________________________________
                                                                             (по сталевих косоурах, залізобетонні, дерев'яні тощо)
____________________________________________________________________________________
________________________________________________ шириною _____________________ метрів.

Балкони, козирки, лоджії, тераси - _______________________________________________________
                                                                                                                    (монолітні, збірні залізобетонні,
_____________________________________________________________________________________
                                                                                         дерев'яні, металеві тощо)
_____________________________________ шириною ________ метрів, довжиною ________ метрів.

Дах (горище) - ________________________________________________________________________
                                                                                                (дерев'яний, металевий тощо)
____________________________________________________________________________________.

Покрівля - ___________________________________________________________________________
                                                                            (рулонна, мастична, шиферна, металева, черепична,
____________________________________________________________________________________.
                                                                             металочерепична, з полімерних виробів тощо)

Вікна - ______________________________________________________________________________,
                                                                                  (дерев'яні, металопластикові, із склоблоків тощо)
розміри - ____________________________________________________________________________.

Вхідні двері - _________________________________________________________________________,
                                                                                            (металеві, дерев'яні, комбіновані тощо)
розміри - ____________________________________________________________________________.

Електропостачання на об'єкті передбачено для ____________________________________________
                                                                                                                                                          (освітлення,
____________________________________________________________________________________,
                                                                              обігріву, підключення побутових приладів)
напруга - __________ В (220, 380).

Опалення - __________________________________________________________________________
                                                                                       (автономне або централізоване, камінне, пічне,
____________________________________________________________________________________.
                                                                                              газове чи електричне)

Системи водопроводу та водовідведення (каналізації) - _____________________________________
____________________________________________________________________________________.
                                                 (наявні або відсутні, матеріал труб: пластикові, металеві, чавунні тощо)

Вентиляція - _________________________________________________________________________.
                                                                                                              (природна, канальна тощо)

Інженерне обладнання - _______________________________________________________________.
                                                                                                              (котли, насоси тощо)

____________
* За наведеною в цьому розділі схемою підлягають технічному обстеженню та опису всі будівлі, споруди та прибудови до них, які розташовані на земельній ділянці.

Об'єкт має такі основні показники: потужність, продуктивність, виробнича площа, протяжність, місткість, обсяг, пропускна спроможність, кількість робочих місць тощо (заповнюється щодо всіх об'єктів в одиницях виміру з урахуванням цільової продукції або основних видів послуг):

У разі наявності виявлених недоліків (дефектів, пошкоджень) вони зазначаються на копіях плану забудови (специфікація будівель та споруд), плану будинку та споруд, на планах поверхів, підвалу, горища, мансарди, експлікації приміщень з визначенням площ, які копіюються із складеного технічного паспорта (якщо такі є і обміри, що проведені, відповідають кресленням у технічному паспорті). Зазначені копії або нові обмірні креслення додаються до звіту.

За необхідності виготовляються розрізи та додаються фото.

На планах та фасадах наносяться і нумеруються недоліки (дефекти, пошкодження) за їх наявності (карта недоліків (дефектів, пошкоджень), опис яких зводиться в таблицю 1.

4. РЕЗУЛЬТАТИ ТЕХНІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ

Під час технічного обстеження на предмет визначення можливості або неможливості його надійної та безпечної експлуатації, в тому числі відповідності державним будівельним нормам щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (для будинків і споруд цивільного призначення, у тому числі багатоквартирних житлових будинків незалежно від класу наслідків (відповідальності), були оглянуті основні несучі та огороджувальні конструкції об'єкта _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
та встановлено їх готовність до експлуатації.

Технічний паспорт ____________________________________________________________________.
                                                                                                                            (реквізити)

У разі виявлення недоліків (дефектів, пошкоджень), зокрема тріщин, відшарувань, за згодою замовника проводилося вибіркове зняття захисних шарів та оздоблювальних покриттів.

Приклад опису результатів технічного обстеження з виявленими недоліками (дефектами, пошкодженнями), які впливають або можуть вплинути на безпечну експлуатацію, наведено в таблиці 1.

Таблиця 1

Опис недоліків (дефектів, пошкоджень)
(необхідне підкреслити або доповнити)

Посилання на фото

1. Будівля, споруда

1.1. Зовнішні та внутрішні стіни, фундаменти, перегородки

1.1.1.

Вертикальна тріщина розкриттям до ___ мм від дверного отвору до покрівлі довжиною до ___ м (див. між осями "___" - "___") та похила з шириною розкриття до ___ мм, довжиною до ___ м (на фасаді "___" - "___") від центра стіни до покрівлі.
Можливі причини:
нерівномірне просідання основи

фотографії, які додаються

1.2. Покриття, покрівля

1.2.1.

Тріщини та часткове руйнування в азбестоцементних листах покрівлі. Крокви покрівлі втратили свої природні властивості внаслідок усихання та короблення.
Можливі причини:
несвоєчасне виконання поточного ремонту

фотографії, які додаються

2. Допоміжні будівлі, споруди

2.1. Зовнішні та внутрішні стіни, фундаменти, перегородки

2.1.1

Вивітрювання швів кладки між залізобетонними блоками особливо по ряду "___" з руйнуванням поверхні фундаментних блоків. Наявність тріщини шириною розкриття до ____ мм під віконним отвором із сторони ряду "____". Руйнування кладки парапету. Часткове руйнування оздоблення фасаду з вапняної побілки, площа руйнування становить ____ %. Випадіння окремих цеглин. Руйнування стін комахами. Наявність тріщин у місцях закладання перемичок (між осями "___" - "___"). Часткове руйнування карниза та парапету будівлі (між осями "___" - "___"), протікання та підмочені ділянки стіни.
Можливі причини:
перемінне змочування та замерзання води, що стікає з покрівлі в кладці, недотримання нахилу покрівлі по довжині звису - стікання припадає на кут по ряду "___"; відсутність захисних фартухів парапетів стін; несвоєчасні огляд та ремонт покрівлі

фотографії, які додаються

2.2. Покриття, покрівля

2.2.1.

Руйнування захисного шару з бетону плит покриття, особливо між рядами "___" - "___" на ділянках на всій площі покриття. Часткове руйнування м'якої покрівлі у вигляді тріщин та розривів у руберойді. Масове протікання крізь плити. Розгерметизація покрівлі у місцях примикань. Здуття від основи та між окремими шарами покрівлі. Наявність рослин та сміття.
Можливі причини:
недієздатність водовідведення з покрівлі (помилки під час проектування - утворення застоїв води між добудовою по вісях "___" - "___" та "___" - "___"), несвоєчасні огляд та прибирання рослинного сміття, невиконання поточного ремонту

фотографії, які додаються

3. Інші недоліки

3.1.

Інші недоліки (дефекти або пошкодження, а також невідповідності державним будівельним нормам щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (для будинків і споруд цивільного призначення, у тому числі багатоквартирних житлових будинків незалежно від класу наслідків (відповідальності):

фотографії, які додаються

5. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО УСУНЕННЯ ВИЯВЛЕНИХ НЕДОЛІКІВ (ДЕФЕКТІВ, ПОШКОДЖЕНЬ)

За результатами проведеного технічного обстеження об'єкта, стан якого оцінюється як непридатний до нормальної експлуатації або аварійний, замовнику слід виконати роботи згідно з рекомендаціями.

Приклад оформлення рекомендацій щодо усунення недоліків (дефектів, пошкоджень) наведено в таблиці 2.

Рекомендації розробляються для кожної будівлі, споруди та прибудови до них у разі необхідності окремо.

Таблиця 2

Порядковий номер згідно з таблицею 1

Рекомендації щодо усунення недоліків
(дефектів, пошкоджень)

Відмітка про виконання
(скріплюється печаткою та підписом експерта)

Будівля, споруда

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Виконати ремонт вимощення по периметру _____, що має бути шириною ____ м, з обов'язковим ухилом від стін. Щілини між вимощенням та стіною слід розчистити та закрити гарячим бітумом чи асфальтом. Не допускати росту рослин між стіною та вимощенням і в самому вимощенні.

Для дрібних і ненаскрізних тріщин розкриттям до ___ мм поновлення несучої здатності існуючої кладки виконати шляхом ін'єктування тріщин цементно-піщаним (або цементно-полімерним) розчином марки М100 після розчищення. Перед виконанням робіт поверхня стіни вздовж тріщини та сама тріщина повинні бути очищені від пилу та зволожені.

Виконати ремонт покрівлі із збільшенням звису покрівлі та влаштуванням зовнішнього організованого водовідведення з покрівлі. Виконати розчищення і зашпарування нещільностей у швах кладки фундаментних блоків.

Виконати ремонт оздоблення фасаду будівлі з вапняної побілки.

Виконати ремонт поверхні цегляної кладки стін.

Провести заміну пошкодженого шару кладки на новий з дотриманням перев'язки швів, як у новій кладці, так і при поєднанні із старою кладкою. Окремі цеглини, які втратили зчеплення з розчином, повинні бути замінені на нові. Гнізда від витягнутих цеглин потрібно очистити від старого розчину, змочити водою, нанести новий розчин на стінки та цеглини, а також у гніздо. Виконати ретельне примикання швів. Поверхня зруйнованої кладки повинна бути розчищена металевою щіткою з подальшим нанесенням штукатурного розчину з молотої цегли. Перекладання горизонтальних рядів цегляної кладки під покриттям з дотриманням перев'язки нових швів із старими, при цьому цегла повинна бути марки не менше М75, розчин - М25.

Необхідною умовою виконання ремонтних робіт з відновлення захисного шару бетону плит покриття є першочерговий капітальний ремонт покрівлі із збільшенням звису покрівлі та влаштуванням зовнішнього організованого водовідведення з покрівлі.

Ретельно розчистити та видалити дефектні чи пошкоджені ділянки бетону до непошкодженого. Бетон видалити гострим зубилом до глибини, де він некрихкий та не видає глухого звуку при простукуванні молотком. Оголені стержні арматури повинні бути очищені від корозії та окалини. Для кращого зчеплення нового бетону необхідно:

поверхню бетону очистити від бруду, промити; здійснити насічку поверхні старого бетону; оголені ділянки арматури та бетону покрити шаром пластичного цементно-піщаного розчину (склад 1:2, 1:1,5) або жирного цементного тіста у вигляді плівки завтовшки 1,5 - 2 мм. Шар бетону нанести через 2 години. Марка бетону - не нижче М200 на дрібному заповнювачі.

Замінити непридатні азбестоцементні листи.

Виконати ремонт віконних укосів.

Провести ремонт внутрішнього опорядження.

Розчин стиків між плитами, що випадає або втратив зчеплення з плитами покриття, повинен бути видалений, шви між плитами - розчищені від старого розчину, змочені водою. Нанести новий розчин з ретельним зачеканюванням швів.

Замінити непридатні азбестоцементні листи покрівлі.

Для підвищення корозійної стійкості деревини крокв її покривають стійкими лакофарбовими матеріалами або просочують синтетичними смолами (наприклад, фенол-формальдегідними).

Виконати ремонт покрівлі.

Виконати ремонт підлоги.

Привести в робочий стан вентиляцію, періодично виконувати провітрювання приміщень, підтримувати необхідний температурний режим приміщень.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОБ'ЄКТ

Для більш повної характеристики об'єкта додаються:

1. Фотографії фасадів, обмірні креслення, місця виявлення недоліків (дефектів, пошкоджень, невідповідностей державним будівельним нормам щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення).

2. Копії проектної (проектно-технічної) та виконавчої документації (якщо така є).

7. ІНФОРМАЦІЯ ПРО РЕЗУЛЬТАТИ ТЕХНІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ

За результатами проведеного технічного обстеження об'єкта _________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                  (найменування, місцезнаходження об'єкта, його основні показники,
_____________________________________________________________________________________
                                                            прізвище, ім'я, по батькові чи найменування замовника)
встановлено _______________________________ його надійної та безпечної експлуатації.
                                           (можливість чи неможливість)

Для забезпечення надійної та безпечної експлуатації об'єкта необхідно усунути виявлені під час його технічного обстеження недоліки (дефекти, пошкодження), зазначені в рекомендаціях (у разі відсутності недоліків (дефектів, пошкоджень) цей абзац не зазначається).

Виконавець

____________
(підпис)

_________________
(ініціали, прізвище)

М. П.

Примітка. Звіт складається у двох примірниках, по одному зберігаються у виконавця та замовника.

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

 

ДЕКЛАРАЦІЯ
про готовність до експлуатації об'єкта, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорта 

1. Інформація про об'єкт

_____________________________________________________________________________________
(найменування та місце розташування закінченого будівництвом об'єкта згідно з документом, що дає право
_________________________________________________________________________________________________
на виконання будівельних робіт)
_____________________________________________________________________________________
(найменування будинку, будівлі, споруди, що є частиною об'єкта будівництва та готові до
_____________________________________________________________________________________
експлуатації (заповнюється в разі прийняття в експлуатацію окремих будинків, будівель,
_____________________________________________________________________________________
споруд, якщо згідно з будівельним паспортом передбачено будівництво декількох об'єктів)
_____________________________________________________________________________________.
(код об'єкта згідно з
Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000)

2. Інформація про замовника

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, серія і номер паспорта, ким і коли виданий,
_____________________________________________________________________________________
місце проживання, номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними
_____________________________________________________________________________________
особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного
_____________________________________________________________________________________
номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу
_____________________________________________________________________________________
державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); найменування юридичної особи,
_____________________________________________________________________________________
місцезнаходження, код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер;
_____________________________________________________________________________________.
номер телефону)

3. Інформація про повідомлення про початок виконання будівельних робіт

4. Інформація про місце розташування об'єкта:

1) згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт,
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________;

2) адреса об'єкта будівництва, присвоєна об'єкту нового будівництва під час реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна, _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                            (зазначається в разі присвоєння адреси під час реалізації
_____________________________________________________________________________________
                                               експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва
_____________________________________________________________________________________,
                                                                             та об'єктам нерухомого майна)
дата і номер наказу про присвоєння адреси об'єкту будівництва, найменування органу, який його прийняв, _____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.


5. Інформація про документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою _____________________________________________________________________________________
                                                                                       (дата, серія, номер документа,
_____________________________________________________________________________________
                                            що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, дата,
_____________________________________________________________________________________
                                                                номер договору суперфіцію (необхідне зазначити)
___________________________________________________________________________________. 
                                                             та кадастровий номер земельної ділянки)

6. Інформація про проведену технічну інвентаризацію об'єкта
_____________________________________________________________________________________
                             (прізвище, ім'я та по батькові особи, що проводила технічну інвентаризацію, дата, номер
_____________________________________________________________________________________.
                                                                                паспорта технічної інвентаризації)

7. Характеристика індивідуальних житлових, садових, дачних будинків (за результатами технічної інвентаризації)

Кількість квартир _____________________________________________________________________.

Кількість кімнат _______________________________________________________________________.

Матеріали зовнішніх стін _______________________________________________________________.

Перелік інженерного обладнання: холодне та гаряче водопостачання, водовідведення, опалення: централізоване, пічне (необхідне підкреслити), від індивідуальних опалювальних установок (зазначити).

Загальна площа нежитлових будівель об'єкта, кв. метрів __________________________________.

Вартість основних засобів, які приймаються в експлуатацію ____________________ тис. гривень.

8. На об'єкті виконано всі передбачені будівельним паспортом обсяги робіт з дотриманням відповідних державних будівельних норм, стандартів і правил. Обладнання встановлено згідно з актами про його прийняття після випробування у визначеному порядку.

Заходи з охорони праці, забезпечення вибухобезпеки, пожежної безпеки, охорони навколишнього природного середовища і антисейсмічні заходи проведені в повному обсязі.

ВВАЖАТИ ЗАКІНЧЕНИЙ БУДІВНИЦТВОМ ОБ'ЄКТ ГОТОВИМ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ

З метою забезпечення ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів відповідно до Закону України "Про захист персональних
даних"
я, _____________________________________________________________________________,
                                                                               (прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи)
даю згоду на оброблення моїх персональних даних.

Мені відомо, що за подання не в повному обсязі та недостовірних даних, зазначених у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, встановлена відповідальність відповідно до закону.

________________
(найменування посади)

___________
(підпис)

___________________
(прізвище, ім'я та по батькові)

М. П. (за наявності)

Примітки.

1. Відповідно до Державного класифікатора будівель і споруд ДК 018-2000: 1110.1 - будинки одноквартирні масової забудови; 1110.2 - котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності; 1110.3 - будинки садибного типу; 1110.4 - будинки дачні та садові.

2. Кожна сторінка декларації підписується керівником замовника та засвідчується за наявності печаткою замовника (для юридичної особи) або підписується замовником (для фізичної особи).

(додаток 2 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
 від 07.06.2017 р. N 409
,
від 25.04.2018 р. N 327
,
від 27.03.2019 р. N 367)

 

ДЕКЛАРАЦІЯ
про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об'єктів з незначними наслідками (СС1)

1. Інформація про об'єкт _______________________________________________________________
                                                                                                   (найменування та місце розташування об'єкта
_____________________________________________________________________________________
                                 згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт, код об'єкта згідно з
_____________________________________________________________________________________.
                                                    
   Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000)

2. Інформація про замовника

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, серія і номер паспорта, ким і коли виданий,
_____________________________________________________________________________________
місце проживання, номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами,
_____________________________________________________________________________________
які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера
_____________________________________________________________________________________
облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному
_____________________________________________________________________________________
контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); найменування юридичної особи,
_____________________________________________________________________________________
місцезнаходження, код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер;
_____________________________________________________________________________________.
номер телефону)

3. Інформація про керівника замовника - юридичну особу

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, серія і номер паспорта, ким і коли виданий,
_____________________________________________________________________________________
місце проживання, номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами,
_____________________________________________________________________________________
які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера
_____________________________________________________________________________________
облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному
_____________________________________________________________________________________.
контролюючому органу і мають відмітку у паспорті; номер телефону)

4. Інформація про відповідальну особу - інженера з технічного нагляду

5. Інформація про генерального підрядника (підрядника - у разі, коли будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників)

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи,
_____________________________________________________________________________________
серія і номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання, номер облікової картки платника
_____________________________________________________________________________________
податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються
_____________________________________________________________________________________
від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та
_____________________________________________________________________________________
повідомили про це відповідному
контролюючому органу і мають
_____________________________________________________________________________________
відмітку у паспорті); найменування юридичної особи, місцезнаходження, код платника
_____________________________________________________________________________________.
податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер; номер телефону)

6. Інформація про страхову організацію (за наявності)

_____________________________________________________________________________________
(найменування, місцезнаходження, код платника податків згідно з ЄДРПОУ
_____________________________________________________________________________________.
або податковий номер, реквізити договору страхування)

7. Інформація про осіб, відповідальних за виконання робіт

8. Інформація про генерального проектувальника (проектувальника)

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, серія і номер паспорта,
_____________________________________________________________________________________
ким і коли виданий, місце проживання, номер облікової картки платника податків
_____________________________________________________________________________________
(не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються
_____________________________________________________________________________________
від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та
_____________________________________________________________________________________
повідомили про це відповідному
контролюючому органу і
_____________________________________________________________________________________
мають відмітку у паспорті); найменування юридичної особи, місцезнаходження,
_____________________________________________________________________________________.
код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер; номер телефону)

9. Інформація про відповідальних осіб генерального проектувальника (проектувальника): головного архітектора (інженера) проекту, особи, що здійснює авторський нагляд, а також особи, яка здійснює технічний нагляд

10. Інформація про проектну документацію

_____________________________________________________________________________________
(назва, дата, номер документа про затвердження проектної документації, результати експертизи
_____________________________________________________________________________________
проектної документації - найменування експертної організації, код платника податків
_____________________________________________________________________________________
згідно з ЄДРПОУ, прізвище, ім'я та по батькові головного експерта,
_____________________________________________________________________________________.
серія і номер кваліфікаційного сертифіката (за наявності)

11. Інформація про документ, що дає право на виконання будівельних робіт

12. Інформація про об'єкт

Місце розташування об'єкта:

1) згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт,
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________;

2) адреса об'єкта будівництва, присвоєна об'єкту нового будівництва під час реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна, _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                                (зазначається у разі присвоєння адреси під час реалізації
_____________________________________________________________________________________
                                               експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва
_____________________________________________________________________________________,
                                                                           та об'єктам нерухомого майна)

дата і номер наказу про присвоєння адреси об'єкту будівництва, найменування органу, який його прийняв, _____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.

Дата початку будівництва

______________________________________

Дата закінчення будівництва

______________________________________

Строк введення об'єкта (черги, пускового комплексу) в експлуатацію

_____________________________________

13. Інформація про документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою _____________________________________________________________________________________
                                                                                 (дата, серія, номер документа,
_____________________________________________________________________________________
                                           що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, дата,
_____________________________________________________________________________________
                                                                 номер договору суперфіцію (необхідне зазначити)
___________________________________________________________________________________. 
                                                             та кадастровий номер земельної ділянки

14. Інформація про проведену технічну інвентаризацію об'єкта
_____________________________________________________________________________________
                                                                    (прізвище, ім'я та по батькові особи, що провела
_____________________________________________________________________________________.
                                          технічну інвентаризацію, дата видачі, номер паспорта технічної інвентаризації)

Техніко-економічні показники об'єкта (з урахуванням результатів технічної інвентаризації)

Опис об'єкта:

несучі конструкції ____________________________________________________________________;

огороджувальні конструкції ____________________________________________________________;

фасади ______________________________________________________________________________.

Перелік інженерного обладнання об'єкта:

холодне та гаряче водопостачання, водовідведення, ліфт, сміттєпровід, опалення: централізоване, пічне (необхідне підкреслити), вид індивідуальних опалювальних установок (зазначити).

Загальна площа об'єкта, кв. метрів

_________________________________________________________.

Об'єкт має такі основні показники: потужність, продуктивність, виробнича площа, протяжність, місткість, обсяг, пропускна спроможність, кількість робочих місць тощо (заповнюється щодо всіх об'єктів в одиницях виміру з урахуванням цільової продукції або основних видів послуг):
____________________________________________________________________________________.

15. Характеристика житлових будинків (з урахуванням результатів технічної інвентаризації) (за наявності)

Кількість поверхів

______________________________________________________________

Матеріали стін

______________________________________________________________
______________________________________________________________

Кількість секцій (за наявності)

______________________________________________________________

Кількість квартир у житловому будинку та їх площа

Загальна площа вбудовано-прибудованих
приміщень житлового будинку, кв. метрів __________________________________________________

Характеристика інших нежитлових приміщень (за наявності)

Загальна площа нежитлових
приміщень об'єкта, кв. метрів ____________________________________________________________

16. Об'єкт має такі основні показники: потужність, продуктивність, виробнича площа, протяжність, місткість, обсяг, пропускна спроможність, кількість робочих місць тощо (заповнюється щодо всіх об'єктів в одиницях виміру з урахуванням цільової продукції або основних видів послуг):

17. На об'єкті виконано всі передбачені проектною документацією згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами роботи, у тому числі щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Обладнання встановлено згідно з актами про його прийняття після випробування у визначеному порядку.

18. Заходи з охорони праці, забезпечення вибухобезпеки, пожежної безпеки, охорони навколишнього природного середовища і антисейсмічні заходи, передбачені проектом, проведені в повному обсязі.

19. Роботи з оздоблення фасадів та благоустрою території, строки виконання яких перенесено через несприятливі погодні умови і які будуть виконані:

20. Кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією ________ тис. гривень, у тому числі витрати на будівельні роботи ________ тис. гривень, витрати на машини, обладнання та інвентар _______ тис. гривень.

21. Вартість основних фондів, які приймаються в експлуатацію, _____ тис. гривень, у тому числі витрати на будівельні роботи _____ тис. гривень, витрати на машини, обладнання та інвентар _____ тис. гривень.

22. Кошти пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту відповідно до договору, укладеного ________________________________________ з ____________________________________________
                        (дата укладення договору)                                                  (найменування органу місцевого самоврядування)
_____________________________________________________________________________________,
сплачено в повному обсязі ______________________________________________________________
                                                                                             (документи, що підтверджують сплату пайової участі)
_____________________________________________________________________________________
                                                         (для замовників, які до сплати пайової участі не залучаються,
____________________________________________________________________________________. 
                                                                                   зазначається підстава для звільнення)

ВВАЖАТИ ЗАКІНЧЕНИЙ БУДІВНИЦТВОМ ОБ'ЄКТ ГОТОВИМ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ

З метою забезпечення ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів відповідно до Закону України "Про захист персональних даних"
я, ____________________________________________________________________________________,
                                                                              (прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи)
даю згоду на оброблення моїх персональних даних.

Мені відомо, що за подання не в повному обсязі та недостовірних даних, зазначених у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, встановлена відповідальність відповідно до закону.

Замовник

__________________
(підпис)

___________________
(ініціали та прізвище)

М. П. (за наявності)

Примітки.

1. Кожна сторінка декларації підписується керівником замовника та засвідчується за наявності печаткою замовника (для юридичної особи) або підписується замовником (для фізичної особи).

2. Реконструкція, реставрація або капітальний ремонт об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані, реконструкція або капітальний ремонт автомобільних доріг, залізничних колій, ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій у межах земель їх розміщення, а також комплексна реконструкція кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду і нове будівництво об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури відповідно до містобудівної документації на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності можуть здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

3. Відомості щодо експертизи проекту будівництва зазначаються стосовно об'єктів, для яких проведення експертизи є обов'язковим, чи у разі проведення експертизи за бажанням замовника.

4. Відомості щодо техніко-економічних показників для об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури зазначаються як опис об'єкта, а характеристика житлових будинків для таких об'єктів не зазначається.  

(додаток 3 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
 від 07.06.2017 р. N 409
,
від 25.04.2018 р. N 327
,
від 27.03.2019 р. N 367)

 

ДЕКЛАРАЦІЯ
про готовність об'єкта інженерно-транспортної інфраструктури до експлуатації

Додаток 4 виключено
(згідно з постановою Кабінету Міністрів України
 від 21 жовтня 2015 року N 880)

 

ДЕКЛАРАЦІЯ
про готовність до експлуатації самочинно збудованого об'єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду

1. Інформація про об'єкт

_____________________________________________________________________________________
(
найменування та місце розташування закінченого будівництвом об'єкта,
_____________________________________________________________________________________
код об'єкта згідно з
Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000;
_____________________________________________________________________________________.
клас наслідків (відповідальності))

2. Інформація про замовника

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, серія і номер паспорта, ким і коли виданий,
_____________________________________________________________________________________
місце проживання, номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними
_____________________________________________________________________________________
особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного
_____________________________________________________________________________________
номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному
_____________________________________________________________________________________
контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); найменування юридичної особи,
_____________________________________________________________________________________
місцезнаходження, код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер;
_____________________________________________________________________________________.
номер телефону)

3. Інформація про керівника замовника - юридичну особу

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, серія і номер паспорта, ким і коли виданий,
_____________________________________________________________________________________
місце проживання, номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами,
_____________________________________________________________________________________
які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера
_____________________________________________________________________________________
облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному
_____________________________________________________________________________________.
контролюючому органу і мають відмітку у паспорті; номер телефону)

4. Інформація про генерального підрядника (підрядника - у разі, коли будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників)

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи,
_____________________________________________________________________________________
серія і номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання, номер облікової картки
_____________________________________________________________________________________
платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання
_____________________________________________________________________________________
відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та
_____________________________________________________________________________________
повідомили про це відповідному
контролюючому органу і мають відмітку
_____________________________________________________________________________________
у паспорті); найменування юридичної особи, місцезнаходження, код платника податків
_____________________________________________________________________________________.
згідно з ЄДРПОУ або податковий номер; номер телефону)

5. Інформація про осіб, відповідальних за виконання робіт

6. Інформація про звіт технічного обстеження щодо можливості надійної та безпечної експлуатації об'єкта _______________________________________________________________________________
                                                                                        (назва, дата, номер технічного звіту,
_____________________________________________________________________________________
                                               найменування експертної організації; прізвище, ім'я, по батькові, серія і номер
_____________________________________________________________________________________.
                                                                           кваліфікаційного сертифіката, номер телефону)

7. Інформація щодо відповідності місця розташування об'єкта вимогам державних будівельних норм, отримана виконавцем від місцевого органу містобудування та архітектури, - _____________________________________________________________________________________
                                                           (найменування місцевого органу містобудування та
_____________________________________________________________________________________.
                                              архітектури, дата та реєстраційний номер документа (лист, довідка тощо)

8. Інформація про рішення суду

9. Інформація про об'єкт

Місце розташування об'єкта (необхідне підкреслити):

1) раніше присвоєна адреса об'єкта нерухомого майна ______________________________________
_____________________________________________________________________________________;

2) місце розташування об'єкта згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт _____________________________________________________________________________________;

3) адреса об'єкта будівництва, присвоєна об'єкту нового будівництва під час реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна _______________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________;

4) місце розташування об'єкта, визначене замовником відповідно до підпункту 2 пункту 11 примітки до цієї декларації _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________,
дата і номер наказу про присвоєння адреси об'єкту будівництва, найменування органу, який його прийняв, _____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Дата початку будівництва

___________________________________

Дата закінчення будівництва

___________________________________

10. Інформація про документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою _____________________________________________________________________________________
                                                                                   (дата, серія, номер документа,
_____________________________________________________________________________________
                                             що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, дата,
_____________________________________________________________________________________
                                                                номер договору суперфіцію (необхідне зазначити)
___________________________________________________________________________________. 
                                                             та кадастровий номер земельної ділянки

11. Інформація про проведену технічну інвентаризацію об'єкта
_____________________________________________________________________________________
                                                                  (прізвище, ім'я та по батькові особи, що провела
_____________________________________________________________________________________.
                                               технічну інвентаризацію, дата видачі, номер паспорта технічної інвентаризації)

Техніко-економічні показники об'єкта (з урахуванням результатів технічної інвентаризації)

Опис об'єкта:

несучі конструкції ____________________________________________________________________;

огороджувальні конструкції ____________________________________________________________;

фасади ______________________________________________________________________________.

Перелік інженерного обладнання об'єкта:

холодне та гаряче водопостачання, водовідведення, ліфт, сміттєпровід, опалення: централізоване, пічне (необхідне підкреслити), вид індивідуальних опалювальних установок (зазначити).

Загальна площа об'єкта, кв. метрів

_________________________________________________________.

12. Характеристика житлових будинків (з урахуванням результатів технічної інвентаризації) (за наявності)

Кількість поверхів

_______________________________________________________________.

Матеріали стін

_______________________________________________________________
_______________________________________________________________.

Кількість секцій (за наявності)

_______________________________________________________________.

Кількість квартир у житловому будинку та їх площа

Загальна площа вбудовано-прибудованих приміщень
житлового будинку, кв. метрів ___________________________________________________________.

Характеристика інших нежитлових приміщень (за наявності)

Загальна площа нежитлових
приміщень об'єкта, кв. метрів ___________________________________________________________.

13. Об'єкт має такі основні показники: потужність, продуктивність, виробнича площа, протяжність, місткість, обсяг, пропускна спроможність, кількість робочих місць тощо (заповнюється щодо всіх об'єктів в одиницях виміру з урахуванням цільової продукції або основних видів послуг)

14. На об'єкті виконано всі роботи згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами, у тому числі щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Обладнання встановлено у визначеному порядку.

15. Заходи з охорони праці, забезпечення вибухобезпеки, пожежної безпеки, охорони навколишнього природного середовища і антисейсмічні заходи, проведені в повному обсязі.

16. Кошторисна вартість будівництва становить ________ тис. гривень, у тому числі витрати на будівельні роботи ________ тис. гривень, витрати на машини, обладнання та інвентар _______ тис. гривень (за наявності).

17. Вартість основних фондів, які приймаються в експлуатацію, _____ тис. гривень, у тому числі витрати на будівельні роботи _____ тис. гривень, витрати на машини, обладнання та інвентар _____ тис. гривень.

18. Кошти пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту відповідно до договору, укладеного ________________________________________ з ___________________________________________
                          (дата укладення договору)                                             (найменування органу місцевого самоврядування)
____________________________________________________________________________________,
сплачено в повному обсязі _____________________________________________________________
                                                                                         (документи, що підтверджують сплату пайової участі)
_____________________________________________________________________________________
                                                      (для замовників, які до сплати пайової участі не залучаються,
___________________________________________________________________________________. 
                                                                               зазначається підстава для звільнення)

ВВАЖАТИ ЗАКІНЧЕНИЙ БУДІВНИЦТВОМ ОБ'ЄКТ ГОТОВИМ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ

З метою забезпечення ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів відповідно до Закону України "Про захист персональних даних"
я, ____________________________________________________________________________________,
                                                                                    (прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи)
даю згоду на оброблення моїх персональних даних.

Мені відомо, що за подання не в повному обсязі та недостовірних даних, зазначених у декларації про готовність об'єкта до експлуатації, встановлена відповідальність відповідно до закону.

Замовник

__________________
(підпис)

___________________
(ініціали та прізвище)

М. П. (за наявності)

Примітки.

1. Кожна сторінка декларації підписується керівником замовника та засвідчується за наявності печаткою замовника (для юридичної особи) або підписується замовником (для фізичної особи).

11. В інформації про місце розташування закінченого будівництвом об'єкта зазначається:

1) у разі виконання будівельних робіт щодо об'єкта будівництва, прийнятого в експлуатацію в установленому порядку, - раніше присвоєна адреса об'єкта нерухомого майна;

2) у разі нового будівництва - кадастровий номер земельної ділянки та місцезнаходження земельної ділянки, на якій розташовуватиметься об'єкт будівництва, згідно з документом, що посвідчує право власності (користування) такою ділянкою.

У разі коли об'єкту будівництва присвоєно адресу під час реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна, в інформації про місце розташування об'єкта замість відомостей, визначених абзацом третім цього пункту, зазначаються відомості про таку адресу.

2. Реконструкція, реставрація або капітальний ремонт об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані, реконструкція або капітальний ремонт автомобільних доріг, залізничних колій, ліній електропередачі, зв'язку, трубопроводів, інших лінійних комунікацій у межах земель їх розміщення, а також комплексна реконструкція кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду і нове будівництво об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури відповідно до містобудівної документації на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності можуть здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

(додаток 5 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
 від 07.06.2017 р. N 409
,
від 25.04.2018 р. N 327
,
від 27.03.2019 р. N 367)

 

ЗАЯВА

Відповідно до статті 391 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" прошу внести зміни до декларації про готовність до експлуатації об'єкта, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорта / декларації про готовність до експлуатації об'єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об'єктів з незначними наслідками (СС1) / декларації про готовність до експлуатації самочинно збудованого об'єкта, на який визнано право власності за рішенням суду зареєстрованої __________ 20___ р. N ___
_____________________________________________________________________________________,
                                                                                   (найменування об'єкта будівництва)
місце розташування об'єкта будівництва
_____________________________________________________________________________________
                                                          (згідно з декларацією про готовність до експлуатації об'єкта)
,
вид будівництва ______________________________________________________________________,
                                                                                   
(нове будівництво, реконструкція,
_____________________________________________________________________________________,
                                                                                                реставрація, капітальний ремонт)
код об'єкта _________________________________________________________________________.
                                                        (згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000)


Найменування документа, що є підставою для зміни даних, __________________________________
_____________________________________________________________________________________
від ___ __________ 20__ N ______, виданого ______________________________________________
_____________________________________________________________________________________.
                                                                            (найменування органу, який видав)

Додатки.

1. Пункт 1 виключено

2. Декларація, в якій враховано зміни.

З метою забезпечення ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів відповідно до Закону України "Про захист персональних даних"
я, ___________________________________________________________________________________,
                                                                        (прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи)
даю згоду на оброблення моїх персональних даних.

Замовник

 

 

 

М. П. (за наявності)

____________________
(підпис)

____________________
(ініціали та прізвище)

 

Інженер технічного нагляду

 
 
_________________
(підпис)

 
 
___________________
(ініціали та прізвище)

 
 
__________________
(серія та номер кваліфікаційного сертифіката)

М. П.

 

 

 

Головний архітектор та/або інженер проекту

 
 
_________________
(підпис)

 
 
____________________
(ініціали та прізвище)

 
 
__________________
(серія та номер кваліфікаційного сертифіката)

М. П.

 

 

 

Примітки.

1. На кожній сторінці заяви замовником проставляється підпис, що засвідчується його печаткою (за наявності). У випадку зміни замовника заява подається діючим замовником з додаванням до неї декларації про готовність об'єкта до експлуатації, в якій зазначаються відомості про замовника, якому передано право на будівництво об'єкта.

2. Відомості щодо інженера технічного нагляду та головного архітектора (інженера) проекту можуть не зазначатися у разі виконання будівельних робіт за будівельним паспортом або прийняття в експлуатацію самочинно збудованого нерухомого майна, на яке визнано право власності за рішенням суду.

(додаток 6 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
від 07.06.2017 р. N 409
,
від 25.04.2018 р. N 327)

 

СЕРТИФІКАТ
серія _________ N _______

Цим сертифікатом _________________________________________________________________
                                                                (найменування органу, який видає сертифікат)
засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта (черги, окремого пускового комплексу) проектній документації та підтверджує його готовність до експлуатації:

найменування об'єкта згідно з проектом ________________________________________________,

характер будівництва _______________________________________________________________,

місце розташування об'єкта згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт, _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________,

адреса об'єкта, присвоєна об'єкту нового будівництва під час реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна,
_____________________________________________________________________________________
                                                   (зазначається у разі присвоєння адреси під час реалізації
_____________________________________________________________________________________
                                                   експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва
_____________________________________________________________________________________,
                                                                              та об'єктам нерухомого майна)

дата і номер наказу про присвоєння адреси об'єкту будівництва, найменування органу, який його прийняв, _____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________,
основні показники об'єкта _____________________________________________________________.


Замовник об'єкта ______________________________________________________________________
                                                                                (прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи,
_____________________________________________________________________________________
                                                     найменування юридичної особи, місцезнаходження, код платника
_____________________________________________________________________________________.
                                                                  податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер)

Генеральний проектувальник (проектувальник) ____________________________________________
                                                                                                                                           (прізвище, ім'я та по батькові
_____________________________________________________________________________________
                                                                                           фізичної особи;
_____________________________________________________________________________________
                                                          найменування юридичної особи, місцезнаходження,
_____________________________________________________________________________________.
                                               код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер)

Генеральний підрядник (підрядник) ______________________________________________________
                                                                                                          (прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи;
_____________________________________________________________________________________
                                                                  найменування юридичної особи, місцезнаходження,
_____________________________________________________________________________________.
                                                       код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер)

Клас енергетичної ефективності об'єкта: _______________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                   (зазначається у випадках, визначених
частиною першою статті 7 Закону України
                                               "Про енергетичну ефективність будівель"
)


Сертифікат виданий на підставі акта готовності об'єкта до експлуатації від ___ ____________ 20__ р. (копія додається).

Дата видачі сертифіката ___ ____________ 20__ р.

_______________________________
                   (найменування посади)

________________
(підпис)

_______________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)

М. П.

 

 

(додаток 7 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 р. N 327,
від 27.03.2019 р. N 367)

 

ЗАЯВА
про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта та видачу сертифіката

Прошу прийняти в експлуатацію та видати сертифікат:

найменування об'єкта __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                          (місце розташування об'єкта згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт)

_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
адреса об'єкта, присвоєна об'єкту нового будівництва під час реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна, _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                            (зазначається у разі присвоєння адреси під час реалізації
_____________________________________________________________________________________
                                            експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва
_____________________________________________________________________________________,
                                                                             та об'єктам нерухомого майна)

дата і номер наказу про присвоєння адреси об'єкту будівництва, найменування органу, який його прийняв, _____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________,

код об'єкта згідно з Державним класифікатором будівель та споруд
ДК 018-2000
________________________________________________________________________.

З метою забезпечення ведення єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів відповідно до Закону України "Про захист персональних даних" я, ______________________________________________________________________________________,
                                                                         (прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи)
даю згоду на оброблення моїх персональних даних.

Додаток. Акт готовності об'єкта до експлуатації на ___ арк.

Замовник (уповноважена особа)

 
_________________
(найменування посади)

 
________
(підпис)

 
_____________________
(прізвище, ім'я та по батькові)

М. П. (за наявності)

___ ____________ 20__ р.

(додаток 8 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409,
від 25.04.2018 р. N 327
,
від 27.03.2019 р. N 367)

 

АКТ
готовності об'єкта до експлуатації

м. _______________

___ ______________20__ р.

Найменування закінченого будівництвом об'єкта згідно з проектом _____________________________________________________________________________________,

характер будівництва __________________________________________________________________,

клас наслідків (відповідальності) _________________________________________________________,

місце розташування об'єкта згідно з документом, що дає право на виконання будівельних робіт, _____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________,

адреса об'єкта, присвоєна об'єкту нового будівництва під час реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва та об'єктам нерухомого майна, _____________________________________________________________________________________
                                                 (зазначається у разі присвоєння адреси під час реалізації
_____________________________________________________________________________________
                                                   експериментального проекту з присвоєння адрес об'єктам будівництва
_____________________________________________________________________________________,
                                                                   та об'єктам нерухомого майна)
дата і номер наказу про присвоєння адреси об'єкту будівництва, найменування органу, який його прийняв, ______________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________,
код об'єкта згідно з
Державним класифікатором будівель та споруд
ДК 018-2000
________________________________________________________________________.

1. Будівництво здійснено генеральним підрядником (підрядником - у разі, коли будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників)

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, серія і номер паспорта, ким і коли виданий,
_____________________________________________________________________________________
місце проживання, номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними
_____________________________________________________________________________________
особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера
_____________________________________________________________________________________,
облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному
контролюючому органу
_____________________________________________________________________________________
 і мають відмітку у паспорті); найменування юридичної особи, місцезнаходження,
_____________________________________________________________________________________,
код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер)
який виконав _________________________________________________________________________
(види робіт)
_____________________________________________________________________________________,
та субпідрядниками ____________________________________________________________________
(найменування субпідрядника, код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер)
_____________________________________________________________________________________,
які виконали __________________________________________________________________________
(види виконаних робіт)
_____________________________________________________________________________________.

2. Проектна документація на будівництво розроблена генеральним проектувальником

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи,
_____________________________________________________________________________________
серія і номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання,
_____________________________________________________________________________________
номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через
_____________________________________________________________________________________
свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової
_____________________________________________________________________________________
картки платника податків та повідомили про це відповідному
контролюючому органу
_____________________________________________________________________________________
і мають відмітку у паспорті); найменування юридичної особи, місцезнаходження,
_____________________________________________________________________________________,
код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер)
який виконав _________________________________________________________________________
(назва частин або розділів документації)
_____________________________________________________________________________________,
та субпідрядниками ____________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи,
_____________________________________________________________________________________
серія і номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання,
_____________________________________________________________________________________
номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через
_____________________________________________________________________________________
свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки
_____________________________________________________________________________________
платника податків та повідомили про це відповідному
контролюючому органу
_____________________________________________________________________________________
і мають відмітку у паспорті); найменування юридичної особи, місцезнаходження,
_____________________________________________________________________________________,
код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер)
які виконали __________________________________________________________________________
(назва частин або розділів документації)
_____________________________________________________________________________________.

3. Проектна документація затверджена ____________________________________________________
                                                                                                                         (назва, дата, номер документа
_____________________________________________________________________________________
                                про затвердження проектної документації, результати експертизи проектної документації
_____________________________________________________________________________________
                                        найменування експертної організації, код платника податків згідно з ЄДРПОУ,
_____________________________________________________________________________________.
                          прізвище, ім'я та по батькові головного експерта, серія і номер кваліфікаційного сертифіката)

4. Документ, що дає право на виконання будівельних робіт, виданий 
_____________________________________________________________________________________
                                                          (найменування відповідного органу державного
_____________________________________________________________________________________
                                                                        архітектурно-будівельного контролю)
___ ____________ 20__ р. N _________.

Інформація про рішення суду про визнання права власності (зазначається у випадку прийняття в експлуатацію самочинно збудованого об'єкта, на який визнано право власності за рішенням суду) 
_____________________________________________________________________________________
                                                         (судове рішення, дата ухвалення рішення, номер судової справи,
_____________________________________________________________________________________.
                                                              дата набрання судовим рішенням законної сили, назва суду)

5. Будівельні роботи виконано у строк:

початок робіт _________________;
                                           (місяць, рік)

закінчення робіт _______________.
                                               (місяць, рік)

6. Об'єкт (для всіх, крім житлових будинків) має такі основні показники: потужність, продуктивність, виробнича площа, протяжність, місткість, обсяг, пропускна спроможність, кількість робочих місць тощо (заповнюється на всіх об'єктах в одиницях виміру відповідно до цільової продукції або основних видів послуг):

Випуск продукції (надання послуг), яка передбачена проектом будівництва в обсязі, що відповідає нормам освоєння проектних потужностей, у початковий період _____________________________.
                                                                                                                                 (початок випуску продукції із зазначенням обсягу)

Житловий будинок має такі показники:

61. Клас енергетичної ефективності об'єкта: ________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                     (зазначається у випадках, визначених
частиною першою статті 7
                                                  Закону України "Про енергетичну ефективність будівель"
)

7. На об'єкті виконано згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами всі роботи, передбачені проектною документацією, у тому числі щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Обладнання встановлено згідно з актами про його прийняття після випробування у визначеному порядку.

8. Заходи з охорони праці, створення безпечних умов для роботи виробничого персоналу і перебування людей відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, забезпечення вибухобезпеки, пожежної безпеки, охорони навколишнього природного середовища і антисейсмічні заходи, передбачені проектом будівництва, проведено у повному обсязі.

9. Роботи з оздоблення фасаду, благоустрою території, строки виконання яких перенесені через несприятливі погодні умови і які будуть виконані:

10. Кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією на будівництво становить _______ тис. гривень, у тому числі витрати на будівельні роботи ________ тис. гривень, витрати на машини, обладнання та інвентар _______ тис. гривень.

11. Вартість основних фондів, які приймаються в експлуатацію, ________ тис. гривень, у тому числі витрати на будівельні роботи ________ тис. гривень, витрати на машини, обладнання та інвентар ________ тис. гривень.

12. Кошти пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту відповідно до договору, укладеного _________________________________________ з ___________________________________________
                            (дата укладення договору)                                              (найменування органу місцевого самоврядування)
_____________________________________________________________________________________,
сплачено в повному обсязі ______________________________________________________________
                                                                                           (документи, що підтверджують сплату пайової участі)
_____________________________________________________________________________________
                                                         (для замовників, які до сплати пайової участі не залучаються,
____________________________________________________________________________________. 
                                                                             зазначається підстава для звільнення)

13. Інформація про документ, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою _____________________________________________________________________________________
                                                                                     (дата, серія, номер документа,
_____________________________________________________________________________________
                                           що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, дата,
_____________________________________________________________________________________
                                                                      номер договору суперфіцію (необхідне зазначити)
____________________________________________________________________________________. 
                                                                   та кадастровий номер земельної ділянки


14. Інформація про проведену технічну інвентаризацію об'єкта
_____________________________________________________________________________________
                                                               (прізвище, ім'я та по батькові особи, що провела
____________________________________________________________________________________.
                                      технічну інвентаризацію, дата видачі, номер паспорта технічної інвентаризації)

ВВАЖАТИ ЗАКІНЧЕНИЙ БУДІВНИЦТВОМ ОБ'ЄКТ ГОТОВИМ ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Замовник

 

________________
(найменування посади)

_________
(підпис)

_________________
(прізвище, ім'я та
по батькові)

М. П. (за наявності)

 

 

 

Генеральний проектувальник

________________
(найменування посади)

_________
(підпис)

_________________
(прізвище, ім'я та
по батькові)

М. П. (за наявності)

 

 

 

Генеральний підрядник (підрядник)

________________
(найменування посади)

_________
(підпис)

_________________
(прізвище, ім'я та
по батькові)

М. П. (за наявності)

 

 

 

Субпідрядник

________________
(найменування посади)

_________
(підпис)

_________________
(прізвище, ім'я та
по батькові)

М. П. (за наявності)

 

 

 

Головний архітектор та/або інженер проекту

________________
(найменування посади)

_________
(підпис)

_________________
(прізвище, ім'я та
по батькові)

 

________________
(серія та номер кваліфікаційного сертифіката)

 

 

М. П.

 

 

 

Інженер
технічного нагляду

________________
(найменування посади)

_________
(підпис)

_________________
(прізвище, ім'я та
по батькові)

 

________________
(серія та номер кваліфікаційного сертифіката)

 

 

М. П.

 

 

 

Страховик (якщо об'єкт застрахований)

 
________________
(найменування посади)

 
_________
(підпис)

 
_________________
(прізвище, ім'я та
по батькові)

М. П. (за наявності)

 

 

 

Представник профспілкової організації (за рішенням замовника для об'єктів виробничого призначення)

 
 
 
________________
(найменування посади)

 
 
 
_________
(підпис)

 
 
 
_________________
(прізвище, ім'я та
по батькові)

М. П. (за наявності)

 

 

 

Примітка.

Підписи засвідчуються печаткою (за наявності).

(додаток 9 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
від 07.06.2017 р. N 409
,
від 25.04.2018 р. N 327
,
від 27.03.2019 р. N 367)

 

ЧЕК-ЛИСТ
за результатами виїзного огляду об'єкта будівництва на місцевості з фотофіксацією об'єкта під час прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта

Розділ I

Порядковий номер

Назва документа

Передбачено проектом виконання робіт

Фактична наявність

Відповідає державним будівельним нормам

1.

Проект будівництва стадії "робоча документація" або "робочий проект", якщо розроблення в одну стадію

Х

 

 

2.

Проект організації будівництва

Х

 

 

3.

Проект виконання робіт/технологічна карта*

Х

 

 

4.

Загальний журнал робіт

Х

 

 

5.

Журнал виконання робіт з монтажу будівельних конструкцій**

 

 

 

6.

Журнал виконання робіт із замонолічування монтажних стиків і вузлів**

 

 

 

7.

Журнал виконання зварювальних робіт**

 

 

 

8.

Журнал виконання монтажних з'єднань на болтах з контрольованим натягом**

 

 

 

9.

Журнал виконання антикорозійних робіт**

 

 

 

10.

Журнал виконання робіт з антикорозійного захисту зварних з'єднань**

 

 

 

11.

Журнал виконання робіт із занурення (забивки) паль**

 

 

 

12.

Журнал виконання робіт з улаштування буроін'єкційних паль**

 

 

 

13.

Журнал виконання робіт з улаштування буронабивних паль**

 

 

 

14.

Журнал виконання робіт із віброзанурення паль**

 

 

 

15.

Журнал виконання робіт з улаштування шпунтової огорожі**

 

 

 

16.

Журнал виконання бетонних робіт**

 

 

 

17.

Журнал виконання арматурних робіт**

 

 

 

18.

Журнал авторського нагляду

Х

 

 

19.

Журнал вхідного контролю конструкцій, виробів, матеріалів та устатковання

Х

 

 

Розділ II

Розділ III

____________

* Кількість журналів виконання робіт чи технологічних карт визначається проектом організації будівництва.

** Ведення відповідних спеціальних журналів виконання робіт передбачається проектом виконання робіт.

Додаток: матеріали фотофіксації на ____ арк.

_______________________
(дата)

_______________
(підпис)

__________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові (за наявності)
посадової особи)

(Порядок доповнено додатком 91 згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 13.03.2020 р. N 218)

 

ДОВІДКА
щодо розгляду документів, поданих для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, та видачі сертифіката

На об'єкті ____________________________________________________________________________
                                                          (найменування об'єкта, його місцезнаходження,
клас наслідків (відповідальності),
_____________________________________________________________________________________
                                             код об'єкта згідно з
Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000)
виконано всі передбачені проектною документацією згідно з будівельними нормами,
стандартами і правилами роботи, створено безпечні умови для роботи виробничого персоналу і перебування людей відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки / виявлено такі порушення (необхідне підкреслити) ___________________________________
                                                                                                                                                        (зазначаються порушення,
_____________________________________________________________________________________
                                                                       у тому числі виявлені під час огляду об'єкта)
_____________________________________________________________________________________.

Об'єкт збудовано відповідно до проектної документації, розробленої
_____________________________________________________________________________________
                                                                     (прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи,
_____________________________________________________________________________________
                                                       серія і номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання,
_____________________________________________________________________________________
                           номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої
_____________________________________________________________________________________
                           релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки
_____________________________________________________________________________________
                            платника податків та повідомили про це відповідному
контролюючому органу і
_____________________________________________________________________________________
                                      мають відмітку у паспорті); найменування юридичної особи, місцезнаходження,
_____________________________________________________________________________________
                                                      код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер)
та затвердженої замовником ____________________________________________________________
                                                                                                                (назва, номер та дата документа
_____________________________________________________________________________________
                                                                           про затвердження проектної документації)
відповідно до позитивного експертного звіту ______________________________________________
                                                                                                                              (найменування експертної організації,
_____________________________________________________________________________________
                                                код згідно з ЄДРПОУ, прізвище, ім'я та по батькові головного експерта,
_____________________________________________________________________________________.
                                                                        серія і номер кваліфікаційного сертифіката)

Відомості у заяві про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта та видачу сертифіката і акті готовності до експлуатації достовірні/недостовірні (необхідне підкреслити)
_____________________________________________________________________________________. 


____________________________
              (найменування посади)

____________
(підпис)

М. П. 

__________________
(ініціали та прізвище)


(додаток 10 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
від 07.06.2017 р. N 409)

 

_______________________________________________________________
 (найменування органу, який прийняв рішення
________________________________________________
про відмову у видачі сертифіката)

ВІДМОВА У ВИДАЧІ СЕРТИФІКАТА
_______________ 20__ р. N ______

За результатами розгляду поданої ________________________________________________________
                                                                                                           (прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи
_____________________________________________________________________________________
                                                                  або найменування юридичної особи, яка є замовником)
_______________ 20__ р. заяви про видачу сертифіката встановлено:
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________.

У видачі сертифіката ___________________________________________________________________
                                                                             (назва об'єкта згідно з проектом, характер будівництва:
_____________________________________________________________________________________
                                                    нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт,
_____________________________________________________________________________________
                                                         
                          місце розташування об'єкта)


відмовлено.

_______________________________
                                (посада)

М. П.

______________
(підпис)

____________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)

(додаток 11 із змінами, внесеними згідно з постановами
 Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 р. N 880,
від 07.06.2017 р. N 409
,
від 25.04.2018 р. N 327)

(Порядок із змінами, внесеними згідно з постановами
Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. N 1390,
від 18.01.2012 р. N 43,
 від 15.08.2012 р. N 757
,
 від 30.10.2013 р. N 918
,
від 01.10.2014 р. N 512
,
у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 08.09.2015 р. N 750)

 

ПОРЯДОК
внесення плати за видачу сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, та її розмір

1. Цей Порядок визначає механізм внесення плати за видачу сертифіката, який видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, та її розмір.

2. Замовник зобов'язаний внести в повному обсязі плату за видачу сертифіката після прийняття рішення про його видачу.

3. Розмір плати за видачу сертифіката становить для закінчених будівництвом об'єктів:

із середніми (СС2) наслідками - 4,6 прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

із значними (СС3) наслідками - 5,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

(пункт 3 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

4. Плата за видачу сертифіката вноситься замовником шляхом перерахування коштів через банки чи відділення поштового зв'язку.

5. Підтвердженням внесення плати за видачу сертифіката є платіжне доручення з позначкою про дату проведення платежу або касовий документ банку чи відділення поштового зв'язку, що прийняли платіж.

6. Замовник відповідає за правильність визначення суми платежу.

7. Плата за видачу сертифіката зараховується до доходів загального фонду місцевого бюджету.

(пункт 7 у редакції постанови Кабінету
 Міністрів України від 30.10.2013 р. N 918
,
 із змінами, внесеними згідно з постановою
 Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 р. N 409)

8. У разі прийняття рішення про відмову у видачі сертифіката плата не справляється.

 

ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. N 923 "Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" (Офіційний вісник України, 2008 р., N 80, ст. 2694).

2. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. N 534 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. N 923" (Офіційний вісник України, 2009 р., N 41, ст. 1370).

3. Постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. N 1423 "Про затвердження Порядку внесення плати за видачу сертифіката відповідності та її розміру і доповнення додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2001 р. N 702" (Офіційний вісник України, 2010 р., N 1, ст. 15).

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. N 1424 "Про затвердження Порядку ведення реєстру виданих сертифікатів відповідності та відмов у їх видачі і внесення змін до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" (Офіційний вісник України, 2010 р., N 1, ст. 16).

5. Пункт 1 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 р. N 90 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 8, ст. 390).

6. Пункт 1 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 р. N 160 (Офіційний вісник України, 2010 р., N 12, ст. 583).

7. Пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 16 червня 2010 р. N 449 "Про затвердження переліку певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, право на вчинення яких набувається на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства" (Офіційний вісник України, 2010 р., N 45, ст. 1469).

8. Постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. N 1218 "Про внесення змін до пункту 11 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів" (Офіційний вісник України, 2010 р., N 101, ст. 3635).

____________

Опрос